sokpol niesmiec

Wszędzie dobrze, ale w Polsce najpiękniej

SP Zarki Letnisko I 2020

Polska to piękny kraj! Wiedzą o tym najlepiej uczniowie naszego powiatu z klas IV-VI. Oni to właśnie z wielką ochotą wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Żarkach Letnisku Powiatowym Konkursie Literackim „Wszędzie dobrze, ale w Polsce najpiękniej”. W formie listu opisywali cudowne zakątki naszej ojczyzny , miejsca swoich wakacyjnych wojaży udowadniając, że Polskę warto zwiedzać i odwiedzać, że można w naszym kraju bezpiecznie i ciekawie odpoczywać zarówno w mieście jak i na „łonie natury”.

Galeria TUTAJ

Patronat nad konkursem sprawowała wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Konkurs zadziwiająco szybko stał się bardzo popularny. Co prawda jest to dopiero jego druga edycja, ale napłynęło 26 uczniowskich prac i jury miało „pełne ręce roboty” starając się wybrać te najlepsze. Zadanie okazało się niezwykle trudne. "Wszystkie prace reprezentowały bowiem bardzo wyrównany, wysoki poziom" - podsumowuje Mariola Karpowicz, dyrektor Szkoły.  Jury oceniając listy skoncentrowało się przede wszystkim na: realizacji i ciekawym ujęciu tematu, kompozycji pracy i stylistyce wypowiedzi, ukazaniu własnych przeżyć i refleksji związanych z danym miejscem oraz bogactwie słownictwa, w tym zastosowaniu różnych środków językowych. Biorąc pod uwagę te wartości nadesłanych prac przyznano:

I miejsce- Włodarski Dawid kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie
II miejsce- Białas Dominika kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 1im. Adama Mickiewicza w Myszkowie
III miejsce- Noskowicz Jan kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie
Wyróżnienia:
Kidawa Zuzanna kl. Vb Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
Gocyła Patrycja kl. Vb Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
Gajecka Kamila kl. V Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Żarkach
Machura Konrad kl. Vc Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Myszkowie.

"Laureatom bardzo gorąco gratulujemy osiągniętych sukcesów. Nauczycielom, opiekunom uczniów życzymy dużo satysfakcji z pracy zawodowej . Wszystkim zaś uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie licząc, że za rok znowu będziemy wspólnie zachwycać się urokliwymi miejscami opisywanymi w uczniowskich listach o Polsce" - dodaje Mariola Karpowicz.

Materiał SP Żarki Letnisko

Napisali o nas

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer