Spotkanie Rady Sołeckiej, Pani Wójt w sprawach mieszkańców Żarek Letniska

Zebranie Zarki Letnisko

Środowy wieczór listopada, upłynął pod znakiem rozmów o najważniejszych sprawach dla mieszkańców Żarek Letniska. Wójt Katarzyna Kaźmierczak przekazała bieżące informacje z podejmowanych przez Urząd działań na rzecz sołectwa. Nie zabrakło rozmów o sprawach istotnych dla całej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady sołeckiej i organizacji pozarządowych. Sprawa następstwa wypadku komunikacyjnego sprzed 12 lat, planowana emisja obligacji gminnych, kwestie związane z realizacją planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości, konieczność wprowadzenia podwyżek za odbiór odpadów komunalnych, kwestia basenu kąpielowego, stan realizacji inwestycji w zakresie kanalizacji czy przebudowa amfiteatru – to główne sprawy, które poruszone zostały na środowym, bilateralnym spotkaniu władz gminy i przedstawicieli lokalnej społeczności Żarek Letniska. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wójt Katarzyna Kaźmierczak, kierownik gospodarki komunalnej Adam Zaczkowski, radna powiatowa Zdzisława Polak, wiceprzewodniczący Rady Krzysztof Klimek, radna Jolanta Chmura, sołtys Mirosław Kozieł, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska Ilona Mrowiec, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i i Inwalidów Józef Zimoląg, przedstawiciele organizacji pozarządowych i rady sołeckiej. „Dziękuję wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za jego merytoryczny przebieg i umożliwienie przekazania przedstawicielom różnych środowisk sołectwa informacji o najistotniejszych dla mieszkańców sprawach.” – podkreśla Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj. Dzięki spotkaniu możliwe było bezpośrednie zaprezentowanie aktualnych działań Urzędu Gminy i Rady Gminy na terenie sołectwa Żarek Letniska.

Napisali o nas

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek. W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

 
Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. Cudze chwalicie, swego nie znacie - warsztaty dla nauczycieli.
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto. W Polsce obchodzimy je od ponad 50 lat. 

Galeria TUTAJ

Więcej…

Sonda

Czy przebywając w Żarkach Letnisku jako mieszkaniec, lub turysta czujesz się bezpiecznie?

Wirtualny spacer

spacer