Gmina Poraj właścicielem działek, na której stoi amfiteatr w Żarkach Letnisku

Amfiteatr 03

Wieloletnie starania Gminy Poraj o pozyskanie terenu z amfiteatrem i parkingiem w Żarkach Letnisku zakończony sukcesem.

Amfiteatr 01

Wojewoda Śląski wydał decyzję, w której potwierdza, że Gmina Poraj jest właścicielem tego terenu. Chodzi o teren o powierzchni ponad 8000 m2. Są to dwie działki w Żarkach Letnisku na której znajduje się amfiteatr i parking (teren cotygodniowych, niedzielnych ryneczków) oraz teren obok poczekalni, po drugiej stronie torów PKP. Gmina Poraj od wielu lat starała się o uznanie swoich praw, złożyła wniosek do Wojewody o komunalizację, celem pozyskania tych terenów na cele służące wszystkim mieszkańcom. Teraz Wojewoda potwierdził, że PKP nigdy nie było właścicielem, a Gmina Poraj z mocy prawa nabyła prawa do nieodpłatnego dysponowania własnością terenu dzisiejszych działek 743/10 i 743/11 już w 1990 roku. 

Amfiteatr 02

„To niezwykle ważna decyzja dla mieszkańców nie tylko Żarek Letniska, ale całej gminy. Potwierdzenie, że Gmina Poraj ma prawa własności de facto już od 1990 roku jest historycznym wydarzeniem i kończy sukcesem nasze starania o te tereny. Pragnę podziękować Zarządowi Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska im. Hrabiny Stefanii Raczyńskiej za zaangażowanie i determinację w działaniach w tym temacie na ostatnim etapie procedury. Stanowczość i upór zarządu z całą pewnością przyczyniły się do szybkiej pozytywnej finalizacji sprawy” – podkreśla wójt Katarzyna Kaźmierczak. Poniżej prezentujemy harmonogram starań Gminy Poraj o pozyskanie tych terenów oraz decyzję Wojewody Śląskiego:

Decyzja 1                Decyzja 2                Decyzja 3

Amfiteatr 04

Napisali o nas

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. Każdy kto dojeżdża koleją do Częstochowy i w kierunku Katowic może obserwować trwające od ponad roku intensywne prace na tym odcinku kolejowej trasy. Roboty rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku od odcinków Częstochowa – Poraj i Myszków – Zawiercie.
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. 
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy. Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sztuk i Sportów Walki „Shogun” Żarki Letnisko.

Więcej…

Seniorzy

Wielkanoc w Klubie Seniora

Wielkanoc seniorzy 2019

W sobotę 27.04.2019 r. w klubie „Czarka” spotkali się seniorzy na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Sonda

Jak oceniasz obecnego naszego wójta?

Wirtualny spacer

spacer