Ulica Szkolna - zakończyły się prace przy budowie chodnika

Ulica Szkolna Zarki Letnisko 2019

Zakończyły się prace przy budowie chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. Rezultat prac to ponad 400 metrów kostki brukowej przy drodze, którą często podążają mieszkańcy Żarek Letniska, m.in. dzieci do szkoły i wierni do kościoła. Teraz jest estetycznie, a przed wszystkim bezpieczniej.

Ekipa budowlana Centrum Integracji Społecznej w Poraju, przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj, zbudowała chodnik przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. Prace rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, jednak inwestycja skomplikowała się, gdyż konieczne stało się przestawienie słupów energetycznych, bliżej ogrodzeń, tak by nie kolidowały z chodnikiem oraz by zrobić go możliwie jak najszerszym. Po wykonaniu niezbędnych prac przez energetyków, gminne służby przystąpiły do budowy drugiego etapu. Od kilku lat mieszkańcy monitowali w Urzędzie Gminy, by ten zmodernizował zniszczony chodnik, po którym uczęszczanie było uciążliwe, z uwagi na jego sfatygowaną nawierzchnię. 

Pani wojt na ulicy szkolenej

Chodnikiem przy Szkolnej uczęszczają dzieci do szkoły podstawowej, przedszkolaki oraz wierni do kościoła, więc jest z najważniejszych w gminie i jego przebudowa powinna dla władz gminy stanowić priorytet. I tak się stało. Wójt Katarzyna Kaźmierczak zobowiązała się do tego, że ten newralgiczny odcinek zostanie potraktowany priorytetowo i będzie przebudowany. Dzięki wspólnej pracy trzech gminnych instytucji uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Żarek Letniska będą mogli wkrótce cieszyć się nowym, wygodnym chodnikiem. W ubiegłym tygodniu wójt wizytowała ukończoną inwestycję. W sumie nowa kostka położona została na ponad 400 metrowym odcinku.

 

 

 

......................................................................................................................

 Informacja z dnia 18 września 2019

Ulica Szkolna

Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa. Rozpoczęły się prace przy budowie drugiego odcinka chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku, czyli do końca jego długości. Pierwszy wybudowano jeszcze przed wakacjami. Drugi etap realizowany jest po tym, gdy Zakład Energetyczny przestawił słupy energetyczne, co było niezbędne w realizacji tej inwestycji do końca.

Energetycy już wykonali prace, więc Gmina przystąpiła właśnie do dalszej realizacji tej inwestycji. Ekipa budowlana Centrum Integracji Społecznej w Poraju, przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj, zbudowała w kwietniu część chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. By kontynuować budowę dalszego ciągu chodnika, niezbędne było przestawienie słupów energetycznych bliżej ogrodzeń, tak by nie kolidowały z chodnikiem oraz by zrobić go możliwie jak najszerszym. Termin zakończenia robót energetycznych upływał praktycznie z końcem wakacji. Przeprowadzenie prac przez energetyków umożliwiło rozpoczęcie robót na II etapie, do skrzyżowania z ulicą Cichą. Odcinek na którym wykonawcy inwestycji położą nową kostkę mierzy ok. 260 metrów. Na budowę chodnika oczekiwali mieszkańcy Żarek Letniska. Ulica Szkolna to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych. W pierwszym etapie chodnik został zbudowany na odcinku ok. 150 metrów. W sumie nowa kostka położona będzie na ponad 400 metrowym odcinku.

.....................................................................................................................

 
Gdy przestawią słupy, będzie kontynuacja. Informacja z dnia 20-05-2019
Zakończyły się prace związane z I etapem budowy chodnika wzdłuż ulicy Szkolnej w Żarkach Letnisku. To pierwszy etap tej inwestycji. Na chwilę obecną nastąpiła przerwa w budowie.
 
Zarki Letnisko Szkolna 2
Gdy tylko Zakład Energetyczny przestawi słupy, które kolidują z częścią ciągu chodnika, Gmina przystąpi do realizacji II etapu tej inwestycji.
Ekipa budowlana Centrum Integracji Społecznej, przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj, zbudowała w kwietniu część chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. Prace zakończono 10 maja. Był to pierwszy etap tej inwestycji. Na ten moment oczekiwali z niecierpliwością mieszkańcy Żarek Letniska. Ulica Szkolna to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych. Chodnik został zbudowany na odcinku ok. 150 metrów. Obecny etap zakończył się na pierwszym słupie oświetleniowym, znajdującym się przy posesji nr 8. I tutaj inwestycja weszła w kolizję ze stojącymi wzdłuż chodnika słupami energetycznymi. Teraz, by kontynuować budowę dalszego ciągu chodnika, wymagane jest przestawienie słupów bliżej ogrodzeń, tak by nie kolidowały z chodnikiem oraz by zrobić go możliwie jak najszerszym. Jak zapewnia Firma Tauron, pomimo, że termin przestawienia słupów to 20 sierpnia br., firma wykonująca prace dołoży starań, by stojące na drodze inwestycji słupy, przestawić szybciej. Jeżeli się to stanie, prace przy budowie II etapu, czyli do skrzyżowania z ulicą Cichą, ruszą niezwłocznie. Będzie to kolejne 260 metrów chodnika. Wójt Katarzyna Kaźmierczak, prosi mieszkańców i korzystających z chodnika, by uzbroili się jeszcze trochę w cierpliwość. Lepiej bowiem zrobić coś raz a dobrze.
.....................................................................................................................
.
.
.
.
Informacja z dnia 06-04-2019
.
.
.
.
Zarki Letnisko Szkolna 
 
.....................................................................................................................
Na tę chwilę oczekiwali z niecierpliwością mieszkańcy Żarek Letniska. Przy ulicy Szkolnej powstaje nowy chodnik. Ulica Szkolna w Żarkach Letnisku to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych.
logo UG Przed paroma laty zmodernizowana została nawierzchnia drogi, więc dla kierowców stanowi ona dobry przejazd, gorzej z pieszymi. Od kilku lat mieszkańcy monitowali w Urzędzie Gminy, by ten zmodernizował zniszczony odcinek chodnika, po którym uczęszczanie było uciążliwe, z uwagi na jego sfatygowaną nawierzchnię. Chodnikiem przy Szkolnej uczęszczają dzieci do szkoły podstawowej, przedszkolaki oraz wierni do kościoła, więc jest z najważniejszych w gminie i jego przebudowa powinna dla władz gminy stanowić priorytet. I tak się stało, gdyż po wyborach i na lutowym zebraniu wiejskim wójt Katarzyna Kaźmierczak, zobowiązała się do tego, że ten newralgiczny odcinek zostanie potraktowany priorytetowo i w szybkim czasie przebudowany. Prace ruszyły w miniony poniedziałek. Wykonują je uczestnicy warsztat budowlanej Centrum Integracji Społecznej w Poraju przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj. Powstaje nowy chodnik z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. Cichą, w sumie ponad 400 m. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku powstał już odcinek od skrzyżowania ul. Szkolnej z Cichą wzdłuż ogrodzenia Szkoły. Dzięki wspólnej pracy trzech gminnych instytucji uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Żarek Letniska będą mogli wkrótce cieszyć się nowym, wygodnym chodnikiem. Obecne prace to pierwszy etap przebudowy chodnika. Trwają uzgodnienia w sprawie przestawienia lokalizacji słupów energetycznych w miejscach, gdzie kolidują one z budową chodnika.

Napisali o nas

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek. W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

 
Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. Cudze chwalicie, swego nie znacie - warsztaty dla nauczycieli.
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto. W Polsce obchodzimy je od ponad 50 lat. 

Galeria TUTAJ

Więcej…

Sonda

Czy przebywając w Żarkach Letnisku jako mieszkaniec, lub turysta czujesz się bezpiecznie?

Wirtualny spacer

spacer