Ulica Szkolna - kontynuacja

Ulica Szkolna

18 września 2019 Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa. Rozpoczęły się prace przy budowie drugiego odcinka chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku, czyli do końca jego długości. Pierwszy wybudowano jeszcze przed wakacjami. Drugi etap realizowany jest po tym, gdy Zakład Energetyczny przestawił słupy energetyczne, co było niezbędne w realizacji tej inwestycji do końca.

Energetycy już wykonali prace, więc Gmina przystąpiła właśnie do dalszej realizacji tej inwestycji. Ekipa budowlana Centrum Integracji Społecznej w Poraju, przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj, zbudowała w kwietniu część chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. By kontynuować budowę dalszego ciągu chodnika, niezbędne było przestawienie słupów energetycznych bliżej ogrodzeń, tak by nie kolidowały z chodnikiem oraz by zrobić go możliwie jak najszerszym. Termin zakończenia robót energetycznych upływał praktycznie z końcem wakacji. Przeprowadzenie prac przez energetyków umożliwiło rozpoczęcie robót na II etapie, do skrzyżowania z ulicą Cichą. Odcinek na którym wykonawcy inwestycji położą nową kostkę mierzy ok. 260 metrów. Na budowę chodnika oczekiwali mieszkańcy Żarek Letniska. Ulica Szkolna to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych. W pierwszym etapie chodnik został zbudowany na odcinku ok. 150 metrów. W sumie nowa kostka położona będzie na ponad 400 metrowym odcinku.

.....................................................................................................................

 
Gdy przestawią słupy, będzie kontynuacja. Informacja z dnia 20-05-2019
Zakończyły się prace związane z I etapem budowy chodnika wzdłuż ulicy Szkolnej w Żarkach Letnisku. To pierwszy etap tej inwestycji. Na chwilę obecną nastąpiła przerwa w budowie.
 
Zarki Letnisko Szkolna 2
Gdy tylko Zakład Energetyczny przestawi słupy, które kolidują z częścią ciągu chodnika, Gmina przystąpi do realizacji II etapu tej inwestycji.
Ekipa budowlana Centrum Integracji Społecznej, przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj, zbudowała w kwietniu część chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku. Prace zakończono 10 maja. Był to pierwszy etap tej inwestycji. Na ten moment oczekiwali z niecierpliwością mieszkańcy Żarek Letniska. Ulica Szkolna to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych. Chodnik został zbudowany na odcinku ok. 150 metrów. Obecny etap zakończył się na pierwszym słupie oświetleniowym, znajdującym się przy posesji nr 8. I tutaj inwestycja weszła w kolizję ze stojącymi wzdłuż chodnika słupami energetycznymi. Teraz, by kontynuować budowę dalszego ciągu chodnika, wymagane jest przestawienie słupów bliżej ogrodzeń, tak by nie kolidowały z chodnikiem oraz by zrobić go możliwie jak najszerszym. Jak zapewnia Firma Tauron, pomimo, że termin przestawienia słupów to 20 sierpnia br., firma wykonująca prace dołoży starań, by stojące na drodze inwestycji słupy, przestawić szybciej. Jeżeli się to stanie, prace przy budowie II etapu, czyli do skrzyżowania z ulicą Cichą, ruszą niezwłocznie. Będzie to kolejne 260 metrów chodnika. Wójt Katarzyna Kaźmierczak, prosi mieszkańców i korzystających z chodnika, by uzbroili się jeszcze trochę w cierpliwość. Lepiej bowiem zrobić coś raz a dobrze.
.....................................................................................................................
.
.
.
.
Informacja z dnia 06-04-2019
.
.
.
.
Zarki Letnisko Szkolna 
 
.....................................................................................................................
Na tę chwilę oczekiwali z niecierpliwością mieszkańcy Żarek Letniska. Przy ulicy Szkolnej powstaje nowy chodnik. Ulica Szkolna w Żarkach Letnisku to ważny ciąg komunikacyjny miejscowości, zarówno dla pojazdów, jak i pieszych.
logo UG Przed paroma laty zmodernizowana została nawierzchnia drogi, więc dla kierowców stanowi ona dobry przejazd, gorzej z pieszymi. Od kilku lat mieszkańcy monitowali w Urzędzie Gminy, by ten zmodernizował zniszczony odcinek chodnika, po którym uczęszczanie było uciążliwe, z uwagi na jego sfatygowaną nawierzchnię. Chodnikiem przy Szkolnej uczęszczają dzieci do szkoły podstawowej, przedszkolaki oraz wierni do kościoła, więc jest z najważniejszych w gminie i jego przebudowa powinna dla władz gminy stanowić priorytet. I tak się stało, gdyż po wyborach i na lutowym zebraniu wiejskim wójt Katarzyna Kaźmierczak, zobowiązała się do tego, że ten newralgiczny odcinek zostanie potraktowany priorytetowo i w szybkim czasie przebudowany. Prace ruszyły w miniony poniedziałek. Wykonują je uczestnicy warsztat budowlanej Centrum Integracji Społecznej w Poraju przy pomocy Spółdzielni Socjalnej „Poractive” i Urzędu Gminy Poraj. Powstaje nowy chodnik z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. Cichą, w sumie ponad 400 m. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku powstał już odcinek od skrzyżowania ul. Szkolnej z Cichą wzdłuż ogrodzenia Szkoły. Dzięki wspólnej pracy trzech gminnych instytucji uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Żarek Letniska będą mogli wkrótce cieszyć się nowym, wygodnym chodnikiem. Obecne prace to pierwszy etap przebudowy chodnika. Trwają uzgodnienia w sprawie przestawienia lokalizacji słupów energetycznych w miejscach, gdzie kolidują one z budową chodnika.

Napisali o nas

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. 
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy. Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sztuk i Sportów Walki „Shogun” Żarki Letnisko.

Więcej…

WOŚP w tym roku zebrała w Poraj ponad 38 tysięcy złotych!

wosp 2018 Poraj
W piątek, 8 marca, prezes WOŚP Jerzy Owsiak podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest rekordowa i co do grosza wynosi: 175 938 717,56 zł. To blisko 50 mln zł więcej niż podczas zeszłorocznych zbiórek i licytacji. Wynik Sztabu w Poraju to 38.310,49 zł!
Więcej…

Seniorzy

Wielkanoc w Klubie Seniora

Wielkanoc seniorzy 2019

W sobotę 27.04.2019 r. w klubie „Czarka” spotkali się seniorzy na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Sonda

Czy Gmina może sprzedawać tereny w Żarkach Letnisku, pod budownictwo indywidualne?

Wirtualny spacer

spacer