Złote Gody w Gminie Poraj

Zlote Gody 2017

24 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. 19 par z Gminy Poraj, które przeżyły wspólnie pół wieku i więcej, zostało z tej wyjątkowej okazji uhonorowanych specjalnymi medalami. W Gminie Poraj w tym roku dziewiętnaście par obchodziło Złote Gody. Z tej okazji Urząd Stanu Cywilnego zorganizował dla Jubilatów wspaniałą uroczystość.

Po oficjalnych powitaniach i przemówieniu wójta Łukasza Stachery, pary odnowiły złożoną sobie 50 lat temu przysięgę małżeńską. Tekst podziękowań dla małżonka powtarzali za słowami zastępcy kierownika USC Ilony Hadzińskiej. Następnie z rąk wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery wszystkie pary odebrały pamiątkowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

logo UG Jak podkreślał wójt Łukasz Stachera„Pięćdziesiąta rocznica wspólnie przeżytych lat, to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka”.

Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznej lampki szampana, gromkiego toastu „Sto lat” za zdrowie Jubilatów, a także pysznego tortu oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkie pary otrzymały także pamiątkowe dyplomy, kosze kwiatów oraz drobne upominki, które wręczali również: zastępca wójta Katarzyna Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pawłowski, skarbnik Gminy Jadwiga Zasik, sekretarz Gminy Poraj Maria Magdalena Gurbała, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji Andrzej Kozłowski oraz inspektor w USC Patrycja Kluza.

Miłe słowa, podkreślające wagę miłości, szacunku i wzajemnego zaufania we wspólnym życiu, przekazał Jubilatom obecny również na uroczystości proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju 
ks. Zdzisław Zgrzebny.

Tegoroczni Jubilaci Złotych Godów w Gminie Poraj to:

 • Bogusława i Lucjan Bętkowscy
 • Krystyna i Zenon Cesarz
 • Irena i Maciej Chwastek
 • Elżbieta i Andrzej Góralscy
 • Zofia i Maciej Kałuzińscy
 • Daniela i Zygmunt Kasprzyk
 • Krystyna i Stanisław Klimek
 • Wanda i Adam Kukla
 • Marianna i Kazimierz Ludwik
 • Zdzisława i Witold Morawscy
 • Jadwiga i Marian Nietresta
 • Anna i Marian Pala
 • Halina i Stanisław Siemińscy
 • Krystyna i Czesław Słabosz
 • Janina i Ireneusz Śledzikowscy
 • Leokadia i Edmund Widawscy
 • Halina i Władysław Wojtyla
 • Helena i Antoni Wrzosowscy
 • Alina i Tadeusz Zasik

W imieniu wszystkich Jubilatów swoimi przemyśleniami podzielił się jeden z aktywnych uczestników uroczystości Maciej Chwastek, dziękując władzom Gminy za organizację Jubileuszu.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zasiedli do wspólnego stołu, by razem powspominać minione lata oraz przypomnieć sobie zalety, a czasem też i drobne mankamenty długoletniego związku małżeńskiego. Czas upłynął błyskawicznie, w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Plus Minus”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Na zakończenie wójt Łukasz Stachera zapowiedział jeszcze jedną niespodziankę dla wszystkich par – pamiątkowe, wspólne zdjęcie z minionej uroczystości, które przypomni małżonkom odnowioną przysięgę i będzie pięknym dowodem na wspólnie spędzone 50 lat.

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu,
zgodzie i wzajemnej miłości!

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Seniorzy

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Sonda

Co zrobić z aktualnymi wydarzeniami na forum?

Wirtualny spacer

spacer