Jurajska Noc Kabaretowa

Zarki Letniako kabareton

W minioną sobotę 15 lipca po raz pierwszy w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku odbyła się Jurajska Noc Kabaretowa. To wyjątkowe show stworzyły trzy wyśmienite kabarety: „Weźrzesz”, DNO i Konrad KONY Czarkowski.

Organizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera. Na widowni przed Amfiteatrem w Żarkach Letnisku zasiadła zróżnicowana pod względem wieku publiczność, co świadczy o szerokiej grupie odbiorców, do których było adresowane to kabaretowe przedsięwzięcie.

W rolę prowadzących tego wieczoru wcielili się członkowie Kabaretu „Weźrzesz”, czyli Aneta KwapiszJarek Pająk, którzy zainaugurowali Jurajską Noc Kabaretową.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Konrad „Kony Puppets” Czarkowski, finalista polskiej edycji „Mam Talent” oraz półfinalista edycji brytyjskiej tego telewizyjnego show. Prezentując własnoręcznie wykonane lalki naturalnych rozmiarów w doskonały sposób parodiował światowe gwiazdy muzyki pop. W trakcie Jurajskiej Nocy Kabaretowej licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć KONY’ego aż w trzech odsłonach.

Kolejną gwiazdą, która rozbawiła publiczność był Kabaret „Weźrzesz”. Jest on jedną z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach kabaretowych, finaliści Paki oraz zdobywcy wielu innych nagród.

Ostatnim wykonawcą, który przejął władanie nad widownią był doskonale znany Kabaret DNO, który w Gminie Poraj gościł już nie po raz pierwszy. Formacja powstała w 1996 roku w Dąbrowie Górniczej i od samego początku mocno wyróżnia się na tle innych kabaretów. DNO na scenie zaskakuje wyszukanym pomysłem i nietuzinkowymi rozwiązaniami scenicznymi, a przede wszystkim formą popartą rekwizytem, kostiumem i zawsze bogatą ścieżką dźwiękową. Nazwa kabaretu to wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom skrót, który został zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni. I właśnie tak zaprezentował się na scenie Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

logo UG Każdy z występujących na scenie artystów otrzymał z rąk dyrektor GOK Magdaleny Ryziuk-Wilk pamiątkowe statuetki. „Weźrzesz” i Konrad KONY Czarkowski otrzymali od wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery tytuł „Przyjaciela Gminy Poraj”, a DNO, jako że „Przyjacielem Gminy Poraj” jest już od roku 2012, otrzymało wyjątkowe podziękowania za uświetnienie swoim rewelacyjnym występem Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

- Mam niewątpliwą przyjemność wręczyć te specjalne wyróżnienia i podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców naszej Gminy, którzy w ten sposób pragną zostać w życzliwej pamięci występujących u nas artystów, a także w nadziei na kontynuację naszej współpracy w latach następnych - mówiła ze sceny dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk.

Ponoć z kabaretów nie potrafią się śmiać tylko pesymiści… My jednak mamy pewność, że w sobotni wieczór w Żarkach Letnisku bawili się z nami sami optymiści, którym dziękujemy za obecność. Siła i wyjątkowość Jurajskiej Nocy Kabaretowej została zapamiętana poprzez niezwykły, bezpośredni kontakt artystów z publicznością oraz wspólne oklaskiwanie przejeżdżających pociągów (sic!).

Dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk składa podziękowania sponsorom tego przedsięwzięcia: Hotelowi „Kinga” z Żarek Letniska, Firmie „Drutx - Okna Toruński” z Żarek Letniska , Spółce PORECO z Poraja, Firmie SOKPOL z Myszkowa, Firmie „Termoklima” z Żarek Letniska, Przedsiębiorstwu MONOLIT z Myszkowa, Firmie „GAMA” – Monika Nowosadko z Myszkowa oraz Pizzerii „Zosieńka 1935” z Żarek Letniska.

- Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy Poraj i Centrum Integracji Społecznej za pomoc podczas organizacji Jurajskiej Nocy Kabaretowej, a Ochotniczej Straży Pożarnej z Żarek Letniska za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy - mówi dyrektor Magdalena Ryziuk-Wilk.

Dziękujemy także patronom medialnym: Gazecie Myszkowskiej, Kurierowi Zawierciańskiemu, Telewizji Orion, Dziennikowi Zachodniemu, Gazecie Częstochowskiej, iTV Region, Kurierowi Porajskiemu oraz Radiu Jura.

Napisali o nas

WOŚP w tym roku zebrała w Poraj ponad 38 tysięcy złotych!

wosp 2018 Poraj
W piątek, 8 marca, prezes WOŚP Jerzy Owsiak podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej…

Konkurs Piosenki Angielskiej

ZL szkola
W „My Favourite Song” najlepsze uczennice z Żarek Letniska i Poraja. W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „My Favourite Song” organizowany przez szkołę Podstawową Nr 3 w Myszkowie.
Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer