Towarzystwo Obserwatorów Słońca

Zjazd Obserwatorow slonca Zarki Letnisko 2017

W dniach 1 – 2 lipca 2017 r w Żarkach Letnisko został zorganizowany Ogólnopolski Zjazd Towarzystwa Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskego.

To właśnie w Żarkach Letnisko mieszkał  założyciel Stowarzyszenia Pan Wacław Szymański. Jego prywatne obserwatorium astronomiczne można zobaczyć na posesji przy ulicy Kopernika 1. W pierwszym dniu spotkania w gościnnych progach hotelu „Kinga” odbyło się ogólne spotkanie członków stowarzyszenia , gdzie zostały wybrane władze na kolejną czteroletnią kadencję. Po południu odwiedziliśmy miejscowy cmentarz , aby zapalić znicze na grobach naszych zmarłych kolegów : Jana Brylskiego, Jerzego Dudały, państwa Łucji i Wacława Szymańskich. Wieczorem zorganizowaliśmy  pokaz nieba dla mieszkańców Żarek Letnisko. Mimo nienajlepszej pogody udało się dokonać obserwacji Księżyca, Jowisza i Saturna oraz gwiazdozbiorów letniego nieba.

Niedzielny ranek przywitał nas pochmurną i deszczową pogodą. Zaplanowane na godzinę 10.00 w Centrum Żarek obserwacje Słońca niestety nie doszły do skutku. Po południu już przy lepszej aurze w miłej przyjacielskiej atmosferze żegnaliśmy gościnne Żarki Letnisko.

Bardzo dziękujemy Paniom: Jadwidze Dulias oraz Krystynie Bodnar–Miler za pomoc przy organizacji Zjazdu, a pracownikom Hotelu „Kinga” za gościnność  i miłą obsługę.

Przewodniczący TOS:

Piotr Urbański

Fotorecje z tego spotkania mozna zobaczyć TUTAJ

Napisali o nas

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. 

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia.

Więcej…

Seniorzy

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer