Solary - wyniki losowania

Losowanie UG Poraj

W poniedziałek 27 marca o godz. 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj odbyło się publiczne losowanie do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj”.

Na ogłoszony w marcu br. nabór wniosków do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj” wpłynęło w sumie 286 wniosków, z czego 2 od razu wycofano decyzją wnioskodawców. W zakresie braków formalnych, zgodnie z Regulaminem rekrutacji do uczestnictwa w przedmiotowym projekcie, Komisja odrzuciła 19 wniosków, z czego 5 przywrócono po przedstawieniu przez wnioskodawców udokumentowanych braków zaległości w płatnościach wobec Gminy.

Z uwagi na złożenie większej liczby wniosków niż zakładane 70, w poniedziałek 27 marca odbyło się publiczne losowanie, do którego przystąpiło ostatecznie 270 wniosków, które przeszły pozytywnie ocenę formalną.

-  Losowanie jest najsprawiedliwszą formą wyłonienia tych, którzy finalnie otrzymają dofinansowanie – podkreślał Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

logo UG W dniu losowania na sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj zebrała się liczna grupa mieszkańców, którzy byli zainteresowani wynikami publicznego, jawnego wyboru. Losowania karteczek, na których widniał numer złożonego wniosku oraz imię i nazwisko wraz z adresem wnioskodawcy, dokonywały przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola Leśne Skrzaty w Poraju. Losowanie nadzorował, czuwał nad jego właściwym przebiegiem oraz odczytywał wylosowane wnioski Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

W wyniku przeprowadzonego losowania podstawowa lista rankingowa zakwalifikowanych wniosków wygląda następująco.

Z kolei lista rezerwowa, na której znalazły się wszystkie pozostałe wnioski, prezentuje się następująco.

Przypominamy, że Urząd Gminy Poraj nie ma obowiązku odpowiadania na złożone wnioski. Jednocześnie informujemy, że ze wszystkimi osobami znajdującymi się na liście podstawowej będziemy kontaktować się telefonicznie w sprawie dalszego postępowania.

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Seniorzy

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Sonda

Co zrobić z aktualnymi wydarzeniami na forum?

Wirtualny spacer

spacer