Solary - wyniki losowania

Losowanie UG Poraj

W poniedziałek 27 marca o godz. 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj odbyło się publiczne losowanie do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj”.

Na ogłoszony w marcu br. nabór wniosków do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj” wpłynęło w sumie 286 wniosków, z czego 2 od razu wycofano decyzją wnioskodawców. W zakresie braków formalnych, zgodnie z Regulaminem rekrutacji do uczestnictwa w przedmiotowym projekcie, Komisja odrzuciła 19 wniosków, z czego 5 przywrócono po przedstawieniu przez wnioskodawców udokumentowanych braków zaległości w płatnościach wobec Gminy.

Z uwagi na złożenie większej liczby wniosków niż zakładane 70, w poniedziałek 27 marca odbyło się publiczne losowanie, do którego przystąpiło ostatecznie 270 wniosków, które przeszły pozytywnie ocenę formalną.

-  Losowanie jest najsprawiedliwszą formą wyłonienia tych, którzy finalnie otrzymają dofinansowanie – podkreślał Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

logo UG W dniu losowania na sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj zebrała się liczna grupa mieszkańców, którzy byli zainteresowani wynikami publicznego, jawnego wyboru. Losowania karteczek, na których widniał numer złożonego wniosku oraz imię i nazwisko wraz z adresem wnioskodawcy, dokonywały przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola Leśne Skrzaty w Poraju. Losowanie nadzorował, czuwał nad jego właściwym przebiegiem oraz odczytywał wylosowane wnioski Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

W wyniku przeprowadzonego losowania podstawowa lista rankingowa zakwalifikowanych wniosków wygląda następująco.

Z kolei lista rezerwowa, na której znalazły się wszystkie pozostałe wnioski, prezentuje się następująco.

Przypominamy, że Urząd Gminy Poraj nie ma obowiązku odpowiadania na złożone wnioski. Jednocześnie informujemy, że ze wszystkimi osobami znajdującymi się na liście podstawowej będziemy kontaktować się telefonicznie w sprawie dalszego postępowania.

Napisali o nas

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. 

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer