Solary - wyniki losowania

Losowanie UG Poraj

W poniedziałek 27 marca o godz. 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj odbyło się publiczne losowanie do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj”.

Na ogłoszony w marcu br. nabór wniosków do projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców w Gminie Poraj” wpłynęło w sumie 286 wniosków, z czego 2 od razu wycofano decyzją wnioskodawców. W zakresie braków formalnych, zgodnie z Regulaminem rekrutacji do uczestnictwa w przedmiotowym projekcie, Komisja odrzuciła 19 wniosków, z czego 5 przywrócono po przedstawieniu przez wnioskodawców udokumentowanych braków zaległości w płatnościach wobec Gminy.

Z uwagi na złożenie większej liczby wniosków niż zakładane 70, w poniedziałek 27 marca odbyło się publiczne losowanie, do którego przystąpiło ostatecznie 270 wniosków, które przeszły pozytywnie ocenę formalną.

-  Losowanie jest najsprawiedliwszą formą wyłonienia tych, którzy finalnie otrzymają dofinansowanie – podkreślał Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

logo UG W dniu losowania na sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj zebrała się liczna grupa mieszkańców, którzy byli zainteresowani wynikami publicznego, jawnego wyboru. Losowania karteczek, na których widniał numer złożonego wniosku oraz imię i nazwisko wraz z adresem wnioskodawcy, dokonywały przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola Leśne Skrzaty w Poraju. Losowanie nadzorował, czuwał nad jego właściwym przebiegiem oraz odczytywał wylosowane wnioski Adam Zaczkowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

W wyniku przeprowadzonego losowania podstawowa lista rankingowa zakwalifikowanych wniosków wygląda następująco.

Z kolei lista rezerwowa, na której znalazły się wszystkie pozostałe wnioski, prezentuje się następująco.

Przypominamy, że Urząd Gminy Poraj nie ma obowiązku odpowiadania na złożone wnioski. Jednocześnie informujemy, że ze wszystkimi osobami znajdującymi się na liście podstawowej będziemy kontaktować się telefonicznie w sprawie dalszego postępowania.

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. Policjant z ruchu drogowego ostatnio złożył wizytę przedszkolakom z Koziegłów i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. W czasie spotkań z mundurowym, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń.

Więcej…

Seniorzy

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer