Walne zebranie w TPŻL

W poniedziałek 23 maja w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze, podczas którego podsumowano działalność organizacji w minionym roku.

 

Fot 1 Jolanta Lisowska UG Poraj  Fot 2 Jolanta Lisowska UG Poraj

Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. hrabiny Stefanii Raczyńskiej to organizacja skupiająca mieszkańców oraz sympatyków Żarek Letniska, działająca na rzecz lokalnej społeczności poprzez jej rozwój kulturalny i społeczno-gospodarczy.

logo UG

Organizuje liczne imprezy kulturalne, jak choćby Imieniny Hrabiny, powitanie Nowego Roku, Wieczornicę z okazji Święta Niepodległości, czy też Letnie Koncerty w Altanie i Powitanie Lata. Regularnie wydaje kwartalnik społeczno-kulturalny „LETNISKOwiec”. Ponadto angażuje się w wiele działań na rzecz osady, jak choćby uczestniczy w pracach komisji ds. wycinki drzew i organizuje akcje sprzątania miejscowości. Zarząd Towarzystwa całą swoją energię kieruje na działania istotne i ważne w danej chwili dla mieszkańców i samej miejscowości. Na tegoroczne walne zebranie sprawozdawcze przybyli niemalże wszyscy członkowie Towarzystwa. Obradując na walnym zebraniu podsumowali działalność w 2015 r. oraz podkreślili własne dokonania i osiągnięcia. Na tegoroczne walne zebranie sprawozdawcze przybyli niemalże wszyscy członkowie Towarzystwa. Obradując na walnym zebraniu podsumowali działalność w 2015 r. oraz podkreślili własne dokonania i osiągnięcia. Zebranie poprowadził prezes TPŻL Andrzej Będkowski. Zarząd reprezentowali członkowie: wiceprezesi Jadwiga Dulias i Eliza Makówka, dotychczasowy skarbnik Andrzej Kamiński oraz Stanisław Borda, Włodzimierz Rajczyk, Aldona Łapajska, Iwona Skupień. Gościem specjalnym spotkania była sekretarz Gminy Poraj Maria Magdalena Gurbała. W porządku obrad znalazło się m.in. odczytanie sprawozdania merytorycznego oraz finansowego z działalności Towarzystwa, udzielenie absolutorium zarządowi, przedstawienie planu pracy na rok 2016, wybór nowego skarbnika, przyjęcie nowych członków do zarządu, zgłaszanie wniosków i własnych pomysłów przez uczestników zebrania oraz wolna dyskusja. W merytorycznym podsumowaniu działalności wiceprezes Eliza Makówka podkreślała wszystkie dokonania minionego roku. Ważnym wydarzeniem była hucznie obchodzona rocznica 100-lecia Żarek Letniska, podczas której Towarzystwo zorganizowało m.in. wystawę historyczną, bieg oraz marsz nordic walking, a także jubileuszowe Imieniny Hrabiny. Andrzej Kamiński przedstawił sprawozdanie finansowe za zeszły rok, a przewodniczący Komisji Rewizyjnej Lech Zemanek odczytał opinię komisji dotyczącą właśnie tego sprawozdania. Na podstawie tej opinii odbyło się głosowanie, w wyniku którego zarząd jednogłośnie otrzymał wymagane absolutorium. W trakcie wolnej dyskusji poruszono także sprawę wycinki drzew w centrum miejscowości oraz wylewania nieczystości do rzeki Czarka. To właśnie te dwie kwestie staną się priorytetowymi zagadnieniami dla Towarzystwa w nadchodzących dniach.

Po burzliwych obradach, trwających ponad 2 godz., prezes Andrzej Będkowski zamknął zebranie, a członkowie Towarzystwa rozeszli się do domów. Spotkanie było bardzo udane, a uchwalone w jego trakcie uchwały oraz plan działania są nadzieją na jeszcze większą aktywność organizacji w życiu lokalnej społeczności.

 

 

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. Policjant z ruchu drogowego ostatnio złożył wizytę przedszkolakom z Koziegłów i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. W czasie spotkań z mundurowym, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń.

Więcej…

Seniorzy

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer