Kredką rysowane

W piątek 6 maja w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku odbyła się IV edycja konkursu plastycznego „Kredką rysowane” skierowanego do przedszkolaków i uczniów z całej Gminy Poraj. Młodzi plastycy rywalizując ze sobą na żywo w obecności jurorów starali się jak najwierniej odwzorować martwą naturę.

Malowanie

 

Młodzi artyści ze wszystkich miejscowości naszej gminy zjechali w piątkowe przedpołudnie do Żarek Letniska, by tu spróbować swych sił w zmaganiach na żywo z odmalowywaniem otaczającej nas rzeczywistości. 
logo UG
Rozpoczynając konkurs do dyspozycji mają czyste kartki, ołówki, kredki lub węgiel. Organizatorzy przygotowują szereg stanowisk z tzw. „martwą naturą”, a uczestnicy sami wybierają jedną z nich i próbują ją jak najwierniej przenieść na papier. Wszystko dzieje się na sali gimnastycznej, w obecności współzawodników i pod opieką jurorów.
Jak co roku uczestnicy konkursu dopisali: w trzech grupach wiekowych rywalizowało ponad 100 przedszkolaków i uczniów z niemal wszystkich placówek oświatowych naszej gminy. Ich starania oceniało jury w składzie: Zofia Chwastek, Maria Drzewiecka i Barbara Pińczyńska.
 
Po wnikliwej ocenie prac jurorzy wyłonili autorów najlepszych dzieł.
 
W kategorii przedszkolaków na podium stanęli:
I miejsce: Martyna Pidzik (Poraj)
 
II miejsce: Mieszko Lisowski (Żarki Letnisko)
 
III miejsce: Dariusz Grzegorczyk (Jastrząb)
 
Wyróżnienia otrzymały: Julia Kukla (Poraj) i Lena Pluta (Jastrząb).
 
W kategorii kl. I-III zwyciężyli:
I miejsce: Zuzanna Sikorska (Poraj)
 
II miejsce: Julia Wójcik (Kuźnica Stara)
 
III miejsce Nikola Morawiec (Żarki Letnisko)
 
Wyróżnienia: Gabriela Jędrzejewska (Poraj) i Michalina Pyrek (Żarki Letnisko)
 
W kategorii kl. IV-VI najlepsi okazali się:
I miejsce: Kinga Olszewska (Żarki Letnisko)
 
II miejsce: Emilia Żurawska (Żarki Letnisko)
 
III miejsce: Wiktoria Makówka (Żarki Letnisko).
 
Wyróżnienia otrzymały: Maja Szczypka (Poraj), Alicja Imielska (Żarki Letnisko), Dominika Góra (Choroń), Małgorzata Pałasińska (Jastrząb), Julia Rosikoń (Żarki Letnisko) oraz Paulina Skorupa (Poraj)
 
W kategorii gimnazjalistów na podium stanęli:
I miejsce: Zofia Bączyńska (Żarki Letnisko)
 
II miejsce: Ewa Strózik (Poraj)
 
III miejsce: Laura Sobota (Żarki Letnisko.)
 
Wyróżnienia trafiły do: Julii Kaźmierczak (Poraj) i Moniki Romańskiej (Poraj).
 

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. Policjant z ruchu drogowego ostatnio złożył wizytę przedszkolakom z Koziegłów i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. W czasie spotkań z mundurowym, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer