Gminna Gala Sportu 2016

Gminna Gala Sportu

W przedświąteczny czwartek 22 grudnia odbyła się Gminna Gala Sportu, podczas której wyróżniono sportowców, trenerów i kluby, a także działaczy sportowych i instytucje propagujące sport na terenie Gminy Poraj w 2016 roku.

Na zaproszenie wójta Łukasza Stachery sala sesyjna Urzędu Gminy w Poraju zapełniła się sportowcami, którzy osiągali w minionym roku najlepsze wyniki. Wśród szerokiego grona wyróżnionych znaleźli się zarówno młodzi, jak i dojrzalsi wiekiem zawodnicy rozmaitych dyscyplin sportowych. Dzięki temu w gronie laureatów można było zauważyć m.in. piłkarzy, siatkarzy, koszykarzy, zawodników ju-jitsu, żeglarzy, czy też lekkoatletów.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, piłki sportowe oraz słodkie upominki. Trenerzy zaś, oprócz statuetek, odebrali gratulacje i podziękowania za ciężką, ale nieodzowną, pracę z młodzieżą. Nagrody laureatom wręczał wójt Łukasz Stachera wraz z radnymi Małgorzatą Rodek i Tomaszem Klimkiem oraz prezesem Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu Andrzejem Pawłowskim, wiceprzewodniczącym Rady Gminy Mariuszem Karkochą i prezesem LKS Polonii Poraj Michałem Grzybowskim.

logo UG Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, korzystając z wyśmienitej okazji, podsumował mijający rok w sporcie. Zaprezentował osiągnięcia lokalnych zawodników, przybliżył zebranym historię działających w naszej okolicy klubów sportowych. Przedstawił także sylwetki znanych sportowców i działaczy, a także podkreślił, jak ważny dla lokalnych władz jest zdrowy tryb życia, aktywność ruchowa oraz sprawność fizyczna wszystkich mieszkańców Gminy Poraj, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych.

Wśród najlepszych sportowców i trenerów z Gminy Poraj w 2016 roku znaleźli się:

Trenerzy:

Krzysztof Całus
Robert Grabski
Tomasz Dusza
Andrzej Pawłowski
Krystian Pakuła 

Klub Shogun:

Mateusz Pompa
Karol Sioła
Oskar Kudrys
Michał Marchewka
Katarzyna Makieła
Karolina Makieła

Yacht Club Zefir-Drakkar:

Alicja Sobota
Wiktoria Sajdak
Julia Majewska
Tomasz Sobota
Błażej Grabowski
Piotr Grabski
Przemysław Grabowski
Dominik Masłoń
Damian Sobota
Piotr Węgrzyński
Mateusz Szczypka
Maria Grabska
Karolina Skóra
Maciej Jarosz
Jakub Macoch
Jakub Zębik
Maciej Brymora

Gimnazjum Poraj:

Daniel Ostrowski
Damian Sawicki
Aleksander Górecki
Adam Czechowski
Magdalena Studzińska
Aleksandra Krzyczmonik
Julia Białas
Zuzanna Rodek
Konrad Noszczyk
Adrianna Przeniosło

Gimnazjum w Żarkach Letnisku:

Rafał Markiewcz
Oskar Budzikur
Marcin Biskup
Aleksandra Placek
Julia Sadowska
Karolina Karkocha
Barbara Wywiał

Szkoła Podstawowa w Poraju:

Kinga Guła
Andżelika Czechowska
Marta Stefaniak
Dominik Górecki
Szymon Łabuś
Tymon Chrobot

 Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku:

Oskar Nietresta
Piotr Włosik
Wiktor Miszczyk
Zuzanna Sulej
Agata Derejczyk

 Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu:

Wiktor Szewczyk
Michał Mordoń

 Szkoła Podstawowa w Choroniu:

Zofia Wnuk
Natalia Szecówka
Małgorzata Leszczyńska
Tomasz Chwastek
Wojciech Bednarczyk
Maciej Marchewka

 Szkoła Podstawowa w Masłońskiem:

Patrycja Gocyła
Milena Hepner
Maja Cieślińska
Szymon Sławek
Leon Stachera
Kuba Sitek

 Szkoła Podstawowa w Kuźnicy:

Adrian Lula
Natalia Bąk
Natalia Morawiec
Emilia Skorupa
Nikola Kulak

Wszystkim laureatom gratulujemy niesamowitych osiągnięć sportowych oraz życzymy kolejnych rekordów i samych doskonałych wyników, osiąganych zawsze w sportowym duchu rywalizacji fair play.

Napisali o nas

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku. Natomiast wczoraj około godziny 16.30 w Myszkowie na ulicy Słowackiego kierująca passatem najechała na leżącego na jezdni 60-letniego mieszkańca Żarek Letnisko.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 Wadium należy wpłacić najpóźniej d o dnia 16 grudnia 2016 r. na konto Urzędu Gminy Poraj w banku BPS S.A. oddział Częstochowa nr rachunku: 47 1930 1321 2004 0001 3000 0002 z zaznaczeniem nieruchomości na której zakup wpłaca się wadium.

**********************************

Gmina Poraj chce utworzenia województwa częstochowskiego.Radni byli jednogłośni

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

UCHWAŁA w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Policji

pomoc dla Policji

**********************************

Piknik Rodzinny w Przedszkolu

Wspaniała zabawa, bajka dla najmłodszych w wykonaniu rodziców, darmowe atrakcje dla dzieci, pyszne jedzenie, a także piękna, słoneczna pogoda i wiele innych niespodzianek. Tak wyglądało sobotnie przedpołudnie w Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku, gdzie wyjątkowo w dzień wolny od zajęć stawiły się wszystkie dzieci wraz z rodzicami, by uczestniczyć w wielkim Pikniku Rodzinnym.  Coroczny Piknik Rodzinny tym razem został zorganizowany na terenie Przedszkola. Rada Rodziców wraz z dyrekcją i pracownikami placówki zadecydowała o zorganizowaniu imprezy dla wychowanków z rodzinami. Każda grupa przedszkolna miała inne zadanie do wykonania podczas imprezy: jedni zajmowali się grillem, inni pieczonkami, a jeszcze inni byli odpowiedzialni za słodką kawiarenkę, gdzie można było dostać pyszne ciasta i ciasteczka, kawę, herbatę oraz zimne napoje. Wszystko było bezpłatne.

Więcej…

Seniorzy

Spotkanie Wielkanocne Seniorów

Wilkanoc seniorow w Zarkach Letnisku 2017r

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po Świętach Wielkiej Nocy spotykają się w swoim klubie seniorzy na  tzw. jajeczku. W tym roku pomimo ciężkiej sytuacji po gwałtownym opadzie śniegu udało się przygotować to spotkanie. W uroczystej kolacji udział wzięli:

Więcej…

Bal Karnawałowy Seniorów

Karnawal 2017 seniorzy Zarki LetniskoW karnawałową sobotę 18.02.2017 r.  w swoim klubie bawili się  Seniorzy.

Więcej…

Spotkanie opłatkowe seniorów 2016

Spotkanie oplatkowe seniorowW sobotę 17 grudnia zarząd koła pod kierownictwem przewodniczącego Józefa Zimoląga zorganizował  w Klubie Seniora uroczystą kolację wigilijną dla swoich członków.

Więcej…

Święto Żareckich Seniorów

Spotkanie seniorow grudzien 2016

W przedostatnią sobotę listopada 2016 r. swoje święto uczcili żareccy Seniorzy bawiąc się w miejscowej OSP. Dostojnym 80-latkom życzenia zdrowia i pomyślności składali: Genowefa Lasecka- Przewodnicząca Koła Powiatowego ZERiI w Myszkowie, Łukasz Stachera- wójt gminy Poraj, Krzysztof Klimek- radny powiatu, Mariusz Karkocha- wiceprzewodniczący Rady Gminy Poraj, 

Więcej…

Żareccy seniorzy w Bieszczadach

wycieczka seniorow w Bieszczady

Duża grupa seniorów pod koniec września pojechała na wycieczkę w Bieszczady. Było tyle chętnych, że biuro Złoty Wiek musiało zorganizować dodatkowy wyjazd. Wycieczka trwała 3 dni. Zwiedzono Hutę Szkła Artystycznego i Gospodarczego „Sabina”, Skansen Budownictwa Ludowego, Sanok, Lesko, klasztor w Komańczy (miejsce internowania Kardynała Wyszyńskiego),

Więcej…

Pieczonki

Pieczonki 1

W pierwszą sobotę tej jesieni seniorzy bawili się na placu za remizą OSP. Pieczonki smakowały wyśmienicie. Do późnych godzin wieczornych do tańca przygrywał pan Romek.

R.K

Więcej…

Wycieczka do św. miejsc blisko Częstochowy

wycieczka seniorow Zarki Letnisko 2016

Na początku lipca  (04.07.2016) Seniorzy udali się na wycieczkę do Sanktuarium Św.Ojca Pio / Święta Górka Przeprośna w Siedlcu g. Mstów k/ Częstochowy.  Po drodze wcześniej zwiedziliśmy kościół w Olsztynie k/ Częstochowy następnie kościół w Mstowie i parafię Niepokalanego Serca NMP w Mirowie.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer

Sonda stara