Amfiteatr Żarki Letnisko

Dyskusje dotyczące Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska
Post Reply
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zg »

Szanowni Państwo,
obecna scena leśna nazywana amfiteatrem w Żarkach Letnisku ma już wiele lat i co roku jest gorszym stanie technicznym. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska czyni starania o pozyskanie środków na wybudowanie nowego obiektu. Ponieważ są to jednak spore koszty dlatego
zwracamy się do o pomoc w dofinansowaniu budowy nowego amfiteatru poprzez poniższą zbiórkę:
https://pomagam.pl/eqyhirkw . Pod tym linkiem są dodatkowe informację oraz wizualizacja nowego obiektu.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Igor »

To bardzo dobry pomysł, taka zbiórka, ale firmuje ją pani prezes, a nie cały zarząd, a opinia społeczna o pani prezes nie jest najlepsza.
memento
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by TUBYLEC »

Nie najlepsza to mało powiedziane!!!
Szkoda że taka osoba przewodniczy TPŻL. Kto ją wybrał?
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by kinga98 »

Podopbno TPŻL dostało ponad 150 tysięcy z urzędu marszałkowskiego na remont amfiteatru.Jeżeli to prawda to gratlacje dla zarządu i pani prezes.
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by warcaby »

No napewno, sygnalistka, pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zg »

Nie z UM tylko z PPJ tu i nie w gotówce tylko w formie refundacji i to tylko 1 transza bo remont amfiteatru będzie droższy...
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Byly »

Brawo TPŻL :P
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by kinga98 »

Warcaby NA PEWNO, a nie napewno, a zg nie czepiaj się szczegółów, 150 tyś. to 150 tyś. nie ważne czy w transzach czy jednorazowo, gotówka czy refundacja ważne, że będą pieniądze na remont i za to należą się brawa.Nikt dotychczas w u nas takich pieniędzy dla miejscowości nie załatwił, a że będą to robili ludzie z głową to na pewno nie będzie takich numerów jak przy gminnych inwestycjach.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zg »

Ja się nie czepiam szczegółów , wyjaśniłem tylko jak wygląda to od sprawy finansowej. A jak tak bardzo się cieszycie to prosze o wpłatę choćby drobną kwotę.
https://pomagam.pl/eqyhirkw
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by widz »

ZG - A dlaczego nie wymagasz finansowania z gminy Poraj tylko od mieszkańców? Wójt na bale mecenasa i na podwyżkę dla siebie to ma, a na amfiteatr nie ma?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Jest szansa na pozyskanie środków na budowę naszego amfiteatru. Proszę Zarząd TPŻL o kontakt w tej sprawie.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zg »

Ano widzu jak widzisz, to pieniędzy w gminie nie ma... a ja nie mogę nic wymagać, nowi Radni zatwierdzili na 2019 rok taki budżet , ze nawet zaplanowanych 20- stu tys. na amfiteatr Żarki nie dostały....to chyba lepiej zrobić coś własnymi siłami niż czekać aż podłoga na obecnej scenie zawali się po zimie....
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by niebieski »

Pytanko czy to prawda że amfiteatr powstanie jeszcze w tym roku dzięki pani ójt i gminie bo słyszałem że TPŹL postarali się o kasę i bardzo im zależy żeby coś zrobić własnymi rękami (bez gminy) a tu pani ójt mówi że to wszystko dzięki urzedowi gminy.Na ostatniej sesji bardzo mocno to podkreślała!!!
Jaki projekt?
Czy to ta stodoła za którą gmina zaplacila 3 dyszki parę lat temu czy to coś nowego? Ójtowa mówiła że to wymarzony projekt mieszkańców ŹL.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zg »

tu jest link do projektu nowego amfiteatru https://pomagam.pl/eqyhirkw
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by zbyszko »

Projekt niezły ,rozumiem ,że jakieś reprezentatywne gremium go wybrało z pośród kilku projektów.Ostatnio na tablicy informacyjnej TPŻ widziałem zupełnie inny. Co do finansowania inwestycji, nasuwa mi się pytanie;dlaczego nie może się dołożyć powiat,czy nawet województwo ? Jak wiadomo co roku organizowana jest folkloriada ,na którą zjeżdżają zespoły z całej Polski, więc cały region jest promowany (póki co amfiteatr to antyreklama). Ba ! ostatnio, albo dwa lata temu, zaproszona była Pani Europoseł Wiśniewska ,która tak chwaliła walory naszej miejscowości ,też można by się zwrócić w tym kierunku.Obawiam się ,że zebrane pieniądze przez mieszkańców,to kropla w morzu potrzeb.Mimo wszystko chwali się inicjatywę.
Gaja
Posts: 1
Joined: 08 Mar 2017, 15:44

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Gaja »

Do wszystkich ziejących nienawiścią, a zwłaszcza TUBYLCA i Igora, proszę się raz na zawsze odseparować od mojej osoby. Pieniądze na budowę są nam przyznane i nie ma co dalej dyskutować. Czy załatwiła to osoba ze złą wg was opinią czy kryształowa nie jest ważne. Ważne,że są i ważne,że jakoś do tej pory żaden tubylec nawet palcem nie kiwnął,żeby coś zrobić, a jad aż się wylewa. Nie jest sztuką zakryć się fałszywym NICKIEM i sobie po kimś jeździć. Jak cię człeku skrzywdziłam, to miej odwagę i powiedz to oficjalnie, a jak nie masz to zamilcz jeden z drugim. Pozdrawiam wszystkich ŻYCZLIWYCH dla mojej pracy. Chyba,że jest bohater, który się chce zamienić. Ilona Mrowiec
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Bruner »

W tym amfiteatrze odbywają się wątpliwej atrakcyjności imprezy, dla mnie to strata kasy, i czasu.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Byly »

Brawo Pani Ilono Mrowiec. Jest Pani krytykowana, bo coś chce Pani zrobić dla Żarek Letniska. No cóż mamy dziwnych obywateli którzy krytykują dobry uczynek. Nie dotyczy to tylko naszych Żarek Letniska, to prawie cała Polska taka dziwna jest :? Jak ruszy budowa, ja deklaruję, że wpłacę pieniądze jeżeli będą potrzebne na budowę.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Amfiteatr Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Do Zbyszko- Tak masz rację należało szukać środków z innych żródeł o czym napisałam w poście z dnia 25.02.2020. r (Na tym Forum wyżej). Zwracałam się tu na Forum do Zarządu TPŻL a potem osobiście byłam w siedzibie TPŻL i przekazałam informacje w tej sprawie jednej Pani (członek Zarządu) i Sołtysowi. Mówiłam o możliwości pozyskania dofinansowania w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (ogólna pula na całe województwo Sląskie to 2,5 mln zł.) Powiat myszkowski jest zaliczony do 6 podregionu tego programu razem z powiatem częstochowskim, kłobuckim oraz Częstochową . Na ten właśnie 6 podregion przeznaczona jest pula 825.000 zł.
Termin zgłaszania zadań był od 9-31 marca 2020 , zaś weryfikacja zgłoszonych zadań będzie w terminie od kwietnia do lipca 2020 r. Wszystkie te informacje przekazałam i prosiłam aby przedyskutować tą propozycję i zgłosić jakieś zadanie - ja myślałam o amfiteatrze ale były odmienne zdania aby było inne zadanie dotyczące basenu kąpielowego. Prosiłam o przegadanie tematu i złożenie zadania. Niestety nikt mnie więcej o tym nie informował co ustalono i jakie zadanie zgłoszono. Sama jestem ciekawa czy zostało zgłoszone jakieś zadanie dla naszych ŻL?
Szczegóły można poznać na stronie bo.slaskie.pl
Post Reply