Odśnieżania chodników i poboczy.

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Zdzisława Polak »

Mam pytanie do Dyrekcji Placówek oświatowych w Żarkach letnisku -dlaczego nie jest odśnieżany chodnik przy ulicy Cichej wzdłuż płotu szkolnego oraz pobocze zarówno po stronie szkoły jak i przedszkola?
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by fruzia »

Dlaczego nie napisze Pani jak są A WŁAŚCIWE nie są odśnieżane i sypane piaskiem ulice w Żarkach Letnisku?tylko czepi się małego chodnika przy szkole?A Zielona,Zdrowa, Podleśna , Skrajna, Nadrzeczna,Szkolna, centrum? widziała PANI?
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Igor »

Pani Polakowa zamiast popisywać się na forum troską o bezpieczeństwo dzieci niech pani zadzwoni do dyrektorki szkoły i ją opierniczy. Fruzia odsnieżanie chodników należy do obowiązków właścicieli posesji przy której jest chodnik więc miej pretensje do swoich sąsiadów.A egzekwowanie tego obowiązku należy do sołtysa
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Zdzisława Polak »

Do Fruzi i Igora.
Proszę oceniać drogi i chodniki i inne działania gminne a nie mnie bo to nic nie da.
Dla przypomnienia informuję, że teraz mamy nowych Radnych w Gminie Poraj i to do Nich należy kierować wszelkie zapytania i uwagi w zakresie odśnieżania, stanu dróg i chodników czy kanalizacji na terenie naszego Sołectwa.
Pozdrawiam.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by fruzia »

Jeżeli już to Pani zaczęła dyskusję.A chodnik koło szkoły jest odśnieżany na bieżąco. Teraz wracałam o do domu i ulice są odśnieżone, chociaż przdałoby się,jak przestanie padać ,posypać piaskiem,szczególnie krzyżówki ulic.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by widz »

I co Ty fruzia pinkolisz dziś 16.01.2019 ( środa) kilka minut po 14) , widziałam na własne oczy jak chłopczyk wychodząc z furki od strony gimnazjum upadł na tych lodowych wybojach i na dodatek wpadł do stojącej w tych koleinach wody. Przed szkołą jest strasznie a fruzia napisała, że jest dobrze.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Byly »

Fruzia napisała post 15 stycznia, a w zimie jedna noc co jest baaardzo długi okres czasu :wink:
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by fruzia »

Dzięki Były, dzisiaj rano 17.01.2019 było ślisko jak diabli ,a po południu ciapa. takie uroki zimy, byle do wiosny.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by widz »

Nie tylko 17.01. 2019r było ślisko przed szkołą. Ale twoje typowe wyjaśnienie już kiedyś słyszałam " sorry taki mamy klimat"
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Byly »

No to Polakowa zaczęła swój koncert w Myszkowie. Zaraz się zacznie użalać nad sobą, że wszyscy są przeciwko niej :lol:
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by fruzia »

No i wyszło "szydło z worka"!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Zdzisława Polak »

W Żarkach L jest bardzo ślisko na ulicach i na chodnikach. W rejonach szkoły także jest tragicznie ślisko i zalegające muldy lodowe.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Byly »

Wszędzie jest ślisko :lol: Byłem dzisiaj w Częstochowie, później w Myszkowie i wszędzie jest tak samo, ślisko i zalegające muldy lodowe :lol: Jeszcze klika miesięcy i będzie duszno, gorąco i tumany kurzu :twisted: Jak żyć :mrgreen:
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by fruzia »

To gdzie są służby odpowiedzialne za posypywane piaskiem ulic?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by widz »

Nieprawdą jest co napisał Były , że w Myszkowie jest tak samo jak w Żarkach Letnisku. Nawet jadąc ul. Letniskową z Żarek L w kierunku Myszkowa to wyraźnie widać różnice gdzie kończy się teren gminy Poraj a zaczyna Myszków. Zupełnie inny lepszy świat drogowy w Myszkowie.
Ponadto firma obsługująca Żarki L nazywa się Irdos a jej właścicielka to mieszkanka Żarek Letniska. To tym bardziej powinni lepiej dbać o Żarki L
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Byly »

Szanowna Pani Polak, Pani chyba jednak nie jest świadoma co pisze? Z moich wiadomości jakie mi pozostały w głowie, to mamy drogi krajowe, drogi wojewódzkie, drogi powiatowe, drogi gminne i może jeszcze drogi lokalne? Może do lokalnych zalicza się ulica kąpielową w Żarkach Letnisku? Każda z tych dróg ma inne wytyczne co do utrzymywania przejezdności tych dróg w zimie, czy w lato, czy na jesień. Jeżeli droga krajowa ma być w zimie sucha czarna, to droga wojewódzka już może być mokra czarna, powiatowa nie wiem jak ma wyglądać ale gminna może być biała, a lokalna np do 20 cm śniegu :lol:
Jeżeli wyjeżdżamy z gminnej drogi z Żarek Letniska do Myszkowa to wjeżdżamy na drogę wojewódzka. ta droga ma być przynajmniej czarna mokra. Przez całą Nową Wieś, Myszków i w kierunku Zawiercia biegnie właśnie ta droga. Chyba jasno wyjaśniłem, czemu w Żarkach Letnisku mamy drogi białe? Jeżeli ma pani wątpliwości to proszę doczytać na stronach zarządców dróg, czy na stronach ministerstwa infrastruktury. Osoba na wieloletnim stanowisku jako radna powinna mieć te wiadomości w małym paluszku :wink:
Ja bardzo się cieszę, że Żarki Letnisko są białe a nie czarne zasypane piachem i solą.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Odśnieżania chodników i poboczy.

Post by Zdzisława Polak »

Były najpierw mi odpowiedz dlaczego do mnie "przypijasz" i bezpodstawnie przypisujesz mi niewiedzę w klasyfikacji dróg. Przyjmij do wiadomości, ze wiem która ulica ma status drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. Z tego co Ty napisałeś wynika Twoja indolencja w sprawie dróg.
Dla przykładu podam, że ulica Kąpielowa jest drogą gminną, droga wojewódzka to ulica Koziegłowska i ul. Prosta - Porajska to też droga wojewódzka, droga z Poraja do Choronia to przykład drogi powiatowej. Zastanów się co napisałeś wyżej.
Post Reply