Kogo wybrać?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Jednomandatowe okręgi wyborcze, które miały być panaceum na wybór dobrych kandydatów do rad wszystkich szczebli zdecydowanie nie zdały w Polsce egzaminu. Bóg raczy wiedziec dlaczego zrezygnowano z nich w wyborach do rad powiatów i sejmików, a pozostawiono w gminach? I kogo my mamy wybierać, tych co już byli i dożywotnio chcą być radnymi, chociaż ich wpływ na sprawy naszej miejscowości był żaden, czy też zupełnie nieznanych ludzi, którzy lokalnymi sprawami zupełnie sie nie interesowali, jedyny wyjątek Jolanta Chmura. Wybór wójta też niełatwy, jedna pani bez doświadczenia za to druga z jak najgorszą praktyką.
rogert
Posts: 4
Joined: 30 Aug 2018, 15:43

Re: Kogo wybrać?

Post by rogert »

BARBARA wrote:jedyny wyjątek Jolanta Chmura.
To ta pani z branży ogrodniczej?
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

A kto to jest Pan Krzak?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Pani Jola ma przepiękny ogród, dobrze poukładane w głowie, jest żarczanką z wyboru od ponad 30 lat i pracuje społecznie nie dla poklasku.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kogo wybrać?

Post by warcaby »

Taaaa a świstak siedzi i zawija je w te sreberka, dlaczego ostatnio przegrała?
rogert
Posts: 4
Joined: 30 Aug 2018, 15:43

Re: Kogo wybrać?

Post by rogert »

warcaby wrote:dlaczego ostatnio przegrała?
Może dlatego że ludzie nie interesują się kto naprawdę jest społecznikiem a liczy się głównie zaplecze znajomych. Zaznaczam "może" nie mam zamiaru agitować.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Re: Kogo wybrać?

Post by malwinka »

Przegrała z Tomaszem Klimkiem, który ma liczną rodzine w tym okręgu i załatwiwszy sobie co chciał juz nie startuje, Bączyński w ogóle się nie liczy bo jego sprawy naszej miejscowości nigdy nie interesowały. Jako dziennikarz, swoją publicystyką mógł wiele zrobić, nie zrobił nic.My w swoim okręgu mamy dosyć prosty wybór, ale w pozostałych okręgach...masakra.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kogo wybrać?

Post by zielony »

Nie znam kandydatki, zobaczyłem tez po raz pierwszy Panią Chmurę, kandydatkę na radną, pomyślałem może warto zagłosować? Ale kliknąłem na stronę główną, a tam pani Wiśniewska wychwala kandydatkę i czar prysł :evil: To "pocałunek śmierci"
No ale fajnie że dowiedziałem się że na tę listę nie zagłosuję :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

zielony wrote:Nie znam kandydatki, zobaczyłem tez po raz pierwszy Panią Chmurę, kandydatkę na radną, pomyślałem może warto zagłosować? Ale kliknąłem na stronę główną, a tam pani Wiśniewska wychwala kandydatkę i czar prysł :evil: To "pocałunek śmierci"
No ale fajnie że dowiedziałem się że na tę listę nie zagłosuję :lol: :lol: :lol:
Dziękujemy Ci, że nam pomogłeś! Wiemy już na kogo mamy głosować. Głownie na oszustów i złodziei, którzy może się z nami dolą podzielą.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Do Rady Powiatu można głosować na mnie Lista Nr 10 pozycja 1 zapraszam do głosowania.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Zdzisława Polak
Last edited by Zdzisława Polak on 05 Oct 2018, 21:02, edited 1 time in total.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

:?:
Last edited by J.Pokutycka on 21 Oct 2018, 21:56, edited 1 time in total.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

:?:
Last edited by J.Pokutycka on 21 Oct 2018, 21:56, edited 1 time in total.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Zielony, różne są chwyty wyborcze komitetów i nie każdy kandydujący się z nimi zgadza. Zaręczam ci, że pani Joli Chmurze daleko do poglądów konserwatywnych, startuje z tego komitetu bo nie chciała tworzyć swojego i uważa, że w samorządzie ważne są lokalne problemy, które dobrze zna, a nie przynależność partyjna. Jola Chmura nie jest członkiem PiS-u. Osobiście żałję, że nie mieszkam w tym okręgu, bo uczciwie uważam, że w całych Żarkach tylko w tym okręgu mądrzy ludzie mają prosty wybór.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

Jola Chmura to osoba na którą też chętnie oddałabym głos. Szkoda że nie startuje w naszym okręgu . Trzymam za nią kciuki . Mam nadzieję , że wygra. My głosujemy na p. Marka Krzaka.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

My tak jak Pani Pokutycka:
- w okręgu 13 na Pana Marka Krzaka -człowiek elegancki, młody i chętny do wezwań i ma dużo wolnego czasu.
- w 14 na Pana Bogusława Pieronia- gość bardzo zacny , mądry i bogaty, nie będzie dzieciom ani żonie załatwiał posady w Gminie.
- w 15 na Jolantę Chmurę bo z pewnością coś zrobi dla ludzi w swoim okręgu.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kogo wybrać?

Post by warcaby »

Tak tak nikt nigdy nie załatwia posady, jesteście z PiS, to tak jak radna p nie załatwiła cocrce żeby była dyrektorka i awansu dla syna do CBŚ, no super, dzieje się jeszcze gorzej tylko po cichu
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

Pani Każmierczak -podje motto" Wiem jak to zrobić" . Piękne hasło ale to tylko puste hasło.
Bo skoro wiem jak to zrobić to robię. Dlaczego Pani tego jeszcze nie zrobiła i nie robi przecież tyle lat zarządza pani gminą poraj. I do czego gmina doszła? Pozycja nr 173 gmina poraj
http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=7207
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Zapraszam do głosowania na mnie - kandydatkę do powiatu Lista nr 10 pozycja 1. Nie zawiodę.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kogo wybrać?

Post by warcaby »

Taaaa i będzie jak zwykle, darcie się, kłótnie, wszystko przeciw i znowu Gmina Poraj dostanie po dupie.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

:?:
Last edited by J.Pokutycka on 21 Oct 2018, 21:55, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby- żle mówisz. Bo na przestrzeni dwóch ostatnich kadencji to Gmina Poraj dopłacała do inwestycji powiatowych. Ostatnią dopłatę Gminy Poraj do inwestycji powiatowej powstrzymało RIO Katowice ( uchylona została Uchwała Rady Gminy Poraj na to dofinansowanie dla powiatu). Tym sposobem uratowaliśmy około 300 tys.zł gminnych pieniędzy.
W ostatniej kadencji Gmina Poraj miała bardzo duże możliwości do pozyskania inwestycji powiatowych na terenie Gminy Poraj w zakresie budowy i remontów dróg , chodników, ścieżek rowerowych, mostów, oświetlenia .
Gmina Poraj miała duże możliwości w realizacji w/w inwestycji, ponieważ w powiecie myszkowskim miała trzy bardzo wpływowe osoby wybrane jako delegaci z naszej gminy.
Byli to :
1. Vice Starosta Pani Anna Socha -Korendo
2. Radny powiatowy Krzysztof Klimek
3. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg -Mariusz Musialik. który bardzo się rozchorował i odszedł na emeryturę.
Tak mocny zestaw sił powinien wykonać bardzo wiele inwestycji na terenie Gminy Poraj. Dlaczego tak nie było ? Było wręcz odwrotnie to Gmina Poraj przekazywała dotacje do powiatu do inwestycji powiatowych czemu byłam przeciwna. Wiele razy pisałam na tym forum, że Rada Gminy Poraj wyraziła zgodę na dofinansowana np chodnika w drodze powiatowej zamiast wykonać chodnik w ul. Szkolnej i Cichej w Żarkach Letnisku. Mam Cichą nadzieje, że ponownie nie zostaną wybrani.
ZP

http://www.zarkiletnisko.pl/PDF/POLAK%20ZDZISLAWA.jpg
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Witam wszystkich,
zanim oddam swój głos w nadchodzących wyborach chciałbym kandydatom zadać kilka pytań. Z tego co obserwuję radna Polak często odwiedza to forum więc Pani zadam kilka pytań może Pani odpowie:

Oprę pytania o plan który Pani przedstawiła startując do rady powiatu:

1. Ilu inwestorów Pani jako radna pozyskała dla gminy Poraj?
2. Ilu młodych ludzi w gminie Poraj dzięki Pani pomocy ma dziś własną działalność gospodarczą?
3. Jak długo była Pani radą w gminie Poraj?
4. Jakie Pani wprowadziła rozwiązania jako radna aby gmina Poraj nie była zadłużona jak w obecnej chwili?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Witam Pana serdecznie i z przyjemnością odpowiem na Pana pytania. Zanim to uczynię pozwolę sobie zwrócić uwagę na to, że to jest mój program wyborczy, który będę mogła realizować dopiero wtedy, kiedy zostanę przez mieszkańców Gminy Poraj wybrana do Rady Powiatu. Rozliczanie mnie z wykonania programu jako kandydatki na radną do powiatu w Myszkowie jeszcze przed wyborami jest zbyt wczesne wręcz niemożliwe.

Na Pana pytania dotyczące mojej roli jaką wypełniałam w Radzie Gminy Poraj chętnie odpowiem.

Ad 1 i Ad 2 Nie zakładałam w moim programie wyborczym na radną do Gminy Poraj takich zobowiązań. Ale jak Panu wiadomo w okresie ostatnich dwóch kadencji kiedy wójtem Gminy Poraj był Pan Stachera zostałam całkowicie wyautowana z wszystkich decydujących funkcji w Radzie Gminy Poraj a nawet jak Panu wiadomo również z innych organizacji i stowarzyszeń (w tym z funkcji Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej OSP Żarki Letnisko a nawet w dalszej kolejności z członkostwa w OSP).
Jak wiemy w Radzie Gminy decydowała matematyka - ta Rada Gminy Poraj przegłosowała każdą uchwałę zaproponowaną przez obecnego wójta bez względu na wszystko.( mogę podać tego liczne przykłady uchwał wywołujących niekorzystne skutki dla mieszkańców ale nie chcę zanudzać).
Moje jedno zdanie przeciwne lub czasem kilku radnych nic nie dawało bo liczyła się większość.

Ad 3 Radną w Gminie Poraj jestem już 4 i pół kadencji. Ale myślę, że to dobrze bo posiadłam wszelkie tajniki wiedzy o samorządzie i potrafię wszystkie sprawy nazywać po imieniu, wiem "co w trawie piszczy" i nie dam się zwieźć czy oszukać. I to zdobyte doświadczenie wykorzystam w Radzie Powiatu w Myszkowie jeżeli moi wyborcy tak zdecydują. Mam nadzieję, że kolejny raz mi zaufacie bo nigdy Was nie zawiodłam. Zawsze dbam tylko i wyłącznie o dobro naszych mieszkańców.

Ad.4 W każdym roku analizowałam dokładnie gminny budżet wnosiłam uwagi oraz jego wykonanie i liczyłam się z opiniami RIO za wykonanie budżetu przez wójta (w większości opinie RIO były negatywne). Ale Rada Gminy mimo tych uwag i negatywnych opinii RIO jak i moich uwag wygłaszanych na Komisjach Rady i na Sesjach publicznie, udzielała wójtowi każdorazowo absolutorium. Wójt często bez informowania radnych zaciągał pożyczki w instytucjach, które nawet w nazwie nie zawierają słowa bank. Obecnie Wójt powinien realizować Program Postępowania Naprawczego i wprowadzać oszczędności czego nie robi. Cóż ja mogłam sama? Co mogłam to robiłam : mówiłam radnym i wójtowi, że działa niegospodarnie i skazywałam właściwe kierunki działań. ( Za to nawet byłam sądzona przez Sąd Rejonowy w Myszkowie z oskarżenia Wójta Stachery za rzekome pomówienie z art 212 kk.), i oczywiście jak tylko potrafiłam informowałam Was mieszkańców o sytuacji gminnych finansów i szukałam wsparcia.
Proszę może zadać te same pytania co mnie Panu Radnemu Karkosze, ponieważ on jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy Poraj i współdecydował o kondycji finansowej Gminy Poraj. Jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania do mnie chętnie odpowiem.
Z. Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Kogo wybrać?

Post by mecenas »

Kobek zdecydowanie zbyt dużą rolę przypisuje pan indywidualnemu radnemu, nie jestem admiratorem pani Polak, ale trudno jej odmówić krytycznych uwag o gospodarce finansowej gminy. Wprawdzie wskazywała ograniczenia wydatków tam gdzie były one najmniejsze, ale coś wskazywała. Inni nie robili nawet tego. Czasami opatrznie je rozumiejąc, ale angażowała się w lokalne sprawy, inni nie robili nawet tego. Pan Karkocha jak wynika z jego ostatniego oświadczenia majątkowego dorobił się 6 samochodów, pani Polak majątkiem w oczy nie kłuje.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kogo wybrać?

Post by zielony »

Mecenas mówisz, że Pani Polak majątkiem w oczy nie kłuje? Zależy dla kogo, ja tam widzę dużo ponad "stówkę" na koncie, a dom i działki Pani Polak w takiej cenie jak podała w oświadczeniu majątkowym kupuje nawet dzisiaj :lol:
Prawdę mówiąc to jest głupi przepis by tak upubliczniać swój majątek. Gdzie RODO :wink:
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Ja nikomu nic nie przypisuję tylko zapytałem. A co do krytycznych uwag Pani radej o finansach gminy powiem tak:
krytyka działań powinna być konstruktywna, należy a nawet powinno się zwracać uwagę na błędy jeśli je się widzi o ile takie są ale w ślad za krytyką musi iść rozwiązanie a u Pani radnej niestety tego nie widzę chodź zawsze myślałem że radnych się wybiera po to aby jednak temu wójtowi radzili i pokazywali rozwiązania.
Nie spodziewałem się konkretnych odpowiedzi od Pani radnej i ich nie uzyskałem, pytania oparłem o zapowiedzi Pani radnej co będzie chciała zrobić będąc w powiecie myślałem że pomysły które zaproponowała do powiatu przetestowała z dobrym skutkiem w gminie ale niestety nie.

Chciałem kilka pytań Pani radnej zadać na zebraniu wiejskim na które tak ochoczo zapraszała. Zebranie wiejskie Pani radna szybko zakończyła jako przewodnicząca a reszta to była czysta propaganda dot. kandydata na wójta zresztą szeroko tu reklamowanego jako jedynego i słusznego. Odniosłem wrażenie że zebranie zostało zwołane tylko po to aby wypromować kandydata na wójta. Dziwnie to wszystko wyglądało skoro o ile się nie mylę przed wyborami nie miało być zebrania wiejskiego.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Kogo wybrać?

Post by mecenas »

W tych wyborach wybór jest pozornie łatwy ( 2 kandydatów w każdym okręgu) w istocie zaś niezmiernie trudny znane osoby Klimek, Bączyński - no niestety sprawdzone negatywnie, pozostali może z wyjątkiem pani Jolanty Chmury- zupełnie nieznane. Ale po doświadczeniach ze wszystkich dotychczasowych wyborów można stwierdzić, że z komitetów wyborczych KAŻDEGO WÓJTA tworzy się w radzie popierająca go KLIKA. Żeby tak się nie działo Wybierając wójta z jednego komitetu, wybierajmy radnego z innego komitetu, wtedy w radzie stworzy się przeciwwaga radnych dla wszechwładzy wójta.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Nie może tak być, że "z komitetów wyborczych każdego wójta tworzy się w radzie popierająca go klika". Najwyższy czas przerwać ten szkodliwy mechanizm działający świetnie w obecnej Radzie Gminy Poraj. I dlatego apeluję do wszystkim mieszkańców naszej Gminy wybierzmy do Rady Gminy i do Rady Powiatu ludzi uczciwych, mądrych, nieprzekupnych , odważnych posiadających własne zdanie. Wybierzmy takie osoby , które będą nas godnie reprezentować i zadbają o dobro mieszkańców a nie o własne korzyści. Już wielokrotnie mieliśmy takie negatywne przykłady prywaty i nepotyzmu i nie dajmy się po raz kolejny zwieść. Radny ma "służyć ludziom a nie układom".
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kogo wybrać?

Post by zielony »

Bardzo mało interesuję się polityką ale tak nas nakręcili, że pójdziemy głosować. Nakręcili - czytaj napuścili nas jedni na drugich :evil:
Ale nie o to mi chodzi, proszę mnie poprawić, jeżeli źle myślę:
* Wybieramy jednego radnego do Gminy
* Wybieramy jednego Wójta
* Wybieramy jednego radnego do powiatu
* Wybieramy jednego do sejmiku wojewódzkiego
czy pominąłem jeszcze kogoś? czyli stawiamy cztery X ?
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

Wszystko się zgadza. Stawiamy 4 X.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Mam jeszcze kilka pytań do Pani radnej Polak jak by była łaskawa odpowiedzieć był bym wdzięczny:

Mam jeszcze pytania o sprawy gminy Poraj:
1. Czy Pani wiedziała o pozostawionych zobowiązaniach finansowych ( o kwocie 11,6 mln zł ) przez wcześniejszego wójta gm Poraj jak sugeruje obecna władza gminy?
2. Czy głosowała Pani za budową oczyszczalni ścieków w Żarkach Letnisko?
3. Czy głosowała Pani za budową Żłobka i Przedszkola w Żarkach Letnisko ?

Pytania o ewentualną kadencję radnego powiatowego:

1. Co ma Pani na myśli cyt" tworzyć przyjazne regulacje umożliwiające rozwój budownictwa jednorodzinnego"?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Już odpowiadam na zadane pytania.
Ad 1. Nieprawdą jest, że poprzedni wójt zostawił zobowiązania w kwocie 11,6 mln zł . Było wręcz przeciwnie zostawił Gminę Poraj z nadwyżką budżetową. Nie zostawił żadnych zobowiązań ani długów. Podane informacje w Kurierze Porajskim to kłamstwa.
Ad 2. Oczywiście, że głosowałam za budową oczyszczalni ścieków dla Żarek Letniska i Masłońskiego w Żarkach Letnisku. Mało tego, ze głosowałam to zabiegałam od kilu lat o budowę oczyszczalni i kanalizacji w naszej miejscowości. Mało tego, szukałam i znalazłam odpowiednią lokalizację dla oczyszczalni aby nie utrudniała życia mieszkańcom. Proszę zapytać o to byłą radną Panią Maryle Ludwik bo ona pomagała mi w tym( było to jeszcze za czasów poprzedniego wójta).
Ad 3. Za budową Przedszkola i Żłobka również głosowałam za. I również nie tylko głosowałam za ale od wielu lat zabiegałam o budowę nowego Przedszkola. Wiele razy zapraszałam radnych z Poraja na wizję lokalną do poprzedniego przedszkola i przekonywałam o konieczności budowy nowego obiektu dla 100 przedszkolaków , które przebywały w bardzo trudnych warunkach lokalowych. Widziałam tę potrzebę codziennie kiedy odwoziłam swoje dzieci do przedszkola a potem wnuki. I tak wierciłam, wierciłam aż osiągnęłam oczekiwany cel - zostało wybudowane nowe Przedszkole i potem Żłobek. Już nie chcę wracać do okoliczności jak zostałam przez obecnego wójta potraktowana przy uroczystym otwarciu Przedszkola.
Tworzyć przyjazne regulacje dla budownictwa- chodzi mi o to aby były ujednolicone i proste przepisy dotyczące procesu inwestycyjnego - budowlanego.
Obecne przepisy nie są zbyt przyjazne do inwestowania i trzeba tworzyć specustawy. Długo by o tym jeszcze pisać.
ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Zobowiązania finansowe które zostawił poprzedni wójt były faktem, z którym zapoznani zostali wszyscy radni, na komisjach były przedstawione i analizowane potwierdzające to dokumenty.Mogę to potwierdzić jako była radna. To wprawdzie nie tłumaczy zaciągania dalszych zobowiązań, ale jest faktem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Basiu powiedz prawdę. jakie dokumenty potwierdzające to kłamstwo widziałaś? Przecież chodziłyśmy na te same komisje. Nie było żadnych zobowiązań ani długów. Nikt nam nie pokazywał żadnych dokumentów z których by wynikały jakieś zobowiązania. Przecież to zawsze można sprawdzić.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Zadałem te pytania aby wyjaśnić tą kwestię i dalej jest nie wyjaśniona.
Ale sugerując się słowami byłej radnej i te długi jednak były to na jakiej podstawie radni zgodzili się budować oczyszczalnię skoro i tak było wiadomo że gminy na to nie stać i trzeba będzie dalej ją zadłużać ? Ale to nie temat oczyszczali i nie będę go zaśmiecał.

Dziękuję za odpowiedzi.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kogo wybrać?

Post by warcaby »

Może były wójt nie zostawił 12 mln długu ale na tyle były wystawione faktury które nowy wójt i nowa rada musiały przejąć!!

TO JEST FAKT!!!

Pani Radna niestety jak zwykle bardzo ładnie mija się z prawdą.

Co Pani zrobi jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne???

NIE MA teraz żadnych problemów żeby się wybudować, pozwolenie na budowę i wszystko, niech Pani popatrzy w każdej miejscowości powstają budynki jak grzyby po deszczu!!!

To tylko dla Pani kampanii wyborcza!!! Znowu zamydlanie oczu!!!

Żłobek i przedszkole, teraz jak wybory to tak wszystko ładnie, a ostatnio co było??? Nasłanie kontroli na tą instytucje bo niby Pani radna widziała jakieś nieprawidłowości, głosowała Pani przeciw, nie zgadzała się Pani z wieloma zapytaniami jeśli chodzi i o żłobek i przedszkole jak i o oczyszczalnie!!!

Ludzie z ZL obudźcie się co Wam przyszło na przełomie tych kilkunastu lat, dzięki Wójtowi macie chociaż trochę kanalizacji, oczyszczalnie, basen i wiele innych inwestycji, reszta była zawsze blokowana przez radną!!!

Byłoby totalnie inaczej!!!

Trochę rozmowy, dialogu, uzgodnień, porozumień i wszystko będzie inaczej!!!

TAK TO JEST JEŚLI ROBI SIĘ WSZYSTKO POD KAMPANIE WYBORCZA I PROSZĘ WAS!!!

POMYŚLCIE!!!

LEPIEJ SIĘ SENSOWNIE DOGADAĆ I ŻEBY SIĘ DZIAŁO!!! TAK???

CZY ZNOWU PRZEKRZYKIWANIE, NIEZGODA, GŁOSOWANIE ZAWSZE PRZECIW!!!

I ZNOWU NIC DLA ŻAREK LETNISKO!!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

I z kim ja właściwie rozmawiam na tym Forum z anonimem Kobkiem i anonimem o nazwie Warcaby?. Proszę się przedstawić i porozmawiajmy jak przystoi na argumenty a nie na zasadzie pomówień.
1. Jeszcze raz oświadczam, ze poprzedni wójt nie zostawił żadnych długów .
2. Najpierw pytacie mnie czy głosowałam za budową oczyszczalni i kanalizacji oraz Przedszkola i Żłobka w Żarkach Letnisku jak odpowiedziałam , że głosowałam za to Wam się to nie podoba- bo gminy nie trzeba było zadłużać. O co Wam tu w końcu chodzi?
Należy się Państwo informacja, że:
- Oczyszczalnia w Żarkach Letnisku to została wybudowana za pieniądze Gminy Koziegłowy i środki zewnętrzne więc nie jest to przyczyna zadłużenia
Gminy Poraj.
-wykonany I etap kanalizacji obejmuje tylko 28 domów w Żarkach Letnisku i 1 dom w Masłońskim jest to kropla w morzu potrzeb i nadal należy zabiegać o skanalizowanie całej naszej miejscowości i Masłońskiego chociażby po to, żeby Oczyszczalnia ścieków miała co oczyszczać i żeby przestała jechać na jałowym biegu i żeby w końcu przynosiła zyski a nie straty jak obecnie. To co nie chcecie kanalizacji w Żarkach Letnisku? Chcecie aby nasza Oczyszczalnia służyła tylko mieszkańcom Gminy Koziegłowy? ( obecnie do naszej oczyszczalni podłączają swoją sieć kanalizacyjną mieszkańcy Lgoty Nadwarcia i chwała im za to bo będzie pewien przepływ ścieków i gwarancja, że ścieki w tej Oczyszczalni nie zamarzną zimą jak już raz było.
I proszę nie przekazywać mieszkańcom fałszywych informacji , że brak inwestycji w Żarkach Letnisku to moja wina. Proszę nie zapominać , są jeszcze dwaj pozostali Radni z Żarek L. a jeden z nich Pan Mariusz Karkocha to osoba decydująca w Gminie Poraj.
Wkrótce podam link do artykułu NIK pt "Poraj tonie w długach przez pożyczki i złe gospodarowanie nieruchomościami". Zobaczycie Państwo jaka jest prawda.
ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Pani radna rozmawia Pani z przyszłymi wyborcami jak by oni się nie nazywali. A to jak Pani się zachowuje i jak Pani odpowiada będzie skutkowało przy urnach i oby pozytywnie dla rady powiatu.
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

Przedstawiam Państwu wnioski NIK o wybranych zagadnieniach gospodarowania finansami i nieruchomościami Gminy Poraj: https://megawrzuta.pl/files/33e1b5ff366 ... c5aa5.docx
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post by kobek »

Wnioski to raczej są użytkownika letnik niż NIK-u. Dlaczego zabrakło wniosków za okres 2010-2012?
Skoro ktoś już stara się zebrać informacje o obecnej władzy to za całe dwie kadencje a nie za 3/4.
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

Nie kombinuj kobek, bo sprawa jest oczywista. We wnioskach napisano wyraźnie: "Termin złożenia zastrzeżeń do wyników tej kontroli upływa 11 października 2018 r. i w razie wykorzystania przez Gminę tego uprawnienia, zastrzeżenia zostaną niezwłocznie rozpatrzone przez niezależną komisję NIK". Po tym terminie będzie opublikowany cały raport NIK. To są tylko niektóre wnioski z przygotowanego raportu. Czy treść tego raportu nie była przyczyną rezygnacji wójta z ponownego kandydowania? Czy wystawienie Pani Kaźmierczak nie jest rozpaczliwą obroną resztek honoru jego nieudolnej ekipy?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do publikacji NKK-u :
https://www.nik.gov.pl/…/slaskie-samorz ... pa-kontrol
Proszę czytać i wyrobić sobie pogląd.
Z. Polak
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

Podaje bezpośredni link do publikacji NIK: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/slas ... w-nik.html.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Kogo wybrać?

Post by krotosz »

Pisanie, że radna Polak "blokowała" inwestycje w Żarkach Letnisku, to przesada, ale ona zawsze widziała je inaczej niż wójt, nawet "leżącym policjantom" na Żielonej była przeciwna, bo wszyscy wiedzą, że jest ograniczenie prędkości w zabudowanym terenie.
kinga98
Ekspert
Posts: 161
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Kogo wybrać?

Post by kinga98 »

Na płotach "pojawili się" kandydaci na radnych. Krzak przystojny facet, a co ma w głowie. Może odezwie się na forum. Cz ze wszystkich kandydatówq tylko Dzidzia jest gramotna na komputerze?
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kogo wybrać?

Post by Byly »

kinga98 wrote:Na płotach "pojawili się" kandydaci na radnych. Krzak przystojny facet, a co ma w głowie. Może odezwie się na forum. Cz ze wszystkich kandydatówq tylko Dzidzia jest gramotna na komputerze?
To fakt, i tutaj należy jej się wielkie uznanie. Duży PLUS :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Proszę obejrzeć ostatnie informacje tvp3 Katowice. Miłego oglądania,
https://www.facebook.com/lukaszxtxporaj ... 294398570/
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Re: Kogo wybrać?

Post by majeczka »

kinga98
Ekspert
Posts: 161
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Kogo wybrać?

Post by kinga98 »

Piekny baner pana Makucha, glosuje na niego bo jest przystojniejszy od pana Krzaka, a to jedyne kryterium ktorym w tych wyborach mozna sie kierowac, polecam podobne dzialania.
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

kinga98 wrote:Piekny baner pana Makucha, glosuje na niego bo jest przystojniejszy od pana Krzaka, a to jedyne kryterium ktorym w tych wyborach mozna sie kierowac, polecam podobne dzialania.
Co za seksistowska wypowiedź. Nawet w wyborach seks staje się jedynym kryterium. Dobrze, że Kinga98 nie startuje w wyborach.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

plakat może i ładny ale po co nam w Żarkach Letnisku stawiać na strażnika miejskiego ? Ma zakusy do ciągłych kontroli a po co nam mieszkańcom kontrole?
kinga98
Ekspert
Posts: 161
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Kogo wybrać?

Post by kinga98 »

Letniku nie masz za grosz poczucia humoru, a kontrole szanowny widzu bardzo by się przydały np. odsnieżania i zamiatania chodników przy posesjach, picia alkoholu po kątach, palenia w piecach odpadkami, wpuszczania szamba do rzeki, psów trzymanych pod betonowymi schodami, syfu na posesji przy głównej ulicy gdzie się zbiera odpady wtórne...mało mogę wyliczyć jeszcze więcej
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kogo wybrać?

Post by Byly »

Brawo Kinga, jestem z Tobą :wink:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Masz rację widzu, po co mieszkańcom kontrola, przecież za wszystko co źle odpowiadają krasnoludki.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

Zostałem opacznie zrozumiany ten człowiek pracuje jako strażnik miejski w Urzędzie miasta Myszków. Chodziło mi jedynie o skłonność do rozkazów , nakazów itp.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Re: Kogo wybrać?

Post by majeczka »

na Wójta wybierzemy : kobietę, nauczycielkę , blondynkę , mieszkającą w Poraju na ul. Leśnej. I to jest już PEWNIAK :wink:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Na pewno blondynkę!!! na pewno nauczycielkę, że kobietę też pewniak, ale ulica w tym Poraju nie taka znowu pewna.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Kogo wybrać?

Post by Amelka »

Pewnie jest zameldowana w innym miejscu. Mieszkają na tej samej ulicy . Jedna po prawej , a druga po lewej . Są sąsiadkami.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Kogo wybrać?

Post by mecenas »

""Bijecie """ się na słowa ....mili państwo ..... a może by tak posluchać ..... kandydatów ....choćby pni Chmury , /.....mają lepsze pomysły na naszą miejscowość ..... pani Polak ....to radna zawodowa !!! napiszcie uczciwie ..... co przez tyle lat ......ZROBIŁA CZY ZAŁATWIŁA DLA ŻAREK ......cały czas jest w opozycji ......................I NIC Z TEGO NIE WYNIKA !!! Głos oddany na panią Polak..... to GŁOS STRACONY DLA NAS !!
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Kogo wybrać?

Post by mecenas »

A tak nawiasem .... piękna jest pani na tej fotce wyborczej !
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

Z ciebie jest taki mecenas jak z koziej d..y trąba. Głos oddany na jedynkę to głos właściwie oddany. Głos oddany na dwójkę np na B. Nowak to idzie na Mariusza Musialika(Poraj) to jest głos stracony.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

A ja uważam, mecenasie, że pani Polak z jej temperamentem polityczny, dociekliwością, uporem będzie bardzo dobrym radnym właśnie powiatowym. Powiat niewiele ma do gminy, więc ŻADEN radny cudów nie dokona, ale pani Polak w przeciwieństwie do innych kandydatów przynajmniej wie na czym polega funkcja radnego i w powiecie dobrze ją wykorzysta.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Pani Barbaro - serdecznie dziękuję.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Re: Kogo wybrać?

Post by J.Pokutycka »

Kandydatka na Wójta Gminy Poraj Danuta Służałek-Jaworska - Program
https://www.youtube.com/watch?v=8Xq-Ujq4LWI
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Kogo wybrać?

Post by krotosz »

Ten program jest bardzo słabiutki, opiera sie głównie na ŁASCE rządu ( oddłuży, pożyczy ) a w tej gminie trzeba obniżyć wydatki, rozpasane w niektórych dziedzinach PiS-u do władzy w samorządzie dopuścić nie można, bo cofniemy się znów do dyktatury tylko nie proletariatu a klerykalnych zamordystów.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

Dyktaturę w naszej gminie to mamy obecnie. Co wójt rozkazał to było przegłosowane. Tylko nieliczni chcieli zarządzać gminą w sposób demokratyczny ale też zostali zmiażdżeni przez dyktat miłościwie nam panującego w gminie. I nie możemy wybrać poprzedniej ekipy do władz gminy. Na poziomie samorządów nie kierujmy się podziałami partyjnymi bo tu nie powinno być polityki . Stawiajmy na konkretne osoby - ważne żeby byli uczciwi, mądrzy i działali w interesie społecznym a nie własnym.
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

krotosz wrote:Ten program jest bardzo słabiutki, opiera sie głównie na ŁASCE rządu ( oddłuży, pożyczy ) a w tej gminie trzeba obniżyć wydatki, rozpasane w niektórych dziedzinach PiS-u do władzy w samorządzie dopuścić nie można, bo cofniemy się znów do dyktatury tylko nie proletariatu a klerykalnych zamordystów.
Nie wysilaj się Krotosz. Twoja krytyka PiS-u ujawnia, że jesteś zwolennikiem dyktatury proletariatu. Ten sam język i ta sama logika. Największe obciążenia finansowe dla Gminy wynikają z rosnących kosztów obsługi zadłużenia.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kogo wybrać?

Post by widz »

Ale jeden Pan z Żarek Letnisko kandydujący z poz. 1 do Rady Powiatu zrobił sobie antyreklamę. Pokazał, że nie potrafi wyrazić swoich myśli. nie potrafi napisać poprawnie zdania.
Napisał:
-" ...ukończyłem 3 studiów...".
- "większość swojej zawodowej drogi życiowej związałem produkcją."

Ale jaja i taki ktoś chce nami zarządzać.?

A samochwała z niego chwali się wszystkim co w Żarkach zostało zrobione nawet za czasów innego wójta i innych radnych.
Dowiadujemy się z jego ulotki, że zrobił w Żarkach L. kanalizację- pytam gdzie bo ja wiem, że w Zarkach L kanalizacji nie ma nawet w szkole i przedszkolu i remizie OSP nie mówiąc o nas mieszkańcach.
Chwali się wykonanymi drogami i chodnikami -gdzie w którym miejscu? bo nie ma nawet chodnika do szkoły .
Przypisał sobie siłownie zewnętrzną, która zrobiona była z Funduszu Sołeckiego. itd...
Nawet się pod tymi pochwałami nie podpisał. Może to ktoś mu zrobił taki numer?
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

A ja uważam, że należy wybrać nowych ludzi -należy dać im szansę,.Bo poprzedni przecież wiedzieli co robią. I teraz chcą naprawiać ,to co nie wcześniej w amoku byli?
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

oczywiście w amoku byli?
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

powinno o być ; wcześniej w amoku byli? nie wiedzieli co robią?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Wprawdzie w amoku fruziu, to oni nie byli, ale, że nie wiedzieli co robi,a to fakt. Wbrew pozorom, radni często głosują w dosyć skomplikowanych sprawach np. plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalanie statutów jednostek prowadzonych przez gminę. żeby mieć w tych sprawach jakieś pytania czy wątpliwości, trzeba je dobrze znać, a nikt w gminie nie jest zainteresowany by radnym te rzeczy dokładnie tłumaczyć i wyjaśniać jaki jest skutek podejmowanych przez radnych decyzji.
Często będąc radną słyszałam zdanie " ja się na tym nie znam, ale przecież wójt wie co robi" Żeby być dobrym radnym, czyli znać SKUTKI swojego głosowania trzeba się nieżle napracować. A radni maja przecież ważniejsze, życiowe sprawy.
++
+
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Kogo wybrać?

Post by zbyszko »

Witam,a co Pani sądzi o ponownej kandydaturze p.Klimka ,który już wcześniej był radnym w gminie Poraj. Otrzymałem ostatnio ulotkę, na której jako jedyny, wypunktował swoje działania na rzecz naszej miejscowości i co zamierza w przyszłości zrobić jako radny. Choć jestem przeciwnikiem formacji z której się wywodzi,są to jakieś konkrety. Pozostali kandydaci: same ogólniki.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

Barbaro , na radnego nikt nikogo na siłę nie pcha , sami się zgłaszają. Jak się na czymś nie znają to się mogą douczyć lub wstrzymać od głosu. Za darmo nie pracują , a życie rodzinne zostawia się przed gminą i idzie na sesję.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Kogo wybrać?

Post by fruzia »

Zbyszko, p.Klimek nic dla Żarek nie zrobił i nie zrobi, funkcję radnego traktuje jak dodatkowy dochód.
Dostałam dzisiaj kurier porajski , takiej samochwałki nie widziałam dawno.Patrz ćwiczenia bojowe strażaków!A jak jest prawdziwa akcja to nie wody w hydrancie!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Pytam obecną W-ce Wójt i jednocześnie kandydatkę na Wójta Gminy Poraj - Panią Każmierczak dlaczego pozwoliła wydać Kuriera Porajskiego za gminne(nasze) pieniądze w obecnej bardzo trudnej sytuacji finansowej ?
A ponadto:
1. Zgodnie z wytycznymi Programu Naprawczego Gmina Poraj ma zakaz wydawania pieniędzy na promocję.
2. W Kurierze Porajskim jest promocja i na dodatek nie Gminy lecz obecnej władzy.
3. Na stronie 31 tej gazety w art. pt. "Radni Gminy Poraj" podane jest kłamstwo. Podany jest 14 osobowy skład Rady a Rada Gminy Poraj od zawsze liczy 15 osób. I oczywiście zostałam "nieumyślnie " pominięta właśnie ja. I znów czysty przypadek pokazujący uczciwość i wartości moralne obecnej władzy gminnej i głównego Redaktora tej gazety.
4. Na tym przykładzie możecie Państwo przekonać się jak wiarygodny jest "Kurier Porajski"
5 .Taka gminna gazetka powinna informować mieszkańców o sprawach czysto gospodarczych typu : sortowanie śmieci, terminy odbioru odpadów , terminy podatkowe, jak załatwić pozwolenie na wycinkę drzew itp....itd, a teraz np. jak głosować żeby głos był ważny o co wiele razy apelowałam i nic .
6. Trudno jest czytać tę propagandowa gazetę i milczeć.
Z. Polak
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kogo wybrać?

Post by BARBARA »

Zbyszko, zawsze "podziwiałam" ludzi, którzy mają dobre mniemanie o sobie. Wierz mi pojedyńczy radny niczego nie załatwi, a w tamtym układzie liczyła sie jedynie wola wójta.Ale numer ze szwagrem dla mnie przekreśla go jako kandydata na radnego.Uważam, że do rady gminy powinniśmy głosować na nowych ludzi.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kogo wybrać?

Post by Byly »

fruzia wrote:Zbyszko, p.Klimek nic dla Żarek nie zrobił i nie zrobi, funkcję radnego traktuje jak dodatkowy dochód.
Dostałam dzisiaj kurier porajski , takiej samochwałki nie widziałam dawno.Patrz ćwiczenia bojowe strażaków!A jak jest prawdziwa akcja to nie wody w hydrancie!
Krzysztof Klimek zrobił bardzo wielką rzecz a mianowicie pociągi pośpieszne Częstochowa - Katowice zatrzymują się tylko na jednej stacji, ta stacja nazywa się Żarki-Letnisko. Nikt tego nie doceni jeżeli nie podróżuje pociągami!
O braku wody w hydrancie pewnie mówisz w Poraju, podczas ostatniego pożaru? Przeczytaj Gazetę Myszkowską, dowiesz się dlaczego nie było wody w tym hydrancie i dowiesz się jak PIS żerował na tej tragedii, by promować swoją kandydatkę na wójta. przeczytasz też oświadczenie poszkodowanej, co myśli o tym, jak ją wykorzystano.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kogo wybrać?

Post by Byly »

Jeszcze do Pani Polak:
Nie miałem możliwości przeczytać Kuriera Porajskiego, nikt mi nie przyniósł. Natomiast z tydzień temu ktoś przyniósł mi DEMOKRATYCZNĄ. To jest dopiero propaganda. Jak ktoś musi być mściwy, maluczki, by wydawać pieniądze po to tylko by oczerniać innych ludzi. myślę tutaj o tym który płaci za wydawanie tej gazety.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kogo wybrać?

Post by Zdzisława Polak »

Były - jest zasadnicza różnica w finansowaniu tych dwóch gazet polegająca na tym, że Kurier Porajski finansowany jest z pieniędzy publicznych mieszkańców Gminy Poraj.
Pozdrawiam
letnik

Re: Kogo wybrać?

Post by letnik »

Były. Kapania się kończy, a ty tak delikatnie atakujesz? Nie wierzysz już w sukces? Do dzieła, bo masz jeszcze 90 minut.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Kogo wybrać?

Post by krotosz »

Były co ty chrzanisz, wszystkie pociągi relacji Katowice-Częstochowa zatrzymują się na każdej stacji, to też zasługa Krzysia Klimka?
Post Reply