Najlepsze cechy Pana wójta.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 23 maja 2018, 22:38

Masz poczucie humoru. Na wychowaniu fizycznym nauczyciel powinien chodzić na czworakach i robić jak małpa, będzie bliżej natury. Na lekcji muzyki powinien śpiewać psalmy, a na technice krzesać ogień.
A tak na poważnie na lekcji geografii, można mówić o tworzeniu przez naturę kontynentów, gór, oceanów i rzek. Podkreślać siłę i inteligencję natury koniecznej do stworzenia tego dzieła. Mamy ogromne pole do popisu. Na języku polskim można podkreślać role natury w literaturze. Podkreślać te fragmenty, które opisują zjawiska związane z naturą i te, które opisują wprost naturę. Mamy przecież jeszcze historię, biologię, hemie, fizykę, filozofie, prawo, ekonomie. Wszędzie tam rządzi natura. Człowiek tak kształcony czuje, że jest cząstką natury. Jest bardziej świadomy siebie, jest bardziej społeczny, jest bardziej tolerancyjny, jest pewny siebie, bardziej odważny, kocha prawdę, ma poczucie dystansu do zła, staje się bardziej moralny. Same pozytywy. Nie mając wiedzy o naturze, człowiek jest bardziej podatny na ludzi i propagandę. Bardziej leniwy, podatny na manipulację, szuka swojego miejsca w świecie. Kłamie, kradnie i szuka ukojenia w seksie, ale go nie znajduje. Jest znakomitym materiałem do wykorzystania przez szaleńcze ideologie.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 09:21 przez letnik, łącznie zmieniany 1 raz.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 23 maja 2018, 23:04

C.D. Gmina. Projekt uchwały na XLVIII sesję Rady Gminy w sprawie skargi na Dyrektor Szkoły Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5407. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 24 maja 2018, 09:10

C.D. Antykultura. Brak uciskanej klasy robotniczej zmusił marksistów do szukania nowej klasy, która zastąpiłaby „rewolucyjną klasę robotniczą”. Okazało się, że mniejszości szczególnie seksualne mogą się stać nową „rewolucyjną klasą mniejszości”. Walczy się z tradycyjną kulturą i upowszechnia nową oparta na negacji starej kultury. Proszę się więc nie dziwić, że brukselska biurokracja nie rozumie lub nie chce zrozumieć naszej Konstytucji. Nie wie, co znaczy konstytucyjny zapis o „władzy zwierzchniej”. Dla nich władzą zwierzchnią jest już nie większość parlamentarna, ale uciskane mniejszości. Te mniejszości wychodząc na ulicę i żądające dla siebie praw, uważa się za „suwerena”. Tworzy się instrukcję, jak mniejszości mają narzucać swą wolę większości. Ten proces jest realizowany również w Polsce. Największą aktywność przejawiają mniejszości seksualne i feministki. Ponieważ liczba tych „rewolucyjnych ruchów” nie jest wystarczająca, aby przejąć władzę już dziś i stworzyć dyktaturę mniejszości, trzeba poszerzać bazę. Tworzy się programy, których celem jest powiększanie się liczby osób zaliczanych do mniejszości. Obecnie do „klasy” mniejszości próbuje się włączyć rodziny osób niepełnosprawnych. Trzeba „uświadamiać” społeczeństwo od wczesnych, lat dzielić na klasy społeczne i wmawiać im ich „tragiczne” położenie. Trzeba propagować zachowania i kulturę mniejszości seksualnych, zaczynając już od szkoły. Stąd żądanie wprowadzenia wychowania seksualnego w szkołach i wyprowadzenia religii ze szkół. Gdy szeregi „rewolucjonistów” wzrosną, nastąpi przejęcie władzy przez mniejszości i nastąpi seksualne wyzwolenie ludzkości od ciemnoty i zabobonu. Uważa się, że wówczas lawinowo wzrośnie poparcie dla „rewolucjonistów”. Stworzono naukę o płci pod nazwą gender. Nauka ta ewoluuje w kierunku podziału płci na wiele przypadków. Podstawowy podział to: on, ona, ono, co już rozmazuje tradycyjny podział płci. Gender stał się ideologiczną podstawą do działania dla mniejszości seksualnych.
Słowo gender oznacza rodzaj gramatyczny (męski, żeński, nijaki) i do psychologii i socjologii wprowadzone zostało dla odróżnienia płci biologicznej (sex) od roli płci (gender role) lub tożsamości płciowej (gender identity), które - jakoby - są uwarunkowana kulturowo, wpajane człowiekowi w procesie wychowania i niezależne od płci biologicznej. Oznacza to - zdaniem zwolenników ideologii gender - że płeć biologiczna nie może być traktowana jako trwała podstawa ludzkiej tożsamości.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 10: ŻYCIE SPOŁECZNE. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=AvBti8IS0U0 Czas około 36 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 24 maja 2018, 19:39

Kukiełkowy świat: https://twitter.com/baspiela/status/994653546518900736 Proszę włączyć dźwięk.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 25 maja 2018, 08:45

C.D. Gender definicja - płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna – jest to suma cech osobowości, zachowań, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami, czyli dymorfizmu płciowego (różnic płciowych między kobietą a mężczyzną).
Gender, czyli kulturowy składnik tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej, czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego.
Ideologia gender przyjmuje za oczywiste twierdzenia, które nie tylko nie mają uzasadnienia naukowego, ale są całkowicie sprzeczne z wynikami badań naukowych. Dlatego wyniki tych badań - szczególnie badań Melforda Spiro (amerykański antropolog kultury) - jakkolwiek dostępne, są całkowicie przemilczane w dyskusji na temat gender.
Stwierdzenie naturalnej odmienności ról społecznych, jakie kultura przypisuje różnym płciom, utrwalając je w społecznych normach obyczajowych, w najmniejszym stopniu nie oznacza ich „nierówności” rozumianej w kategoriach marksistowskiej walki klasowej. Taki punkt widzenia narzuca konstruktywistyczna teoria gender, w której równość jest utożsamiona z „identycznością”, ale nie jest to teza naukowa, ale ideologiczna. Problem w tym, że tam, gdzie kończy się nauka, a zaczyna ideologia, każdy spór musi rozstrzygać siła.
Mniejszościami seksualnymi zajmiemy się bardziej szczegółowo w dalszej części. Spróbujemy udowodnić, że gender w ogóle nie porusza podstawowych problemów mniejszości seksualnych w kontekście praw natury.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 11: PATOLOGIA (OSWOJONA): https://www.youtube.com/watch?v=h0RmegJmRAo Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: Czas około 44 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 10:39 przez letnik, łącznie zmieniany 1 raz.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 25 maja 2018, 17:17

Na gorąco fragmenty XLVIII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Poraj: Początek: https://www.facebook.com/Poraj/videos/2159091694363416/ d.c. : https://www.facebook.com/Poraj/videos/2159097857696133/ przerwa, https://www.facebook.com/Poraj/videos/2159137877692131/ https://www.facebook.com/Poraj/videos/2159161364356449/ Kompromitacja R.G., Komisji Rewizyjnej i jej przewodniczącego Ludwikowskiego, Pani mecenas, nie mówiąc już o wice. W sesji brała udział Pani europosłanka Wiśniewska, Pan poseł Giżyński i szef powiatowych struktur PiS, Pan Hutnik. Gdy się pojawi całość sesji (przeszło 3 godziny) dołączę w następnych wpisach.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 25 maja 2018, 19:07

Oświadczenie Dyrektor Danuty Służałek-Jaworskiej oraz relacja z XLVIII sesji Rady Gminy Poraj na Życiu Poraja: http://zycieporaja.pl/wiadomosci/klotni ... -w-poraju/

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 25 maja 2018, 19:18

Marsz gminnych straceńców. Za niedługo odwrót: https://www.youtube.com/watch?v=zJ4eUCP ... M&index=19

Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 25 maja 2018, 21:29

Letnik,a czym te osoby według Ciebie się skompromitowały? Obejrzalem całą sesję i to raczej ta druga strona się skompromitowała. a już próba postawienia znaku równości pomiędzy eliminacjami do konkursu a wskazaniem, to majstersztyk bezmyślności. A jeszcze lepsze wystąpienie było byleł p.Dyrektor gimnazjum w Żarkach. Całe społeczeństwo Zarek cieszyło się jak przegrała konkurs na kolejną kadencję dyrektora. Zreszta takich niemerytorycznych wystąpień było bez liku.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 26 maja 2018, 08:57

Nobody! Kompromitacja to najłagodniejsze określenie. Nie wiem, czy Pan zna uzasadnienie do uchwały. Tam są zawarte zarzuty kryminalne.
Radni, potwierdzając zarzuty kryminalne w uchwale, nie mając dowodów "korupcji i układów". Gdy Dyrektorka wykorzysta odpowiednio tę uchwałę, to radnych głosujących za tą uchwałą oskarży o publiczne pomówienie. Nie można przyjmować uchwał zawierających w treści pomówienia. Czy Pani Mecenas o tym nie wie, czy świadomie naraziła radnych na odpowiedzialność karną? Testem Władz będzie czy na BIP-ie pojawi się uzasadnienie uchwały? Jeżeli się nie pojawi, to Władza przyzna się do prymitywnej prowokacji politycznej, w której brał udział czołowy propagandzista "Gazety M". Jeżeli Władza ukryje uzasadnienie, to ono się pojawi w prasie. Mleko się rozlało i przez zawiść i głupotę gminna łajba tonie. Następna kompromitacja: Komisja Rewizyjna nie zweryfikowała, czy skarga to anonim, czy nie. MEN tego nie mógł zrobić, bo pismo formalnie nie miało cech anonimu. Pismo wysłano z prawdziwego konta, lecz podpis Bartek Popiel, jest fikcyjny. Nie ma takiego mieszkańca w naszej Gminie. Komisja Rewizyjna nie dotarła do autora listu. Dokładnie to przeanalizujemy, jak będę miał tekst uzasadnienia. Radni powinni uznać tę skargę za anonim i odpisać MEN, że anonimami się nie zajmują. Jednak wałkowanie tego anonimu świadczy o emocjonalnym i politycznym zaangażowaniu się w tę sprawę. Cel jest prosty; wyeliminować anonimowymi pomówieniami konkurenta politycznego. PRL wraca!

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 26 maja 2018, 09:15

C.D. Plan Boga (natury). Wiemy już, że Bóg (natura) stworzył prawa wieczne (m.in. fizyki i natury), które są spójne i nienaruszalne, również przez Boga (naturę). Potwierdzają to ścisłe zasady rządzące również genetyką. Wiemy też, że człowiek i cały wszechświat został stworzony przez Boga (naturę). Czy prawa fizyki i natury mogły powstać w chaosie? Czy bezmyślna i bezrozumna natura mogła stworzyć tak skomplikowane i stałe prawa fizyki i natury, których częściowe poznanie zajęło człowiekowi tysiąclecia? Czy bezmyślna i bezrozumna natura mogła stworzyć inteligentnego człowieka? Czy ktoś chcę, czy nie musi przyjąć, że natura jest zdecydowanie bardziej inteligentna niż człowiek, musi mieć niesamowitą wiedzę i pozwala częścią tej wiedzy podzielić się z człowiekiem. Strzeże tylko tajemnicy stworzenia nowego życia. Najwybitniejsi naukowcy, siedząc przy jajku, nie są w stanie uruchomić w nim nowego życia, bez koguta. Obecna nauka musiała wymyślić termin „cząstka Boga”, bo nie jest w stanie stworzyć nowe życie. Uzasadnia swą bezsilność brakiem właśnie tej genialnej „cząstki Boga”, która potrafi ożywić materię. Dobór naturalny (walka o byt), ewolucja, powstawanie nowych gatunków i hipoteza o pochodzeniu wszystkich istniejących współcześnie organizmów od jednego przodka, nie kwestionują praw natury, ale je potwierdzają, bo wszystko odbywa się w określonym porządku. Śledząc historię powstawania gatunków, można zauważyć genialny plan Boga (natury) – przygotowanie niezbędnego terenu pod życie i rozwój inteligentnej istoty, czyli człowieka. Wielką tajemnicą dla niewierzących jest cel natury. Jaki będzie finał ludzkości, do czego dojdzie i jak się to zakończy. Dotychczasowy plan Boga (natury) trudno ogarnąć rozpatrując poszczególne etapy tworzenia się Ziemi, warunków do życia, tworzenia się pierwszego życia oraz tworzenia się inteligentnego bytu, (człowieka). Jednak spojrzenie całościowe na rozwój Ziemi pozwala łatwo zauważyć wielki plan Boga (natury). Plan ten został stworzony dla człowieka i jest realizowany dla rozwoju człowieka. To szczególne potraktowanie człowieka przez Boga (naturę) zobowiązuje człowieka do poznawania i przestrzegania praw natury. Każdy, kto działa przeciw tym prawom, działa przeciw Bogu i naturze. Wiemy już, że marksizm i liberalizm i jego wyznawcy (komuniści i liberałowie) występują przeciw naturze. Wiemy już, że komuniści nic nie mogli osiągnąć, ponieważ działali wbrew naturze i wszelkie rzekome osiągnięcia rodziły się tylko w ich umysłach.
Plan Boga (natury) dla człowieka trwa miliardy lat, ale ten czas dla Boga (natury) jest jak dla nas tydzień. Prawdopodobnie tak duży czas (z naszej perspektywy) wynika z tego, że Bóg (natura) ustalając prawa fizyki i prawo naturalne, jako spójną całość, wykluczył ingerencję w te prawa w czasie ewolucji, aby nie spowodować chaosu i przedłużenia ewolucji.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 12: WARTOŚCI EUROPEJSKIE, CZYLI WANDALIZM PORÓWNAWCZY. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=_tmIGzs3xvs Czas około 48 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 26 maja 2018, 11:51

PRL wróciło, tylko nie tam gdzie myślisz.
Radni rozpatrywali skargę jedynie odnośnie przeprowadzenia konkursu, wyraźnie jest to zaznaczone. Odrzucili cześć skargi odnośnie korupcji. Ta skarga to taki anonim, nie anonim. Wystarczy sprawdzić w google ile anonimowych skarg przychodzi do Kuratoriów Oświaty i co ciekawe niejednokrotnie są rozpatrywane, a jeżeli nie rozpatrywane to i tak kontrola jest wysyłana do szkoły. Kuratorzy tłumaczą to tym, ze dobro dziecka jest najważniejsze i mimo wszystko trzeba problem zbadać. Nie ma się też co dziwić, że rodzic nie podpisał się swoim nazwiskiem, bojąc się późniejszych szykan. Aby sprawdzić zasadność skargi odnośnie przeprowadzenia konkursu wystarczyło podpytać uczniów, nauczycieli, rodziców. I co uważa Pan, że skoro coś było na rzeczy, to należało tą sprawę zostawić bez echa?? Zgodzę się, z byle czego zrobiła się afera. Ale Pani dyrektor jest sama sobie winna. Wszyscy tylko mówią, że to bezpodstawny anonim, że dyrektor GOK zażądała protokołu ( co nie jest prawdą, bo dyrektor GOK nie ma ,żadnego wpływy na dyrektora szkoły) a pomija się meritum sprawy, czyli zachowanie Pani Dyrektor.
Czy Dyrektor raz mówiła, że eliminacje były, potem, że jednak nie - fakt.
Czy poinformowała w klasach, w których uczy, że takie eliminacje mogą być? nie
Czy skutecznie poinformowała podległego sobie nauczyciela o konkursie? - nie
Czy najpierw powstał protokół z fikcyjnych eliminacji- tak powstał
Potem dyrektor stwierdziła, że eliminacji nie było, czyli co z tym protokołem?
Czy jasno wynika z oświadczenia jednej z osób, że jej podpis widniejący pod protokołem, to nie jej? - fakt
A najgorsze jest to, że winę próbuje zwalić na inne osoby, brak odwagi cywilnej.
PRL wróciło, zgadzam się z tym. Ta obrona przedstawicieli władzy, była zatrważająca. I na dodatek stronniczy materiał w TVP, w którym nawet wzmianki nie było, że ta skarga była rozpatrywana na prośbę MEN.

Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1197
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Zdzisława Polak » 26 maja 2018, 12:11

Nowbody Nie masz racji pisząc, że radni uznali tylko skargę częściowo. Gdyby tak było wtedy w uchwale byłby zapis , że skarga jest zasadna tylko w części (określenie w jakiej części) a nie ma takiego zapisu w uchwale . Tak więc skargę uznano za zasadną w całości nie mając dowodów na te ciężkie zarzuty(pomówienia). Proszę nie mąć już i nie przekłamuj faktów. Skarga anonimowa wysłana była do MENU i do Powiatu więc instytucje te odesłały tylko do Rady Gminy Poraj w celu zajęcia stanowiska przez Radę. I moim zdaniem tę skargę- anonim należało pozostawić bez rozpoznania ponieważ
nie wypełniała ona warunków skargi co wynika z przepisów prawnych zawartych w kpa. O co wnosiłam i na komisji i na sesji.

warcaby
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2017, 12:13

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: warcaby » 26 maja 2018, 12:29

PANI Radna te wszystkie inne sprawy są tylko po to żeby zamydlic oczy, od początku jednym z głównych zarzutów było PODROBIENIE PODPISU PRZEZ KOGOŚ. na to pytanie wogole nie było odpowiedzi tylko od razu gadka, krzyczenie o czymś innym.

KTOŚ SFAŁSZOWAŁ PODPIS!!!

Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 26 maja 2018, 16:23

Ok, skarga zostaje odrzucona z racji tego, że to anonim i co dalej? Przeciez jest tyle nieprawidłowości odnośnie tego konkursu. Sfałszowanie protokołu, najprawdopodobnie podrobienie podpisu.A dla mnie największym świństwem jest próbą wrobienia kogoś innego. Przecież wystarczy przyznać się do błędu, nikt nie jest nieomylnym. A obrona koleżanki partyjnej za wszelką cenę,to żenada. Pani dyrektor Kuratorium stwierdzeniem,że eliminacje to w zasadzie to samo co wskazanie,po prostu się ośmiesza. Ludzie,odrobina przyzwoitości. Nie zdziwię się jak po kontroli z Kuratorium zostanie ukarany Bogu ducha winny nauczyciel muzyki.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 26 maja 2018, 18:29

Ocena, gdzie wróciło PRL, zależy od doświadczenia, wiedzy i światopoglądu. Dla Ciebie prawda i praworządność, to PRL. Wiem, że te wartości wyznają tylko marksiści, bo tak im się zdaje. Mają swoją prawdę i swoje prawa, ale tylko dla siebie i swoich towarzyszy. Czy czytałeś uzasadnienie do uchwały? Jeżeli tak to kłamiesz. Dlatego domagam się umieszczenia na BIP-ie razem z uchwałą uzasadnienia i oświadczenia sekretarki. Nie mam czasu na przepisywanie tekstu. Chcę uzyskać to uzasadnienie w wersji elektronicznej i umieścić na Forum. Wtedy podyskutujemy. Piszesz: „Nie ma się też co dziwić, że rodzic nie podpisał się swoim nazwiskiem, bojąc się późniejszych szykan”. Jakich szykan? Ludzie w PRL walczyli o prawdę i wolność, nie przejmując się szykanami, a tchórze pisali anonimy. Wyrzucano dzieci ze szkół i uczelni, wyrzucano z pracy, wywożono do lasu, mordowano i co? Ludzie walczyli o prawdę bez względu na wszystko. Dalej piszesz: … „skoro coś było na rzeczy, to należało …”. Co należało? Należało sprawę dogłębnie wyjaśnić i tyle. Jeżeli się nie dało, to należało zawiadomić prokuraturę, a nie „Gazetę Myszkowską”. Poza tym, gdy się posiadło wiedzę o przestępstwie, to należy bezzwłocznie zawiadomić Prokuraturę. Przesłuchania świadków są pod odpowiedzialnością karną, a przed redaktorem Mazankiem można mówić, co się chcę. Nikt nie mówi, że to jest bezpodstawny anonim, tylko anonim. Anonimy się rozpatruje albo nie. Zależy to od uczciwości. Nikt tak dobrze nie zna sprawy, jak Pani wice Wójt, ale gra politycznie. Wiedziała, że eliminację się odbyły (spokojnie, proszę czytać dalej), ale nie było z czego robić protokołu. Jednak poproszono, czy zażądano protokołu od Pani dyrektor. Czy dyrektor GOK ma wpływ, czy nie na dyrektora to nie ma znaczenia. Wystarczy, że przekaże życzenie Pani wice Wójt i jak ma się zachować wtedy dyrektor szkoły? Nie reagować? Jest również oświadczenie sekretarki, które powinno być dołączone do uchwały.
Pytasz: „Czy Dyrektor raz mówiła, że eliminacje były, potem, że jednak nie – fakt”. Chyba nie do końca znasz definicję słowa „eliminacja”. Jest to „usuwanie pewnych elementów spośród innych”. Może też być: „etap konkursu lub wstępne rozgrywki w zawodach mające na celu wybranie najlepszych uczestników”. Może być to i to. Nic więcej. Eliminacje może zrobić komisja, ale może też zrobić nauczyciel specjalista w danej dziedzinie. Powołuje się zazwyczaj komisje, ale tylko aby nie zostać oskarżonym o stronniczość. Warunki eliminacji określa regulamin. Czytałeś regulamin? Nędza i rozpacz. Definicja następnego słowa „fakt”: zaistniały stan rzeczy, a w rozumieniu potocznym wydarzenie, które miało miejsce w określonym miejscu i czasie. Byłeś świadkiem, co dyrektorka mówiła? Jaki fakt? Co najwyżej przypuszczenie. Ciekawa sprawa. Pytasz i odpowiadasz: "Czy poinformowała w klasach, w których uczy, że takie eliminacje mogą być"? Nie. Skąd to wiesz? Do której klasy chodzisz? A może jesteś autorem anonimu, to się ujawnij?
Znów pytasz i odpowiadasz: "Czy skutecznie poinformowała podległego sobie nauczyciela o konkursie"? – nie. Skąd wiesz? Czy dyrektor organizuje eliminację, czy ma do tego innych nauczycieli? Czy nauczyciel muzyki nigdy tego nie robił? Co ma zapisane w zakresie swoich obowiązków? Przecież mógł się zapytać dyrektorki o eliminację. Przecież odbywają się corocznie eliminację. Eliminację to nie tajemnica. Chyba władze Gminy nie ukrywają takich informacji?
Znów pytanie – odpowiedź: Czy najpierw powstał protokół z fikcyjnych eliminacji- tak powstał.
Przytoczyłem Ci znaczenie słowa „eliminację”. Wybranie przez nauczyciela znającego temat najlepszego według niego ucznia, to też jest eliminacja. Protokół wtedy nie ma sensu. Uczcie się ludzie znaczenia słów. Dyrektor nie mogła stwierdzić, że eliminacji nie było, bo sama je przeprowadziła, pracując z dziećmi. Mogła jedynie stwierdzić, że konkursu nie było. Wiarygodne oświadczenie osoby na temat podpisu może być tylko pod odpowiedzialnością karną (jako świadek). Ewentualność zbadania przez grafologa podpisu jest wystarczającym straszakiem, aby powiedzieć prawdę. Winę nie próbuje się zwalać na inne osoby, tylko te osoby bardzo nieprofesjonalnie rozegrały tę sprawę. Zaślepiła ich nienawiść, strach przed przegraną i rozliczeniem po wyborach. Gdy ma się nieczyste sumienie, to się robi błędy. Znasz to powiedzenie „Tonący się brzytwy (brzydko) chwyta”? Jeszcze można wszystko naprawić, ale czy starczy odwagi cywilnej? Ja mam ciągle wątpliwości, jakie Wy szkoły kończyli. Przecież na sesję nie przybyli przedstawiciele władzy (oprócz kuratorki) tylko Narodu (mają silny mandat społeczny) i w takim charakterze występowali.
Przecież ta twoja „analiza faktów” to czysta dialektyka marksistowska. Zrozum, ta sprawa została fatalnie rozegrana. Chciano ugrać coś politycznie, ale nieudolnie. Mógłbym to Ci opisać, jak należałoby to zrobić, ale nie będę uczyć ludzi, którzy na to nie zasługują. Ta nieudolność zwaliła się im na głowę i będzie jeszcze gorzej. Zamiast korzyści są straty, a straty mogą być jeszcze większe. Nabody! Jakie ma to znaczenie, że skarga była rozpatrywana na prośbę MEN? Uchwała Rady Gminy mogła być bardzo, krótka: R.G. nie jest w stanie rozpatrzyć tę anonimową skargę, ponieważ autor skargi nie zgłosił się na posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Przecież mail jest prawdziwy, należało wezwać rodzica na spotkanie we „własnym gronie” przed Komisją. Ta dyskusja dopiero nabierze sensu, kiedy będziemy mieć uzasadnienie do uchwały i oświadczenie sekretarki przed nosem.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 26 maja 2018, 19:08

Reportaż TVP Katowice o politycznej zagrywce w Poraju: http://katowice.tvp.pl/37369235/polityc ... ady-miasta

warcaby
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2017, 12:13

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: warcaby » 26 maja 2018, 21:55

Wytłumacz zatem po co był fałszowany protokół, tylko tyle albo aż tyle? Po co?

Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 26 maja 2018, 22:04

Reportaż TVP Katowice, w którym trudno doszukać się chociażby małej wzmianki odnośnie zamieszania z protokołami, czy sfałszowania podpisu.

Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 26 maja 2018, 23:01

No tak, już się przyzwyczaiłem do tego że jestem marksistą, wystarczy mieć odmienne zdanie niż Ty Letniku. Bardzo proszę pokaż w którym miejscu napisałem, że prawda i praworządność to PRL? Dla mnie, w przeciwieństwie do Ciebie, prawda jest bardzo ważna dlatego próbuję zwrócić uwagę na to co jest istotne w tej całej sprawie. Nie, uzasadnienia nie czytałem, bo po prostu nie mam do niego dostępu, ale to i tak nie zmienia mojego zdania odnośnie postępowania Dyrektor SP w Poraju. Nie chrzań mi tu o szykanach w PRL, bo porównywanie walczących w tamtych czasach o prawdę, wolność ma się nijak do jakiegoś konkursu muzycznego.
Piszesz, że sprawę należało dogłębnie wyjaśnić i tyle. Zgadzam się, to też to jest czynione. Czyż oświadczenia nauczycieli, którzy złożyli podpisy w protokole, oświadczenie Pani Dyrektor, nauczyciela muzyki tym nie jest? A jak sam kiedyś pisałeś "Poza tym, gdyby znał Pan zasady demokratycznego państwa, to by wiedział, że po to istnieje wolność prasy i pluralizm, aby redakcja mogła pisać, co chcę na swoją odpowiedzialność", więc nie rozumiem zarzutu w stosunku do Gazety Myszkowskiej.
Piszesz:"Pani wice Wójt, ... Wiedziała, że eliminację się odbyły"
Właśnie problem jest w tym, że eliminacje się nie odbyły, do czego w końcu przyznała się Pani Dyrektor chociaż wcześniej twierdziła, że takie eliminacje były. A pisanie, że "Eliminacje może zrobić komisja, ale może też zrobić nauczyciel specjalista w danej dziedzinie". czy "Wybranie przez nauczyciela znającego temat najlepszego według niego ucznia, to też jest eliminacja"jest tutaj trudne do obrony, ponieważ Dyrektorka nie uczy we wszystkich klasach muzyki i nie zna zdolności muzycznych wszystkich uczniów i nie ma prawa sama wytypować ucznia do następnego etapu konkursu. I nie pisz mi tu jakie są definicje danego słowa. Skoro kilka osób chciało wziąć udział w tym konkursie, to eliminacje powinny się odbyć. I o to właśnie rodzice mieli pretensję.
Jeżeli chodzi o oświadczenie sekretarki, to padło ono podczas sesji i kompletnie nic nie wnosi do sprawy. Stwierdziła, że zadzwoniła osoba z GOKu prosząc,( żądając) protokołu ze szkolnych eliminacji. Jeżeli eliminacje nie odbyły się, to należało powiedzieć, że takiego protokołu nie ma. Ja zrozumiałem( może się tu mylę), że to właśnie sekretarka na szybko taki protokół zredagowała, czy ona ma do tego prawo?
Jeżeli oglądałeś sesję ( ewentualnie na niej byłeś) to wiesz, że nauczyciel muzyki oświadczył, że nie został poinformowany o konkursie przez dyrektora szkoły. Tu nie ma znaczenia co ma zapisane w zakresie swoich obowiązków. Skoro nie dostał takiej informacji to jak miał przeprowadzić eliminacje? A to do dyrektora szkoły i sekretariatu przychodzą wszystkie informacje odnośnie konkursów i to dyrektor szkoły przekazuje je nauczycielowi do realizacji. Co nauczyciel ma codziennie chodzić do sekretariatu i pytać się czy może jest jakiś konkurs organizowany? A przypomnę, że Pani Służałek oświadczyła, że nauczyciel muzyki zignorował polecenie służbowe i nie przeprowadził eliminacji. Tak zaraz zarzucisz, ze nie ma podstaw wierzyć nauczycielowi muzyki, a niby dlaczego? Tak samo nie ma podstaw wierzyć dyrektor szkoły czy np sekretarce, która notabene pozostaje pod dużym wpływem swojej przełożonej. O tym, że dyrektor szkoły nie poinformowała w klasach w których uczy o eliminacjach swoich uczniów też powiedział nauczyciel muzyki na sesji.
Skoro kwestionujesz oświadczenie osoby, która stwierdza, że nie złożyła podpisu pod protokołem, czyli daje do zrozumienia, że podpis został sfałszowany, to dlaczego domagasz się oświadczenia sekretarki? ( które moim zdaniem kompletnie nic nowego nie wnosi do sprawy)Tym tokiem rozumowania można kwestionować oświadczenia Dyrektor Szkoły i w zasadzie wszystkich.
Na sesje przybyli nie tyle przedstawiciele Narodu co partyjne koleżanki i koledzy Pani Dyrektor.
Dla mnie niebywałe jest to, że Ty i Tobie podobni nawet nie dopuszczają myśli, że dyrektorka mogła coś zrobić nie tak. Obrona za wszelką cenę, jak za komuny. Nie wiem kto tu większym marksista jest, ja czy Ty.
Widzę, że nie ma sensu ta dyskusja, bo z "obroną po trupach" nie ma co dyskutować. I tak będziesz wiedział lepiej.
Pozdrawiam

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 27 maja 2018, 10:11

Nebody! Twoje przewrażliwienie na słowo marksizm jest zupełnie nieuzasadnione. Ludzie, którzy byli uczeni w systemie rozdzielczo-nakazowym podświadomie używają do analizy faktów marksistowskich metod. Sam się na tym łapię, ale mam tego świadomość i próbuje tego unikać. Dziecko wychowane w rodzinie, która myśli po marksistowsku, też będzie tak myśleć. Podstawą analizy faktów jest neutralność. Analiza marksistowska polega na tym, że się ma w tyle głowy z góry założony cel analizy np. obrona władzy, czy obrona partii, czy idei. Taka analiza nigdy nie będzie obiektywna. Namordowałeś się mocno, pisząc swe wywody. Co z nich wynika? To, że nie możesz tej analizy przeprowadzić obiektywnie, bo jesteś emocjonalnie związany (świadomie czy nie świadomie) z obecną władzą gminną. To wychodzi z twoich komentarzy. To uwikłanie nie pozwala Ci na obiektywizm. Jest takie powiedzenie: „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one”. Zauważ, że użyłeś słowa szykany, a wcześniej mówiłeś o PRL. Brak porozumienie wynika z różnych rozumień tego słowa w różnych momentach dyskusji. A to jest marksizm (manipulacja). Jestem krytykowany za przesadę, a ja podsumowałem tylko konstrukcję słów, których sam użyłeś: szykany, PRL i teraźniejszość. Tak, „Myszkowska” piszę na własną odpowiedzialność. Wiesz, co to znaczy? Tyle że gazeta traci wiarygodność, bo stanęła w centrum konfliktu i za to obrywa i obrywać będzie. A ja mogę z czystym sumieniem napisać to, co napisałem. Jeżeli chodzi o eliminację, to sugerowałem Ci, że opracowany regulamin eliminacji powinien doprecyzować znaczenie tego słowa. Doprecyzować, kto odpowiada za eliminację, kto pisze protokół i kto go podpisuje itp. Regulamin powinien umożliwić złożenie skargi w czasie eliminacji do organu prowadzącego, aby można było skorygować ewentualne nieprawidłowości. Powinien też wymagać wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za organizację konkursu (oprócz dyrektora), aby uniknąć takich sytuacji. Po to są regulaminy. Dyrektor ma wiele innych ważniejszych spraw i może po prostu zapomnieć wykonać jakieś czynności. Sam byłem kierownikiem i w zamęcie zdarzało się coś zapomnieć. Wtedy pracownik przychodził i mi przypominał. Aktywnego pracownika doceniałem i nagradzałem, zapominalskiego nie. A swoją drogą skąd Ty tak dobrze znasz organizację pracy szkoły? Siedzisz w środku tego konfliktu? Przy takich konfliktach wyjaśnienie sprawy nie może się opierać o wiarę. Dlatego mielenie tego, kto mówi prawdę, a kto kłamie, nie ma sensu. Oczywiście, że należy zakładać kłamstwo wszystkich stron. Na takim założeniu opiera się każde śledztwo. Po to są paragrafy, które mówią, że oskarżony może kłamać a świadek nie. Przecież na tym polega praworządne państwo. A Wy po marksistowsku, temu ufamy, a temu nie, bo nam się tak podoba. Poseł jest przedstawicielem Narodu i zazwyczaj należy do jakiejś partii i reakcja na rozpętanie afery przedwyborczej dla każdego myślącego człowieka jest uzasadniona. Nikt nie wyklucza, że dyrektorka zrobiła błąd, ale nie można wykluczyć, że inni są bez winy. Trzeba tylko ocenić jakie szkody powstały w wyniku tych błędów. Materialne, żadne, moralne pewnie tak, emocjonalne duże. Jak zmierzyć te szkody? Nie da się ich zmierzyć, czy zważyć. Nie są ścigane karnie, bo nie ma takich paragrafów. Są dwa zarzuty karne: korupcja i despotyzm, ale w tej sprawie może wypowiedzieć się tylko prokuratura, a nie Rada Gminy. Szkody z tej „afery” są i będą, ale polityczne. Dla kogo to się okaże. O jakiej obronie po trupach ty mówisz? Sprawa jest prosta jak drut. Władza, czując się jak oblężona twierdza, bezmyślnie wykorzystała do walki politycznej błędy w eliminacjach dzieci do konkursu. Nie przewidziała konsekwencji. Uwikłano w „aferę” osobę, która zapowiadała czynny udział w wyborach. Tylko dureń mógł nie przewidzieć reakcji. Przecież jakby to działo się po wyborach nie byłoby sprawy. Pani wice przeprowadziłaby rozmowę ostrzegawczą, przeproszono by rodziców i koniec sprawy. Ta sprawa nie nadawała się do takiej rozgrywki, bo główny bohater, mimo że jest z PiS-u, jest jakby nie z PiS-u. Nie angażuje się mocno w polityczne rozgrywki, ma dobrą opinię, jest lubiana przez dzieci i rodziców i pozytywnie się wyróżnia na tle innej dyrektorki. Atak na taką osobę jest samobójstwem politycznym i dowodem desperacji obecnej władzy. Wiem, że nie przyznasz mi racji, bo nie możesz. Za bardzo się uwikłałeś i nie masz odwrotu.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 27 maja 2018, 10:23

C.D. Tworzenie nieba i ziemi. Aby potwierdzić lub zakwestionować to, co zostało napisane wcześniej, musimy spojrzeć na naturę z perspektywy kosmicznego obserwatora. Wtedy otrzymamy odpowiedź, czy wytwory natury powstały w wyniku chaosu, czy był to zaplanowany i z konsekwencją realizowany proces. Mamy wiedzę wynikającą z naszych możliwości badawczych, że wiek słońca wynosi około 4,5 mld lat. Słońce dostarcza energii potrzebnej do procesu tworzenia warunków do życia i samego życia. Dostarcza energii do ruchu planet naszego układu słonecznego, ale zacznijmy od początku. Ziemia powstała jako część tworzącego się Układu Słonecznego, który uformował się z wielkiej wirującej chmury gazu, pyłu i skał. Zawarty w mgławicy wodór i hel pochodziły głównie z Wielkiego Wybuchu (około 14 mld lat temu - najbardziej prawdopodobna teoria). A co nam mówi na ten temat Biblia, wiedza powstała kilka tysięcy lat temu? Wiemy z Biblii, że Bóg (natura) stworzył warunki do rozwoju ludzkości i człowieka w ciągu 6 dni. Musimy przyjąć, że dzień boski to symboliczna miara trwająca kilka mld lat, Biblia mówi też o symbolicznym wolnym siódmym dniu tygodnia przeznaczonym na odpoczynek. Nasz dzień w stosunku do ludzkiego życia na Ziemi jest nieporównanie krótszy od dnia boskiego w stosunku do wieczności. To nie ten sam dzień. Długość naszego dnia wynika z obrotu Ziemi, a długość dnia boskiego trudno jest określić. Co mówi Biblia o dziele Stwórcy:
Księga Rodzaju: 1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. 2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. 3 Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. 4 Bóg, widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
Mamy tu opis pustkowia, ciemności i bezmiaru wód. Niestety nauka nie sięga do okresu sprzed wybuchu i wyjaśnienie biblijnego słowa „bezmiar wód” jest obecnie nie do weryfikacji. Zwrot ten zastępując zwrotem „bezmiar materii”, wyjaśnia sprawę. Następnie mamy opis światłości co może potwierdzać wielki wybuch. Ciemność może się kojarzyć z okresem po wybuchu, a przed uformowaniem się słońca. Upływa dzień pierwszy, czyli ileś tam mld lat.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 13: MANUSKRYPTY PARYSKIE I MARKSIZM HUMANISTYCZNY. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=0SkeKz4leh0. Czas około 34 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 27 maja 2018, 14:53


Nobody
Gość
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:47

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Nobody » 27 maja 2018, 19:13

Letnik! Tak, nie przyznam Ci racji,ale nie dlatego, że nie mogę, ale dlatego że jej nie masz. Napisałeś post, który w żadnej mierze nie odnosi się do meritum sprawy. Dobrnąłem do końca relacji z sesji, jest tam nawet uzasadnienie i nie rozumiem w czym problem. Wyraźnie jest napisane, że Dyrektor Szkoły zaprzeczyła iż rodzice dziewczynki, którą wytypowała do konkursu sponsorują szkołę ( chyba o ten zapis chodzi Tobie i innym). Nie ma tam więcej słowa o jakiejkolwiek korupcji. Meritum sprawy, to zarzut nie przeprowadzenie eliminacji do konkursu, poświadczeniu nieprawdy w protokole oraz sfałszowanie podpisu. Czy Wy umiecie słuchać ze zrozumieniem??? I z tego uzasadnienia dowiedziałem się jeszcze jednego, to że oprócz tego iż dyrektorka, za nie przeprowadzenie konkursu obwinia niesłusznie nauczyciela muzyki, w oświadczeniu napisała, że ten felerny protokół z przesłuchań sporządziła sekretarka. Czyli winę za protokół też zrzuca na kogo innego!!! W życiu nie uwierzę, że tak młoda osoba, pewnie o niewielkim stażu pracy zrobiłaby coś takiego bez zgody i wiedzy dyrektora szkoły!!! I co sfałszowała podpis innego nauczyciela!!! Przecież pod protokołem jest podpis dyrektorki, co nie wiedziała co podpisuje!!! Winę widzicie wszędzie, ale nie tam gdzie należy. I stąd: a to regulamin był niewłaściwy, a to przeprowadzenie konkursów leży w kompetencji nauczyciela muzyki ( notabene dyrektorka tez nim jest) ale na jakiej podstawie miał to zrobić, skoro nie otrzymał informacji o eliminacjach? Widać na nagraniu, że za wszelką cenę osoby związane z PIS bronią pani Służałek. Dyrektor Kuratorium zwala winę na nauczyciela muzyki ( ciekawe jak ona by się czuła gdyby została ukarana, za nie zrobienie czegoś o czym nie wiedziała, że ma zrobić) Pani Jasińska to samo, sugeruje nauczycielowi muzyki żeby przeprosił dyrektorkę. Za co? Że nie dostał informacji o eliminacjach?? Pani Europoseł obrażająca kogo się da, przewodniczącego, radnych.
Zarzucasz, że to jest prowokacja obecnej władzy. Wątpię. Moim zdanie tej władzy nie na rękę jest ta afera. Wiadomo, że mają ostatnio nie najlepszą koniunkturę i tu się zgodzę, pewne rzeczy na sumieniu. Po ich stronie w tej sprawie jest jedynie lokalna Gazeta Myszkowska, a to niewiele. Pozostałe media będą ich linczować jak to było widać na totalnie zmanipulowanym materiale w TVP Katowice, gdzie nawet słowa nie było o prawdziwej istocie tej sprawy. Swoja drogą ciekawe, że tak bardzo zainteresowali się czymś takim. Z daleka widać, że byli tam na specjalne zamówienie. A najgorsze w tym wszystkim to to, że skrzywdzone zostały dzieci, o czym wspomniała jedna z matek, mówiąc że jej córka dostała szkołę życia, nie otrzymując żadnej szansy wystąpienia przez niedopatrzenie. Przykre, bo w zasadzie z niczego zrobiła się afera, a to tylko dlatego, że Dyrektor Szkoły chciała być krystalicznie czysta. Od razu uprzedzam Cię Letnik. Nie mam nic wspólnego z władzą Gminy Poraj, jak mi już zarzucałeś, a swoje przemyślenia opieram na tym co przeczytałem w Gazecie Myszkowskiej, na forach i po obejrzeniu w całości nagranej sesji. A mnie nasuwa się jeszcze jeden wniosek. Nauczyciele, Kuratorzy i pracownicy Kuratoriów powinni mieć zakaz przynależności do partii politycznych.
I kończę tą dyskusję ze swojej strony, bo to nie ma sensu. Żadne argumenty nie docierają do Ciebie i Tobie podobnych.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 27 maja 2018, 23:03

Nebody! Dyskusja, kto jest bardziej winny, a kto mniej nie ma sensu. Ta sprawa nie kwalifikowała się do rozgłosu. A oto moja hipoteza: Rodzice z pretensjami najpierw przyszli do władz gminnych. Władza dostaje olśnienia i postanawia wykorzystać sprawę do podważenia zaufania wyborców do Dyrektorki. Są dzieci i ich krzywda. Pochylałeś nad ich losem i Ty. Znakomity „materiał” do wykorzystania propagandowo. Sam pisałeś, że gdyby wójt tak zrobił, to PiS wykorzystałby to bezlitośnie. To jest taki zwierciadlany sposób myślenia pewnych osób o określonych poglądach. Można przypuszczać, że władza też tak pomyślała. Dalej pomyślała, że my nie jesteśmy gorsi od PiS-u. Odbyło się posiedzenie ścisłego sztabu i ułożono plan działania. Uruchomiono Gazetę M., a rodzicom doradzono co i gdzie mają pisać. Rozpętano aferę, przyjechali posłowie, a za nimi TV. Komisja Rewizyjna obradowała „we własnym gronie”. Z oczywistych względów nie zbadano dogłębnie sprawy, bo ścisłe grono wiedziało, o co chodzi. A nuż się coś wyda. Przewodniczący Komisji R. zapewniał wszystkich dookoła, że rodzic się ujawni. Twierdzi, że to kwestia czasu. Być może są poszukiwania chętnego rodzica, a to jest trudne, bo musi mieć śpiewające w odpowiednim wieku dziecko. Jak w tym momencie można rozwiązać tą „aferę”? Jedynym wyjściem jest teraz dla Pani Dyrektor zgłoszenie do Prokuratury oskarżenia o zniesławienie. Inaczej się tego nie wyjaśni, bo władza nie jest w stanie to zrobić. Pani dyrektor musi startować teraz w wyborach, aby w razie przedłużającego się śledztwa skorzystać z trybu wyborczego. Tyle moje hipotezy.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 08:47 przez letnik, łącznie zmieniany 1 raz.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 28 maja 2018, 08:42

C.D. Tworzenie nieba i ziemi – dzień drugi. Dalej Księga Rodzaju: 6 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi. Jest to opis porządkowania materii na początku dnia boskiego (natury) i przygotowanie do tworzenia się słońca i planet. Cięższe pierwiastki aż do żelaza mogły powstać w wyniku syntezy termojądrowej w gwiazdach, a pierwiastki o większych liczbach atomowych powstały podczas wybuchów supernowych. Oznacza to, że przynajmniej część materii obecnego Układu Słonecznego pochodzi z wcześniejszych gwiazd, w tym i z supernowych. Około 4,5 mld lat temu prawdopodobnie nieodległa gwiazda zapadła się w supernową, wyrzucając z siebie z dużą prędkością zewnętrzne fragmenty. Powstała w ten sposób fala uderzeniowa (strumień materii), przechodząc przez mgławicę słoneczną, zainicjowała zagęszczanie się materii, wprawiając ją w ruch obrotowy, zwiększając jednocześnie jej ruch. W wyniku przyciągania grawitacyjnego zagęszczenie materii następowało coraz szybciej. Zmniejszanie rozmiarów zwiększało prędkość obrotową mgławicy, materia znajdująca się w płaszczyźnie obrotu obracająca się odpowiednio szybko zapadała się w mniejszym stopniu i w wyniku tego obłok przekształcił się w dysk protoplanetarny. Większość masy (ponad 99%) dysku skoncentrowała się w jego centralnej części. Zapadanie grawitacyjne materiału mgławicy przekształcało energię grawitacyjną obłoku w energię cieplną. W centrum mgławicy szybkość przemiany energii grawitacyjnej w cieplną przewyższała szybkość przenoszenia tej energii na zewnątrz, co prowadziło do znacznego rozgrzania się centralnej części dysku. Powstała w efekcie gwiazda typu T Tauri. Dalsze zapadanie wywołało reakcję termojądrową przemieniającą atomy wodoru w hel i powstało Słońce, stając się gwiazdą ciągu głównego w swej wczesnej fazie egzystencji. Jednocześnie z tworzeniem się Słońca w wirującym dysku zachodziły procesy tworzenia się planet. Materia wirująca z odpowiednią prędkością nie spadała do centrum (siła odśrodkowa). Powstające w dysku niejednorodności narastały i powiększały się, różnice w prędkości obrotowej sprawiały, że zagęszczenia przyjmowały najpierw formę pierścieni, później, gdy wystąpiły w nich większe gęstości, pod wpływem grawitacji trwał lokalny proces dalszego ich zagęszczania. Sukcesywnie dochodziło do kolizji różnych obiektów, co prowadziło do powiększania ich masy. Ważną rolę odegrały w tym gazy, które wyhamowywały obiekty i umożliwiały im zlepianie się. W ten sposób powstały protoplanety. Jedną z nich, oddaloną od Słońca o około 150 milionów kilometrów, była Ziemia. Tak upłynął dzień drugi, kolejne mld ziemskich lat.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 14: KULT NIEKOMPETENCJI. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=FfYhqL9VV1M. Czas około 33 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

Byly
VIP
Posty: 466
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Byly » 28 maja 2018, 22:37

Ale ty pie****** letnik :lol: :lol: :lol:
Ty i ten jakiś Karoń wiecie co było miliard lat temu buhahahaha
Ale nie przejmuj się krytyką, pisz dalej, ciekaw jestem co będzie po 2 tygodniach :mrgreen:

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 29 maja 2018, 09:05

Byly pisze:Ale ty pie****** letnik :lol: :lol: :lol:
Ty i ten jakiś Karoń wiecie co było miliard lat temu buhahahaha
Ale nie przejmuj się krytyką, pisz dalej, ciekaw jestem co będzie po 2 tygodniach :mrgreen:
Nie masz nic szacunku do wiecznej matki natury,
Nie mówiąc już o Twym niskim poziomie kultury.
Wiedza naukowa pusty śmiech wyzwala w Tobie,
A wiedza społeczna ujawnia twe dziecięce fobie.
Tylko pogardę i nienawiść z twojej duszy słychać.
Głowa pusta i nic sensownego nie da się napisać,
A że lubieżne i sprośne to bardzo chłopisko
Ciągle z p….em kojarzy mu się wszystko.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 29 maja 2018, 09:09

C.D. Tworzenie nieba i ziemi. Dalej Księga Rodzaju: 9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak się stało, 10 Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. Bóg widząc, że były dobre, 11 rzekł: «Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona». I stało się tak. 12 Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre. 13 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.
Mamy tu opis początku tworzenia się kontynentów i rzek. Jest tu opis roślinności, na których nie ma naukowych dowodów w tym okresie. Być może uderzenie w Ziemię planety Thea (powstanie Księżyca) zniszczyło dowody. Uderzenie spowodowało silne nagrzanie się Ziemi. Dowody mogły też zostać zakryte przez grubą warstwę pyłu i odłamków opadających po zderzeniu. Tak upłynął dzień trzeci.
Dalej Księga Rodzaju: 14 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; 15 aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią». I stało się tak. 16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre. 19 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty.
Mamy okres ostatecznego uformowania się planety Ziemia (około 4,5 mld lat temu) oraz powstanie księżyca. Powstanie księżyca tłumaczy się uderzeniem dużej niestabilnej planety (Thea – tak nazwano tę planetę) w Ziemię i powstanie z oderwanej materii pierścienia. Z pierścienia tego uformował się Księżyc. Zastygają gorące części skorupy ziemskiej i powstają oceany. Uderzenie Thea w ziemie tak koryguje orbitę Ziemi, aby stworzyć korzystne warunki do życia na ziemi. Precyzyjna regulacja orbity ziemi dokonywała się przez uderzenia mniejszych kosmicznych obiektów. Do spełnienia tego warunku konieczne było jeszcze skorygowania orbity Księżyca. Dlatego nastąpiło Wielkie Bombardowanie Księżyca przez planetoidy. Z tego okresu pochodzi około 1700 kraterów księżycowych o średnicy powyżej 20 km. Powstają zalążki przyszłych kontynentów (około 3,8 mld lat temu) oraz pierwsze rudy metali. Prawdopodobnie promienie słońca nie docierają jeszcze do ziemi z powodu pyłów wzniecanych przez uderzenia meteorytów. Po opadnięciu pyłów promienie słońca i światło odbite od księżyca dociera do powierzchni Ziemi. Tak upływa dzień czwarty.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia z cyklu POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 15: GENDER. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https: https://www.youtube.com/watch?v=IYNoaLPHUVo Czas około 64 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

zg
VIP
Posty: 424
Rejestracja: 26 wrz 2013, 11:25

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: zg » 29 maja 2018, 09:13

Posty, które zamieszcza letnik nie mają nic wspólnego z tematyka forum ŻL, a nawet z samym tytułem postu. Uważam, ze takie i tp. treści powinny być blokowane i usuwane przez moderatora. Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 29 maja 2018, 12:18

"zg"! Demokracji i wolności słowa nie da się znieść głosowaniem. Te wartości gwarancje nam Konstytucja.

niebieski
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:57

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: niebieski » 29 maja 2018, 20:46

Letniku
Kiedyś cię broniłem bo pisałeś ważne dla nas informacje o gminie ale teraz to pieprzysz coraz bardziej Napisz lepiej jaką książkę i ją wydaj może ktoś ją kupi a nie śmieć już tutaj

niebieski
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:57

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: niebieski » 29 maja 2018, 20:48

Albo otwórz sobie nowy temat
pt. LETNIK
będziemy wiedzieć gdzie nie wchodzić

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 29 maja 2018, 22:11

Tylko śmieć może napisać, że cytaty z Biblii to śmieci.

niebieski
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:57

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: niebieski » 30 maja 2018, 07:19

letniku śmieciu a co te cytaty mają wspólnego z Najlepszymi Cechami Wojta bredzisz i tyle

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 30 maja 2018, 09:11

C.D. Tworzenie życia na Ziemi. Dalej Księga Rodzaju: 20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi». 23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
W tym okresie po wstępnym „urządzeniu” Ziemi bardzo szybko (z boskiej perspektywy) rozwija się życie. Powstają beztlenowe i bezjądrowe organizmy. Tworzą się pierwsze warstwy wapieni i dolomitów (2,6 mld lat temu). Zawartość wolnego tlenu w atmosferze jest bardzo niska, ale ciągle wzrasta. Poziom tlenu, produkowanego przez fotosyntetyzujące sinice, przekroczył w tym okresie 1/100 000 dzisiejszej zawartości. Powstający tlen utlenia żelazo i powstaje 90% światowych rud żelaza (2 mld lat temu). Żelazo to podstawowy metal do rozwoju techniki przez człowieka. Około 2 mld lat temu zaczyna wykształcać się warstwa ozonowa. Następuje pierwsze znane w dziejach ziemi zlodowacenie. Jest to przełom w historii ziemi polegający na przejściu od ciepłej atmosfery niemal pozbawionej tlenu do chłodniejszej atmosfery zawierającej tlen, koniecznej do rozwoju życia. Po zakończeniu okresu zlodowaceń atmosfera była natleniona, a dwutlenek węgla trwale zastąpił metan w roli głównego gazu cieplarnianego. Poziom tlenu rósł w dużym tempie, a w zapisie kopalnym po raz pierwszy pojawiły się eukarionty (organizmy zbudowane z komórek posiadających jądro komórkowe z chromosomami), pierwsze formy wielokomórkowe. Około 1,5 mld lat temu pojawiły się na szerszą skalę organizmy eukariotyczne. Głównym "wynalazkiem" tego okresu była reorganizacja materiału genetycznego (RNA). DNA powstało później niż RNA i białka. Obniżenie temperatury Ziemi prawdopodobnie było konieczne dla eliminacji wcześniej powstałych przypadkowo lub jako ogniwo w ewolucji, wielokomórkowych organizmów niedostosowanych do niskich temperatur. Po ustąpieniu globalnych zlodowaceń klimat ocieplił się (około 635 mil lat temu), choć mniejsze zlodowacenia miały jeszcze miejsce. Nastąpiło pierwsze masowe pojawienie się makroskopowych wielokomórkowców, znanych jako fauna ediakarańska.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Totalitarny program integracji europejskiej. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=NxrVzXhndyg. Czas około 88 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 30 maja 2018, 09:38

niebieski pisze:letniku śmieciu a co te cytaty mają wspólnego z Najlepszymi Cechami Wojta bredzisz i tyle
Wyłazi "kultura" i brak rozumienia podstawowych pojęć. Mamy efekty pseudo edukacji. Nie zaatakowałem Cię bezpośrednio. Ja tylko wyraziłem swój ogólny pogląd. Kto Ci zabrania pisać o najlepszych cechach wójta? Przecież główny temat można kontynuować, lecz nie ma chętnych. Być może ruszy się dyskusja przed wyborami. Podaje tu wszystkie informacje dotyczące Gminy i Wójta, ale jest ich niewiele. Staram się nie umieszczać informacji niesprawdzonych. Aby wypełnić pustkę, umieszczam wykłady z cyklu wiedza społeczna (Karonia) i swoje przemyślenia. Wydaje mi się, że ta wiedza podniesie poziom intelektualny osób startujących w wyborach i wybierających. Największym naszym problemem w komunikacji społecznej jest różne rozumienie pojęć i słów oraz brak podstawowej wiedzy politycznej i społecznej. Każdy może kwestionować to, co pisze, może polemizować. Na tym polega dialog. Zamykanie ust to metoda, która była już przetrenowana i skończyła się klęską nas wszystkich.

mecenas
Guru
Posty: 258
Rejestracja: 07 lis 2010, 16:00

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: mecenas » 30 maja 2018, 19:28

Letniku, kolejny wykład poświę tematowi MORALNOŚC I PRZYZWOITOŚC W DZIAŁANIACH RADNEGO Będzie bardziej a propos

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 30 maja 2018, 21:23

Mecenas! To jest jeszcze za wcześnie. Najpierw trzeba opanować wiedzę ogólną i społeczną, o której się nie uczy w szkołach i na uczelniach. Dlatego apeluje do przyszłych radnych, aby słuchali również wykładów Karonia. Aby dotrzeć do ludzi, trzeba uzgodnić znaczenie słów i pojęć. Przy naszym systemie kształcenia są z tym wielkie problemy. Taki zamęt utrudnia nam dialog.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 30 maja 2018, 21:45

C.D. Gmina. Na nadzwyczajnej XLVIII sesji w dniu 25 maja 2018 r. Rady Gminy Poraj przyjęto:
- uchwałę w sprawie skargi na działania dyrektora Szkoły Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju: uchwała jak na razie nie została umieszczona w BIP-ie. Możemy jednak przeczytać projekt tej uchwały wraz z uzasadnieniem na http://zycieporaja.pl/wiadomosci/lokaln ... eraz-maja/.
Przypominam reportaż o w sprawie skargi na dyrektor: http://katowice.tvp.pl/37369235/polityc ... ady-miasta
Przyjęto również:
- uchwałę Nr 353(XLVIII)18 w sprawie zmian w budżecie Gminy Poraj na rok 2018: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5423.
- uchwałę Nr 354(XLVIII)18 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5424. Gdzie zmniejszono, a gdzie zwiększono wydatki i dochody znajdą Państwo w załączniku nr 3.
Wystąpienie pokontrolne RIO z dnia 2 maja 2018 r. dotyczące nieprawidłowości w Powiecie Myszkowskim: http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?p=d ... ar_id=6099.
Zarządzenie Nr 21.2018 Wójta Gminy Poraj z dnia 24 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Poraj wraz z prawem własności budynków i budowli na nich posadowionych: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5408. Wykaz tych nieruchomości: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5408. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 31 maja 2018, 09:15

C.D. Tworzenie życia na Ziemi. Około 500 mil lat temu nastąpiła kambryjska eksplozja ewolucyjna. Pojawiła się wielka różnorodność organizmów posiadających szkielety, przypuszczalnie związana z ustąpieniem zlodowaceń i zwiększeniem się ilości tlenu w atmosferze. Typowe dla tego okresu są skały osadowe pochodzenia morskiego. Teren dzisiejszej Polski leżał w pobliżu równika. Utwory kambryjskie występują w Polsce na powierzchni w Górach Świętokrzyskich i Sudetach. Około 450 mil lat temu na obszarze dzisiejszej Polski znajduje się płytkie morze. Miało wówczas miejsce nasilenie ruchów górotwórczych. Klimat jest ciepły. Na lądzie pojawiają się pierwsze paprotniki. Pod koniec tego okresu Gondwana (południowy superkontynent), osiągnęła szerokość polarną i uległa częściowemu zlodowaceniu, nastąpiło również masowe wymieranie zwierząt w tym rejonie. Na masę lądową Gondwany składały się dzisiejsze: Ameryka Południowa, Afryka, Indie, Australia, Antarktyda i południowo-wschodnia część Azji oraz Zelandia i Madagaskar. Około 425 mil lat temu poziom wód podnosi się, następnie wskutek ruchów górotwórczych znów opada, co doprowadza do wymierania wielu słabszych gatunków. Trwają ruchy górotwórcze, którym towarzyszy silny wulkanizm. Florę stanowią na lądzie widłaki i psylofity, a w morzach zielenice, krasnorosty i sinice, następuje rozkwit fauny morskiej. Większość obszaru Polski zalana jest przez płytkie morze, w którym powstają wapienie, łupki, iłowce, mułowce, szarogłazy i zlepieńce.
Około 400 mil lat temu trwa erozja wyniesionych wcześniej łańcuchów górskich na północnej półkuli, co owocuje wielkimi pokładami czerwonej barwy zlepieńców i piaskowców. Klimat jest ciepły i suchy. Flora lądowa to psylofity, pierwotne paprocie, widłaki i skrzypy. Pojawiają się pierwsze zwierzęta lądowe: stawonogi i płazy tarczogłowe. Na początku okresu trwa cofanie się mórz, następnie ponowne zalanie terenów. Teren obecnej Polski zalany jest przez morze, na powierzchni znajdują się jedynie góry. Osady odsłaniają się w Górach Świętokrzyskich. Pod koniec tego okresu rozpoczęły się wstępne ruchy górotwórcze. Pod koniec okresu ma miejsce masowe wymieranie, jedno z pięciu największych w historii życia. Powstałe warstwy osadowe tworzą warunki do rozwoju roślin. Woda spływająca z wypiętrzonych gór użyźnia glebę. Około 325 mil lat temu pojawia się bujny rozkwit roślinności – lądy porastają drzewiaste widłaki, kalamity, i paprocie nasienne. W okresie tym powstają największe złoża węgla kamiennego, czyli potężne zasoby energetyczne koniecznego do rozwoju cywilizacji. Pojawiają się pierwsze zwierzęta latające (owady) oraz pierwsze gady – kotylozaury. Na nowo rozpoczyna się proces łączenia kontynentów, powstają między innymi góry Półwyspu Iberyjskiego, Kornwalii, Reńskie Góry Łupkowe, Ardeny, Harz, Wogezy, Schwarzwald, Masyw Czeski, Sudety, Góry Świętokrzyskie i związana z nią wielka regresja (cofanie się) morza.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Nowy marksizm to zezwierzęcenie człowieka. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: https://www.youtube.com/watch?v=c0XquQXa9W4. Czas około 64 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

mecenas
Guru
Posty: 258
Rejestracja: 07 lis 2010, 16:00

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: mecenas » 31 maja 2018, 12:45

Oj Letniku, Letniku ty chcesz uzgadniać pojęcia z kimś kto skończył zaocznie socjalistyczną ucelnię na śląsku i jeszcze kierunek polityczny ekonomia socjalizmu.I uzgodnij tu z nim jak się ma powstanie Gór Łupkowych do nieetycznego postępowania. Powodzenia, śpiewaj sobie a muzom.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 31 maja 2018, 13:23

Mecenas! Widzę, że ktoś odebrał Ci wiarę w człowieka. Trzeba mieć nadzieje, że coś się zmieni w ludziach, że nie utracili człowieczeństwa. Wbrew twojej opinii uważam, że piękno przyrody i jej różnorodność (dzieło natury) najlepiej przemawia do człowieka. Przecież etyka człowieka wynika z natury i jej dzieł. Dodatkowo mamy wykłady Karonia i różne komentarze z nimi związane.
Proponuje coś dla poprawy nastroju (mam nadzieje): https://www.youtube.com/watch?v=CFVqdRlPgq8

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 01 cze 2018, 08:58

C.D. Tworzenie życia na Ziemi. Około 275 mil lat temu powstaje wiele pustyń, na których powstają czerwone zlepieńce i piaskowce, trwa silna działalność wulkaniczna. Z tego okresu pochodzą m.in. kłodawska sól kamienna, hydrotermalne złoża miedzi (Legnica-Głogów), oraz liczne surowce skalne. Miedź to metal powszechnie używany przez człowieka w elektrotechnice i elektronice. Pod koniec okresu następuje największe masowe wymieranie w historii życia na Ziemi. Wymierają drzewiaste widłaki, skrzypy i paprocie (zastępowane przez rośliny iglaste, miłorzębowe i sagowce). Wymierają pospolite w morzach prawie całego paleozoiku: trylobity, koralowce czteropromienne, a także częściowo płazy, gady i owady. Powstają żyzne warstwy z wymarłych roślin i organizmów.
Około 225 mil lat temu rozpoczyna się rozpad dwóch dużych kontynentów na mniejsze. Zaczynają powstawać oceany Atlantycki i Indyjski. Flora jest zdominowana przez rośliny nagonasienne. Pojawiają się pierwsze dinozaury (roślinożerni, jak i mięsożerni), a pod koniec okresu również pierwsze ssaki. Bujna roślinność umożliwia rozwój różnych i dużych gatunków dinozaurów. Pod koniec okresu następuje jednak masowe wymieranie, jedno z pięciu największych w historii życia.
Około 175 mil lat temu następuje dalszy systematyczny podział kontynentów. Często zmienia się biegunowość magnetyczna. Duże obszary współczesnej Europy pokrywa płytkie morze; pod koniec jury morza znów zaczynają się wycofywać. Tworzą się dalej rudy żelaza. W Europie tworzą się złoża boksytów – rudy glinu (aluminium – ważny metal w rozwoju cywilizacji) powstającej w tropikalnym klimacie z wietrzenia skaleni. W morzach trwa najbujniejszy rozwój głowonogów, na lądzie występuje dominacja wielkich gadów, pod koniec jury pojawia się archeopteryks – pierwszy ptak (wielkości kruka). Klimat jury jest ciepły, w osadach nie znaleziono dowodów żadnego zlodowacenia. Żaden ląd nie leży na tyle blisko któregoś z biegunów, aby powstała polarna czapa lodowa. W Polsce najbardziej znanym utworem jurajskim jest Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, zbudowana z górnojurajskich wapieni.
Około 125 mil lat temu pojawia się coraz więcej roślin okrytonasiennych, lecz dalej ilościowo przeważają rośliny nagozalążkowe. Występują prymitywne ptaki, z tego okresu pochodzą znalezione w Chinach najstarsze szczątki ssaka łożyskowego – Eomai.
Około 85 mil lat temu nastąpił wielki napływ morza. Osadzają się wapienie, margle, opoki i kreda pisząca. Wśród roślin zaczynają przeważać okrytonasienne. Pod koniec kredy następuje znów jedno z największych masowych wymierań gatunków – wymieranie kredowe (koniec okresu kredowego). Według jedynej liczącej się obecnie teorii było ono spowodowane zderzeniem z meteorytem o średnicy ok. 10 km. Wyginęły wszystkie dinozaury, belemnity, amonity, wiele grup gadów morskich oraz roślin lądowych. Po raz kolejny raz zostały uzupełnione surowce pod pokłady: węgla, ropy naftowa i gazu – podstawy rozwoju cywilizacji ludzkiej. I tak upłynął dzień piąty.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Dziś celem Unii Europejskiej jest przygotowanie aparatu terroru: https://www.youtube.com/watch?v=OtyhU-q99jE. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach: Czas około 65 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 01 cze 2018, 15:57

C.D. Gmina. Pojawiły się na BiP następne dwie uchwały przyjęte na XLVIII nadzwyczajnej sesji (25 maj 2018 r.):
- UCHWAŁA NR 351(XLVIII)18 RADY GMINY PORAJ z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Dyrektora Szkoły Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju wraz z uchwałą Komisji Rewizyjnej i uzasadnieniem: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5427.
Za uchwałą głosowali wszyscy radni Komisji Rewizyjnej: Andrzej Ludwikowski, Edward Mizera, Teresa Ociepka, Zbigniew Rajczyk oraz przewodniczący RG.: Andrzej Pawłowski i Mariusz Karkocha.
Przeciw uchwale głosowało 4 radnych: Zdzisława Polak, Małgorzata Rodek, Tomasz Klimek i Katarzyna Rzepka.
Wstrzymał się od głosu Sylwester Sawicki.
Po „bohatersku” wyłączyło się z głosowania 3 radnych: Jolanta Kozak, Mariusz Musialik i Elżbieta Sitek. C.D.N.
- UCHWAŁA NR 352(XLVIII)18 RADY GMINY PORAJ z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na użyczenie nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym Gminy Poraj w trybie bezprzetargowym: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5428. Ta uchwała uchyliła uchwałę Nr 350(XLVII)18 z dnia 26 kwietnia 2018 r. w całości. Uchwała Nr 350(XLVII)18 została zakwestionowana przez RIO.
Protokół z XLVII sesji (26.04.2018 r.) jeszcze nie pojawił się na BIP. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 02 cze 2018, 13:55

Dzisiaj, dnia 2 czerwca odbyło się spotkania z europosłanką Wiśniewską w auli uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie: https://pl-pl.facebook.com/jadwiga.wisn ... 439070467/. https://www.facebook.com/jadwiga.wisnie ... =3&theater

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 02 cze 2018, 14:07

Ponieważ niektóre osoby narzekają na tempo, postanowiłem wpis zawierający link do wykładu umieszczać co drugi dzień.
A tymczasem proponuje trochę rozrywki: https://www.youtube.com/watch?v=uCgEW4ZokxU

Byly
VIP
Posty: 466
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Byly » 02 cze 2018, 19:31

Chyba żartujesz sobie. Co drugi dzień? Dwa na dzień to tak, ale nie mniej. Przecież dwa dni to wieczność. Letnik nie daj się prosić :o

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 03 cze 2018, 09:02

Cały PiS nie dał rady. Część I. To odkrywczy tytuł głównego propagandzisty z „GM” (nr 22.2018 r.). Pompowanie balonu ciąg dalszy. Mamy właśnie okazję przeanalizować poczynania wiernego wykonawcę antykulturowej marksistowskiej ideologii. Polega to na krytyce wszystkiego, co się da, dlatego nazywany jest też marksizmem krytycznym. Celem jest stworzenie chaosu pojęciowego i przemycanie własnej prawdy. Podam przykład: przyjazd posłów jest określany jako wsparcie dla partyjnej koleżanki, nie przyjazd posłów określony by został jako wstydzenie się partyjnej koleżanki i zostawienie jej własnemu losowi. Co by nie zrobiono, jest źle oceniane i wykorzystywane do siania zamętu. Natomiast posłowie przyjechali bronić praworządności i ratowanie skóry radnych przed oskarżeniem o publiczne pomówienie. Radni przecież skargę uznali za zasadną w całości, bez wyłączenia zarzutów kryminalnych. Tego Pan redaktor nie zauważył. Redaktor powtarza jak mantrę wyuczony tekst propagandowy. Podkręca jeszcze emocję, używając katastroficznego słowa „zderzenie”. Zderzenie posłów z dziećmi i rodzicami? Nawet do tej rozgrywki włączono dzieci. Fakty się nie liczą. Wystarczy, że dobrze brzmi. Zderzenie nastąpiło, ale reprezentantów narodu ze zacietrzewieniem i zwykłą prowokacją grupy osób „trzymającej władzę”, która traci poparcie społeczne i szuka koła ratunkowego. Pan redaktor jako zwolennik bezstresowego wychowania dzieci ronił krokodylowe łzy nad każdym „skrzywdzonym” dzieckiem tylko nie nad tym wybranym, które musiało zrezygnować z konkursu, bo by zostało zaszczute przez „łowców talentów i miłośników wolności i demokracji”. Pan redaktor już od dawna kieruje się w swojej pracy marksistowskim hasłem: „Na tolerancje zasługuje lewica, prawicy nie wolno tolerować pod żadnym względem”. Podtytuł: „Brakowało tylko prezesa” świadczy, że pan redaktor jest również zwolennikiem marksistowskiego wychowania krytycznego. Celem tego wychowania jest totalne niszczenie autorytetów, szczególnie po prawej stronie.
Podtytuł „Eliminacji nie było, protokół był sfałszowany” jest w pierwszym członie nieprawdziwy, a na drugi człon Pan redaktor nie ma dowodów. Eliminacji kogoś można dokonać komisyjnie lub jednoosobowo, więc eliminacja się odbyła. Wybrano kogoś, a resztę wyeliminowano. Jak ktoś nie zna znaczenia słów, to do szkoły proszę. Protokół z eliminacji przeprowadzonych jednoosobowo był nie potrzebny, bo po co. Ten protokół zażądała przełożona dyrektorki. Dyrektorka miała dwa wyjścia: odmówić polecenia lub sporządzić protokół. Wybrała drugi wariant jako człowiek niekonfliktowy. Nie podejrzewała, że ranne zwierze będzie kąsać. Wymuszono też oświadczenie na dyrektorce, że eliminację do klas IV – VII się nie odbyły, chociaż się obyły. Czy przełożona dyrektorki nie wiedziała, że konkurs się nie odbył, ale eliminacje się odbyły? Czy to jest możliwe w Gminie, gdzie podobno obowiązuje system donosicielsko-służalczy? Koniec części I.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 03 cze 2018, 09:39

Cały PiS nie dał rady. Część II.
Komisja Rewizyjna:
1. Nie zbadała i nie stwierdziła jednoznacznie, czy skarga jest anonimem, czy nie.
2. Uznała skargę za zasadną wraz z zarzutami kryminalnymi, które nie zostały potwierdzone przez sąd. Stała się sądem kapturowym, podpisując się pod tą uchwałą. Gdyby ta uchwała jednoznacznie stwierdzała, że wyłącza się z oceny KR zarzutu korupcji i sfałszowania podpisów to sprawa by była jasna. Byli przecież ostrzegani. A tak biedni bezradni radni umoczyli się sami w „aferę” i to przy pełnej świadomości.
2. Nie analizowała protokołu z eliminacji. Napisanie, że obyły się eliminację w klasach I – VII nie jest potwierdzeniem nieprawdy. Potwierdzeniem nieprawdy może być tylko napisanie, że eliminacji w klasach IV - VII dokonała komisja. Jest to potwierdzenie nieprawdy co do sposobu eliminacji, ale nie do samej eliminacji. Tylko żeby to wychwycić, trzeba trochę pomyśleć, a przy braku takich umiejętności to mamy co mamy. Ewentualnie można też zarzucać dyrektorce, jak i każdej komisji, że eliminacji dokonała niesprawiedliwie i tyle. Czyżby nasza „Elita” gminna nie rozumiała znaczenia prostych słów? Czy to jest już wtórny analfabetyzm? Można stwierdzić również, że eliminację odbyły się niezgodnie z regulaminem, jeżeli regulamin to w ogóle regulował. Dlaczego tego protokołu nie umieszczono na BIP? Prawdopodobnie tutaj nie chodziło tylko o atak na dyrektorkę, ale również na uniemożliwienie wybranemu dziecku udział w konkursie. Przy okazji zaatakowano rodzinę dziecka.
3. Mając oświadczenia ustne jednej strony i drugiej strony, słowo przeciw słowu, jakoś dziwnie KR uwierzyła tylko jednej stronie. Wierzy też bezkrytycznie jednej stronie redaktor „GM”. Znów sięgnięto do marksistowskich haseł: „Prawdę mówi lewica, prawicy nie wolno w żadnym wypadku wierzyć”. Taką mamy „tolerancyjną” władzę i gazetę. Na szczęście sami tę „tolerancję” u siebie z wielką gorliwością obnażają.
4. KR nie zażądała od stron konfliktu zrzutów z ekranu poczty elektronicznej z tego okresu. Czy to nie kompromituje KR?
Nauczyciel Polegaj mówił na sesji (cytuje za „Gazetą Myszkowską”) Nie wiem, dlaczego ze szkoły nie wysłano maila na mój prywatny adres, który podałem, tylko na jakiś inny adres. Czyli wysłano ze szkoły jakiś mail. Kto go wysłał i do kogo? Dalej Pan Polegaj: Mail, wysłany też do innych nauczycieli, również do Pani Dyrektor do mnie nie był wysłany. Dlaczego KR nie zbadała, od kogo ten mail został wysłany i dlaczego maila nie wysłano do nauczyciela? Przecież tłumaczenia Pana Polegaja są niewiarygodne, bo nic nam nie wyjaśniają. Po jego zachowaniu widać, że jest w środku tej „afery” i obawia się ujawnić prawdę. Chce udowodnić, że wszystko, co robi to tylko zgodnie z poleceniem dyrektorki. Dziecinada. Przecież rok temu odbyły się eliminację w tym samym czasie: http://www.gokporaj.pl/festiwal-nasz-talent/. Wszyscy byli zaangażowani włącznie z dyrektorką GOK. I co nagle wszyscy zapomnieli o eliminacjach? Koniec części II.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 03 cze 2018, 11:50

Cały PiS nie dał rady. Część III. Intuicja podpowiedziała Panu redaktorowi genialny wniosek: Tomasz Brymora współpracuje z PiS. Mało tego, brał udział w intrydze wyborczej przeciw PO za zgodą Petru. Kompletne pomieszanie i nieznajomość realiów politycznych. Przecież jakby Nowoczesna nie wystawiła Pana Brymorę na senatora to by wystawiła innego kandydata, który mógł uzyskać jeszcze lepszy wynik. Wnioski redaktora to nie informacja, ale spekulacje stosowane w określonym celu. Wypisz wymaluj marksistowska metoda niszczenia wszelkich autorytetów po przeciwnej stronie. Gdy się przeciwnika ośmieszy i obrzuci błotem, to może się udać ukradkiem wejście „naszych wyznawców” do Rady Gminy czy Powiatu.
Powoływanie się na MEN przez radcę prawnego, że nie uznał skargi za anonim, jest dość prostackim zabiegiem. Przecież MEN nie miał podstaw do uznania tego pisma za anonim. Było podpisane? Było. Było wysłane mailem? Było. Sprawdzić to miała KR, miała dotrzeć do „rodzica”, ale tego nie zrobiła i to nasuwa wiele spekulacji.
Odkryciem miesiąca jest fakt, że Pan redaktor jest feministką i walczy o prawa kobiet. Czyżby się odezwał w Panu jakiś pierwiastek kobiecy? Oskarżenie euro posłanki o seksizm przez redaktora to już czysty marksizm. Feministki to przecież główna rewolucyjna siła marksistowska do siania zamętu. Możemy już mówić, że „GM” to już nie lewicowa gazeta, ale marksistowska, reanimowana „Trybuna Ludu”.
Euro poseł Wiśniewska i poseł Giżyński wskazywali na ciężkie zarzuty korupcyjne dotyczące szkoły i Pani dyrektor. Uznanie tych zarzutów za zasadne przez radnych jest oskarżeniem bez wyroku sądu i potwierdzeniem nieprawdy. Jest to klasyczne zniesławienie. Ta niewiedza kompromituje władze gminy i gazetę. Wice Wójt również przyznała, że anonim zawiera zarzuty ciężkiego kalibru i uznała, że upublicznienie ich przez posłów jest wielką krzywdą dla Pani dyrektor. Co z tego wynika? A no to, że Pani wice Wójt jest przekonana o winie Pani dyrektor i z „dobrego serca” ją ukrywa. O sfałszowaniu podpisu i korupcji przekonana jest również Rada Gminy, a to przypomina bolszewicki sąd ludowy. Pani mecenas powołuje się na wykładnię językową i kłamie. Eliminacje to: usuwanie pewnych elementów spośród innych. Druga definicja odnosi się do zawodów sportowych i zastosowanie jej do konkursu muzycznego jest problematyczne, bo ocena talentu zawsze jest subiektywna: etap konkursu lub wstępne rozgrywki w zawodach sportowych mające na celu wybranie najlepszych uczestników. https://sjp.pwn.pl/slowniki/eliminacje.html.
Dalej Pan redaktor opisał „bohaterstwo” rodziców, którzy chcą bezstresowo wychowywać swoje dzieci i uważają, że wszelkie niepowodzenie dziecka to jest koniec świata i wina PiS-u. Czy rodzice nie wiedzą, że dziecko, lub dorosły człowiek jest na co dzień narażony na niepowodzenia i musi nauczyć się z tymi niepowodzeniami radzić?
Pan redaktor połączył i porównał fałszowanie podpisów radnego Klimka z fałszowaniem podpisu Pani dyrektor, sugerując, ze pisowcy to oszuści i fałszerze. Przy okazji redaktor pokazał przywiązanie do jedynie słusznej złodziejskiej opcji i pokazał dumę z dobrze spełnionego marksistowskiego obowiązku. Wystarczy teraz tylko zaczekać na wysyp dobrze płatnych reklam. Jeszcze jest jedna sprawa, sprawa tytułu artykułu: „Cały PiS nie dał rady”. Już w tytule mamy kłamstwo. Cały PiS nie zmieściłby się w Poraju. Jest to prymitywna psychomanipulacja - rzekomo oddziaływająca na podświadomość, powszechnie stosowana w PRL. Jednak taki tytuł uświadamia nam na „realu”, jaką wiarygodność posiada gazeta.
Wybaczmy tym ludziom ich nienawiść do ludzi o innych poglądach. Przecież oni strasznie się boją stracić pracę. Oni nie potrafią nic produkować, nic pożytecznego tworzyć. Są opłacani za pracę, która jest bezproduktywna. Biorą puste pieniądze i kupują dobra, które, ktoś ciężką pracą musiał wykonać. Co oni nam dobrego produkują. Przecież każda droga, czy chodnik musi być wykonana przez pracownika nie przez wójta, czy mecenasa. Mało tego, ci ciężko pracujący pracownicy przy inwestycjach gminnych, są nisko opłacani i do tego też pustymi pieniędzmi. Te wszystkie gminne inwestycje są wykonane też z pustych pieniędzy. Te pieniądze nie mają pokrycia w wykonanej pracy, są z kredytów. Pieniądze te muszą zostać oddana za realnie wykonaną pracę. Jednak nasza władza gmina zarabia realne pieniądze, bo one pozwalają na zakup realnych dóbr. Jest to znakomity legalny system kradzieży, a wręcz grabieży uczciwie i ciężko pracujących ludzi. Czy ludzie władzy tak łatwo zrezygnują z władzy, jak grozi im bezrobocie? Czy łatwo się zgodzą na likwidacje tego złodziejskiego systemu? Nie. Będą walczyć o koryta do końca. Na to musimy dobrze się przygotować i uodpornić. Koniec części III i ostatniej.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 03 cze 2018, 13:56

C.D. Powstanie człowieka na Ziemi. Dalej Księga Rodzaju: 24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. 26 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» 27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
Około 55 mil lat temu niszę pozostałą po wymarciu dinozaurów zaczynają wypełniać prymitywne ssaki. Pojawiają się kaktusy i palmy. Klimat jest ciepły, a pod koniec paleocenu następuje paleoceńsko-eoceńskie maksimum termiczne, które spowodowało zwrot w rozwoju ssaków. Ameryka Północna, Europa i Azja nadal stanowią jeden kontynent – Laurazję, zaczyna się jednak proces oddzielania Ameryki Północnej; trwa podział Gondwany na Afrykę, Amerykę Południową, Antarktydę i Australię. Z terytorium Europy i Ameryki Północnej wycofuje się morze. Około 45 mil lat temu rozpoczęło się bardzo silne ocieplenie klimatu. Przez dalszą część epoki klimat jest ciepły, łagodny (klimat tropikalny panuje do 45 stopni szerokości geograficznej). Pojawia się wiele występujących do dziś rzędów i rodzin ssaków, takich jak nietoperze, walenie i brzegowce. Parzystokopytne reprezentowane są m.in. przez maleńkiego "jelenia", a ku pojawieniu się nieparzystokopytnych zmierza ewolucja koniowatych. Około 30 mil lat temu klimat pozostaje ciepły przez większość epoki, pod koniec zaczyna się powoli ochładzać; wypiętrzają się Alpy. Pojawiają się pierwsze naczelne.
Około 15 mil lat temu powstają Alpy i Himalaje – Ocean zostaje zamknięty połączeniem lądowym między Afryką i Eurazją, co prowadzi do wypiętrzania łańcucha alpejsko-himalajskiego; powstaje Morze Śródziemne. Andy wypiętrzają się na skutek subdukcji (wypychania płyty) dna wschodniego Pacyfiku. Antarktydę pokrywa lądolód. Kurczą się obszary mórz śródlądowych. Zmiany układu kontynentów wymuszają powstanie nowych prądów morskich, które powodują wymieszanie składników odżywczych. Klimat ochładza się, w związku z czym trwa stepowienie dużych obszarów lądów. Istnieje już większość obecnych rodzin ptaków i ssaków.
Około 4,5 mil lat temu Antarktydę, część Ameryki Południowej i częściowo kontynenty północnej półkuli pokrywa Lądolód, Morze Śródziemne odzyskuje połączenie z Oceanem Atlantyckim, powstaje Przesmyk Panamski. Klimat ciągle się ochładza i staje bardziej suchy, trwa stepowienie dużych obszarów, rozprzestrzeniają się trawożerne kopytne.
Około 2,5 – 0,2 mil lat temu występują następujące po sobie zlodowacenia i ocieplenia, wzmożone opady w strefie międzyzwrotnikowej. Obszary tundry porasta karłowata roślinność, w świecie zwierząt królują wielkie ssaki, które wymierają pod koniec epoki.
Trwa ewolucja człowieka, na terenie Europy żyją obok siebie Homo neandertalensis i Homo sapiens; wykształcają się główne rasy ludzkie. Około 12 tys. lat temu zaczyna się koniec ostatniego zlodowacenia, powstaje Bałtyk, pojawia się człowiek. Tak się kończy dzień szósty. Następuje z pewnymi zakłóceniami rozwój ludzkich cywilizacji trwający do dzisiaj. C.D.N.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Zbrodnicze, marksistowskie elity europejskie: https://www.youtube.com/watch?v=1CxMnjMs74g Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach Czas około 12 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 03 cze 2018, 18:57

Kabaret na niedzielny wieczór. Porady na zdrady: https://www.youtube.com/watch?v=HGOLvhi2bwc.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 05 cze 2018, 07:46

C.D. Powstanie człowieka na Ziemi. Dalej Księga Rodzaju: 24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. 26 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» 27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
Około 55 mil lat temu niszę pozostałą po wymarciu dinozaurów zaczynają wypełniać prymitywne ssaki. Pojawiają się kaktusy i palmy. Klimat jest ciepły, a pod koniec paleocenu następuje paleoceńsko-eoceńskie maksimum termiczne, które spowodowało zwrot w rozwoju ssaków. Ameryka Północna, Europa i Azja nadal stanowią jeden kontynent – Laurazję, zaczyna się jednak proces oddzielania Ameryki Północnej; trwa podział Gondwany na Afrykę, Amerykę Południową, Antarktydę i Australię. Z terytorium Europy i Ameryki Północnej wycofuje się morze. Około 45 mil lat temu rozpoczęło się bardzo silne ocieplenie klimatu. Przez dalszą część epoki klimat jest ciepły, łagodny (klimat tropikalny panuje do 45 stopni szerokości geograficznej). Pojawia się wiele występujących do dziś rzędów i rodzin ssaków, takich jak nietoperze, walenie i brzegowce. Parzystokopytne reprezentowane są m.in. przez maleńkiego "jelenia", a ku pojawieniu się nieparzystokopytnych zmierza ewolucja koniowatych. Około 30 mil lat temu klimat pozostaje ciepły przez większość epoki, pod koniec zaczyna się powoli ochładzać; wypiętrzają się Alpy. Pojawiają się pierwsze naczelne.
Około 15 mil lat temu powstają Alpy i Himalaje – Ocean zostaje zamknięty połączeniem lądowym między Afryką i Eurazją, co prowadzi do wypiętrzania łańcucha alpejsko-himalajskiego; powstaje Morze Śródziemne. Andy wypiętrzają się na skutek subdukcji (wypychania płyty) dna wschodniego Pacyfiku. Antarktydę pokrywa lądolód. Kurczą się obszary mórz śródlądowych. Zmiany układu kontynentów wymuszają powstanie nowych prądów morskich, które powodują wymieszanie składników odżywczych. Klimat ochładza się, w związku z czym trwa stepowienie dużych obszarów lądów. Istnieje już większość obecnych rodzin ptaków i ssaków.
Około 4,5 mil lat temu Antarktydę, część Ameryki Południowej i częściowo kontynenty północnej półkuli pokrywa Lądolód, Morze Śródziemne odzyskuje połączenie z Oceanem Atlantyckim, powstaje Przesmyk Panamski. Klimat ciągle się ochładza i staje bardziej suchy, trwa stepowienie dużych obszarów, rozprzestrzeniają się trawożerne kopytne.
Około 2,5 – 0,2 mil lat temu występują następujące po sobie zlodowacenia i ocieplenia, wzmożone opady w strefie międzyzwrotnikowej. Obszary tundry porasta karłowata roślinność, w świecie zwierząt królują wielkie ssaki, które wymierają pod koniec epoki.
Trwa ewolucja człowieka, na terenie Europy żyją obok siebie Homo neandertalensis i Homo sapiens; wykształcają się główne rasy ludzkie. Około 12 tys. lat temu zaczyna się koniec ostatniego zlodowacenia, powstaje Bałtyk, pojawia się człowiek. Tak się kończy dzień szósty. Następuje z pewnymi zakłóceniami rozwój ludzkich cywilizacji trwający do dzisiaj.
Wykład poniżej wyjaśnia nam następny cud Boga (natury), który czyni świat przyrody wyjątkowo piękny, z którego korzysta na co dzień człowiek. Wiedza ta przyda się też grafikom pracującym na kolorowym materiale.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Kolor: https://www.youtube.com/watch?v=BlafD9Qdt7c. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 62 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

zielony
Ekspert
Posty: 158
Rejestracja: 08 kwie 2013, 18:13

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: zielony » 05 cze 2018, 09:03

Picu, picu mój dziedzicu :lol: :lol: :lol:
letnik pisze:C.D. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 62 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.


taka wiedza nie istnieje, to są opowiadania, można to nazwać legendą, dlatego nie ma jej na żadnych uczelniach :lol: Można wierzyć w te wiedzę lub nie, to wybór każdego z nas.

widz
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:20

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: widz » 05 cze 2018, 15:09

Trzeba koniecznie podkreślić 1 pozytywną cechę wójta, że zaczął być "oszczędny". Wycina drzewa rosnące w lesie wręcz wycina las w Jastrzębiu i będzie pozyskiwał środki z pozyskanego drewna oto link: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5444
oraz ze sprzedaży działek położonych w Żarkach letnisku. oto link: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5445. http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5445 . Skandal!!!!

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 05 cze 2018, 17:30

Widzu! Gratuluje szybkości. Dodam tylko, że Zarządzenie Wójta Nr 23.2018 dotyczy wycinki drewna, a Zarządzenie Wójta Nr 24.2018 dotyczy działek w Ż.L. Zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie ma na BIP protokołu z XLVII sesji RG.
Przypominam Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych przewidzianych do przeprowadzenia w 2018 roku: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5328.

Igor
Guru
Posty: 268
Rejestracja: 30 mar 2008, 19:44

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: Igor » 06 cze 2018, 07:06

Gmina powinna czerpać dochody ze swojego mienia, jak każdy dobry gospodarz.Z leżących odłogiem gruntów gminnych nie ma żadnego pożytku, dlatego powinno się je sprzedawać, będzie dochód ze sprzedaży, dochód z podatku, zadowoleni nabywcy. A nie podoba się to tylko konserwatywnym malkontentom jak widz i ZP.
memento

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 06 cze 2018, 12:48

Igor! Masz rację, ale jeżeli wysprzedaż ma na celu łatania braków na koncie bieżącym, to nie jest dochód dobrego gospodarza. W takiej sytuacji sprzedaję się resztki "skarbów" gminnych. Oczywiście, że Gmina powinna czerpać dochody ze swojego mienia, ale i dążyć do tego, aby te dochody były ciągłe, a nie jednorazowe. Czy przy takiej presji można uzyskać dobrą cenę? Sprzedaż np. działek w ŻL powinna być powiązana z inwestycjami w ŻL. Prosta deklaracja: sprzedajemy działki te i te a za uzyskane pieniądze remontujemy ulicę tą i tą. Czy ktoś krytykowałby sprzedaż w taki sposób? Jednak przy tak zadłużonej gminie o takim sposobie można tylko pomarzyć.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 07 cze 2018, 08:17

C.D. Wielki projekt Boga (natury). Prześledziliśmy kilkanaście mld lat ewolucji zakończonej powstaniem człowieka. Fakty naukowe zaprzeczają tezie, że mieliśmy do czynienia z wielkim chaosem. Poznaliśmy uporządkowany proces tworzenia warunków do życia i stworzenia człowieka. Wiemy już, że najprawdopodobniej Wielki Wybuch dostarczył materii do budowy planet i gwiazd naszej galaktyki. Słońce stało się gwiazdą, z rozproszonej materii utworzyła się Ziemia. Kolizja Ziemi z planetą Thea spowodowała oderwanie się materii i utworzenie się z jej części Księżyca. Po korektach orbity Ziemi i Księżyca (koniecznych do stworzenia odpowiednich warunków do życia), powstały oceany i pierwsze żywe komórki i organizmy. Szczegóły powstania życia nie są znane. Przypuszcza się, że obecność określonych cząsteczek mogła przyspieszać reakcje chemiczne, które następowały jeszcze przez jakiś czas, w sposób mniej więcej losowy. W pewnym momencie jako produkt jednej z reakcji pojawił się replikator („cząstka Boga”). Replikator to teoretyczna substancja, prekursor DNA. Miał on ciekawą właściwość wywoływania reakcji, które skutkowały samopowielaniem cząsteczki, co rozpoczęło ewolucję. Inne teorie przedstawiają inny sposób powstania replikatora. Niezależnie jednak od przyjętej teorii, w którymś momencie ewolucji role replikatora przejęła struktura DNA, na której opiera się każda znana dziś forma życia (z wyjątkiem niektórych wirusów).
Zmienił się skład chemiczny wód oceanów. Następnie tworzyła się roślinność wodna. Sinice produkowały tlen niezbędny do życia. Powstały zwierzęta wodne, utworzyły się osady wodne z obumarłych roślin i zwierząt. Wyłoniły się kontynenty. Ponieważ wyłonione kontynenty były wzbogacone w żyzne osady morskie, powstała bujna roślinność, która produkowała tlen. Pojawiły się owady. Kontynentalna bujna roślinność zachęcała do wyjścia z wody płazy. Pojawiły się dinozaury najpierw roślinożerne następnie mięsożerne. Pojawiły się gady latające i ptaki. Fotosynteza utrzymywała wysoki poziom tlenu w atmosferze oraz przyczyniała się do wzrostu ilości węgla organicznego w puli węgla, zwiększając masę materii organicznej kosztem materii nieorganicznej. Była to jedna z najważniejszych przemian biochemicznych na Ziemi. Dzięki niej mamy ogromne pokłady węgla, ropy i gazu. Była to podwalina przyszłej cywilizacji opartej na energii uzyskiwanej z kopalin. Węgiel to energia do życia i rozwoju techniki. Tłuszcz potężnych zwierząt żyjących w wodzie i na ziemi, plankton i roślinność wodna oraz potężne drzewa w tym oleiste to surowiec do powstania pokładów ropy naftowej i gazu. Istotnym w tym procesie był ruch mórz. Proces tworzenia się ropy naftowej mógł tylko się odbyć w warunkach beztlenowych (bakterie beztlenowe), czyli pod wodą i po przykryciu grubą warstwą iłu oraz mułu. Zasoby energetyczne Ziemi to podstawa rozwoju techniki. Rozwój techniki jest potrzebny do opanowania energii atomowej. Energia atomowa to niewyczerpalne źródło energii, być może konieczne do dalszego rozwoju i przetrwania gatunku ludzkiego.
Jak powstawał węgiel: http://www.epodreczniki.pl/reader/c/140 ... QsC_d5e362.
Jak powstawały Karpaty: http://www.epodreczniki.pl/reader/c/140 ... QsC_d5e221.
Złoża ropy naftowej i gazu: https://infolupki.pgi.gov.pl/sites/defa ... zloza2.jpg. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 08 cze 2018, 08:56

C.D. Wielki projekt Boga (natury). Wybujała roślinność umożliwiła rozwój potężnych roślinożernych dinozaurów, a ilość i wielość gatunków zwierząt roślinożernych umożliwiła rozwój potężnych dinozaurów mięsożernych i wszystkożernych. Obumarłe ogromne drzewa i rośliny uzupełnią przyszłe pokłady węgla, a padłe potężne zwierzęta uzupełnią przyszłe ogromne pokłady ropy naftowej i gazu (tłuszcz zwierzęcy, plankton i roślinny) – podstawowe źródła energii niezbędne do rozwoju cywilizacji opartej na energii elektrycznej, mechanicznej i cieplnej. Około 7 milionów lat temu w Afryce żyła mała małpa Sahelanthropus tchadensis, która prawdopodobnie była ostatnim zwierzęcym przodkiem współczesnych ludzi oraz blisko z nimi spokrewnionych szympansów karłowatych, oraz szympansów. Potomkowie tylko dwóch odgałęzień tego gatunku przetrwali do czasów dzisiejszych. Krótko po rozdzieleniu się gatunku - z przyczyn, które ciągle są tematem spornym - członkowie jednej z gałęzi wykształcili dwunożność i zaczęli chodzić w pozycji wyprostowanej. Znacznemu powiększeniu ulegał mózg małp, a 2 miliony lat temu pojawiły się pierwsze zwierzęta, które można sklasyfikować jako "Homo" – człowiek. Dlaczego właśnie człowiek otrzymał tak wyjątkowe cechy nie pod względem fizycznym, ale pod względem umysłowym, jest w dalszym ciągu dla nauki tajemnicą. Dlaczego człowiek pozbawiony jest sierści? Brak sierści zmusiło człowieka do okrywania się skórami chroniących go przed utratą ciepła. Brak sierści zmusiło też człowieka do wykorzystania przygotowanych dla niego pokładów węgla, bardziej energetycznego materiału od drewna. Umiejętność kontrolowanego użycia ognia pojawiła się u Homo erectus (lub Homo ergaster) co najmniej 790 tysięcy lat temu, lecz mogło się to stać już 1,5 miliona lat temu. Trudniejsze jest ustalenie pojawienia się języka - nie wiadomo, czy Homo erectus potrafił mówić, czy umiejętność ta pojawiła się dopiero u Homo sapiens. Zwiększała się neuroplastyczność (zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń) przedstawicieli gatunku, co powodowało zwiększenie możliwości uczenia się, lecz powodowało też konieczność wydłużenia opieki nad potomstwem. Skomplikowaniu ulegały też umiejętności społeczne, wraz z językiem oraz zaawansowaniem wykorzystywanych narzędzi. Przyczyniło się to do nawiązywania szerszej współpracy między osobnikami i dalszego rozwoju mózgu. Anatomicznie, współczesny człowiek - Homo sapiens - prawdopodobnie powstał około 200 tysięcy lat temu lub nawet później, jak podaje hipoteza zakładająca afrykańskie korzenie człowieka rozumnego; najstarsze wykopaliska mają około 150 tysięcy lat.
Zapraszam na następny wywiad - wykład Krzysztofa Karonia: Pojęcia podstawowe! Człowiek a małpa? https://www.youtube.com/watch?v=M4IHpBuJfKQ. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 69 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 09 cze 2018, 14:37


letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 10 cze 2018, 10:04

C.D. Wielki projekt Boga (natury). Życie człowieka na Ziemi zostało zabezpieczone w postaci tlenowej atmosfery. Zasoby wodne pozwalały na rozrost bujnej roślinności stanowiącej podstawę wyżywienia człowieka. Wiele gatunków ssaków uzupełniało jego dietę. Człowiek otrzymał ogień i zasoby energetyczne Ziemi do eksploatacji. Powstały również warunki do rozwoju życia duchowego człowieka. Najstarsze dowody na życie duchowe ludzi wiązane są z Neandertalczykami (klasyfikowanymi, jako odrębny gatunek bez żyjących współcześnie potomków); ludzie ci grzebali swoich zmarłych, bardzo często wkładając do grobów pożywienie i narzędzia. Dowody na bardziej skomplikowane wierzenia, jak na przykład malarstwo jaskiniowe wczesnego człowieka kromaniońskiego (być może o znaczeniu religijnym) pojawiło się około 32 tysiące lat temu. Ludzie kromaniońscy pozostawili po sobie również kamienne figurki (na przykład Wenus z Willendorfu), co również może być oznaką wierzeń religijnych. Około 11 tysięcy lat temu Homo sapiens dotarł już na południowe wybrzeża Ameryki Południowej, ostatniego niezamieszkanego przez niego fragmentu Ziemi. Stałemu usprawnieniu podlegał język i narzędzia wykorzystywane przez ludzkość, a relacje interpersonalne stawały się coraz bardziej skomplikowane. Należy zwrócić uwaga na czas potrzebny Bogu (naturze) na przygotowanie planety do zamieszkania przez ludzi. Jest to około 4,0 mld lat. Przygotowanie materiału genetycznego człowieka zajęło około 3 mld lat. Natomiast czas od powstania prymitywnego człowieka, ale gotowego do rozwoju swej wyjątkowej inteligencji, do dzisiaj, to tylko około 150 tyś. lat. Być może człowiek od początku miał możliwości umysłowe współczesnego człowieka, ale z braku wiedzy i bodźców zewnętrznych nie zdołały się wtedy ujawnić. Potwierdzeniem tych możliwości jest bardzo szybki rozwój wiedzy i intelektu człowieka. Można powiedzieć, że rozwój wiedzy człowieka jest jednostajnie przyspieszony. Przyszłość człowieka to dalszy szybki rozwój technologii, o których nam się nawet nie śni. Biblia w Księdze Rodzaju mówi: 1.28. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». 29. I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. 31. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty. Biblia w Księdze Rodzaju i historia powstania świata potwierdza zamysł Boga (natury). Głównym celem stworzenia praw fizyki i natury, naszego układu planetarnego i Ziemi był człowiek, jego rozwój i jego bezpieczeństwo. Człowiek przez to został związany na zawsze z naturą i z niej czerpie swoją siłę. Natura uczłowieczyła gatunek ludzki i dała mu wolność, swoje prawa i część swojej wiedzy. Wyposażając człowieka w etykę w sposób jednoznaczny, odróżniła go od zwierząt. Ludzie występujący przeciw Bogu (naturze) występują przeciw człowiekowi i sprowadzają człowieka do roli zwierzęcia. Nie ma znaczenia, czy powyższe stwierdzenie jest przesadzone, czy nie. Ważne, że cementuje ludzkość przez świadomość jedności z naturą. Daje człowiekowi nadzieje życia po życiu i poprawia kondycję psychiczną do późnej starości. Każdy, kto występuje przeciw naturze, niszczy podstawę egzystencji człowieka i chce wprowadzić chaos do egzystencji przyszłych pokoleń.
Norweski pisarz, autor książek filozoficznych i literatury pięknej, Jostein Gaarder (ur. 1952 r.) napisał: Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć.
Zapraszam na następny wywiad - wykład Krzysztofa Karonia: Potrzebny jest program rekonstrukcji zdemoralizowanego społeczeństwa: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... vgdYJWmSps. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 72 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 10 cze 2018, 16:41


letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 11 cze 2018, 14:05

Czy ktoś wie, co się dzieje z protokołem z XLVII sesji Rady Gminy (26.04.2018)? Czy Gmina boi się opublikować ten protokół na BIP?

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 12 cze 2018, 09:35

C.D. Wielki projekt Boga (natury). Darwinowska nauka o ewolucji chciała udowodnić, że człowiek powstał w wyniku ewolucji od naczelnych małp. Okazało się to nie takie proste. Zwierzęta funkcjonują dzięki przekazywanym genetycznie instynktom. Zwierze uczy się pewnych zachowań, ale wszystkie są uwarunkowane genetycznie. Powoduje to skrócenie okresu dojrzewania. Człowiek rodzi się też z podstawowymi instynktami, ale, aby się odróżnić od zwierząt, musi się wszystkiego nauczyć od rodziców i otoczenia. Musi chodzić do szkoły. Musi opanować popędy i poddać się przymusowi wewnętrznemu i zewnętrznemu. Musi się uczłowieczyć. Zwierze po urodzeniu samo sobie radzić i instynktownie szuka pokarmu. Człowiek zaraz po urodzeniu potrafi tylko płakać. Wszystkie umiejętności (nawet wrodzone) musi odkryć i wydobyć z siebie. Ma na to aż około od 1/4 do 1/3 długości swojego aktywnego życia, ale pełną dojrzałość umysłową uzyskuje pod koniec życia. Nie ma wśród zwierząt tak długo wychowywanego przez rodziców potomstwa. Jednak po tym okresie dalej się uczy i nabywa nowe umiejętności, niemal do śmierci. Czy to nie dowód o wyjątkowości i niepowtarzalności człowieka na Ziemi?
Człowiek uczy się swoich umiejętności pod przymusem (wewnętrznym lub (i) zewnętrznym), ale nie na zasadzie kija i marchewki, bo to byłaby tresura. Musi wybierać między wolnością pozytywną (do czegoś np. wypoczynku) albo wolnością negatywną (od czegoś np. wysiłku). Musi się dowiedzieć, że pełną wolność nie zapewnią mu deklaracje i gwarancje populistów tylko przez siebie wypracowany dobrobyt. Nagrodą za ograniczenie swojej wolności jest wiedza, wykształcenie, osiągnięcia naukowe, talent, dobrobyt, bogactwo, podziw innych, satysfakcja itp. Bardzo ważną motywującą rolę w rozwoju umiejętności człowieka odgrywa uznanie otoczenia i satysfakcja z wykonanej pracy. Potężnym impulsem do twórczej pracy jest popęd seksualny. Wiedza, intelekt i umiejętności techniczne są istotne przy zdobywaniu partnerki do życia. Kobieta mająca umiejętności organizacyjne i kulinarne ma większe szanse na zdobycie wartościowego partnera. Jednak kobieta musi mieć decydującą rolę przy wyborze sobie męża. Tylko kobiety otrzymały od natury tę podświadomą zdolność wyczucia przydatności męża do płodzenia zdrowego pokolenia. Tę regułę potwierdzają obserwację zwierząt. Jest to prawo natury. Stwierdziliśmy wcześniej, że Bóg (natura) nie może ingerować w prawa fizyki i natury, aby nie wywołać chaosu. Jednak nie można wykluczyć wpływu Boga (natury) na zbiorowe zachowania ludzi i przyrody bez naruszania wcześniej ustalonych praw. Potwierdza to historia świata. Mamy opisany potop w przekazie biblijnym i zachowanie Noego oraz budowa Arki. Są teorię, że starożytne piramidy i inne dziwne budowle służyły do uzyskiwania i przesyłu energii nieznanymi nam metodami. Są podejrzenia, że wykorzystywano do tego energię jądrową. Być może Bóg (natura) doszedł do wniosku, że ten kierunek, że rozwoju tej technologii jest przedwczesny. Może zagrozić ludzkości i zatrzymał ten program a tym samym rozwój cywilizacji starożytnej. Mógł wpłynąć na zachowania ludzi, co doprowadziło ich do błędu. Znaleziono mocno napromieniowane szkielety ludzkie i przedmioty, co może sugerować awarię wywołaną błędem ludzkim i zniszczenie wszystkich instalacji i ludzi obsługujących te instalacje. Mogło to spowodować zaniechanie korzystania z tego rodzaju energii. Naukowcy nie potrafią wytłumaczyć, jak wykonano tak idealnie symetryczne, wygładzone i zaokrąglone ogromne kamienne głazy użyte do budowli. Tylko dostęp do energii elektrycznej wytwarzanej bez użycia znanych nam maszyn, tłumaczy tak precyzyjnie wykonaną pracę.
Zapraszam na następny wywiad - wykład Krzysztofa Karonia: Kościół katolicki a praca, część I: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... gN5OVqCQ18. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 46 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 13 cze 2018, 11:20

Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty pod polskim niebem: https://www.youtube.com/watch?v=fnPUaJQmDd0

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 14 cze 2018, 08:23

C.D. Związki religii z naturą. Analizując zapisy Biblii w Księdze rodzaju dotyczące stworzenia warunków do życia człowieka i powstanie człowieka i porównując je z wiedzą naukową, można dojść do wniosku, że zapisy biblijne są zbieżne z prawami natury. Można też stwierdzić, że prawa fizyki, prawa naturalne, Ziemia i jej zasoby zostały stworzone dla człowieka. Służą mu do życia w zorganizowanym i przewidywalnym porządku. Dostarczają różnorodnej żywności oraz całą tablice Mendelejewa do rozwoju techniki i ułatwienia sobie życia. Różnorodność przyrody, jej atrakcję i rozwój techniki utrzymują człowieka w dobrej kondycji psychicznej. Człowiek ma cel i radość z życia, ma rodzinę i przyjaciół. Wojny zakłócają porządek natury, ale prawdopodobnie są konieczne do rozładowania pewnego napięcia społecznego, które nie można w inny sposób zneutralizować. Wojna może być również sposobem na eliminację słabszych genetycznie mężczyzn. Przecież gdyby żołnierze byli pacyfistami, to odmówiliby rozkazów albo zlikwidowaliby rozkazodawców. Są mniemania, że gdyby nie Hitler i jego II wojna światowa, to nie mielibyśmy obecnie tak szybkich komputerów i tak zminiaturyzowanych telefonów komórkowych. Wzmocnienie technologiczne ZSRR (grabież sprzętu i technologii oraz przejęcie części niemieckiej kadry naukowej) po II wojnie światowej wymusiło wyścig zbrojeń w USA. A zbrojenia wymusiły bardzo szybki rozwój techniki i miniaturyzacji sprzętu elektronicznego.
Znamy już podstawową wiedzę o prawie naturalnym. Wiemy, że prawo ludzkie niezgodne z prawem naturalnym jest bezprawiem. Jednak prawo naturalne samo w sobie nie ma żadnej sankcji za jego przekroczenie. Wszystkie duże religie, które powstały na podstawie prawa naturalnego, takie sankcje dla swych wiernych stworzyły. Kary za przekroczenie prawa naturalnego z reguły czekają nas po śmierci. Natomiast kary za przekroczenie prawa ludzkiego są wykonywane za naszego życia. Groźby kary, która mogłaby się zrealizować dopiero po śmierci, nie odwodzi niedowiarków od zła. Dlatego nie dziwią próby przedstawicieli religii wprowadzenia prawa naturalnego do prawa ludzkiego. Takie próby są podejmowane, gdy prawo ludzkie wyraźnie różni się od prawa naturalnego. Różnice między religiami wynikają z filozoficznych i historycznych interpretacji prawa naturalnego. Religie swymi obietnicami życia wiecznego i zbawienia przyczyniają się do utrzymania moralności w życiu człowieka. Chronią przed codziennym zabijaniem się ludzi i zjadaniu się nawzajem. Ponieważ nawet najmniejsze plemiona wierzą w siły nadprzyrodzone, możemy stwierdzić, że taka potrzeba wynika z natury człowieka. Oznacza to, że Bóg (natura) dał człowiekowi religię, aby zabezpieczyć go przed samozniszczeniem się oraz mieć wpływ na jego psychikę i zachowania. Dlatego walka z religią jest równoznaczna z walką z naturą. Starzy i nowi marksiści dobrze o tym wiedzieli i wiedzą. Religie są wplecione w kultury poszczególnych narodów, dlatego najpierw niszczy się kulturę, co ukrywa ich główny cel – zniszczenie religii. Uważają, że gdy się zniszczy kulturę, promując antykulturę, religia straci na znaczeniu. Przypomnijmy, na czym opiera się europejska kultura. Na:
1. Greckiej filozofii (idealizm Platona, realizm Arystotelesa).
2. Rzymskim prawie (rzymskie reguły prawne – lex-y)
3. Etyce chrześcijańskiej (katolickiej, protestanckiej).
Te filary europejskiej kultury są szczególnie atakowane przez marksizm kulturowy (antykulturowy).
Ustaliliśmy, że Bóg (natura) zabezpieczył człowieka pod względem materialnym (dając mu we władanie Ziemie) i psychologicznym (dając mu religie). Zabezpieczył człowieka również genetycznie przed skrzyżowaniem się np. z szympansem. Dziedziczeniu cech i genetyce poświęcimy też trochę czasu w późniejszych odcinkach.
Zapraszam na następny wywiad - wykład Krzysztofa Karonia: Kościół katolicki a praca, część II: Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... -A2R37Rjjw. Czas około 46 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

kinga98
Ekspert
Posty: 136
Rejestracja: 28 mar 2010, 16:37

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: kinga98 » 14 cze 2018, 15:37

Letnik ZAMULIŁEŚ TO FORUM DOKŁADNIE, już nikt nie ma ochoty się wypowiadać, ZAGŁUSZYSZ wszystkich MĄDROŚCIAMI Karonia.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 15 cze 2018, 09:13

Droga Kingo 98! Jestem pod wrażeniem Twojego wpisu. Wniosłaś bardzo dużo do wiedzy społecznej mieszkańców. Pokazałaś, że Twoja edukacja nie poszła na marne.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 15 cze 2018, 09:16

C.D. Marksistowska rewolucja. Ponieważ marksiści mają wielki wpływ na obecny proces integracji państw europejskich, musimy tej szaleńczej ideologii przyjrzeć się bliżej. Marksizm był wielokrotnie modyfikowany. Było to konieczne po niepowodzeniach we wzniecaniu rewolucji kulturalnej. Trzeba zapytać, do czego dąży obecnie marksizm? Niezmiennym celem marksizmu od samego początku do dzisiaj jest rewolucyjna zmiana świata (rewolucja kulturalna): https://pl.wikipedia.org/wiki/Marksizm. Chodzi o eliminacje „ciemnoty i zacofania” i stworzenie społeczeństwa bez żadnych ograniczeń obyczajowych i bez przymusu pracy. Głosi się, że każda praca hańbi i ogranicza wolność człowieka. Twierdzi się, że źródłem wszelkiej niesprawiedliwości i ucisku już nie są kapitaliści, a podział płciowy. Wszelkie nierówności znikną razem z likwidacją podziału na płeć od wczesnych lat szkolnych. Tylko sprowadzenie człowieka do okresu przed kulturowego uświadomi mu, co jest najlepsze. Budowa nowego społeczeństwa z nową kulturą pozbawioną wpływów religii i innych zabobonów (czyli prawa naturalnego) uwolni człowieka od ucisku i spowoduje prawdziwy rozwój wolności i cywilizacji. Wiedza pozwoli mu na budowę robotów wykonanych w podległych koloniach przez ludzi żyjących w tradycyjnych kulturach. Po zbudowaniu robotów roboty będą produkować następne roboty i praca będzie zbędna. Co za piękna utopia. Obecnie ludzie nie potrafią z powodu braku wyobraźni i zabobonu wyobrazić sobie nowego szczęśliwego porządku, dlatego trzeba ich do tego przekonać siłą, na drodze rewolucji. Stopniowo i systematycznie ludzie będą się przekonywać do rewolucji i po pozytywnych doświadczeniach zaczną ją popierać.
Marksiści dzielą społeczeństwo na przeciwstawne sobie klasy. Nadzieją była klasa robotnicza, która miała okraść i zniszczyć kapitalistów. Fiasko rewolucji robotniczej na zachodzie pod koniec XIX wieku uzmysłowiło marksistom, że bez zniszczenia religii ich „postępowa” rewolucja nie ma szans. Tworzenie się katolickich związków zawodowych przyspieszyło odwracanie się klasy robotniczej od marksistów. Stworzono więc nowy podział na klasy: klasa natarczywych i agresywnych mężczyzn oraz klasa słabych, bezbronnych kobiet. Rozpoczęto pracę wśród młodzieży. Celem była na początek równość płci. Rozbudzano w niej tęsknotę do wolnej miłości i niczym nieskrępowanego seksu. Dopiero pod koniec lat 60 udało się wywołać tzw. hipisowską rewolucję seksualną na szerszą skalę, której celem było odrzucenie religijnych ograniczeń. Okazało się po pewnym czasie, że seks młodzieży się znudził i cały ruch stopniowo się rozsypywał. Jednak udało się odciągnąć cześć młodzieży od Kościoła. Rozpoczęto tzw. marsz przez instytucję. Polegało to na zajmowanie stanowisk decydujących o kulturze i kierunku rozwoju społeczeństw. Marksistowska ideologia jest utopijna, ponieważ kwestionuje prawa natury. Dokładnie takie same rezultaty osiągnięto by gdyby ktoś próbował kwestionować prawa fizyki. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia z filozofią a w drugim z nauką ścisłą. Filozofia jednak daje pole do popisu szaleńcom znajdującym ciągle posłuch wśród ludzi, co tworzy ciągłe zagrożenie naszej egzystencji i zmusza nas do zajmowaniem się tymi tematami.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: Po czym rozpoznać marksizm? https://www.youtube.com/watch?v=EuayNkmJ9TE. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 26 min. Czy nie uważają Państwo, że opozycja ciągle prezentuje nam kontrkulturowy marksizm? Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 16 cze 2018, 12:25

Zapraszam na weekendowego Rock'n Rola: https://www.youtube.com/watch?v=5a1NL9D ... YLR0ymwh8Y

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 16 cze 2018, 13:10

Jeszcze trochę rozrywki. Kabaret: https://www.youtube.com/watch?v=p5n2Qqly1rU

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 16 cze 2018, 13:24

Z cyklu "niezapomniany PRL-u czar" raporty służbowe milicjantów: https://www.youtube.com/watch?v=ucjU_kGuaSo

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 17 cze 2018, 09:02

C.D. Marksistowska rewolucja. Wiemy już, że podstawowym celem nowego marksizmu jest rewolucja kulturalna odrzucająca dotychczasowy dorobek kulturowy narodów i stworzenie zupełnie nowej kultury odrzucającej religię, tradycyjną rodzinę i podział na płeć. Marksiści wszelkimi sposobami próbują przygotować grunt pod swoją rewolucję. Ponieważ nauka społeczna Kościoła pracę traktuje jako warunek osiągnięcia wolności człowieka, dlatego marksiści próbują niszczyć etos pracy. Biblia zarówno w Starym Testamencie, jak i w Nowym potępia lenistwo i podkreśla wartość pracy dla człowieka. Marksiści nie tylko niszczą etos pracy, ale sprowadzają leniwych emigrantów, aby doprowadzić w Europie do kryzysu ekonomicznego i politycznego. Uważają, że tylko poważny kryzys ekonomiczny może skłonić społeczeństwa do poparcia marksistowskiej rewolucji.
Organizuje się nowy ruch rewolucyjny tzw. niepewny proletariat, czyli prekariat: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prekariat. Ma gromadzić wykluczonych z wszystkich grup zawodowych o niskim poziomie dochodów, bez stabilności zatrudnienia, bez bezpieczeństwa socjalnego, bez istniejących ścieżek dalszego rozwoju i niezadowolonych antysystemowców. Należy zauważyć, że w okresie rządów PO/PSL ciągle powiększała się grupa osób wykluczonych tworzących polski prektariat. Był to świadomy proces przygotowania kadr pod rewolucję kulturalną. Niezadowolenie i gniew prektariatu sprytnie kierowano i dalej kieruje się przeciw Kościołowi i Rydzykowi, pokazując bogactwo i demoralizację Kościoła. A tu nagle wygrywa wybory PiS i wyciąga prektariat z wykluczenia i rozwala misternie budowany antykościelny (antykulturowy) plan. Przecież powiększający się prektariat obok mniejszości i feministek miał stworzyć w Europie silny człon wykonawców marksistowskiej rewolucji kulturalnej. Bezczelny PiS wchodzi z butami w te plany, rozwala osiągnięcia na tym polu i niszczy wspaniałą przyszłość Europy, dlatego głównym obecnie celem dla marksistów jest zniszczenie PiS-u.
Przygotowania pola do rewolucji polegają na: systematycznym niszczeniu tradycyjnej rodziny poprzez upowszechnianie: wolnych związków, homoseksualizmu, pedofilii, aborcji na życzenie, antykoncepcji i metody „in vitro”. Podstawą powodzenia rewolucji jest walka z religią m.in. poprzez ograniczenie jej finansowania oraz dążenie do likwidacji płci. Proces likwidacji płci należy rozpocząć od wczesnych lat szkolnych. To jest główny front walki marksistów z europejską kulturą. Należy ograniczać wielodzietność rodzin poprzez ich upośledzenie ekonomiczne. Należy forsować śluby homoseksualistów. Związki takie należy zrównać z tradycyjnym małżeństwem. Wprowadza się prawo europejskie wymuszające respektowania tych małżeństw na terenie Polski. Małżeństwa jednopłciowe często się rozpadają, ponieważ nie ma silnego spoiwa między „małżonkami”. Zdarzają się też częste zdrady i konflikty. Potrzebne jest więc spoiwo cementujące taki związek. Dobrym spoiwem małżeństw są dzieci. Dlatego następnym etapem musi być adopcja dzieci przez homoseksualistów. Dzieci staną się koniecznym ogniwem spajającym małżeństwa homoseksualne. Znów Europa wyda prawo wymuszające respektowanie adopcji dzieci przez polskich homoseksualistów. Atak „elit” europejskich i krajowych na PiS wynika z realizowanego programu wzmacniania ekonomicznego tradycyjnych rodzin szczególnie wielodzietnych. Jest to program, który jest w kontrze do programu marksistów, dlatego jest i będzie wściekle zwalczany.
Zapraszam na następny wywiad-wykład Krzysztofa Karonia: PREKARIAT, czyli jak się tworzy "ELITY"? O PiS-ie, Marszu Niepodległości i systemie! https://www.youtube.com/watch?v=OzwsMWHpCAE. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Czas około 53 min. Proszę też czytać komentarze do wykładu. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 19 cze 2018, 10:08

C.D. Marksistowska rewolucja. Żądania wprowadzenia do szkół wychowania seksualnego jest formą upowszechniania „tolerancji” dla inności i zacieranie różnic płci. Głównym celem jest rozbudzenie seksualne dzieci (zgodnie z teorią Reicha budowy rewolucyjnego społeczeństwa) i wydobywanie z nich „wrodzonych” skłonności homoseksualnych. Wprowadzenie do szkól pornograficznych kolorowanek, będzie ważnym elementem edukacji seksualnej dzieci. Jest to podstawowa droga do zrównania, a następnie likwidacji płci. Co na to mówi Biblia? Nowy Testament, Ewangelia wg św. Mateusza: 18; 6: Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.
Pod hasłami rozbudzenia seksualnego mężów lub kochanków forsuje się od lat depilacje ciała kobiety. Wydepilowane nieświadome kobiety wydobywają z kochanków głęboko ukryte skłonności pedofilskie. Identyczne rezultaty osiągają depilujący się homoseksualiści. Forsuje się taką modę męską, aby wydobywać z młodych mężczyzn skłonności homoseksualne oraz aby prowokować do aktywności zdeklarowanych homoseksualistów. Należy zauważyć, że większość dyktatorów i projektantów światowej mody, czołowych fryzjerów i kreatorów męskiej sylwetki to homoseksualiści i homoseksualistki (geje i lesbijki). Nie przypadkiem ci ludzie tam zostali umieszczeni. Ich zadaniem jest tworzenie trendów w modzie światowej pod swoją orientację i szerzenie homoseksualizmu w modzie. Wpisuje się to w nurt marksistowskiej rewolucji, czyli likwidacji płci. Aby dokładnie zrozumieć te mechanizmy, musimy ustalić, co wpływa pobudzająco na kobietę, a co na mężczyznę, Jakich mężczyzn wybierają kobiety, jakie kobiety wybierają mężczyźni. Wśród zwierząt sprawa jest prosta. Do kopulacji jest dopuszczany najsilniejszy i najsprytniejszy samiec - zwycięzca walk godowych. Wśród ptaków dominuje uroda samca, ale jest to uroda naturalna, związana z siłą i zdrowiem samca. To natura powiązała urodę samca (wielki grzebień, kolorowy duży ogon, kolorowe pióra itp.) z jego przydatnością do prokreacji. Tu nie ma patologii. Natura ułatwiła samicy w ten sposób wybór najlepszego reproduktora potomstwa. Jednak u ludzi działa to inaczej. Dla kobiety najważniejszy jest szeroko rozumiany dotyk. Najlepiej zbudowany i „najpiękniejszy” mężczyzna straci znaczenie dla kobiety, jeżeli jego męski dotyk okaże się kobiecy i nie spełni jej oczekiwań. Oczywiście dobrze zbudowana sylwetka, zdrowie, siła fizyczna i uroda mężczyzny ma znaczenie dla kobiety, bo przykuwa jej uwagę, ale weryfikacja męskości odbywa się dopiero podczas bezpośredniego dotyku. Widok przystojnego mężczyzny „normalna” kobieta traktuje jak dzieło sztuki, które nie wywołuje u niej silnego podniecenia. Dopiero dotyk robi swoje. Proszę zwrócić uwagę, że te wszystkie czasopisma i poradniki miłosne dla dziewcząt i chłopców nie zwracają uwagę na podstawowe różnice między płciami. Chodzi im tylko o zacieranie różnic i dążeniem do likwidacji płci. Po co chłopcom męskość, kiedy wystarczy się po dotykać i rozładować popęd bez penetracji. Nazywa się to petting: http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/sztu ... 44502.html. Po co płeć, kiedy petting może uprawiać chłopak z dziewczyną, chłopak z chłopakiem, dziewczyna z dziewczyną. Tutaj płeć nie jest potrzebna. Dlatego kieruje się uwagę dziewczyn tylko na wygląd chłopców, bo męskość już im nie jest potrzebna. Upośledza się w ten sposób naturalne zdolności oceny „męskości” przez dziewczyny. Dla chłopców też męskość przestaje mieć znaczenie. Zdezorientowany chłopiec zaczyna się stroić, bo to daje mu większą szansę u dziewczyn na petting. Jednak nie wie, że tak wystrojony prowokuje też homoseksualistów i naraża się na uwiedzenie. Wtedy samego pettingu już nie będzie, będzie petting zakończony penetracją. I oto właśnie chodzi w rewolucji kulturalnej marksistom.
Zapraszam na następny film Krzysztofa Karonia: ADOPCJA DZIECI PRZEZ NIE HETEROSEKSUALISTÓW: https://www.youtube.com/watch?v=m-H41TKsX-U. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Proszę też czytać komentarze do wykładu. Czas około 6 min. C.D.N.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 19 cze 2018, 21:33

Mamy zaproszenie na Komisję i XLIX sesję Rady Gminy Poraj: http://www.poraj.bip.net.pl/?p=document ... ar_id=5452.
XLIX sesja Rady Gminy odbędzie się 27 czerwca 2018 r. o godz. 10.00.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 21 cze 2018, 08:52

C.D. Marksistowska rewolucja. Mężczyźni są wzrokowcami. Dla nich liczy się piękno i uroda kobiety. Te walory mają im burzyć krew i być gotowymi na zgodę kobiety do zbliżenia. Zgodę, bo natura dała to prawo kobiecie, aby zapewniła zdrowe i silne potomstwo. Tylko ona jest wyposażona w ten ukryty zmysł eliminacji słabszych mężczyzn. Malowanie się kobiet, zmiany fryzur, kolorowe i skąpe ubiory są zgodne z naturą i służą do przykuwaniu wzroku mężczyzn i wydobywania z nich męskich cech.
A co się dzieje, jak mężczyzna barwi sobie włosy, ubiera się kolorowo, chodzi na siłownie, robi sobie upiększające tatuaże, przekłuwa sobie ciało i pryska się rzekomo uwodzącymi kobiety pachnidłami? Wydobywa z siebie narcystyczne cechy i wpada w nałóg. Przed wyjściem z domu stoi pół godziny przed lustrem, poprawia fryzurę, zmienia krawaty. Przecież on to nie robi dla kobiety, bo „prawdziwe” kobiety na te bajery są odporne. Należy rozróżniać strojenie się od utrzymywania higieny ciała, bo higiena jest podstawą każdego związku. On się stroi tak naprawdę (świadomie lub nie) dla innych mężczyzn, ponieważ mężczyźni są wzrokowcami i tylko oni takiego „lalusia” zauważają i zareagują emocjonalnie. Pozytywnie na „lalusia” reagują mężczyźni z urazami do kobiet (bo odczuwają popęd) i łowcy okazji (super samce). Bardzo negatywnie reagują słabsi mężczyźni, ci co świadomie lub podświadomie walczą ze swymi ukrytymi homoseksualnymi skłonnościami. Negatywnie reagują też zniewieściali homoseksualiści, którzy nie widzą w „lalusiu” męskich cech i traktują go jako konkurencję. Najsłabiej reagują mężczyźni o silnym męskim charakterze, bo to ich nie dotyczy. Są pewni swojej męskości. Dbający o urodę mężczyźni świadomie lub nie burzą krew homoseksualistom z urazem do kobiet i super samcom. Wzmacniają skłonności homoseksualne wśród tych mężczyzn, którzy z tymi skłonnościami świadomie nie walczą. W ten sposób prowokują tych mężczyzn do homoseksualizmu. Wydobywają z nich uśpione skłonności homoseksualne. Gdy już wyczerpią swe możliwości „strojenia się”, to się depilują, tatuują, przekuwają i wydaje im się, że są oryginalnie piękni. Są mamusie, które już 12-letnim chłopcom pozwalają na barwienie włosów, stawiania czubów na głowie, czy kłucie metalem ciała. Czy te Panie zdają sobie sprawę, że same przygotowują „materiał” dla pedofilów?
W PRL-u około 80-90% homoseksualistów zawierało związek małżeński. W ten sposób chcieli ukryć swoje skłonności. Obecnie nawet nie prowadzi się takich badań, bo po co. Kobiety w takich zawiązkach nie były zazwyczaj atrakcyjne, bo nie o to chodziło. Był to związek bez miłości od strony męża. Małżeństwu takiemu udawało się zazwyczaj spłodzić jedno lub dwoje dzieci, a potem następował kryzys. Gdy żona była na tyle atrakcyjna i zaradna, że miała kochanków, to małżeństwa takie mogło pozornie trwać. Jednak jeżeli mąż nie miał odwagi odnaleźć się w homoseksualizmie, często kończyło się wszystko alkoholizmem męża i czasami też i żony. Dlaczego tej wiedzy nie ma w przestrzeni publicznej? Bo podkreśla różnice płci, a to jest w brew planu zrównania i likwidacji płci. Zróżnicowanie płci jest podstawą każdego związku kobiety i mężczyzny. Zburzenie identyfikacji płci prowadzi do rozpadu każdego związku. Nawet w związku homoseksualnym występuje naturalny podział ról płciowych w ramach jednej płci.
Głosi się, że współczesna kobieta tylko w obecności homoseksualisty może czuć się bezpiecznie i komfortowo, dlatego trzeba zwalczać wszelkie przejawy „szowinizmu” męskiego. Aborcja na życzenie pozwala na rozwiązłość obyczajową kobiet i oddala w czasie założenie rodziny (przeżytku burżuazji) oraz sprzyja staropanieństwu. Starsze, niezamężne kobiety to świetny materiał dla feministek. Chemiczna antykoncepcja niszczy zdrowie kobiety i prowadzi do bezpłodności. Stąd żądania metody „in vitro” finansowanej z budżetu. W razie zajścia w ciąże hormonalnie zniszczonej kobiety często mamy do czynienia z uszkodzeniem płodu, dlatego aborcja na życzenie i na ubezpieczalnie rozwiązuje ten kobiecy problem. Wszelkie ograniczenia w tych obszarach przypisuje się Kościołowi. Kościół staje się przyczyną zniewolenia kobiet. Atakuje się więc próby dofinansowania Kościoła, chce się go pozbawić dochodów. Atakuje się ludzi wspomagających finansowo Kościół. Sądzi się, że Kościół bez pieniędzy sam upadnie. Spełnienie żądań kobiet jest nierealne ze względu na ograniczony budżet państwa. Podpuszczane kobiety będą niezadowolone, bo nie otrzymają tego, co chcą, rząd musi coś im dać na otarcie łez, odbierając innym i tak się tworzy konflikt polityczny. Mobilizuje się również mniejszości do ciągłego prowokowania większości (parady, marsze, prowokacyjne ubiory itp.). Na parady coraz częściej przychodzą „z ciekawości” uczniowie szkół podstawowych, tworzy to raj dla pedofilów. Jest to programowe prowokowanie społeczeństwa i wywoływanie nietolerancji do tych mniejszości. Tolerancja mniejszości przez większość to cios w rewolucję kulturalną, dlatego nie można dopuścić do akceptacji mniejszości przez większość. Tylko nietolerowana i upokarzana mniejszość jest skłonna do rewolucyjnego zrywu. W ten sposób homoseksualiści i feministki są perfidnie wykorzystywane do celów politycznych.
Zapraszam na następny wykład Krzysztofa Karonia: REWOLUCJE SEKSUALNE ŹRÓDŁA I CEL: https://www.youtube.com/watch?v=XOZ07-4fUQU. Tej wiedzy nie uzyskają Państwo w polskich szkołach ani na żadnych polskich uniwersytetach. Proszę też czytać komentarze do wykładu. Czas około 90 min. C.D.N.

kinga98
Ekspert
Posty: 136
Rejestracja: 28 mar 2010, 16:37

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: kinga98 » 21 cze 2018, 13:55

Osiągasz już szczyty idiotyzmu, Letniku

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 21 cze 2018, 14:03

kinga98 pisze:Osiągasz już szczyty idiotyzmu, Letniku
A ja Ci życzę prawdziwego szczytowania w najbliższym czasie.

letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post autor: letnik » 22 cze 2018, 17:09

Manifest komunistyczny. Ponieważ następne moje wpisy mogą być dla niektórych szokujące i mało prawdopodobne, konieczne jest zapoznanie się z „Manifestem komunistycznym” napisanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa i ogłoszonym w 1848 r. Jest to tekst podstawowy dla wszystkich partii komunistycznych i częściowo socjalistycznych. Zapoznanie się z tym manifestem ułatwi zrozumienie wiele zjawisk współczesnego świata i o co się toczy ostra walka polityczna w Polsce. https://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny.

Zablokowany