Ulica Zielona

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Ulica Zielona

Post by Bruner »

Załączam filmik z ulicy Zielonej, przed remontem oraz po tzw. remoncie. Obejrzeć i sami oceńcie, a że idą wybory do samorządów to przyda się taka informacja dla mieszkańców Żarek Letnisko.
Filim z przed remontu z dnia 4.05.2017, natomiast po remoncie jest nagrany 16.11.2017
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ99C0Ue0fs
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Ulica Zielona

Post by BARBARA »

Bruner malkontent jeste ś i tyle, przejdź się na którąkolwiek ulicę nieasfasltową to dopiero zobaczysz jak wyglądają ulice w Żarkach Letnisku
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Ulica Zielona

Post by widz »

I zostało nam tylko licytować się czyja ulica jest gorsza.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Ulica Zielona

Post by Amelka »

odlotowa...u mnie jest jeszcze gorzej. Ostatnio remontował wójt śp. Szczerbak :(
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Ulica Zielona

Post by Bruner »

BARBARA Pragnę zauważyć że za rzekome remonty kasę zapłacono z NASZYCH PIENIĘDZY. A to ma znaczenie. Po co płacić za coś co nie przynosi efektu, to się nazywa marnotrastwo.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Ulica Zielona

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest Bruner z marnotrawstwem walczmy wszyscy jak tylko potrafimy. Dziękuję za nagranie tego filmiku. Poszedł dalej. Taki stan rzeczy musimy krytykować, ośmieszać , może w końcu zrobi się komuś wstyd.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Ulica Zielona

Post by zg »

Bruner, UG nie ma ani maszyn ani środków żeby przeprowadzać remont nawierzchni asfaltowych, dziury są naprawiany doraźnie i niestety na długo to nie wystarcza. Zielona faktycznie jest ruchliwa ale myślisz, że gdzie indziej jest lepiej? Są w ŻL pewne ulice nieutwardzone ale równe. Zapraszam do odwiedzenia Sąsiedzkiej jeśli Ci auta nie szkoda, bo doły są takie , że nie da się przejechać aby nie szorować podwoziem o grunt. I tak już jest od lat pomimo kilkukrotnego równania ulicy.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Ulica Zielona

Post by Bruner »

To samo tyczy się ulicy Skrajnej, w 2017 roku równana chyba z 7 razy efekt niestety znika po pierwszym deszczu. Robota głupiego szkoda tylko że za nasze pieniądze. Za to imprezy gmina organizuje a jakże. Podobno Zenka Martyniuka by zagrał w Poraju to gmina przelicytowała Warszawę, no nie to ja już kurna nie mam pytań
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ulica Zielona

Post by Byly »

Chyba większość z nas mieszka przy nieutwardzonych drogach, bo takich jest więcej w Żarkach Letnisku, ale "remont" kawałka ulicy Zielonej który pokazał Bruner, to nie była naprawa, to było zniszczenie asfaltowej drogi gminnej. Ten temat był już poruszany na tym forum, firmy przyjechały naprawiać ten odcinek drogi latem. Naprawa ich polegała na całkowitym zerwaniu asfaltu, następnie na drogę już piaszczystą nasypano grys asfaltowy, czy może nazywany frez asfaltowy, czyli odpad z jakiejś drogi asfaltowej w powiecie? Dureń, który wymyślił taki "remont" powinien zapłacić teraz za nieumyślne zniszczenie drogi. Jak się nie chciało uczyć to teraz płać za zniszczenia.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Ulica Zielona

Post by Bruner »

Dokładnie tak jak piszesz (Były) , na filmiku pokazałem zbliżenie tego materiału, z którego wykonano tą naprawę. Frez mieli z remontu drogi Żarki Miasto - Koziegłowy. W tym czasie robili wymianę nawierzchni na tym odcinku. Widziałem jak to robili, i ubijali gumiakiem, teraz po deszczach droga się rozpuściła że tak to powiem. Zielona została zniszczona, teraz by ominąć dziury w jezdni trzeba jeździć po trawniku, absurd goni absurd. Wysłałem ten film do redakcji programu Absurdy drogowe z TVN Turbo.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Ulica Zielona

Post by widz »

Zaś radni gminy Poraj a zwłaszcza Komisja rewizyjna powinni złożyć zawiadomienie do prokuratury. Taki obowiązek też ciąży na radnej Polak bo ta droga leży w jej okręgu wyborczym.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Ulica Zielona

Post by Zdzisława Polak »

Przepraszam ale to nie jest mój okręg wyborczy. To jest okręg pana Radnego M. Karkochy (wiceprzewodniczacy Rady Gminy). O właśnie ma szanse się wykazać i złożyć zawiadomienie do Organów Ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na zniszczeniu nawierzchni ulicy i występującym tam zagrożeniu bezpieczeństwa dla ludzi i uszkadzania pojazdów.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Ulica Zielona

Post by BARBARA »

Szkoda, że w naszym systemie prawnym nie wymyślono NADZORU MERYTORYCZNEGO nad działaniami wójtów.Bo skoro RADA GMINY nie jest w stanie wpłynąć na poprawę pracy wójta i pozwala na inwestycyjne fanaberie typu ośrodka żeglarskiego przy permanentnym zaniedbywaniu PODSTAWOWYCH ZADAŃ GMINY jak oświetlenie i budowa ulic i niegospodarnośc taką jak utrzymywanie szkoły dla 13 uczniów, to taki organ nadzoru mógłby wójta odwołać. A tak patologia trwa przez 4 lata, a spłaty za wójtowe luksusy dla wybranych w następnych ograniczą inwestycje do zera.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ulica Zielona

Post by Byly »

Cuda, cuda na ulicy Zielonej nawierzchnia uległa smonaprawie :roll: Powierzchnia jest gładka i biała, bardzo ładnie to wygląda i jazda też jest przyjemna :wink:
Bruner nie narzekaj, Twoje BMW E61 przed liftingiem, powinno śmigać teraz po Zielonej, możesz teraz jeszcze raz nagrać filmik swoim Iphone, niestety z filmiku nie doszukałem się modelu :wink:
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Ulica Zielona

Post by Igor »

Były czy ty szedłeś Zieloną w czwartek po spożyciu dużej ilości pączków z advokatem?
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Ulica Zielona

Post by widz »

Były jeżdzi gminną limuzyną to on stanu drogi nie zauważa
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Ulica Zielona

Post by Bruner »

Byly : Śnieg przysypał dziury i co po sprawie, nadal się źle jeździ, na wiosnę dziury będą większe zapewne.
Fakt że dziury się schowały wygląda to tak jak zamiatanie sprawy pod dywan, mam wrażenie że w gminie to standardowa procedura. Taka mała dygresja nasuwa mi się pewna piosenka, której treść brzmi tak: "Przewróciło się, niech leży, będę się potykał czasem...." To taka metafora do porównania z załatwianiem spraw w gminie.
Widzę że nie daje ci spokoju czym kręciłem filmy otóż pierwszą część iPhone 6S Plus następną cześć filmu modelem 7 Plus. Miałem wszystkie modele tego telefonu począwszy od 3G na 8 Plus kończąc. Film zmontowałem w programie iMovie, dostępny tylko dla komputerów Mac. To tylko tak dla Twojej ciekawości.
Słusznie zauważyłeś że BMW e61 przed liftem, ponieważ w tych są silniki 6 cylindrowe na blokach żeliwo magnezowych czyli pancernych. Można wykręcić milion km bez większego problemu, w moim jest legendarna jednostka M57.
Obecne samochody to plastikowe zabawki-jednorazówki.
Post Reply