Działka przy Raczyńskiej

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Działka przy Raczyńskiej

Post by BARBARA »

Czy ktoś z szanownych radnych, może wyjaśnić dlaczego dotychczas nie udało się gminie Poraj przejąć od starostwa działki, na której jest usytuowana siłownia i na którą miał być przeniesiony plac zabaw dla dzieci? Czy za użytkowanie terenu placu zabaw gmina płaci prywatnemu teraz właścicielowi?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Działka przy Raczyńskiej

Post by Zdzisława Polak »

To pytanie należy zadać Panu Wójtowi na najbliższym Zebraniu Wiejskim. Na podstawie informacji jakie posiadam stwierdzić mogę, że działka przy ul. Raczyńskiej gdzie zlokalizowana jest siłownia zewnętrzna nie jest przejęta przez Gminę Poraj.
Teren, na którym zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci jest własnością osoby prywatnej, za który Gmina Poraj płaci czynsz dzierżawny. Nie mogę w ogóle tego zrozumieć, dlaczego Gmina nie obroniła swojej własności i pozwoliła GS-owi zasiedzieć się na tych działkach. Przecież wszyscy wiemy, że Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał w tej sprawie wyrok korzystny dla naszej Gminy a tym samym niekorzystny dla GS-u.
ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Działka przy Raczyńskiej

Post by BARBARA »

To, że działka przy Raczyńskiej nie jest przejęta przez gminę to wszyscy wiemy, moje pytanie -dlaczego? Jest to działka państwowa, w gestii starosty i tu decyzja w sprawie komunalizacji wydawała się dosyć oczywista? Nie ma sensu wracać do spraw przegranych tylko trzeba starać się o to co jest możliwe do przejęcia.
Post Reply