WODA

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

WODA

Post by Bruner »

Ludzie albo coś zrobimy z tymi nierobami ze spółki wodnej albo nigdy w tej sprawie nic się nie zmieni. W kurwia mnie już ten standard że jak przychodzę z pracy i Chciałbym się umyć to nie mam jak. Pozdrawiam tym którzy wiedzą że są problemy z wodą w Zarkach i nadal podlewają kwiatki i trawę. A żeby wam te badyle zdechły hipokryci zafajdani. Ja postanowiłem że za wodę nie zapłacę ani grosza jak będzie dostawa wody zgodna z umowa to ok. Przykład podam taki, płacisz za prąd i masz na umówę że moc przyłącza wynosi 15 KW to tyle jest i nie interesuje Cię jak to elektrownia robi, płacisz i żądasz proste. A tu kasę biorą i mają w dupie wszystko. Przepraszam za wulgaryzmy ale z tymi dziadami nie da się inaczej. Bierzmy sprawy w swoje ręce dość przekrętów i oszóstw
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: WODA

Post by widz »

Nie tylko na Twojej ulicy istnieje problem z cisnieniem wody, ale na mojej rownież. Nie mozna wykonac podstawowych czynnosci typu zmywanie naczyn, kapiel czy pranie. To skandal. Zyjemy w XXI wieku tyle tylko ze bez wody. Zastanawiam się co robia pracownicy PORECO? Problem zgłosiłem i bez echa, jak wody nie było, tak nie ma. Co roku niestety historia z woda sie powtarza i nikt nie potrafi rozwiazac problemu? :(
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: WODA

Post by zg »

No cóż Panowie nie dziwię się Waszemu rozgoryczeniu ale obawiam się, że samo pisanie postów na forum nie zmieni istniejącej sytuacji.
Inna sprawa, że spółka rozsyła smsy z prośbą o oszczędne gospodarowanie wodą a widziałem wiele osób podlewających wężami ogródki. Ale mogą mieć swoją wodę ze studni.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: WODA

Post by Byly »

Jest firma która wierci studnie. Na Żarkach Letnisku bierze około 100 - 150 zł/metr/głębokości. Kilka godzin i woda płynie. Tylko ten koszt pewnie się zwiększy, jeżeli ktoś nie ma pompy, hydroforu- taka beczka do której wpompowuje się wodę. Woda w Żarkach jest na głębokości około 10 metrów, czyli koszt wykonania samej studni zamyka się w kwocie 1500 zł.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: WODA

Post by Zdzisława Polak »

Co Ty Były napisałeś. Dzięki za takie dorady. My mamy na podwórku studnie i był hydrofor oraz pompa. Kiedy założony został gminny wodociąg to wszystko zostało zlikwidowane i przyłaczyliśmy się oczywiście na nasz koszt do gminnego wodociągu. Jest powołana wielka Spółka Poreco dostarczajaca wodę za którą płacimy a ty doradzasz własną studnie. Nawrót do króla Ćwieczka. Zaś obowiązkiem Poreco jest dostarczanie wody z odpowiednim ciśnieniem i do syta. Dorady aby nie podlewać roślin są nieuzasadnione. Bo może niedługo zakaża nam myć się. Będę się myła, będę prała i podlewała kwiatki nikt nie może mi tego zakazać . Jak są braki wody to należy pomyśleć o drugim ujęciu wody lub o zainstalowaniu wymaganych urządządzeń do zapewnienia odpowiedniego ciśnienia.
Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: WODA

Post by BARBARA »

+++++To co teraz napiszę na pewno nie wszystkim się spodoba, ale zaklinanie rzeczywistości i krytyko Poreco z całą pewnością nie podniesie ciśnienia wody, dokąd cena wody będzie regulowana przez radę gminy, a nie ustalana przez spółkę z uwzględnieniem mi. kosztów inwestycji. Wszędzie tam w gospodarce, gzie zastosowano normalne zasady ekonomi w ustalaniu ceny, dóbr mamy pod dostatkiem., a tam gzie nadal stosuje się różne kryteria socjalne są braki bo nie ma środków na inwestycje. Spółka Poreco działa na zasadzie non profit, więc pretensje nie do spółki tylko Rady, która ustala ceny wody, na najniższym możliwym poziomie, a do kanalizacji jeszcze ludziom dopłaca.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: WODA

Post by Byly »

A do Rady Gminy należy nasza radna Polak(?) Czyli z postu BARBARY można wywnioskować, że nie Poreco winne tylko Polakowa :lol: :lol: :lol:
Zdzisławo żądamy większego ciśnienia wody! Kto jak kto ale TY jesteś zdolna podnieść nam ciśnienie :wink:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: WODA

Post by slimak »

Ciśniecie po Polakowej tak jakby innych radnych z Żarek nie było, a oni się z tego śmieją.
Co do ceny wody jest porównywalna z innymi miejscowościami podobnymi do Żarek, kiedyś to sprawdzałem, a jakoś oni nie mają problemów z ciśnieniem wody.
Coś takiego jak kanalizacja w Żarkach to chyba nie istnieje :)
I dlatego ja nie rezygnowałem z własnej studni i teraz mam wodę do mycia samochodu i do podlewania, mogę z niej korzystać do woli nie obniżając ciśnienia sieci innym.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: WODA

Post by Bruner »

Ludzie obudźcie się jest umowa na wodę jest, i tam jest napisane za co płacimy. Porównam to z umową na dostarczanie energii elektrycznej. Mam umowę na zasilanie o mocy 14 KW i kiedy bym w domu nie włączył tak dużego odbiornika mocy to prąd jest i wszystko działa bo za to płace. Tu za wodę płacę ale spółka informuje mnie bym oszczędzał, czyli mam się nie myć, mam śmierdzieć. Skoro płacę to żądam. Obecnie jestem w małej miejscowości nad morzem, tu mieszka 150 osób, i jest wierza ciśnień, i woda jest o każdej porze dnia i nocy. I tak będzie w Żarkach do puki nie zbudujemy wierzy ciśnień, to wody nie będzie. Technologia znana od starożytnego Rzymu widocznie ta technologia nie dotarła jeszcze do Gminy Poraj
Post Reply