Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Zdzisława Polak »

W poniższym linku zawarta jest ostatnia OPINIA RIO Katowice w sprawie wykonania budżetu za 2016 r przez Gminę Poraj z dnia 27.04.2017r
Opinia jest negatywna , dopuszczalny wskażnik zadłużenia przekroczony i kolejna pożyczka w Magellan SA w Łodzi zaciągnięta a co najgorsze bez zgody Rady Gminy i bez wymaganej opinii RIO. I codalej? A nie mówiłam, że do tego gmina dojdzie!
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5029
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Byly »

Z pisma można wywnioskować, że Gmina zadłużyła się na jeden miesiąc, konkretnie za styczeń. 4 mln pożyczki, oddane 25 tysięcy złotych więcej za miesiąc to 7,5% rocznie. Nie ma tragedii. Który bank udzieli pożyczki na 7,5%? Pytałem niedawno w kilku bankach, powiedzieli mi dużo więcej, powyżej 10%. Tyle wiem na temat procentów :lol: na zadłużeniu gminnym się nie znam, czy to dużo, czy nie?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Zdzisława Polak »

Z pisma RIO wynika również, że gmina zobowiązała się spłacić tę pożyczkę do końca stycznia 2017r . A czy spłaciła do dnia dzisiejszego? Obawiam się, że nie. A roczny koszt tej pożyczki to 300.000 zł (byłaby za to jakaś droga naprawiona).
Z uchwały tej wynika również, że:
- opinia o wykonaniu budżetu gminy za 2016r jest negatywna,
-wójt zaciągnął tę pożyczkę bez zgody Rady Gminy Poraj i bez opinii RIO, które to są bezwzględnie konieczne,
-przekroczony został wskażnik dopuszczalnego zadłużenia, który wynosi do 60% dochodów gminy a w tym przypadku wynosi 67,56%,
-przekroczony został dopuszczalny wkażnik spłaty zadłużenia który wynosi 6.86% a gmina uzyskała wskażnik aż 16,36% tym samym naruszony został art.243 Ustawy o finansach publicznych.
-ponadto nie wykazano dostatecznych żródeł sfinansowania istniejącego deficytu , który wyniósł 2.909.908zł czym naruszono art. 217 ust.2 Ustawy o finansach publicznych.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Klara »

I co radna Polak z tymi wiadomościami zrobiła , oprócz tego że poinformowała NAS na forum ? .... Jako radna powinna mieć dokładne wiadomości i informacje co do tego czy spłacono i ile ?!!! Kto to ma wiedzieć .... jak nie wybrana przez NAS osoba .... czyli nasza przedstawicielka !!!
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by BARBARA »

Klaro, pojedynczy radny z taką wiedzą nic nie może zrobić poza ewentualnym informowaniem opinii publicznej. problemem jest to, że w radzie nie ma opozycji, a radni znudzeni wiecznymi protestami Z.Polak we wszystkich sprawach, nie popierają jej nawet wtedy gdy ma rację.Mnie w postach pani Polak brakuje przytoczenia zdania wójta, jak on widzi sytuację. Protokoły z sesji są tak źle pisane, że nic z nich nie wynika.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by slimak »

Klara wrote:I co radna Polak z tymi wiadomościami zrobiła , oprócz tego że poinformowała NAS na forum ? .... Jako radna powinna mieć dokładne wiadomości i informacje co do tego czy spłacono i ile ?!!! Kto to ma wiedzieć .... jak nie wybrana przez NAS osoba .... czyli nasza przedstawicielka !!!

Klaro myślę, że najlepiej by nam to wszystko radny Klimek wytłumaczył ☺
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Klara »

slimak_u ... radny Klimek od zawsze milczy jak zaklęty ..... czy on jest radnym ? kto go wybrał ? PAN DLA SAMEGO SIEBIE !!! Myślę że w następnych wyborach jego kandydatura już nie przejdzie (jeśli będzie startował )..... :twisted:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by zg »

nie każdy ma obowiązek czytać to forum, ale pewnie większość o nim wie i jest to dobry sposób dla radnych na kontakt z wyborcami..
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Amelka »

:?:
Last edited by Amelka on 09 Jun 2017, 16:20, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Zdzisława Polak »

W tym tygodniu w naszym Urzędzie Gminy Poraj była TVP Katowice. (relacje z tego były 17.05.2017 o godz 18:35 w Aktualnościach TVP Katowice).
Reporterzy niewiele nagrali bo nikt nie chciał udzielić im informacji na temat budżetu gminy i przekroczenia dopuszczalnego progu zadłużenia.
pozdrawiam
ZP
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by widz »

Chyba znów przyjadą bo w sumie nic nie nagrali.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Amelka »

znajoma widziała całą AKCJĘ w telewizji ... :mrgreen: :mrgreen:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Klara »

Całą tę ...... AKCJĘ .... nagrała i obejrzała z własnej kamery .... :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Amelka »

Klaro....ponoć było w AKTUALNOŚCIACH...na TV KATOWICE.. ...nikt nie chciał rozmawiać, wszyscy zamykali drzwi :lol: w Bytomiu wywiadu udzielił rzecznik, a u nas wszyscy się schowali :lol: :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by BARBARA »

No bo co to za news, że gmina się zadłużyła? Mam prośbę do pani Polak, może spróbuje nam wyjaśnić czym taka sytuacja finansowa gminy skutkuje dla przeciętnego mieszkańca.Że totalnym ograniczeniem inwestycji w przyszłości to wiadfomo, ale czym jeszcze?
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Mi_Ki »

W Gminie Poraj TVP Katowice, a Panią Polak opisuje Gazeta Myszkowska. Jak nic afera goni aferę ostatnio.
I w sumie nie wiem co jest gorsze: zadłużanie gminy, czy podrabianie podpisów.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Zdzisława Polak »

Mi-ki
Proszę zastanów się co piszesz. Nie zarzucaj mi podrabiania podpisów. Bo żadnych podpisów nie podrabiałam. Za pomawianie mnie możesz ponieść konsekwencje. Więc określ się czy potrzymujesz napisane zdanie o mnie czy wycofujesz się z tego pomówienia? Daję Ci jeszcze szanse do sprostowania.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Mi_Ki »

Pani Polak zachęcam do przeczytania artykułu w Gazecie Myszkowskiej.

To tam wyraźnie pisze się o tym iż jest podejrzenie o podrabianie podpisów pod petycją, i to tam wiążą z Tym faktem Pani osobę.

I przypominam, iż straszenie również jest groźbą karalną.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by kinga98 »

Nawet jeżeli pani nie podrabiała, to i tak wszyscy w Żarkach wiemy, że pani stoi za tą akcją. A jeżeli odcina się pani od fałszerstwa to niech pani to publicznie napisze, i skłoni swojego młodszego kolegę do rezygnacji z mandatu, i to publicznie na sesji i na tym forum.Wszyscy radni powinni żądać rezygnacji pana Klimka. Zasiadanie w Radzie z przestępcą? :oops: :oops: :oops:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Zdzisława Polak »

MI-ki
Jeśli wyczytałeś w prasie takie informację , że ja fałszowałam podpisy to zostałeś wprowadzony w błąd. Jeszcze raz oświadczam, że jest to nieprawda.
I proszę nie rozpowszechniaj kłamstw bo oszczerstwo jest karalne. Wogóle Cię nie straszę tylko ostrzegam i informuję.
A nawet pozdrawiam i proszę o zdrowy rozsądek .
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Byly »

Przeczytałem artykuł w gazecie myszkowskiej i z artykułu jasno wynika jak mataczycie, jak można nie pamiętać kto wysłał list do Katowic? Gdybyście takich akcji z podpisami robili co najmniej raz w miesiącu i wysyłali do Katowic, to mógłbym uwierzyć, że nie wiadomo kto wysyłał w danym dniu ale jedna akcja w ciągu trzech i cała czwórka doznała amnezji. Dla mnie kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo!
Gdy czytałem że radny Klimek przyznał się że podrobił podpisy, pomyślałem szkoda faceta, bo widać, że porządny, bo przyznał się do winy. Przynajmniej jeden z PIS przyznał się do błędu, niestety dalej GM napisała, że radny Klimek tłumaczył się tym, że nie chciał by żarecki las dostał się w obce ręce KOMPROMITACJA! Po coś się człowieku głupio tłumaczył, przyznałeś się to szacunek dla ciebie, ale z resztą wypowiedzi to dołączyłeś do swoich, do tych co na śledztwie w sejmie wyjaśnili zagadkę, że Caryca Katarzyna miała na nazwisko WIELKA :lol: :lol: :lol:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by slimak »

Byly wrote: Gdy czytałem że radny Klimek przyznał się że podrobił podpisy, pomyślałem szkoda faceta, bo widać, że porządny, bo przyznał się do winy. Przynajmniej jeden z PIS przyznał się do błędu, niestety dalej GM napisała, że radny Klimek tłumaczył się tym, że nie chciał by żarecki las dostał się w obce ręce KOMPROMITACJA! Po coś się człowieku głupio tłumaczył, przyznałeś się to szacunek dla ciebie, ale z resztą wypowiedzi to dołączyłeś do swoich, do tych co na śledztwie w sejmie wyjaśnili zagadkę, że Caryca Katarzyna miała na nazwisko WIELKA :lol: :lol: :lol:
Porządny facet bo podrabiał podpisy ... ale sie uśmiałem.
Nie zmienia to faktu, że znowu offtopic.
Temat o zadłużeniu gminy Poraj, czyż nie ?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Amelka »

:?:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Bruner »

Jeśli to prawda co tu piszą to takim procederem powinien zająć się prokurator. Nadal podtrzymuję propozycję wyłączenia Żarek Letnisko z gminy Poraj. jako że mieszkańców u nas dostatek możemy sami być gminą samą dla siebie, bez pasożyta w postaci Poraj
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Gmina Poraj zadłuża się w parabanku ???

Post by Amelka »

podoba mi się Twoje myślenie :mrgreen: :mrgreen: tylko patrzeć jak wparuje tam jakiś komornik :lol: :lol: :lol: :lol: oj potrzebny jest nam zarząd komisaryczny :cry: bardzo TRUDNY ROK przed nami :mrgreen: :mrgreen: UF .....będzie GORĄCO :roll:
Post Reply