podobno Zebranie w OSP?

Dyskusje na temat lokalnego OSP.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

Proszę podać termin zebrania i porzadek obrad.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by kobek »

Termin i porządek zebrania dostępny jest od 13 dni na tablicy ogłoszeń w centrum Żarek Letnisko.

pozdrawiam
Sebastian Kamiński
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

Na tablicy ogłoszeń ukazało się ogłoszenie dopiero około 12.03.2017(niedziela) i tam są podane dwa terminy , że miało być w innym terminie a będzie w innym terminie. Ale ja proszę o zawieszenie ogłoszenia na stronie internetowej OSP. Chyba powinno zależeć aby informacja o zebraniu dotarła do wszystkich zainteresowanych.
Również pozdrawiam
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Mi_Ki »

A to jakaś różnica, gdzie jest podany termin i godzina zebrania??
Przecież z tego co mi się zdaje, to zwykli mieszkańcy tacy jak ja czy Pani nie mają prawa głosu na takim zebraniu.

No chyba, że liczy Pani na kolejną awanturę z Pani udziałem w naszym OSP?!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

Nie będę polemizować z MI-Ki.
Ogłoszenie o zebraniu Sprawozdawczym Jednostki OSP powinno być na stronie internetowej OSP. Zwykli mieszkańcy jak ty nie mają prawa do głosowania uchwał. Prawo do uczestnictwa w zebraniu i prawo do zabrania głosu na tym zebraniu ma każdy mieszkaniec.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Mi_Ki »

Pani Polak gdzie to pisze, że ma być na stronie??
Wystarczy, że jest ogłoszone, nie ma Pani wpływu na to czy ogłaszają to tak czy inaczej. I nawet "tupanie nóżką" nic Pani tu nie pomoże, bo to jak mi się zdaje jest decyzja zarządu naszej jednostki.
A Pani jak to cała miejscowość nasza wie została usunięta z listy członków OPS, dlatego też proszę nie odnosić się do mnie w sposób jak gdyby była Pani jakąś znaczącą osobą w szeregach tej jednostki.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

Ja nigdy i nigdzie nie wywyższałam się. Nie byłam i nie jestem znaczącą osobą. W przeciwieństwie do ciebie nie mam potrzeby dowartościowania się bo znam swoją wartość. Ale ty młody człowieku nawet nie wiesz o tym, że zawsze ogłoszenia o zebraniu sprawozdawczym OSP odczytywane były tradycyjnie nawet w naszym kościele, po to aby informacja dotarła nie tylko do członków OSP ale do wszystkich naszych mieszkańców. Dlaczego nie może tak pozostać?. Dlaczego tak cię to poruszyło i dotknęło osobiście , że aż mnie tak agresywnie zaatakowałeś? Czy tobie zależy tylko na tym, aby na zebranie OSP przyszli tylko Ci "wybrani"?. I dlaczego wykazujesz takie zainteresowanie ogłoszeniem o zebraniu OSP?
Czy ty jesteś jak napisałeś wcześniej tylko " zwykłym mieszkańcem"?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

:D Przestań kłamać ANONIMIE. Miej cywilną odwagę i powiedz mi to w oczy.
PS I nie używaj w postach : "mi się zdaje" bo to nie elegancko. To powinno się wiedzieć . A tobie się ciągle "zdaje" a może śnisz?
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Mi_Ki »

Pani Polak anonimem nie jestem. Są osoby, które wiedzą kto jest pod tym nickiem.

Jest mi obojętne kto ma przyjść na to zebranie, jak dla mnie może nie być nikogo. Ale nie podoba mi się Pani próba rozkazywania wszystkim. To że kiedyś ogłaszane takie zebrania były nawet na mszach to sprawa poprzedniego zarządu.
Od takich ogłoszeń nie jest ambona, a tablica ogłoszeń dostępna dla wszystkich. Podobnie jest ze stroną internetową, nie każdy ma dostęp do tego środka komunikacji.

I mam ostatnią uwagę do Pani, aby kogoś pouczać warto samemu zadbać o styl języka. A jak do tej pory nie wykazała się Pani klasą, dlatego też proszę się zająć tą pseudopolityką, którą Pani prowadzi a nie obrażać i straszyć piszących tu osób.

Nie pozdrawiam
Mi_Ki
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Mi_Ki »

Zachęcam również do pochylenia się nad Ustawą o dostępie do informacji publicznej, tam jest jasno opisane w jaki sposób powinno się ogłaszać takie prawy jak zebranie OSP.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by slimak »

Mi_Ki jednak tutaj muszę przyznać rację Pani Polak. OSP od zawsze silnie współpracowała z Kościołem i nie widzę w tym nic złego, aby tego typu ogłoszenia były wygłaszane z ambony. Masz rację, że nie wszyscy chodzą na mszę, ale wiele osób jednak chodzi. Idąc tym tropem, nie wszyscy chodzą koło tablicy ogłoszeń, a nawet jak chodzą to nie czytają ogłoszeń. Wbrew pozorom w dobie dzisiejszej technologii wiele osób korzysta z internetu, ileż kosztuje taki wpis na stronie. Jeśli OSP zależało aby jak największa ilość osób została poinformowana to wartało skorzystać z kilku środków przekazu.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Mi_Ki »

Ślimak, ja się zgodzę, że może kiedyś na ambonie ogłaszali takie rzeczy, jednak ustawa mówi jasno i wyraźnie gdzie powinno być ogłoszenie. A jeśli mamy ogłaszać wszystko z ambony, to dlaczego w takim razie fakt modernizacji ewidencji gruntów nie był w ten sposób ogłaszany?!

Równie dobrze OSP mogło informować o zebraniu na BIP-ie Gminnym, i też było by skuteczne powiadomienie.
Ale jak już pisałam wcześniej, decyzję o tym w jaki sposób OSP powiadamia o zebraniu podejmuje zarząd. Dlatego też my jedynie możemy sobie "gdybać".
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by widz »

Najważniejszym jest aby informacja o zebraniu dotarła do jak największej grupy odbiorców. I dlatego powinna być podana na stronie internetowej OSP, na tablicy ogłoszeń , z ambony, tzw. pocztą pantoflową , lub jeszcze inaczej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: podobno Zebranie w OSP?

Post by Zdzisława Polak »

Zamiast się spierać to proszę Szanowny Zarzad OSP o podanie również tu na naszym Forum- OSP terminu zebrania i porządku obrad. Czy to tak trudno?
Proszę podać i zakończymy ten niepotrzebny spór. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Post Reply