Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Zebranie już blisko - to już najbliższy wtorek. Należy więc przypomnieć mieszkańcom , ze w dniu 22.11. 2016r o godz 17 w Remizie OSP zaplanowane jest Zebranie Wiejskie. Dobrze by było aby organizator podał na Forum porządek zebrania. Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w zebraniu. Będzie okazja omówić wszystkie nurtujące nas sprawy dotyczące naszego sołectwa.
Z. Polak
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Klara »

Pani radna .... o każdym zebraniu informuje pani , a nie organizator ..... dużo szumu PRZED !!! a po zebraniu .....CISZA ! wszystko zostaje po staremu ! :(
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

U nas nie robią nic......szkoda zdrowia i czasu :evil:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Klaro , Wiesz dobrze, że ktoś musi lub powinien informować. Zależy mi na tym , żeby do wszystkich mieszkańców dotarła informacja o zebraniu.
Nie dobrze jest jak tylko mała grupa przychodzi na zebranie i decyduje za wszystkich. Należy przybyć na zebranie i aktywnie uczestniczyć.
Dobrze by było znać proponowany porządek obrad.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

p. Zdzisławo.....pani ma KOŃSKIE ZDROWIE kłócić się z wszystkimi ( z wójtem , radnymi, druhami OSP) pewnie zaś będzie p. dziennikarz......i jak zwykle pyskówka .....szkoda czasu na takie zebrania ..
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by slimak »

Co w tym złego, że Pani Polak informuje o zebraniu ? Skoro sołtys nie potrafi / nie chce ? Przynajmniej wiadomo że takowe zebranie się odbędzie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

to że informuje , to OK ...problem tkwi w szczegółach .... po co te cholerne KŁÓTNIE ...... :?:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Nie rozumiem Amelko o jakich kłótniach piszesz. Ja z nikim się nie kłócę tylko zabieram głos za pozwoleniem przewodniczącego zebrania. Sawiam pytania , wnioski i argumentuję. Uważam, że tak należy. Jeśli wszyscy dyskutanci będą tak postępować to każde zebranie przebiegać będzie spokojnie. Nie możemy się wzajemnie przekrzykiwać. Każdy ma prawo zadać pytanie, omówić jakiś problem i uzyskać odpowiedż. Powinno się też w spokoju wysłuchać argumentów przeciwnych. Jak wszyscy się tak zachowamy to będzie pięknie. Ale nikt nikomu nie może zakazać zabrania głosu.
Wręcz przeciwnie zachęcam wszystkich mieszkańców do przybycia i zabierania głosu. Jak mieszkańcy wszystko omówią to ja nie muszę wogóle głosu zabierać ( czy tylko o to Ci Amelko chodzi?). Przyjdż przygotowana do dyskusji i zabieraj głos bardzo o to proszę.
Serdecznie pozdrawiam i życzę przyjemnego niedzielnego odpoczynku.
ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Byly »

Ale pięknie napisała Zdzisława, aż się wzruszyłem :x Napiszcie po zebraniu, jak przebiegło, o czym była mowa? Mnie nie będzie a chciałbym wiedzieć? Kiedyś to nawet można było przeczytać tutaj protokoły z zebrań. A może ktoś nagra i moglibyśmy sobie zobaczyć?
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Igor »

I ta pani pewno naprawde mysli że jest tak jak pisze i ma rację bo nie ma nic lepszego niż mieć dobre mniemanie o sobie. Pozazdrościć.
memento
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

p.Zdzisławo ...dziękuję za wyrozumiałość , pozdrowienia.... serce mam już stare , schorowane , a te LUDZISKA z Ż. L. będą pyskować i pyskować :evil: nam w Dzierżnie i tak nic robić nie zechcą :!: szkoda ,że nie jesteśmy odrębnym sołectwem :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Amelko nie trać nadzieji. Bo przecież wszyscy mieszkańcy Dzierżna i ja także, pamiętamy zobowiązanie wójta, że jeśli mieszkańcy zgodzą się na sprzedaż działki zabudowanej (dawny sklep] w Dzierżnie przy ul. Wesołej to w zamian Gmina Poraj wykona nawierzchnię jednej wybranej drogi w Dzierżnie. Działka została sprzedana ale pod warunkiem j.w. Zawsze o zobowiązaniu tym przypominam i Radzie Gminy Poraj i Panu Wójtowi. I głęboko w to wierzę , że zobowiązanie władz zostanie w najbliższym czasie zrealizowane. Dlatego mieszkańcy tej dzielnicy powinni przybyć na zebranie i poruszyć ten temat. Bo kto jeśli nie Wy najlepiej tę sprawę omówi? A może Amelka się zmobilizuje?
Pozdrawiam
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

Szkoda zdrowia...jak się zdenerwuję , to jakiego ZAWAŁU dostanę i kto będzie BABCIĘ AMELCIĘ REANIMOWAŁ ( z druhami pani skłócona) :cry: a jak DUCHA WYZIONĘ..to już wtedy droga mi nie potrzebna ...pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o naszych drogach pamięta.....z góry dziękuję i życzę dużo siły i zdrówka :?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Amelko co to za wtręt "( z druhami pani skłócona)". Po pierwsze, to nie jest prawdą a po drugie , jak to się ma do drogi w Dzierżnie?
Druhowie też będą się cieszyć jak będą mogli jeżdzić po dobrej nawierzchni drogi do pożaru.
Przyjdż na zebranie, mów co leży Ci na sercu i nie denerwuj się wogóle bo Twoje siedzenie w domu i denerwowanie się drogi nie naprawi.
Ja w imieniu mieszkańców zabieram głos na Sesji a na Zebraniu Wiejskim to każdy może zabrać głos osobiście.
Również pozdrawiam i życzę zdrówka.
ZP
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Amelka »

P.Zdzisławo....dobra z pani kobitka .....tak się pani przejęła tymi drogami ,że wszystko się uda załatwić ( będę trzymała kciuki)..... :mrgreen:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Klara »

Amelko ..... obyś tych kciuków nie trzymała do przyszłego lata :) bo umrzesz z głodu :lol: :lol: :lol:
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Kmicic »

Zebranie się odbyło. Szkoda tylko, że jak zawsze prawie tak samo a nawet gorzej. Nie wyciągamy żadnych wniosków. Dużo czasu zmarnowano "dyskutując"- wręcz krzycząc nad porządkiem zebrania. Szkoda tylko, że nikt wcześniej nie pomógł sołtysowi w przygotowaniu tego zebrania. Indywidualnie żalono się i mówiono wójtowi o swoich problemach. Fatalne ulice, brak dostatecznego oświetlenia- to prawda. W/g mnie bardzo istotną sprawą jest stan chodnika prowadzącego do szkoły o czym mówiła jedna z mieszkanek. Byłem bardzo zainteresowany informacją o modernizacji -przebudowie amfiteatru ale niestety ze strony pracownika U.G. nie wiele mogłem zrozumieć ponieważ nie skończył swojego wyjaśnienia gdyż został zaatakowany innymi w/g mnie mniej ważnymi pytaniami.
mieszkaniec33
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by Zdzisława Polak »

Tak Kmicicu masz rację chyba ze trzy razy wyprzedzająco przed zebraniem proponowałam Sołtysowi swoją pomoc w zakresie napisania "Porządku Obrad" ale nie pozwolił sobie pomóc. Uważał, że tak jest dobrze. Wtedy nie byłoby sporów na zebraniu. Każdy ma prawo dać wniosek o uzupełnienie porządku obrad na zebraniu a przewodniczący zebrania ma obowiązek poddać każdą propozycję pod glosowanie i wtedy zebrani decydują czy jakiś punkt wprowadzamy do porządku czy nie .
A Pan kier Zaczkowski omówił przecież szeroko ten projekt amfiteatru. Nikt jemu nie przeszkodził. Tylko zebrani i ja też nie akceptujemy takiego projektu amfiteatru . Ten projekt, który nam proponuja nie był z mieszkańcami skonsultowany. A poza tym nie odpowiada nam jego wygląd i wymiary sceny powinny być co najmniej 12 m x 10m a nam się proponuje chyba 7 X 8 to teraz mamy większą scenę. Za projekt wydano 30 tys. zł a koszt całej inwestycji to 200.000 zł. , a koszt 1 m2 to 2.000zł . Za tak duże pieniądze to powinno być cacko a nie "stodoła" Postanowiono odrzucić ten projekt.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Zebranie Wiejskie 22.11.2016 godz 17

Post by BARBARA »

Zebranie wiejskie jakie by nie było spełniło swoje zadanie WENTYLA BEZPIECZEŃSTWA funkcjonującej władzy. Mieszkańcy wyładowali swoją frustrację przedstawiając odwieczne bolączki miejscowości,wójt dobrotliwie dał odpór atakom, tłumacząc, że nie wszystko się udaje zrobić od razu, ale w ogóle to jest dobrze, a od marca przyszłego roku to będzie już znakomicie. Ten tekst z pewnymi modyfikacjami przedstawił już kolejny raz, tylko daty tej "dobrości" ciągle się przesuwają. Nawet radna ZP była tylko łagodnie napastliwa i po raz pierwszy chwaliła gminnego urzędnika. Więcej ataków niż przedstawiciele gminy, doświadczył sołtys "zasługując" sobie na wniosek o wotum nieufności i odwołanie. Bo też i dał popis nieudolnej manipulacji, durnowatego krasomówstwa i i kompletnego niepanowania nad zebraniem.
Wniosku o wotum nieufności nie przegłosowano, bo to był ostatni punk zebrania, więc na sali zostało tylko kilkanaście osób. Zebranie spełniło jednak swoje zadanie, ludziska wyładowali swoją złość i znowu władza ma spokój do następnego zebrania.
Post Reply