Nowa strona www OSP Żarki Letnisko

Dyskusje na temat lokalnego OSP.
Post Reply
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Nowa strona www OSP Żarki Letnisko

Post by kobek »

Witam,

Pod adresem http://www.osp-zarkiletnisko.pl możecie Państwo odwiedzić nową stronę internetową OSP Żarki Letnisko.
Będą na niej umieszczane nowe wiadomości na temat działalności OSP.

Pozdrawiam
Administrator

PS: Podpowiedzi co do wyglądu i treści strony mile widziane
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wszystko OK
ale wkradł się jeden błąd na Waszej stronie.
Skąd wziął się samozwańczy w-ce prezes Jarosław Słabosz.
Kto i kiedy go wybrał?.Kpina.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

widz wrote:Wszystko OK
ale wkradł się jeden błąd na Waszej stronie.
Skąd wziął się samozwańczy w-ce prezes Jarosław Słabosz.
Kto i kiedy go wybrał?.Kpina.
Dane zamieszczone w dziale członkowie są prawidłowe.

Pozdrawiam
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

KOBEK
Odpowiedz w oparciu o jaką podstawę prawną został powołany dodatkowy V-ce Prezes OSP?.Jego pojawienie się w mundurze z dystynkcjami V-ce prezesa było już na zebraniu OSP. Czy możesz to wyjaśnić Kobek skoro twierdzisz ,że wszystko jest w porządku.
Chciałbym wiedzieć kto i kiedy tego Pana powołał do tej funkcji?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

widz wrote:KOBEK
Odpowiedz w oparciu o jaką podstawę prawną został powołany dodatkowy V-ce Prezes OSP?.Jego pojawienie się w mundurze z dystynkcjami V-ce prezesa było już na zebraniu OSP. Czy możesz to wyjaśnić Kobek skoro twierdzisz ,że wszystko jest w porządku.
Chciałbym wiedzieć kto i kiedy tego Pana powołał do tej funkcji?
Witam,

Nie jestem odpowiednio osobą aby dyskutować na ten temat. Ja tylko administruję stronie OSP. Zapraszam do odwiedzenia siedziby OSP w każdy poniedziałek o godz. 18:00. Na pewno będzie ktoś z zarządu i odpowie na to pytanie. Jeżeli termin i dzień nie odpowiada zapraszam do napisania oficjalnego zapytania na adres mail : poczta@osp-zarkiletnisko.pl.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

60 lat OSP Zarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Internauci
W dniu 04.05.2013r nasi druhowie obchodzili Jubileusz z okazji 60 lat
istnienia Jednostki OSP Zarki Letnisko.
Z tej okazji zyczenia wszelkiej pomyslnosci .
Z.P.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: 60 lat OSP Zarki Letnisko

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Szanowni Internauci
W dniu 04.05.2013r nasi druhowie obchodzili Jubileusz z okazji 60 lat
istnienia Jednostki OSP Zarki Letnisko.
Z tej okazji zyczenia wszelkiej pomyslnosci .
Z.P.
Już dziś na stronie www.osp-zarkiletnisko.pl będzie można zobaczyć kilka zdjęć z tej uroczystości.

Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Bardzo ładnie uwiecznione uroczystości.Wielkie dzięki wykonawcy tego dzieła.
W opisie uroczystości zaistniały pomyłki :
-w dacie zamiast 04.04. winno być 04.05.2013r,
-w nazwisku zamiast Jochlik winno być Kochlik.
Jeżeli jest to możliwe to proszę o korektę.
Dziękuję i pozdrawiam.
ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Bardzo ładnie uwiecznione uroczystości.Wielkie dzięki wykonawcy tego dzieła.
W opisie uroczystości zaistniały pomyłki :
-w dacie zamiast 04.04. winno być 04.05.2013r,
-w nazwisku zamiast Jochlik winno być Kochlik.
Jeżeli jest to możliwe to proszę o korektę.
Dziękuję i pozdrawiam.
ZP
Dziękuję za zwrócenie uwagi, błędy zostały poprawione.

Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Historyczny , niepowtarzalny moment w życiu Jednostki OSP Żarki Letnisko , który należy zapamiętać.
W dniu 08.07.2013 roku gazownia odcięła w OSP Żarki Letnisko dopływ gazu.
Przyczyna? niezapłacone rachunki za gaz.
Dopóki druhowie mieli własne środki to płacili. Jak im zabrakło to odcięto im gaz.
Podobna sytuacja może być z energią elektryczną ponieważ też są zaległości płatnicze.
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Czy druhowie i Pani nie myślą jak wielkim marnotrawstwem jest ogrzewanie gazem wielkiego budynku, z którego korzysta garstka ludzi i raz w roku odbywają się płatne zabawy sylwestrowe? Kto teraz zapłaci strażakom za gaz, bo na zbiórkę publiczną raczej nie mają co liczyć?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Widzę, że nie jesteś w temacie więc postaram się wyjaśnić.
Otóż budynki remiz OSP w całej gminie to budynki stanowiące mienie komunalne gminy. Wszystkie koszty utrzymania tych budynków ponoszone są przez gminę .Jedynie Jednostka OSP Żarki Letnisko pokrywała opłaty za media czyli gaz i prąd a następnie wystawiała noty ociążeniowe na gminę /nie zawsze w pełnej wysokośći część kosztów Jednostka pokrywała ze swoich dochodów/. Gmina następnie przelewała śodki do naszej jednostki na podstawie tych not.
W ostatnim czasie gmina nie przelała jednostce środków więc nie mieli czym zapłacić. Od dawna zabiegałam o to aby gmina bezpośrednio zawarła umowy z Gazownią i Energetyką gdyż to właściciel budynku /gmina/ powinien zawierać takie umowy.
Czynsz z lokalu wynajętego dla Nadleśnictwa w Remizie OSP pobiera gmina więc dlaczego druhowie mają płacić za media ?
Mam nadzieję , że przybliżyłam temat?
pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Droga Zdzisiu Dzidziu, a może tutaj podobnie jak Sita nie dostarczyła ci koszy, tak tutaj jakiś urzędnik gminny zapomniał na czas zrobić przelewu dla OSP? Może mniej krzyku, obrażania się a więcej normalnej rozmowy, to może urzędnik będzie miał lepsza pamięć :lol: :lol: :lol:
Pamiętam, jak jedna gazeta napisała o głosowaniu w Gminie Poraj, nie ważne co to było za głosowanie, ale jak głosowali radni wójt i inni.
Wyglądało to tak:
Wszyscy radni, pewnie też i Wójt i pewnie inni uprawnieni do głosowania głosowali "ZA" jedyną osobą głosującą przeciw była radna Polak. Nie wierzę że wszyscy głosujący, głosowali by było gorzej nam, a tylko radna Polak miała rację. Jedynym usprawiedliwieniem tego głosowania uznaję pomyłkę przycisku do głosowania, czy pomyłkowe podniesienie ręki nie w tym momencie 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
We wcześniejszych swoich postach pisałeś,że mnie nie znasz. Aż tu nagle mówisz mi na per-ty. Ty mój słodki wrogu.
Piszesz w cały świat .Nie wiesz nad czym było głosowanie, nie wiesz kto ma uprawnienia do głosowania na sesji ale dobrze wiesz jak ja głosowałam i napewno żle.
Zapewniam Cię , że nigdy się nie mylę w głosowaniu.Zawsze głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i zawsze mam na uwadze ogólnospołeczne dobro mieszkańców Żarek Letnisko.
Zastanów się po co i o co toczysz ze mną walkę. Czy nie lepiej zostać przyjaciółmi?
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Pani Zdzisławo, mnie nie interesuja formalne uregulowania tylko stan faktyczny i nadal uważam, że jest totalnym marnotrawstwem ogrzewanie gazem tak wielkiego, prawie zupełnie nie używanego budynku.Na całym świecie tak jest, że to UŻYTKOWNIK nie właściciel płaci za media. Przecież jeżeli za użytkowne przez strażaków media płaci gmina to znaczy, że płacimy my wszyscy. Czy to jest w porządku? Szkoda, że nie odniosła się pani do tego aspektu mojej wypowiedzi.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Proszę bardzo jeśli chcesz to odpowiadam.
Masz rację jeżeli za coś płaci gmina to znaczy , że płacimy wszyscy.
Ale jednym z zadań każdej gminy jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Dlatego ustawowym obowiązkiem gminy jest ponoszenie wszelkich kosztów OSP tj utrzymanie strażnic , wozów gaśniczych i sprzętu p/poż.
w pełnej gotowości ,itp. Tak jest w naszej gminie i w innych gminach bez względu na to czy się to komuś podoba czy nie. Pomyśl sama jak wiele razy korzystamy z pomocy strażaków ochotników w przypadku pożaru domostw, lasów, w przypadku trąb powietrznych i pozrywanych dachów, czy też podtopień a także udzielają pomocy w wypadkach drogowych itp.
Może sama nigdy takiej pomocy nie potrzebowałaś i obyś nigdy nie
była w takiej potrzebie. Ale uwierz , że OSP jest bardzo potrzebna, ponieważ w każdej chwili i o każdej porze dnia i nocy druhowie strażacy są gotowi by nieść bezinteresowną pomoc i ratunek potrzebującym.
Tak więc druhom strażakom za to co robią na rzecz społeczności należą się gorące podziękowania i należy im zapewnić warunki do pełnienia ich misji.
Nie zgadzam się z Tobą , że zarządzający ma płacić za media, zawsze płaci właściciel budynku czyli gmina jak również właściciel pobiera czynsz z wynajmu pomieszczeń. OSP nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej więc nie mają własnego żródła dochodu.
Ponadto do straznicy OSP są podłączeni jeszcze inni odbiorcy mediów np.
Klub Seniora czy Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska.
W strażnicy OSP organizowane są różne zebrania, okolicznościowe uroczystości gminne itp.
Mam nadzieję, że przybliżyłam nieco temat.
Ponadto dodam ,że rozmawiałam dzisiaj na komisji z P.Wójtem na ten
temat i powiedział, że gaz zostanie niebawem podłączony do OSP.
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Pani Zdzisławo ja zadałam jedno, konkretne pytanie czy nie uważa pani za marnotrawstwo ogrzewanie gazem tak wielkiego budynku dla jednej, choćby nawet najbardziej potrzebnej korporacji? Nasze państwo i nasza gmina gospodarnością nie grzeszą i szczodrze szafują publicznymi pieniędzmi, natomiast kuriozalne i nieprawdziwe jest pani twierdzenie,
że to właściciel budynku, a nie użytkownik płaci za media, których używa.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

malwinka wrote:Pani Zdzisławo ja zadałam jedno, konkretne pytanie czy nie uważa pani za marnotrawstwo ogrzewanie gazem tak wielkiego budynku dla jednej, choćby nawet najbardziej potrzebnej korporacji? Nasze państwo i nasza gmina gospodarnością nie grzeszą i szczodrze szafują publicznymi pieniędzmi, natomiast kuriozalne i nieprawdziwe jest pani twierdzenie,
że to właściciel budynku, a nie użytkownik płaci za media, których używa.
Ja nie uważam za marnotrawstwo. Uważasz że na węglu czy koksie była by taka oszczędność?
Sam ogrzewam dom gazem i za miniony sezon grzewczy nie byłem stratny
a po przeliczeniu przy obecny cenach gaz wyszedłem na to samo jak bym palił eko-groszkiem.

System a raczej piec jest nowej generacji z tego co widziałem.
Jest regulacja temperatury w taki obiektach musi być stała dodatnia temperatura. spadek temperatury może powodować awarie np instalacji grzewczej.
Kto wtedy zapłaci za zalanie np. parkietu na sali? (orientujesz się jaki był by to koszt?)
Kto zapłaci za zalania sprzętu do niesienia pomocy?
Mógłbym tak długo ale nie będę się rozpisywał.
I podstawowe pytanie do Ciebie: Kto ma odpowiadać za utrzymywanie ciepła w strażnicy gdyby był zainstalowany piec na inne paliwo niż gaz?
Nikt w strażnicy nie pełni dyżurów codziennie tak jak w PSP

Myślę że wydanie nawet 3-5 tys zł w skali roku na bezpieczeństwo i komfort ogrzewania w remizie jest nie wielki.
W zamian nasi mieszkańcy mają zapewnioną pomoc w razie zagrażającego im niebezpieczeństwa. A myślę że na nasze bezpieczeństwo nie warto szczędzić pieniędzy.

Proszę uświadomić sobie jedną rzecz: My nie marnotrawimy naszych wspólnych pieniędzy. Każdy "czynny" członek OSP Żarki Letnisko często gęsto wykłada z własnej kieszeni (np. ja ) aby coś zrobić dla naszej społeczności aby było tu lepiej i bezpieczniej. I nikt nie woła o pieniądze.

Zrozumcie że OSP w Żarkach Letnisko działa dla wszystkich nie tylko dla samych siebie. Działa charytatywnie inwestując w to nie tylko swój prywatny czas ale i pieniądze.

Ale najłatwiej zza klawiatury krytykować i dobijać szpilę aby tylko skrytykować bo ma się inne poglądy chodź nie zawsze słuszne
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Nie zgadzam się z Twoim podejściem do tematu.
To co uważasz, że tylko małe budynki należy ogrzewać gazem?
Mamy duży budynek remizy to taki należy ogrzać paliwem ekologicznym
jakim jest gaz. Uwierz , że w budynku tym ogrzewanie właczane jest tylko zimą i tylko na konieczne minimum. Sama czytałaś wielokrotnie jak się niektórzy ludzie bulwersują gdy na zebraniu w remizie jest za zimno.
A to dlatego , że nasi druhowie są bardzo oszczędni i grzeją tylko tak
aby woda nie zamarzła w autach pożarniczych.
Aby zużycie gazu do ogrzewania zmniejszyć to należy wykonać termomodernizację budynku remizy i wymienić nieszczelne okna i drzwi.
I to jest nasz cel jaki sobie postawiliśmy do wykonania w najbliższym czasie.
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

No cóż, pozostanę przy swoim zdaniu, bo po pierwsze przypuszczam, że koszt ogrzewania jest znacznie wyższy niż podaje kobek a po drugie celom bezpieczeństwa przeciwpożarowego służy niewielka część tego obiektu, natomiast wielkie remizy to relikt minionej epoki i wpływów na wsi ZSL-u, a obecnie PSL-u i zupełnie innych funkcji OSP niż sprawy bezpieczeństw p. pożarowego. Zawodowe straże pożarne nie budują sobie i nie wydają pieniędzy na utrzymanie ogromnych budynków tylko inwestują w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Tego też życzyłabym sobie u nas.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

malwinka wrote:No cóż, pozostanę przy swoim zdaniu, bo po pierwsze przypuszczam, że koszt ogrzewania jest znacznie wyższy niż podaje kobek a po drugie celom bezpieczeństwa przeciwpożarowego służy niewielka część tego obiektu, natomiast wielkie remizy to relikt minionej epoki i wpływów na wsi ZSL-u, a obecnie PSL-u i zupełnie innych funkcji OSP niż sprawy bezpieczeństw p. pożarowego. Zawodowe straże pożarne nie budują sobie i nie wydają pieniędzy na utrzymanie ogromnych budynków tylko inwestują w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Tego też życzyłabym sobie u nas.
No widać że nie znasz realiów co do wielkości budynków. Podjedź i zobacz budynki PSP w Myszkowie i zobacz jaką mają sale gimnastyczną. Z tego co widziałem to wielkościowo można porównać z naszym całym budynkiem.
Ale masz swoje zdanie i nic go nie zmieni nawet najlepsze argumenty. Takie twoje prawo.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

kobek wrote:
malwinka wrote:No cóż, pozostanę przy swoim zdaniu, bo po pierwsze przypuszczam, że koszt ogrzewania jest znacznie wyższy niż podaje kobek a po drugie celom bezpieczeństwa przeciwpożarowego służy niewielka część tego obiektu, natomiast wielkie remizy to relikt minionej epoki i wpływów na wsi ZSL-u, a obecnie PSL-u i zupełnie innych funkcji OSP niż sprawy bezpieczeństw p. pożarowego. Zawodowe straże pożarne nie budują sobie i nie wydają pieniędzy na utrzymanie ogromnych budynków tylko inwestują w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Tego też życzyłabym sobie u nas.
No widać że nie znasz realiów co do wielkości budynków. Podjedź i zobacz budynki PSP w Myszkowie i zobacz jaką mają sale gimnastyczną. Z tego co widziałem to wielkościowo można porównać z naszym całym budynkiem.
Ale masz swoje zdanie i nic go nie zmieni nawet najlepsze argumenty. Takie twoje prawo.
A co do kwoty którą podałem to oczywiście różnica w paleniu gazem, a nie całkowity koszt ogrzewania.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Wydaję mi się, że nie jesteś mieszkanką naszej miejscowości bo krytykujesz nasze /mieszkańców/ osiągnięcia z przestrzeni wielu lat.
Ale jednak potrzebne mieszkańcom i nie tylko nam.
Mówisz,że duże budynki to przeżytek. Zobacz jak niedawno powstał ogromny budynek wielofunkcyjny w Jastrzębiu , Dom Ludowy w Choroniu /niedaleko od remizy OSP/,w ostatnim czasie ogromny budynek gminny powstał w Masłońskim itp. Obiekty te służą społeczeństwu naszej gminy. Oczywiście również są ogrzewane gazem. Ale Ty o tym nic nie wiesz więc krytykujesz tylko budynek OSP w Żarkach Letnisko.
"Co to za ptak co w swoje gniazdo s.a?". Daj sobie spokój z Twoimi argumentami.
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Nie umiemy dyskutować i merytorycznie wymieniać poglądów. Na mój pogląd, że utrzymanie i ogrzewanie wielkiego budynku remizy OSP jest marnotrawstwem, przeczytałam po 1. o wielkich zasługach strażaków, których ja nigdy nie kwestionowałam po 2. że nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie jakby utrzymanie remiz miało coś wspólnego z bezpieczeństwem przeciwpożarowym po 3. że inne jednostki mają jeszcze większe remizy i na koniec, że kalam własne gniazdo i w ogóle nie jestem mieszkanką Żarek Letniska. Tymczasem mieszkanką jestem, chociaż od niedawna, a brak w tym zakresie racjonalnego wydawania pieniędzy zarzuciłam i władzom państwowym i gminnym. Między innymi dlatego brakuje pieniędzy i w państwie i gminie /niezapłacony rachunek OSP za gaz/,że publiczne pieniądze lekko wydajemy na niepotrzebne rzeczy. Co do przydatności remizy dla mieszkańców, to ja jako mieszkanka jestem do niej zapraszana 3 razy w roku: na zabawę sylwestrową, na Andrzejki i na zebranie wiejskie, a w roku ubiegłym jeszcze na akademię z okazji święta 11Listopada. I proszę mi odpowiedzieć, tylko bez demagogii, czy te wydarzenia nie mogły się odbyć w salach gimnastycznych szkoły?
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Jako bierny obserwator tej dyskusji, jestem po stronie malwinki.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Zgadzam się z Panią, że " publiczne pieniądze wydajemy lekko na niepotrzebne rzeczy i w państwie i w gminie".
I naprawdę niepotrzebnych wydatków w naszej gminie znalazłaby się cała lista. Jeżeli chodzi o mnie to bardzo jestem przeciwna marnotrawieniu pieniędzy społecznych co można sprawdzić w protokołach z komisji, z Sesji Rady Gminy, na zebraniach wiejskich itp.
Jednak utrzymanie Jednostek OSP jest zadaniem gminy podobnie jak dofinansowanie oświaty, finansowanie kultury i sportu. Oczywiście zgadzam się z Panią aby wszystkie te wydatki były w pełni uzasadnione
/ konieczne i nie za duże/.
Przenoszenie imprez do szkoły ? Po co?. To szkoły i przedszkole organizują zabawy w remizie OSP. Z remizy korzystają też inne organizacje i instytucje nie na każdą imprezę jest Pani zapraszana więc o wielu nawet Pani nie wie. Proszę mi wierzyć, że ramiza jest dobrze wykorzystana. Zapraszamy do remizy np pograć w bilarda.
Trzeba naszym mieszkańcom a szczególnie młodzieży stwarzać warunki do kulturalnego spędzania wolnego czasu poza barami.
Prosze się nie obrażać to tylko wymiana poglądów.
Pozdrawiam ZP.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

W wypowiedzi mojej poprzedniczki występuje zjawisko dobrze znane polskim socjologom rozziewu między poglądem deklaratywnym a reakcją rzeczywistą. W badaniach deklarujemy, że m.in jesteśmy otwarci, tolerancyjni no i właśnie oszczędni, ale nasze, Polaków prawdziwe zachowania dalekie są od tych deklaracji. Wie o tym każdy, kto chociaż trochę interesował się socjologią i badaniami polskiej opinii publicznej. łatwo werbalnie być "przeciw marnotrawstwu" dużo trudniej to wykazać gdy dotyczy konkretnej sytuacji. właśnie dlatego na a demagogii w Polsce karierę zrobiło tak wielu polityków.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

malwinka wrote:Nie umiemy dyskutować i merytorycznie wymieniać poglądów. Na mój pogląd, że utrzymanie i ogrzewanie wielkiego budynku remizy OSP jest marnotrawstwem, przeczytałam po 1. o wielkich zasługach strażaków, których ja nigdy nie kwestionowałam po 2. że nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie jakby utrzymanie remiz miało coś wspólnego z bezpieczeństwem przeciwpożarowym po 3. że inne jednostki mają jeszcze większe remizy i na koniec, że kalam własne gniazdo i w ogóle nie jestem mieszkanką Żarek Letniska. Tymczasem mieszkanką jestem, chociaż od niedawna, a brak w tym zakresie racjonalnego wydawania pieniędzy zarzuciłam i władzom państwowym i gminnym. Między innymi dlatego brakuje pieniędzy i w państwie i gminie /niezapłacony rachunek OSP za gaz/,że publiczne pieniądze lekko wydajemy na niepotrzebne rzeczy. Co do przydatności remizy dla mieszkańców, to ja jako mieszkanka jestem do niej zapraszana 3 razy w roku: na zabawę sylwestrową, na Andrzejki i na zebranie wiejskie, a w roku ubiegłym jeszcze na akademię z okazji święta 11Listopada. I proszę mi odpowiedzieć, tylko bez demagogii, czy te wydarzenia nie mogły się odbyć w salach gimnastycznych szkoły?
Nie będziemy utrzymywać remizy nie będzie straży proste i logiczne ale za to przybędzie proboszczowi więcej wiernych bo będą dawać na mszę o brak pożarów, wypadków, powalonych drzew itp... twój tok myślenia :lol:
Idźmy dalej twoją drogą myślenia - po co oświetlenie na naszych drogach? Myślę że oszczędności po wyłączeniu latarni będą o wiele większe dla gminy.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Nic nie zrozumiałeś kobek z moich wypowiedzi, więc powiem ci tak, w razie wypadku pospieszy ci z pomocą remiza, a nie strażacy, z nowoczesnym sprzętem, na który zabrakło pieniędzy bo wydano go na utrzymanie tejże remizy.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

malwinka wrote:Nic nie zrozumiałeś kobek z moich wypowiedzi, więc powiem ci tak, w razie wypadku pospieszy ci z pomocą remiza, a nie strażacy, z nowoczesnym sprzętem, na który zabrakło pieniędzy bo wydano go na utrzymanie tejże remizy.
To Ty nie zrozumiałaś, najlepiej niech sprzęt stoi na dworze niech rdzewieje
niech go rozkradną wtedy faktycznie utrzymanie w dobrym stanie budynku remizy i sprzętu w nim znajdującym się będzie zbyt dużą rozrzutnością.

Kończę tą dyskusję bo dla Ciebie liczy się tylko twoja RACJA a to mi przypomina troszkę zachowanie pewnego ugrupowanie po prawej stronie za który nie szczególnie przepadam.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
To Ty głosisz w swoich " socjologicznych" rozważaniach demagogię.
Daj spokój i nie przejmuj się już więcej OSP. Są do tego celu odpowiednie służby czy to gminne czy ochotnicze-społeczne, które dbają o nasze bezpieczeństwo i sprzęt oraz cały majątek straży .
Możesz spokojnie spać i więcej nie "doradzać".
Bo jeszcze Cię posłuchają i zamkną lub rozburzą remizę a OSP zlikwidują.
Zobacz do czego doprowadziłyby Twoje dorady?
Proszę Cię bardzo wyrażaj swoje opinie w tematach, na których się znasz.
Pozdrawiam ZP
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Jest pani "przemiłą" osobą :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Malwinko
Ku Twojemu niezadowoleniu gaz został podłączony do remizy OSP.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

I tyle w temacie oszczędności PUBLICZNYCH pieniędzy :D :D :D
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Informuję zainteresowanych że OSP Żarki Letnisko ma swój profil na portalu FACEBOOK.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Prośba o uaktualnienie wyjazdów. W 2015 roku nie ma żadnych wyjazdów, czy wpisów.
Co działo się wczoraj w nocy na ul. Zdrowej?. Była Straż i Policja.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Faktycznie ostatnimi czasy troszkę została strona internetowa OSP oraz profil na facebooku zaniedbana. Postaram się to wszystko nadgonić.
Pozdrawiam
administrator
Post Reply