Zamknięty Basen?

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zamknięty Basen?

Post by Zdzisława Polak »

28.07.2014r piękny , słoneczny wręcz upalny dzień .Godzina 9:30.
Przed basenem 3 autokary zawiedzionych wycieczkowiczów .
A basen oczywiście zamknięty.
Musiałam interweniować w Urzędzie Gminy by otwarto basen.
Czy tak ma wyglądać promocja naszej urokliwej miejscowości.?
Przecież Ci ludzie przebywając u nas na basenie pozostawią trochę grosza w barach , sklepach a zabiorą miłe wspomnienia o Żarkach Letnisko. Mam nadzieję ,że zaczekają na otwarcie basenu o godz 10
i nie odjadą od nas rozgoryczeni.
Dlaczego nadal basen jest zamykany? Przecież prosiliśmy o to P.Wójta na zebraniu , fukcjonuje sonda ponad 66 % za otwarciem basenu i zebrano ponad 300 podpisów mieszkańców za otwarciem basenu.
I co z tego? Władza "wie lepiej" basen jest otwarty w określonych godzinach i koniec.
Przypomina mi to powrót do dawnych lat kiedy alkohol można było kupić
dopiero po 13 godz.
Czy to tak ma być nadal z tym naszym basenem?
Pozdrawiam
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

P. Zdzisławo .....pisze pani "musiałam interweniować " nic pani nie musiała ! ale jako radna ....to pani obowiazek dbanie o jakosc zycia obywateli w Zarkach- Letnisku .....
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety ale basen na noc powinien być zamykany aby ograniczyć śmiecenie na jego terenie, chociaż wieczorem jak jest chłodniej przyjemnie jest posiedzieć na ławeczce, popatrzeć na pływające kaczki i księżyc odbity w tafli wody...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zgadzam się ze Spajdermenem, że jest to mój obowiązek jako radnej o.k.
Ale z pewnością nie podjełabym takiej interwencji gdyby basen był bardziej dostępny dla mieszkańców i gości.
Powiem więcej i tak moja interwencja nie przyniosła zamierzonego skutku.
Ponieważ wycieczkowicze znudzeni zbyt długim oczekiwaniem na otwarcie basenu wsiedli do autobusów i rozgoryczeni odjechali do innej być może bardziej przyjaznej miejscowości.
Należy ubolewać z tego powodu ale również wyciągnąć właściwe wnioski
i wypracować właściwe rozwiązanie problemu.
ZG
Aby ograniczyć śmiecenie na terenie basenu to wystarczy postawić kosze.
pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Problem w tym, że niektórym ciężko trafić do kosza, szczególnie łupinkami słonecznika, poza tym butelkę łatwiej rozbić o chodnik....:(
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Tym razem o dziwo zgadzam się ze Zdzisławą Polak, najpierw toczyłam boje, żeby z otwarciem kąpieliska nie czekać do św. Jana i o dziwo otwarto go chyba tydzień wcześniej. Już w czerwcu na sesji tłumaczyłam panu Wójtowi bezsens takiego ograniczenia czasu funkcjonowania kąpieliska. Zgadzam się że powinno być zamykane na noc, ale dlaczego w upalne dni trzeba czekać do 10 na jego otwarcie, tego zupełnie nie rozumiem. Nie przekonują mnie te "względy bezpieczeństwa", tragiczny wypadek w roku ubiegłym miał miejsce w czasie pracy ratowników i godzinach otwarcia kąpieliska. Jeżeli powodem jest brak pieniędzy na wydłużenie pracy ratowników, to wystarczy czarna flaga i wiadomo, że kąpiemy się na własne ryzyko. A otwierać i zamykać kąpielisko powinien jego gospodarz bo taki istnieje. A niedzielnej sytuacji opisanej przez Zdzisławę Polak nie waham się nazwać skandalem. Mnie po prostu serdecznie żal było tych zawiedzionych dzieciaków.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Faktem jest ,że nasze starania o otwarcie basenu zakończyły się pozytywnie. Ale nikt nie oczekiwał ,że brama basenu od ul.Kąpielowej będzie otwarta w taki sposób, że jej skrzydła przeszkadzają w korzystaniu z chodnika. W związku z tym niektórzy przechodnie kopią w skrzydła bramy by się zamknęła.
Jedna z naszych mieszkanek prosiła mnie o interwencję w tej sprawie Urzędzie Gminy /około 2 tygodnie temu/.
Oczywiście zaraz wykonałam telefon do Urzędu G. z prośbą o zamknięcie bramy tak aby nie przeszkadała przechodniom/usłyszałam od urzędnika, że zajmie się sprawą natychmiast/. Tak się jednak nie stało.
3 dni temu zwróciłam się bezpośrednio do Gospodarza basenu aby zbezpieczył bramę/odpowiedział mi "dobrze"/ i nadal nic się nie zmieniło.
Przecież mieszkańcom nie zależy na tym , żeby brama była otwarta
nam wystarczy tylko otwarta furtka aby można tam wejść, pospacerować czy skrócić sobie drogę do centrum .
Mam nadzieję ,że gospodarz basenu przeczyta ten post i może go zmobilizuje do działania.
pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A ja jestem za tym by wlasciciel zamknal i brame i furtki , basen jest obiektem letnim i w pazdzierniku juz powinien byc zamkniety .... !!
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Nie do końca spidermanie, przecież jest tam też chodnik z kostki i ławeczki, ładny też jest basen oświetlony po zmroku a w zimie można by tam zrobić lodowisko... są na miejscu sanitariaty, niech obiekt służy ludziom, niestety wszędzie potrzeba opiekuna obiektu
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zamknięty Basen?

Post by Marcin »

Odswieżam stary temat. Ktoś się orientuje dlaczego basen został zamknięty od każdej możliwej strony?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zamknięty Basen?

Post by Byly »

To własność Starostwa w Myszkowie, tam trzeba pytać. Chociaż mamy radną powiatową to może doczekamy się odpowiedzi nie tylko czemu basen zamknięty ale może czy jakiekolwiek działania związane z basenem zostały już podjęte od chwili podpisaniu umowy notarialnej o darowiźnie basenu:(
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zamknięty Basen?

Post by Zdzisława Polak »

Tak, basen w Żarkach Letnisku jest teraz własnością Powiatu Myszkowskiego. Basen został zamknięty w celu zabezpieczenia przed dalszą dewastacją obiektu (ktoś zniszczył latarnie, ławki, powybijał szyby w budynku itp.). W budżecie Powiatu Myszkowskiego zabezpieczyliśmy środki finansowe w kwocie 2 mln zł na kompleksową modernizację basenu na lata 2024/2025. Dodam, że ja, jako jedyna radna powiatowa z Gminy Poraj głosowałam za tym budżetem, zaś dwoje pozostałych radnych powiatowych z naszej Gminy nie poparło tego budżetu, w którym widnieją środki na modernizacje basenu. Proszę się nie martwić, ponieważ wszyscy radni powiatowi będący w koalicji rządzącej głosowali za tym budżetem i budżet został większością głosów przyjęty i będzie realizowany( wraz z basenem).
Mimo tego, że Powiat Myszkowski przejął basen w Żarkach L. jedynie po to, aby go wyremontować i żeby mógł służyć mieszkańcom i turystom, to jednak został zaskoczony niemiłą niespodzianką ze strony Wójta Gminy Poraj. Tak, właśnie Wójt Gminy Poraj obciążył Powiat Myszkowski kwotą około 50 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości. I tak właśnie wygląda ta "dobra" współpraca gminy z powiatem. Szkoda słów na ten temat.
Były- tak dla przypomnienia radnych powiatowych z gminy Poraj jest troje.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zamknięty Basen?

Post by Marcin »

Czyli stara dobra komuna powraca: najlepiej zamknąć, zakazać a winę zwalić na zaplute karły reakcji.

Przecież na basenie przesiaduje cały czas ta sama "ekipa" i zamiast zamykania to policja powinna ruszyć dupę i zająć się tym towarzystwem. Za dewastacjami stoją gówniarze z Myszkowa identyfikujący się z tamtejszym klubem piłkarskim, często przyjeżdzający tutaj na "występy".

Basen jest wizytówką i miejscem spotkań dla większości mieszkańców miejscowości. Dlaczego ma być zamknięty przez grupkę smarków i opieszałość policji i właściciela obiektu? Dlaczego Zosieńka, która jest jedynym normalnym punktem gastronomicznym w promieniu 20km ma przez to cierpieć?

Idę teraz o zakład, że basen cały sezon będzie stał "pod kłódką" :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zamknięty Basen?

Post by Zdzisława Polak »

Basen w Żarkach Letnisku już od kilku lat nie jest wizytówką, lecz wstydem dla Gminy. Dlatego Powiat basen przejął i będzie niebawem jego remont. Po zakończeniu remontu, basen w Żarkach Letnisku będzie służył mieszkańcom i turystom. I wtedy będzie wizytówką Żarek Letniska.
Dlatego proszę o nieco cierpliwości i powstrzymanie się od nieuzasadnionej krytyki.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zamknięty Basen?

Post by Zdzisława Polak »

Z uwagi na prośby kilku mieszkańców ( nazwisk nie wymienię) w sprawie otwarcia wejść na teren basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku, uprzejmie informuję, że w dniu wczorajszym tj. 11.03.2024r poprosiłam o to Pana Starostę Piotra Kołodziejczyka. Po krótkiej rozmowie Pan Starosta wydał decyzję o otwarciu basenu. I w dniu dzisiejszym tj.12.03.2024 basen będzie otwarty dla spacerowiczów. Zakaz kąpieli nadal obowiązuje.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Zamknięty Basen?

Post by krotosz »

A ja uważam, że żle się stało, że zdjęto kłódki z bram ogrodzenia kąpieliska, przez zimę nie nazbiorało się śmieci i nie było dalszej dewatacji. Często tamtędy przechodzę i jakoś nigdy nie widziałem tych chętnych spacerowiczów, za to pijącycvh meneli bardzo często, a otoczenie budynku sanitarnego jest ich ulubionym miejscem.Pani Polak wyborcy nie zawsze zgłaszają mądre postulaty, czasami warto mieć też swój rozum.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zamknięty Basen?

Post by Zdzisława Polak »

Krotosz- to jest Twoje zdanie. Ja natomiast zawsze słucham postulatów i wniosków mieszkańców. Dlaczego mamy im odbierać możliwość spacerowania po tym terenie? Zobaczymy, czy mieszkańcy to uszanują? Czas i monitoring pokaże czy była to słuszna decyzja?.
Dziękuję za Twoją opinię.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zamknięty Basen?

Post by Marcin »

Piekło zamarznie, ale wypada mi podziękować p. Polak za inicjatywę i otwarcie basenu.

A jak ktoś ma problem z menelami to niech złapie za słuchawkę i dzwoni na policję, ich zasranym obowiązkiem jest pilnowanie porządku w gminie. Śmiecą i zakłócają porządek wciąż jedne i te same osoby, a 99% ich spotkań na terenie kąpieliska to spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, co już automatycznie powinno sprawić, że pojawi się tam patrol policji.

Tylko policja jak to policja: silni wobec słabych, słabi wobec silnych.
Post Reply