Znak ograniczenia prędkości do 40km/godz

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Znak ograniczenia prędkości do 40km/godz

Post by widz »

Dziękuję radnej Polakowej za zorganizowanie znaku ograniczającego prędkość do 40km/godz na ulicy Raczyńskiej na odcinku od ul. Jasnej w kierunku północno -wschodnim. Wprawdzie wolałbym znak ograniczający do 30km/godz. A to wszystko po to, żeby pojazdy jeżdżące zbyt szybko po tej drodze nie powodowały tumanów kurzu co bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i nasze ogrody i posesje zlokalizowane przy tej drodze.
Myślę , że znak ten spełni właściwie swoją rolę .
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pani Polak najpierw "uszczęśliwia" mieszkańców ulic posypywaniem ulic jakimś tłuczniem, później po protestach mieszkańców ustawia znaki ograniczające szybkość, żeby te tłucznio - gliny nie kurzyły :lol: W lesie są ulice piaszczyste i takie proszę pozostawić Pani Polakowa. Będzie odpowiedni czas na utwardzenie to proszę utwardzić, lecz nie asfaltem, tylko kostką brukową. I po co było wydawać te pieniądze na to pseudo utwardzanie?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
"Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził" -powiada stare przysłowie.
Jedni dziękują, inni za to samo krytykują.
Faktycznie moim zamiarem było ułożenie kostki na ulicy Raczyńskiej aż do ul. Świerkowej / o czym wielokrotnie pisałam/.
W poprzedniej kadencji wykonany został projekt na wykonanie tej ulicy i wpisano do budżetu środki na jej wykonanie w zamian za niewykonaną kanalizację. Moje dalsze starania w tej sprawie w obecnej kadencji
nie znalazły poparcia u naszych żareckich radnych. Postanowiono wykonać nową nawierzchnię tylko do ul. Jasnej /tam gdzie była droga z kostki betonowej./
W związku z tym , że nie wykonano nawierzchni na pozostałej części tej ulicy mieszkańcy prosili o wyrównanie dziur. Gmina wyrównała nawierzchnię grysem. I tyle w tej sprawie.
Pozdrawiam
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Rzeczywiście jak się ma układy w policji to można nawet załatwić ograniczenie prędkości nawet na gruntowej drodze, na której nie da się jechać szybciej niż 40 km. Kolejny spektakularny sukces najlepszej radnej, to próba ogrodzenia parku starymi przęsłami zdemontowanymi w porajskim GOK-u, usilnie nawołuje o to na każdej sesji. Zdaniem radnej to co już nie nadaje się w Poraju jest jeszcze dobre dla Żarek Letniska
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jad PRZEDWYBORCZY SIĘ ZACZYNA :oops:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

trzeba SMRODZIĆ i niszczyć KONKURENCJĘ , bo RADNE 2 ,a okręg 1 :oops:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

WIDZU ty wstrętny PODPUSZCZACZU :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Krotosz
Jesteś w błędzie. To nie Policja ustawiła ten znak tylko Urząd Gminy Poraj
na moją prośbę oczywiście w imieniu mieszkańców ul.Raczyńskiej.
Policja powinna jedynie sprawdzać jak jest przestrzegane to ograniczenie prędkości.
Jeżeli zaś chodzi Ci o ogrodzenie parku od strony północnej o co zabiegałam sama a obecnie wraz Radą Sołecką Żarek Letniska , to ucieszymy się jeszcze bardziej jak Gmina wykona tam ogrodzenie nowe.
Ty jak zwykle wyśmiewasz ten pomysł dla zasady bo to jest mój pomysł.
Pozdrawiam Cię mój krytykancie i życzę Ci miłej niedzieli.
Post Reply