A propos sondażu

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

A propos sondażu

Post by BARBARA »

Ponad 20% osób głosujących w obecnym sondażu opowiada sie za budową na tzw. działce kolejowej parkingu. Ja także jestem zwoleniczką takiego rozwiązania. Oczywiście parking musiałby być zlokalizowany wśród istniejących drzew, absolutnie bez ich wycinania. Byłby to wtedy leśny parking, bardzo pasujący do naszej miejscowości. Zabezpieczał by potrzeby osób przyjeżdząjących na kąpielisko, ale także mieszkańców dojeżdżających na stację, którzy już teraz tam parkują. Myślę, że mógłby służyć także kładowcom jako miejsce treningowe i wtedy nie rozjeżdżali by leśnych polan.
Zlokalizowanie tam parkingu umożliwiłoby zamknięcie dla samochodów odcinka ulicy Kąpielowej od Raczyńskie do mostku, powstałby tam wtedy mały deptak, na którym mogłyby być zewnętrzne ekspozycje sklepów i lokali.
Myślę, że warto podyskutować publicznie o przeznaczeniu tego miejsca.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Raczej nie parking, bo jak się zjedzie stonka z miasta to tam się już mysz nie przeciśnie. Amfiteatr jest, to raczej to miejsce związałbym z nim , Parking jest niepotrzebny. Choć targ który odbywa się w weekendy mnie nie przeszkadza , dobrze że jest zawsze w wolny dzień mogę sobie coś kupić i nie muszę w tym celu wyjeżdżać po za miejscowość.
Warto to uporządkować by było estetycznie, ale nigdy parking a już w ogóle jakiś market
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Często ze zdumieniem czytam te pytania do sondy.
Również dziwią mnie pytania do zagospodarowania placu przed amfiteatrem.
Przecież od kilku lat mamy wykonaną wizualizację całego centrum naszej miejscowości wraz z tym terenem na wschód od torów.
Wizualizacja ta została wykonana przez fachowca Pana Ł.
Prezentowana była mieszkańcom wielokrotnie.
A teraz próbuje się" wyłamać otwarte drzwi".
Z tego co wiem to parking planowany był obok sklepów /ul.Grunwaldzka-
Raczyńskiej/ właśnie wśród drzew bez żadnej wycinki.
Do wdrożenia tego projektu na zagospodarowanie centrum Żarek L. potrzeba tylko pieniędzy i oczywiście pozyskać ten teren na własność gminy. I nad tym trzeba zacząć pracować bardziej intensywnie.
Zgadzam się z wypowiedzią Brunera.
Pozdrawiam ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zastanowić się należy. jaki cel postawiła sobie autorka aktualnie funkcjonującej sondy na stronie żarki l.?
Myślę, że liczy na to i napewno wielokrotnie głosuje aby wykazać ,że Rada Sołecka jest niepotrzebna ponieważ już kilka razy słyszałam jej wypowiedzi w tej sprawie.
Otóż moim skromnym zdaniem,
Rada Sołecka jest organem samorządu mieszkańców i powoływana jest na podstawie art.36ust.2 Ustawy z dnia 08 marca 1990r.o samorządzie gminnym z póżn. zmianami oraz Uchwały Rady Gminy Poraj z dnia 29.12.206r w sprawie zarządzenia wyborów organów jednostek pomocniczych -sołectw.
W tej sprawie obowiązują pewne przepisy i nie należy przy tym majsterkować.
Radę Sołecką jako organ reprezentujący mieszkańców należy wybrać w sposób demokratyczny na zebraniu wiejskim.
Poddawanie w wątpliwość istnienia Rady Sołeckiej jest niepotrzebne
zmierzające do ograniczenie zasad demokracji .
Na to nie może być zdgody.
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Czyżby pani Polak nie była w Radzie Sołeckiej ? No to koniecznie trzeba zrobić zebranie i wybrać ową panią na przewodniczącą ....
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

widziałam "wybór" obecnej rady sołeckeij na zebraniu wiejskim. 5 osób z łapanki, bo prawie nikt się nie chciał zgodzić, na 5 miejsc w Radzie i jawne głosowanie. Mimo,że był jeden głos przeciwny, to jakimś cudem go niezauważono niestety. Blebleble
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Elutka.....z tym problemem, należy zgłosić się do programu KTOkolwiek widział ,ktokolwiek WIE 8)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

To chyba ta kruszynka w czerwonej SEXI piżamce :lol: :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Czerwone leginsy zauważyłem :shock:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Lokalizacja parkingu w okolicy pawilonów handlowych lub na ich tyłach (jeśli by to nie kolidowało z dojazdem do zaplecza i placem zabaw dla dzieci )wydaje się lepsza niż przed amfiteatrem, gdyż znając życie ludzie będą podjeżdżali autami jak najbliżej sklepów.....w/w teren jak i początek uliczki za zachodnim peronem (BTW czy ona ma jakąś nazwę?) gdzie swoje auta zostawiają pasażerowie pociągów, należało by uporządkować i nieco utwardzić aby nie zimą nie było błota a latem kurzu....nie ma na myśli kostki czy asfaltu....zrobienie deptaka na Grunwaldzkiej od Raczyńskiej do opusty...czy to ma sens? pieszych ( aut również) porusza się tam niewiele a do posesji i pawilonów trzeba dojechać, i znowu będą równi i równiejsi.....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Post Reply