pytania do sondy

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

pytania do sondy

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Proszę zobaczyć jak tendencyjne i podstępne jest pytanie do ostatniej sondy.
"Czy właściciel ma prawo budować dom na leśnej działce?"
Odpowiedż "tak" przychodzi nam natychmiast do głowy.
Po pewnym przemyśleniu odpowiedzieć należy "tak ale zgodnie z prawem budowlanym na terenie przeznaczonym do zabudowy, który wyznaczony jest w Planie Przestrzennego Zagospodarowania."
Ale takiego pytania nie ma.
Przy ulicy Porajskiej w Żarkach Letnisku na terenie leśnym wyznaczony jest pewien obszar do zabudowy na którym można budować domy/jest to pas o szerokości 70m po obydwu stronach ulicy Porajskiej/.
Pozostała częsć to las na której nie wolno budować.
Już wielokrotnie o tym pisałam, że dopuszczając do zabudowy cały ten teren leśny od ulicy Porajskiej do torów i od Porajskiej do Nadwarcia zniszczylibyśmy kiladziesiąt hektarów 100-letniego lasu a tym samym
nasz sosnowy,żywiczny mikroklimat.
W sprawie tej z dużym rozsądkiem został uchwalony niedawno i obowiązujący Plan Przestrzennego Zagospodarowania po co więc go podważać?
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Dlaczego podważać obecny plan ?
Otóż szanowna pani chociażby dlatego , że ludzie są równi wobec prawa i ich własności też .
Jeżeli onegdaj mogła pani i my wszyscy wybudować domy na leśnych działkach, bo innych w Żarkach - Letnisku prawie nie ma , to dlaczego odmawia pani tego prawa właścicielom działek przy ul. Porajskiej .
To za komuny władza decydowała o prywatnej własności , teraz w tej sprawie powinni wypowiadać się tylko Ci do których te działki należą i płacą za nie podatki.
Pani cynicznie gra.. wykorzystując niewiedzę mieszkańców Żarek- Letniska .Co do pani intencji , strasząc wycinaniem drzew i zmianą mikroklimatu , a przecież panie przez lata nie przeszkadzały śmierdzące wysypiska śmieci powodujące degradację lasu , one dopiero dawały " sosnowy mikroklimat " :lol:
Wiem że gra pani o dużą stawkę , ale niech pani w tej grze zachowa trochę przyzwoitości !
M
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Chętnie z Tobą podyskutuję jak się podpiszesz imieniem i nazwiskiem.
To Ty jesteś wielkim cynikiem -cyniczką wydajesz "opinie" bezpodstawne
wręcz urojone i nie stać Cię nawet na odwagę żeby się przedstawić.
Przecież właściciele tych działek mogą się na nich budować.
Co Ty człowieku wypisujesz?
Na tym zakończę dyskusję z anonimem.
Pa,pa.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No też jak to pytanie zobaczyłem to mi się wydało jakieś takie wypaczone, bo wnioski z odpowiedzi można interpretować na wiele sposobów (jak komu pasuje).

Pomijam oczywiście samo zagadnienie, bo napisane było już wiele na ten temat i jest to chyba temat na jakąś debatę w gminie, a nie na proste rozsądzenie "tak/nie"...
Dionizy O.
Posts: 9
Joined: 10 Dec 2013, 16:02

Post by Dionizy O. »

Szanowni Mieszkancy Zarek Letniska

My wlasciciele dzialek przy ul. Porajskiej chcemy sie ustosunkowac do nastepnych manipulaci p.r. Polak ktore to sa przedstawione w dniu Sty.3, 2014.
Pytanie na stronie www.zarkiletnisko.pl jest:
“Czy właściciele leśnych działek przy ulicy Porajskiej powinni mieć prawo do budowy na nich domów?”
My wszyscy wlasciciele z pelna odpowiedzialnoscia odpowiadamy “Oczywiście, że tak” poniewaz mamy takie samo prawo do dzialek budowlanych w ZL i chcemy miec takie same dzialki jak pozostali mieszkancy czyli jak ‘Widz’, p.r. Polak tam gdzie mieszka i tam gdzie ma obecnie piekne 2 dzialki o szerokosci 3m od torow PKP do ul. Porajskiej i od ul. Porajskiej w kierunku Warty o dlugosci lacznie ok. 750m jak wynikia z informacji p. ‘Malwinki’ oraz wlascicieli pozostalych dzialek ul. Porajskiej.
Pod zabudowe p.r. Polak ma dobuszczone 70m po obydwoch stronach ul. Porajskiej czyli tyle samo co my pozostali wlasciciele tych dzialek.
W dniu Sty.03,2014 p.r. Polak pisze cytuje “ Przy ulicy Porajskiej w Żarkach Letnisku na terenie leśnym wyznaczony jest pewien obszar do zabudowy na którym można budować domy/jest to pas o szerokości 70m po obydwu stronach ulicy Porajskiej/. Pozostała częsć to las na której nie wolno budować.”
W kolo ten teren jest dopuszczony pod zabudowe w calosci i byl taki sam las. Proponujemy aby p.r. Polak pierwsza dala przyklad i pobudowala na tym 2 piekne domy bo ma 2 dzialki – czekamy na odpowiedz tej Pani poniewaz ma pod zabudowe pow. 3m x 70m=210m’ po obuch stronach ul. Porajskiej.
Niestety ale twierdzimy ze dalej p.r. Polak nie przestaje klamac i wprowadza mieszkancow ZL w blad. Prosilimsmy juz wczesniej aby nam p.r. Polak odpowiedziala na klamliwe i nieprawdziwe informacje ale zamilkla na jakis czas a teraz znowu w nowym roku 2014 uruchomila ponownie swoje nieprawdziwe informacje. Bardzo p.r. Polak bola wypowiedzi ‘Mecenasa’ a on pisze calkowita prawde poniewaz zapoznal sie z tymi problemami od poczatku. Boli p.r. Polak prawda ze wasciciele dzialek powinni decydowac o swoich terenach a nie jakas mala grupa ludzi jak to bylo na zebraniu wiejskim. Radni ZL juz zmienili zdanie o dopuszczenie pod zabudowe 70m od ul. Porajskiej i jakie to spowodowalo koszty do Gminy ale p.r. Polak tego nie moze zrozumiec i napweno tego nie zrozumie przy tym sposobie myslenia jak do tej pory.
Prosimy b. o odpisanie na kilka pytan czego do tej pory p.r. Polak nie zrealizowala.
1.Skad Pani ma informacje ze to jest las ponad 100 letni?
2.Jak ma byc wyciety i zniszczony las na kilkudziesieciu hektarach, zniszczony mikroklimat i kto moze wydac na to takie pozwolenie?
3.Dalej czekamy na podanie kosztow jakie powstaly do Urzedu Gminy decyzjami Pani dopuszczajac pod zabudowe 70m od ul. Porajskiej?

Czekamy na odpowiedz na te pytania od p.r. Polak.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

P. Polak.....
Ja wiem że dyskusja O PROBLEMIE staje się dla pani niewygodna przechodzi pani ad personam..... a to znajdzie pani kulawego dziadka w wermachcie , a to że ktoś nie chodzi do kościoła lub w przeszłości był komuchem .
Ja nie piszę dla poklasku wyborców , bo robią to tylko kiepscy politycy , nie zabiegam o względy wyborców więc nie muszę się przedstawiać , za to szanuję obyczaj przyjęty od zawsze na portalach posługiwania się nickami .
Pani dość pózno odkryła internet więc być może pani tego nie wie .
Interesują mnie prawdziwe poglądy wypowiadających się na forum , więc z zainteresowaniem czytam to co pani pisze pod swoim" nickiem ....."

MECENAS
mieszkaniec52
Posts: 1
Joined: 08 Jan 2014, 19:09

Post by mieszkaniec52 »

mecenas wrote:Dlaczego podważać obecny plan ?
Otóż szanowna pani chociażby dlatego , że ludzie są równi wobec prawa i ich własności też .
Jeżeli onegdaj mogła pani i my wszyscy wybudować domy na leśnych działkach, bo innych w Żarkach - Letnisku prawie nie ma , to dlaczego odmawia pani tego prawa właścicielom działek przy ul. Porajskiej .
To za komuny władza decydowała o prywatnej własności , teraz w tej sprawie powinni wypowiadać się tylko Ci do których te działki należą i płacą za nie podatki.
Pani cynicznie gra.. wykorzystując niewiedzę mieszkańców Żarek- Letniska .Co do pani intencji , strasząc wycinaniem drzew i zmianą mikroklimatu , a przecież panie przez lata nie przeszkadzały śmierdzące wysypiska śmieci powodujące degradację lasu , one dopiero dawały " sosnowy mikroklimat " :lol:
Wiem że gra pani o dużą stawkę , ale niech pani w tej grze zachowa trochę przyzwoitości !
M
Szanowny mecenasie działki o których tu mowa to są działki leśne i na takich póki co nie można budować pięknych czy nie pięknych domów. Działki przeznaczone pod zabudowę nazywają się działkami budowlanymi. Sprawiasz wrażenie jakbyś o tym nie wiedział, i nie ma znaczenia czy to było za tzw. PRL-u czy obecnie za tzw. pożal się Boże demokracji. Co do równości wobec prawa to byłbym ostrożniejszy w wypowiadaniu takich opinii. Powoływanie się na wykorzystywanie "niewiedzy mieszkańców Żarek Letniska" w takiej czy innej sprawie jest raczej ryzykowne. Działek budowlanych w obecnych granicach zabudowy w Żarkach Letnisku nie brakuje. Te działki należy w pierwszej kolejności zagospodarować bo tam już w większości nie ma drzew. Jest także wiele działek zabudowanych starymi zrujnowanymi budynkami, które przez sam fakt swego istnienia obniżają wartość tych działek. Takie miejsca należy przede wszystkim zagospodarować ponownie z korzyścią dla całej miejscowości. Ja osobiście nie widzę żadnych powodów aby dopuszczać te przedmiotowe działki leśne pod zabudowę mieszkaniową czy jakąkolwiek. Z tego co tu na forum czytałem to ta grupa czy grupka inicjatywna proponuje działki 1000m2. To ja się pytam- gdzie na takiej działce jest miejsce na las? bo ja takiego miejsca nie widzę. Na początku trochę zostawią drzew a potem po jednym będą wycinać aż zostaną same tuje i tym podobne wynalazki. Bo tak to jakoś jest, że chcemy mieszkać w lesie ale najlepiej żeby drzewa były u sąsiada. W takim razie jeżeli ktoś nie chce mieć lasu na podwórku to powinien się wybudować na terenie gdzie lasu nie ma a nie budować się w lesie po to, żeby go wyciąć.
Wygląda mi na to, że ktoś tu nakupił skrawków lasu za drobne pieniądze i teraz chce doprowadzić do przekwalifikowania działek leśnych na budowlane aby dobrze na tym zarobić. Oczywiście nie jest to przestępstwo ale społeczeństwo nie musi się na to zgodzić bo nie jest to w żadnym przypadku w jego interesie. A ten, że tak powiem hurtownik skrawków lasu nie zarobi tyle co zamierzał ale i nie straci.
Wracając do tych proponowanych przeze mnie terenów, które należałoby zagospodarować to aż się dziwię P. Barbarze, która tak lobbuje za rozwojem ŻL, że nie proponuje terenu między ulicami: Słoneczną a ulicą przy której mieszka Pani radna w stronę wschodnią. Wystarczy dla tego terenu zrobić odwodnienie a media wszelki są nie trzeba nic doprowadzać. Zniknęłaby ta wylęgarnia komarów i byłoby to z pożytkiem dla całej okolicy. Jakie to dziwne, że widzimy coś daleko a nie zauważamy czegoś pod nosem- prawda P. Barbaro? Mam nadzieję, że teraz P. Barbara zmieni podejście do tematu.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Niestety mieszkańcu52 podejścia do tematu nie zmienię, bo nadal uważam, że dla rozwoju Żarek Letniska potrzebne są NOWE tereny budowlane, na których cena działek będzie rozsądna, nie zmienię również dlatego, że dla mnie PRAWO WŁASNOŚCI jest podstawą praworządnego państwa, a właściciel powinien mieć z kolei prawo do korzystania ze swojej własności. Wszyscy wybudowaliśmy domy na terenach leśnych, a nasza miejscowość w ogóle powstała po wycięciu litego lasu, więc argumenty o ochronie drzew zupełnie mnie nie przekonują. Mamy ogromne obszary lasów w zarządzie Lasów Państwowych, które nigdy nie zmienią swojego charakteru. Natomiast teren, o którym piszesz w przyszłości będzie miał charakter budowlany, jak tylko rozstrzygnie się sprawa roszczeń spadkobierców hrabiny Raczyńskiej. Wchodzi on bowiem w skład ponad 9 ha gruntów w Żarkach Letnisku, którego zwrotu domagają się spadkobiercy hrabiny. Sprawa toczy się już kilkanaście lat, decyzje wojewody oddalające roszczenia, unieważnia minister rolnictwa i tak w kółko. Kolejna decyzja wojewody ma zapaść w lutym. Jeżeli sprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść gminy, na pewno nastąpi zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego dotycząca tego terenu. Tylko, że ja nie widzę związku między tymi sprawami, jedno nie wyklucz drugiego. Czytając jednak niektóre wypowiedzi mam wrażenie, że ta troska o "interes publiczny" jest przykrywką dla zwykłej zawiści.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Widzę, że nie rozumiesz roli Rady Gminy i Radnego.
Jak sama dobrze wiesz to Rada Gminy w formie uchwał określa pewne priorytety , zasady funkcjonowania gminy w szerokim tego słowa znaczeniu.
Do obowiązków Rady należy wytyczać pewne kierunki w działaniu na przyszłość, między innymi ustalać które tereny pozostawić jako lasy a które przeznaczyć pod zabudowę.
Tak też po długich przemyśleniach Rada Gminy w tym my radni z Żarek Letniska zgodnie ze Studium Uwarunkowań i ze swoim sumieniem w interesie ogólnospołecznym uchwaliliśmy Plan Przestrzennego Zgospodarowania w tym również dla terenu ulicy Porajskiej ,Prostej w Żarkach Letnisko.
W planie tym uchwalono pewne tereny dopóścić do zabudowy a pozostałe tereny pozostawić jako leśne/o czym już wielokrotnie pisałam./
Głosowałaś również "za" powiem więcej byłaś przekonana o słuszności takiej decyzji.
Ciekawa jestem co wpłynęło na tak diametralną zmianę Twoich zapatrywaniach i Twoich działań w tej sprawie? Kto i w jaki sposób tak skutecznie Cię przekonał?
O czyjej to zawiści piszesz?
Bardzo Cię proszę przemyśl to jeszcze raz.
Pozdrawiam ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pani Polak ...........pani cynizm i wiara w siebie przechodzi ludzkie pojęcie !! Tylko ktoś pani pokroju potrafi tak przeinaczać fakty i pouczać inne osoby ! Tu zaznaczam ..............jeżeli jeszcze raz pani lub pani syn porówna mnie do kogoś z forum ............ujawnię wszystko na pani temat !!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Proszę zobaczyć i wyciągnąć wnioski.
Ja zwróciłam się z pytaniami do Barbary a odpowiedzi udziela mi mecenas i to z jakim atakiem. Czy to nie jest dziwne i zastanawiające?.
Mecenasie pisząc "... jeżeli jeszcze raz pani lub pani syn porówna mnie do kogoś z forum ...ujawnię wszystko na pani temat.."
- stosujesz wobec mnie szantaż a za szantaż możesz być ukarany.
Proszę Cię bardzo nie mieszaj do tego wszystkiego jeszcze mojego syna . Jeżeli masz takie uprawnienia to pisz o mnie wszystko.
Ja nie mam nic do ukrycia.
Acha, jeżeli możesz to proszę odpowiedz mi za co Ty mnie tak nienawidzisz? co takiego Ci zrobiłam?.
I mimo wszystko pozdrawiam.
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Drodzy Forumowicze....
czy zawsze musicie się tak gryźć na tym forum?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

zg, ale narobiłeś, teraz, nikt, nic nie pisze na forum :roll: Czytałem to forum, coś wiedziałem, co dzieje się w naszej miejscowości, teraz nic nie wiem. Za bardzo skarciłeś forumowiczów :wink:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Może teraz p. Polak nie posądzi mnie że tylko piszę jak zwraca się do Barbary ............radna Polak odpowiada tylko na te posty które nie dotyczą p. Polak , za to we wszystkich sprawach nie związanych osobiście ma bardzo dużo" wiadomości " i te przekazuje ..........prawdziwe czy nie ..........to nie jest ważne ! ważne że porusza sprawę która może i powinna być poruszona ale nie przed kanalizacją ........przecież to pieniądze wyrzucone w błoto !!!
ido
Posts: 6
Joined: 19 Nov 2007, 22:06

sonda

Post by ido »

Ludzie o co tu chodzi ??? Ja mysle ze ci ludzie kupując działki lesne byli swiadomi co kupuja, bo jesli chcieli się budować to trzeba było kupic działki budowlane jak to zrobili wszyscy którzy wybudowali domy w Żarkach. :D
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ido, te le4śne działki to nie są działki kupione, lecz dziedziczone od lat, a nadane w latach 30-tych przez hrabinę Raczyńską, domniemywam , że właśnie w intencji poszerzenia tworzonej przez nią kolonii leśnej Żarki. Ona z pewnością nie przypuszczała, że tzw. plany zagospodarowania przestrzennego uniemożliwią realizację jej idei- miejscowości-ogrodu. Decydując się na lokalizację MIEJSCOWOŚCI w zwartym lesie wiedziała, że jest niezbędne poświęcenie drzew na rzecz funkcjonalności miejscowości. Dlatego zaplanowała szerokie ulice, place różnego przeznaczenia /targowisko, kort tenisowy, boisko sportowe/ wiedząc, że będzie to wymagało wycinania drzew. Zachowanie drzewostanu i leśnego klimatu miały gwarantować określonej wielkości działki budowlane. To co w tej chwili dzieje się z działkami przy ulicy Porajskiej, nie ma nic wspólnego z ochroną
mikroklimatu, jest po prostu walką o bardzo przyżiemny prywatny interes.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro

Jak potrafisz tak zakłamywać rzeczywistość? Skąd Ty masz taką wiedze?
Wogóle nie znasz historii naszej miejscowości. Dlaczego więc piszesz takie bzdury?
Te działki leśne nigdy nie były własnością Hrabiny Raczyńskiej to działki chłopskie z dziada pradziada.Dlaczego są wąskie? ano dlatego,że dziadek podzielił sprawiedliwie wzdłuż między swoje dzieci a dzieci podzieliły też sprawiedliwie wdłuż między swoje dzieci.
Działki Raczyńskich są inaczej zaplanowane , są duże z szerokimi ulicami
i jak piszesz z wyznaczonymi terenami pod park, boisko itp
Tereny po Raczyńskich przeszły kiedyś "upaństwowienie" i na terenie planowanego np. parku w czsach komuny wydzielono działki budowlane,
które następnie zostały sprzedane a potem zabudowane.
O odzyskanie terenów niesprzedanych ubiegają się spadkobiercy Raczyńskich do dzisiaj i nie wiadomo jak się to wszystko zakończy.

Ido
Masz racje, zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Te działki leśne przy ul. Porajskiej, Prostej to tereny leśne , chłopskie,
o różnej szerokości prawie wszystkie wykupił pewien Pan
/nie mieszkający nawet w Polsce/.
Następnie złożył wniosek o dopuszczenie do zabudowy tego terenu.
Rada Gminy w drodze uchwały wyznaczyła tereny do zabudowy a pozostała cześć to dalej las. Na budowlance można się budować a na terenach leśnych nie.
Taka jest prawda i należy ją przyjać do wiadomości.

Pozdrawiam
DARIUSZ
Posts: 2
Joined: 03 Dec 2013, 12:18

Post by DARIUSZ »

P.Polak z Pani wpisów wynika że Pani nic nie odpwiada , a to, że pytanie do sondy jest tendencyjnie sformułowane, a to, że ktoś skupił kawałki działek na których nic nie można było zrobić. Uważam że ma Pani jakieś prywatne urazy do osoby która chce zainwestować w rozwój Żarek Let. Żadne argumenty do Pani nie przemawiają na zasadzie nie bo nie.Dopuszczone 70m do zabudowy przy ul Porajskiej, uważam że w 1/4 powinno stanowić zielony pas ochronny od drogi, a pozostałe tereny do torów i do Warty powinny być dopuszczone do zabudowy, dając tym samym możliwość na osiedlenie się nowym mieszkańcom z nowymi pomysłami. Mieliśmy już gospodarza w naszej gminie który wymarzył sobie zieloną gminę , tylko zapomiał o tym że wyzbywająć sie z gminy firm i ludzi z inicjatywą,wyzbywał się również pieniędzy.Mam nadzieję że skoro znalazła sie osoba kóra chce wyłożyć pieniądze i zainwestować w rozwój Żarek L. to nie popełnimy takiego samego błędu ,bo nas poprostu na to nie stać.

Pozdrawiam.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zdzisława Polak wrote:Barbaro

Jak potrafisz tak zakłamywać rzeczywistość? Skąd Ty masz taką wiedze?
Wogóle nie znasz historii naszej miejscowości. Dlaczego więc piszesz takie bzdury?
Te działki leśne nigdy nie były własnością Hrabiny Raczyńskiej to działki chłopskie z dziada pradziada.Dlaczego są wąskie? ano dlatego,że dziadek podzielił sprawiedliwie wzdłuż między swoje dzieci a dzieci podzieliły też sprawiedliwie wdłuż między swoje dzieci.
Działki Raczyńskich są inaczej zaplanowane , są duże z szerokimi ulicami
i jak piszesz z wyznaczonymi terenami pod park, boisko itp
Tereny po Raczyńskich przeszły kiedyś "upaństwowienie" i na terenie planowanego np. parku w czsach komuny wydzielono działki budowlane,
które następnie zostały sprzedane a potem zabudowane.
O odzyskanie terenów niesprzedanych ubiegają się spadkobiercy Raczyńskich do dzisiaj i nie wiadomo jak się to wszystko zakończy.

Ido
Masz racje, zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Te działki leśne przy ul. Porajskiej, Prostej to tereny leśne , chłopskie,
o różnej szerokości prawie wszystkie wykupił pewien Pan
/nie mieszkający nawet w Polsce/.
Następnie złożył wniosek o dopuszczenie do zabudowy tego terenu.
Rada Gminy w drodze uchwały wyznaczyła tereny do zabudowy a pozostała cześć to dalej las. Na budowlance można się budować a na terenach leśnych nie.
Taka jest prawda i należy ją przyjać do wiadomości.

Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Trochę historii, chłopskie lasy nie były chłopskie od zawsze i nie mogły być "dziedziczone z dziada pradziada" ponieważ uwłaszczenie chłopów nastąpiło dopiero w końcówce XIX w. Działki przy Porajskiej pochodzą z nadania chłopom, podzielonych serwitutów i już w chwili nadania były to niewielkie obszary.Żeby nie wdawać się w historyczne wywody napisałam, że podziałów tych dokonała hrabina.
Dionizy O.
Posts: 9
Joined: 10 Dec 2013, 16:02

Post by Dionizy O. »

W nawiazaniu do ostatniej wypowiedzi p. Polak z dnia Sty.23,2014, wlasciciele dzialek ul. Porajskiej chcielibysmy sie ustosunkowac na temat nastepnej nieprawdziwej wypowiedzi i klamliwej informacji na temat hisotrii tych dzialek.
P. Barbara zarowno w dniu Sty.23,2014 jak i w dniu Sty. 26, 2014 wyjasnia ta nieprawde co zostalo napisane w p. Polakowej wersi. P. Polak pisze ze p. Barbara zaklamuje rzeczywistosc, skad ma ta wiedze ze wogole nie zna historii ZL, pisze takie bzdury ale akurat jest to dokladnie odwrotnie. Te wszystkie okreslenia to tylko pasuja do p. Polak.
My wlasciciele tych terenow znamy prawde od poprzednich wlascicieli a niektorzy jeszcze zyja a oprocz tego na temat historii ZL jest informacja w internecine i wystarczy tylko przeczytac, jest to zgodne z ta informacja co przekazuje p. Barbara.
Ziemie, na ktorej leza dzisiejsze Zarki zakupil w 1916 Karol hrabia Raczynski ze Zlotego Potoku. W roku 1928 wplynelo do Starostwa w Zawierciu podanie od hrabiostwa Stefani i Karola Rzczynskich na rozparcelowanie 100ha lasu na dzialki budowlane i ich rozprzedanie. Po trzech latach, czyli w 1931 roku, rowniez w wrzesniu Raczynscy wystepuja po raz drugi do Starostwa w Zawierciu o zezwolenie na parcele dalszej czesci 133ha w Zarkach. Byly to tereny Zarki, Nowa Wies, Wysoka. Raczynscy mieli szlachetne zamiary stwozyc tutaj piekne osiedle letniskowo – wypoczynkowe.
Wiadomo, ze te decyzje wymagaly wycinania drzew pod budynki ale p. Polakowej wtedy to nie PRZESZKADZALO bo jej jeszcze nie bylo, wiec jak moze znac historie i troszczyc sie o mikroklimat. Piszac te brednie i bzdury ze dzialki te nie byly wlasnoscia hrabiny Raczynskiej jest nie do przyjecia. Dalej wymyslony podzial przez p. Polak z dziada na pradziada to nastepny nie wypal i brednie.
Po uwlaszczniu chlopow Hrabina przekazala chlopa z Nowej Wsi jako dodatki do gospodarstw w Zarkach przy ul. Porajskiej w zaleznosci od ilosci dzieci w rodzinie szerokosci tych paskow od 3-10m i stad do dzisiejszego dnia takie dzialki zostaly.
Kto mial wiecej dzieci dostal wieksza szerokosc paska. Nie moglo to byc przekazywane z dziada pradziada bo ani dziad ani pradziad nie otrzymal tego z ksiezyca.
Bardzo p. Polak popiera wypowiedz ‘ido’ ale znowu brak prawdziej informacji do konca.
Jezeli te dzialki prawie wszystkie wykupil pewien Pan nie mieszkajac nawet w Polsce to jest to nie zgodnie z obowiazujacym prawem. Jest p. radna, osoba publiczna wiec chcemy aby p. podala to nazwisko i wyjasnic to do konca.
Porponujemy p. Polak aby doklanie przeczytala wypowiedz z dnia Sty.25,2014 Dariusza i wyciagnela z tej informacji wnioski. Jezeli ta wypowiedz nie spowoduje u pani wszczasu myslenia to nie uwiezymy ze sie p. kiedykolwiek przekreci z swoim mysleniem i dalej sie p. bedzie troszczyla niby o mikroklimat w Zarkach.
Post Reply