Zmiana terminów i częstotliwości opłat za odpady

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zmiana terminów i częstotliwości opłat za odpady

Post by Zdzisława Polak »

Na grudniowej sesji 2013 r. dokonaliśmy zmiany terminów i częstotliwości uiszczania opłat za odpady.

Zmiana polega na tym ,że dotyczas płaciliśmy za każdy miesiąc do 10 dnia każdego miesiąca.

Od 01.01.2014 płacimy bez wezwania w łącznej wysokości za dwa miesiące kalendarzowe , w terminach:
1/ za styczeń i luty do 10 marca,
2/za marzec i kwiecień do 10 maja,
3/za maj i czerwiec do 10 lipca,
4/za lipiec i sierpień do 10 września,
5/za wrzesień i pażdziernik do 10 listopada,
6/za listopad i grudzień do 31 grudnia danego roku.
pozdrawiam ZP
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Ci nasi radni to nie maja się chyba czym zajmować, po jaką ch....zmieniali te opłaty, ja nadal będę płacic co miesiąc bo łatwiej mi zapłacić 26 zł niż 52, czy to nie jest oczywiste. Mądrzy przechodzą na opłaty co miesiąc bo to poprawia ściągalność, ale naszym radnym chyba na tym nie zależy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kingo 98
Nie wiem dlaczego tak emocjonalnie podchodzisz do tej korzystnej dla społeczeńswa zmiany?.
Jeżeli wolisz płacić co miesiąc to możesz, nikt nie zabiera Ci tego prawa.
Ja osobiście uważam, że płatność co dwa m-ce jest wygodniejsza i tańsza
ponieważ płacąc w banku czy na poczcie oszczędzamy jedną opłatę za przelew. Zamiast dwa razy po 3,50zł czy po 5 zł to zapłacimy tylko jeden raz 3,50 lub 5zł. Zaoszczędzimy też na czasie który poświęcić należy na pójście na pocztę , do banku czy do Sołtysa.
Są jeszcze inne oczczędności z tego tytułu np.mniej pracy ma księgowa która ewidencjonuje te wpłaty itp.
Ale Ty szanowna Kingo98 zrób jak uważasz , decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ja uważam, że kinga98 ma rację....łatwiej się płaci po mniej ale częsciej...ważne żeby była taka możliwość.
Post Reply