Wybory w 2014 do rady gminy

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Wybory w 2014 do rady gminy

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy
Jestem zobowiązana poinformować Państwo ,że Sejm RP w ostatnim czasie podjął Ustawę tzw " kodeks wyborczy" w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach do 20.000 mieszkańców. A w ślad za tą ustawą nasza Rada Gminy Poraj podjęła konsekwentnie w tej sprawie Uchwałe.
Na podstawie w/w aktów prawnych cała gmina Poraj została podzielona na 15 okręgów wyborczych.
W tym nasza miejscowość podzielona została na 3 okręgi wyborcze.
Wybory radnych polegać będą na tym,że w każdym okręgu można będzie wybrać tylko 1 radnego czyli można będzie oddać tylko 1 głos.
Do tej pory wybierając radnych można było głosować na trzech radnych.
W związku z tym moim skromnym zdaniem nasze prawo wyborcze zostało
ograniczone ponieważ nie mamy wpływu na wybranie 3 radnych którzy mają nas reprezentować lecz każdy wyborca ma prawo wybrać tylko 1 radnego. Na wybór 2 pozostałych radnych nie będziemy mieli wpływu.
Dodam jeszcze, że od momentu zmiany tych przepisów upłynęło już trochę czasu i nikt ze strony gminy o tym nie poinformował społeczeństwa
Dzisiaj na Sesji Rady Gminy poruszyłam po raz kolejny ten temat i prosiłam Władze naszej gminy o informowanie mieszkańców o nowych
przepisach i nowym kodeksie wyborczym.
Podkreślam,że w/w zmiana tych przepisów dotyczy tylko gmin małych do 20.000 mieszkańców, dlaczego nie dotyczy gmin powyżej 20.000 mieszkańców?
Serdecznie proszę o wypowiedzi w tej sprawie.
Pozdrawiam ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 23 Nov 2013, 16:52, edited 1 time in total.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

To ile rząd robi sobie z głosu szarych obywateli takich jak my widać było przy głosowaniu nad referendum w sprawie pójścia 6 latków do szkoły.
Milion zebranych podpisów poszło na marne. Premier nawet nie zaszczycił obrad swoją osobą.
Wracając do tematu: Sejm podjął taką ustawę i będziemy głosować według nowych zasad, nic nie zmienimy.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

W tej informacji przydałoby się jednak więcej ścisłości, otóż sejm uchwalił tę ustawę w styczniu 2011r, a więc nie tak znowu ostatnio, a ja na tym forum podałam informację o nowych okręgach wyborczych w Żarkach Letnisku w grudniu 2012 r, a więc także rok temu./post w zakładce sołectwo NOWE OKRĘGI WYBORCZE/ Nadal w Żarkach Letnisku wybieramy 3 radnych, będzie jak zawsze tylko 1 obwód głosowania w szkole, mandat zdobędą te osoby, które uzyskają największą ilość głosów, tylko komisja będzie miała mniej liczenia, a startujący w wyborach będą musieli dołożyć większych starań by dotrzeć do swoich wyborców, w okręgu z którego będą startowali.Jak wyjaśniała poseł Rospondek, na niedawnym spotkaniu w Poraju zmiany te wynikają z ujednolicenia systemów wyborczych do wszystkich organów przedstawicielskich/ głosujemy na 1 prezydenta,1 senatora,1 posła/ pozwolą także na wyeliminowanie tzw. list partyjnych, w których wygrywała osoba z pierwszego miejsca na liście. Pani poseł była szczerze zdziwiona naszymi krytycznymi uwagami, w sprawie nowej ordynacji i stwierdziła, że w czasie 2 lat pracy komisji sejmowych nad tą ustawą /KODEKS WYBORCZY/ żadne z ciał konsultacyjnych nie zgłaszało zastrzeżeń, a wprost przeciwnie komisja sejmowa miała ogromne poparcie dla nowych rozwiązań. Skutki ustawy zobaczymy za rok.
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Też zawsze wydawało mi się, że to lepszy sposób głosowania na konkretną osobę, a nie na partię i sprawiedliwy, kto ma najwięcej głosów wygrywa?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbara jak zwykle ma inny punkt spojrzenia na każdy problem.
Dla zmylenia Barbara napisała.. "nadal w Żarkach Letniku wybieramy 3 radnych ".
Umyślnie nie podała, że dotychczas każdy z nas miał prawo oddać głos na 3 kandydatów na radnych a teraz każdy z nas ma prawo oddać tylko głos na 1 kandydata. Każdy z wyborców przypisany jest do jednego okręgu wyborczego i tylko w tym okręgu może oddać głos tylko na 1 kandydata.
Dotychczas do rady gminy głosowaliśmy na konkretną osobę.
Jedynie do rady powiatu i wyżej głosowaliśmy na listę partyjną
/głos oddany na konkretną osobę np z pozycji 5 ale zwyciężała osobq z 1-go miejsca na liście/. To faktycznie było niedobre.
Ale w przypadku naszej gminy zmiany są niesprawiedliwe gdyż np.mieszkańcy Żarek L. mieli wpływ na wybór 3 radnych a teraz mamy wpływ na wybór tylko jednej osoby. Jest to ograniczenie praw i z tym się nie zgadzam.
ZP
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No, ale teraz będę wiedział kto konkretnie wszedł z mojego okręgu i to będzie wskazówka kto mnie reprezentuje - będzie jedna konkretna osoba, a nie trójka.

Mnie się to podoba. Oczywiście zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce, ale pomysł żeby mieć konkretnego człowieka zamiast grupy trzech uważam za słuszny.

Co jeśli Pan XY startował z wszystkich 3 okręgów w Żarkach i wygra w każdym z trzech?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Ja też uważam, że to jest bardzo dobre rozwiązanie i wyeliminuje przypadkowych ludzi, na których głosowano dlatego, że miało se prawo do postawienia, aż 3 krzyżyków. Lee nie martw się bo pan XY może swoją kandydaturę zgłosić tylko w jednym okręgu wyborczym.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

W Żarkach Letnisku jestem częstym gościem. Kupiłam dom i chcę zamieszkać na stałe, dlatego bardzo się cieszę ,że mamy wybory jednomandatowe. Wreszcie wybierzemy osoby, które godnie będą reprezentowały w Gminie ,naszą wspaniałą miejscowość. Może wreszcie skończy się partyjne uzależnienie i kolesiostwo.
Warto mieszkańcom przedstawić na tym forum kandydatów, bo starsi ludzie i NOWI tacy jak ja głosują tak jak im ktoś każe.
Co o tym sądzicie?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pewnie będziemy tutaj pisać o kandydatach, ale teraz jest jeszcze za wcześnie, nie wiemy kto będzie kandydował?
Można się domyślać, że wystartuje dotychczasowa trójka radnych:
Pani Barbara
Pani Polak
Pan Klimek
Pani Barbara i Pani Polak są chyba z tego samego okręgu wyborczego? To będzie ciekawa walka 8)
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Dziękuję
przejrzałam forum i zauważyłam, że panie są bardzo aktywne ( oczywiście w pisaniu ) . Jedna jest niezależna , a druga ???? nie znam tych osób , ale słyszałam bardzo różne opinie.....jest jeszcze trochę czasu .. może będą ciekawsze osoby . To ważne , kogo wybieramy oraz na czyją pomoc i życzliwość możemy liczyć.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Czy ten burmistrz jest z Żarek Letniska?
:shock: :shock:
http://www.wlodzimierz-zak.pl/o-mnie/
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Tak mieszka u nas 8)
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Ma pozytywną opinię i jest lubiany przez ludzi :D
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

wykształcony ( UMIE LICZYĆ)
słyszałam ,że nie narobił dużych długów , szanuje ludzi , nie brakuje mu pieniędzy na OŚWIATĘ
:roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pan Żak jest rzeczywiście sympatycznym człowiekiem i mieszka w Żarkach Letnisku, ale jest burmistrzem Myszkowa, miasta o jednym z najwyższych poziomów bezrobocia w województwie śląskim. Jeżeli będzie kandydował na burmistrz to będą na niego głosowali mieszkańcy Myszkowa.Ja jednak wolałbym mieć pracę, niż szacunek burmistrza
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

myślę ,że i jedno i drugie...dla młodych i bezrobotnych PRACA , a dla takich jak Ja wystarczy SZACUNEK
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ola
Nawet kandydatura Pana Żaka na wójta gminy Poraj mi się podoba.
Aktualny wójt miałby konkurenta w wyborach i poza tym jest to mieszkaniec Żarek Letnisko to zadbałby lepiej o naszą miejscowość.
A wynagrodzenia wójta gminy poraj jest zachęcające.
pozdrawiam
ZP
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Drogi Mecenasie ...
nie można po TRUPACH dążyć do celu. Ludzie widzą Twoją pracę , ale nie rozumieją MYŚLENIA :roll: Są zawsze dwa czynniki: ekonomiczny i LUDZKI ???? Pozdrawiam :D
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

ola............. jak na osobę która nie mieszka w Żarkach-Letnisku ........jesteś nad podziw zorientowana w sprawach miejscowości ..... możesz tak pisać , ale nie wiem czy to ma sens ! Ja mieszkam w Ż-L .....nie mam zbyt wiele czasu na śledzenie forum i życia codziennego mieszkańców .....a tym bardziej na pracę i zaangażowanie radnych w sprawach sołectwa .....śmiem wątpić w prawdziwość Twoich intencji ......!!!
POZDRAWIAM
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Mecenasie
Rozwaliłaś mnie swoją "prawdomównością". Piszesz .że nie masz czasu śledzić i pisać na forum . A zobacz sobie ile jest twoich postów tylko 166.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

UPS.. chyba włożyłam kij w mrowisko :roll:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

mecenasie !
przestaniemy pisać , jeśli WRESZCIE siądziesz sobie na " czterech literach " i przestaniesz wkurzać normalnych OBYWATELI...przestań mieszać..WSZYSCY mamy tego DOŚĆ :evil: :evil:
Jemioł
Mieszkaniec
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2009, 17:03

Post by Jemioł »

Dobrze, że dyskusja na temat wyborów rozpoczyna się tak wcześnie, bo nowe zasady, jednomandatowe okręgi wyborcze, mogą przynieść zupełnie nieoczekiwane wyniki. Myślę, że obecny wójt nie będzie miał kontrkandydata, chociaż może???
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

""Milutka"" madziu...(zauważ aż dwa cudzysłowy) mam taki zwyczaj , jak chyba każdy homo sapiens że pisząc siedzę właśnie na czterech literach . Czyżbyś to robiła inaczej ? Bardzom ciekaw jak ty to robisz ? A na nerwy reklamują sporo leków bez recepty , radzę zażywać to może pomoże na nerwy i na megalomanię . Ludwik XIV król Francji (gdybyś nie wiedziała) powiedział : państwo to ja .....a madzia powiedziała " forum to ja" mnie próbujesz zdenerwować , denerwujesz innych forumowiczów . Pisz sobie madziu ...ad rerum nie ad personam ......
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

mecenasie :lol: :lol: :lol: :lol:
JAD I ZŁOŚĆ piękności szkodzi :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

madziu ...........chyba nie zrozumiałaś mojego postu , przeczytaj uważnie ! Kończę polemikę z tobą ! Mnie uroda nie jest tak potrzebna jak tobie !
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy
Na dzień 28.03.2014 r o godz 10:00 zaplanowana jest Sesja Rady Gminy w Poraju.
W porządku obrad mamy propozycje zmiany niedawno podjętych uchwał
w sprawie okręgów wyborczych i ilości kandydatów w okręgach wyborczych.
Ciekawa jestem jakie to zmiany chce wprowadzić Pan Wójt w tym temacie?. Dowiem się na komisjach więc podam szczegóły.
Na dzień dzisiejszy mogę się tylko domyślać , że komuś nie odpowiada ustalony podział Żarek L. na tak wyznaczone okręgi wyborcze i chce coś pokombinować oczywiście z korzyścią dla Siebie.
Nawet wiem kto nad tym usilnie "pracuje".
Pozdrawiam ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 24 Mar 2014, 23:02, edited 2 times in total.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Jak widać na "załączonym obrazku " RADNI wrócili z wycieczki ......
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szanowna pani Zdzisławo, wybory coraz bliżej, więc może pora wyjawić co "pokombinowano" w okręgach wyborczych i kto nad tym "pracował". Obiecywała pani rewelacje ???
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

mecenasie , aleś TY pamiętliwy ...daj spokój , gdyby były rewelacje , już dawno byśmy o tym WIEDZIELI..wniosek z tego ,że REWELKI nie będzie :lol: :lol:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

możemy się tylko domyślać , bo okręg jeden , a radne dwie :lol: no cóż jedna musi odpaść :shock: może wreszcie nadejdzie upragniony ŚWIĘTY SPOKÓJ :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio..... wystarczy nie wchodzic na forum i juz jest SWIETY SPOKÓJ...
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

:lol: marzysz czy śnisz :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Do wyborów do rad gmin i powiatów zostało 3 miesiące, ciekaw jestem kto będzie startował z naszej miejscowości i jakich argumentów użyje by do siebie przekonać bo jak na razie to w działaniach poza 2 osobami nikogo nie widać.I jak tu potem wybrać dobrego radnego?
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

mecenasie ......., a po co by złośliwi ich na forum obsmarowali :roll:
przecież piszesz o fałszu i obłudzie ????

wyborcy zdecydują .......głosując w odpowiednim czasie...... oczywiście bez tej prezentacji na żareckim forum
:lol: :!:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NO TO JA WYSTARTUJĘ :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

he,he jeszcze ciebie tam brakuje... weź się lepiej do roboty ..zbijanie bąków mu się marzy :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Pewne rzeczy w sprawie wyborów są już wiadome, w naszej gminie zarejestrowało się 5 komitetów wyborczych: Skuteczni dla gminy-Łukasza Stachery, Niezależne-Zdzisławy Polak, Z ludźmi dla ludzi-Krzysztofa Szustaka, Wierny wyborcom-Roberta Bączyńskiego, Porozumienie samorządowe gminy Poraj-Jolanty Holi. Oczywiście dojdą do tego jeszcze listy listy partyjne.
Zdzichu startuj, czy wolisz zachować incognito?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NIE MOGĘ KONKUROWAĆ Z TAKIMI RADNYMI JAK TY BARBARO I P. POLAKOWA :roll: GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE TAM TRZECI KORZYSTA , ALE MNIE POLITYKA NIE KRĘCI :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

i tu sie zgadzamy ....ZDZICHU
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zdzichu, ta polityka na poziomie gminy to problemy czy łatać gruntowe drogi za duże pieniądze,skoro i tak robią się zaraz dziury lub czy dofinansowywać sterelizację psów i kotów i wierz mi, że w tych sprawach poglądy nie "rozkładają" się politycznie.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

OJ NIEŹLE BYM NAROZRABIAŁ W TEJ RADZIE GMINY :wink:
CZYTAŁEM DZISIEJSZĄ GAZETĘ MYSZKOWSKĄ :shock: I ZROBIŁEM TAKĄ MINKĘ. W MYSZKOWIE AŻ 5 OSÓB BĘDZIE WALCZYŁO O STOŁEK BURMISTRZA, W KOZIEGŁOWACH 3 A W PORAJU 2 ( WÓJT OBECNY ZMIERZY SIĘ Z BYŁYM ) CIEKAW JESTEM CZY JESZCZE KTOŚ WYSTARTUJE :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Startuj ZDZICHU ..... moze tam potrzeba " takich rozrabiakow " powodzenia
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Startuj Zdzichu na radnego a najlepiej na wójta. Będzie poetycko.
I mam nadzieję ,że będąc radnym nie będziesz lizusem wójta jak obecni radni.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

WOLĘ TE OGÓRY I GRZYBY ZBIERAĆ :wink: NA SESJACH NUDA I KŁÓTNIE..NIE DLA MNIE TAKIE KLIMATY :cry:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

widz wrote: I mam nadzieję ,że będąc radnym nie będziesz lizusem wójta jak obecni radni.
"widzu" powiedz może nam, kto był lizusem poprzedniego wójta :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ale" widzu "przecież ty do tych lizusów nie należysz, więc dlaczego nie napisałaś z wyjątkiem radnej Polak. Dobrych słów o sobie, nigdy nie za dużo....he he
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Co Wy odemnie wymagacie. Skąd mam wiedzieć kto był lizusem w poprzedniej kadencji? Zapytajcie się radnych z tamtej kadencji.
Kto jest lizusem wójta można było zobaczyć na otwarciu przedszkola.
A jak ktoś lizusem się urodzi to lizusem umiera. Jest to choroba nieuleczalna byle tylko się podlizać aby uzyskać przychylność władzy.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Widzu, czyżbyś skorzystała z zaproszenia radnej Zdzisławy Polak i była na otwarci przedszkola? To napisz coś o tych lizusach, przecież nie wszyscy tam byli.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ale Ty Kingo 98 byłaś sama i wszystko widziałaś na własne oczy to możesz sama napisać sprawozdanie z tej uroczystości. Nie wysługuj się innymi.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Widzu, ty napisałeś post o lizusach, a ja chciałam się dowiedzieć czegoś więcej, więc dlaczego odpowiadasz mi niegrzecznie ni z gruszki ni z pietruszki?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A co to za plebiscyt i głosowanie? Co da nam zajęcie przez Wójta I miejsca?
Nie wiem co podlega ocenie ? Czy wyniki osiągnięte przez daną gminę?
Czy może wygląd wójta?
Czemu to nie ogłoszono konkursu na MISS-Wójta? Wtedy nasz wójt miałby szanse na I miejsce.
O co w tym wszystkim chodzi?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

WIDZU... A NA KOŚCIÓŁ GŁOSOWAŁEŚ ???
NO , TO TU TAK SAMO :!:
KOŚCIÓŁEK NAJPIĘKNIEJSZY I WÓJT NAJPIĘKNIEJSZY , OCZYWIŚCIE W POWIECIE :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

taki SUPERWÓJT , jak ze mnie BALETNICA :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A gdyby były wybory MISS RADNYCH .... to na pewno wygrałaby "widz" moze wtedy nie pytałaby o co w tych wyborach chodzi !!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CZŁOWIEKA ROKU MAJĄ 8) TO I O SUPERWÓJTA NIECH POWALCZĄ :lol: DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

O, Spajdermen wrócił z wycieczki z Wiednia i zaraz przystąpił do ataku.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

wzięli 2 mln debetu, to mają za co poszaleć :shock:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

widzu..a ja myślałam ,że ty też załapałeś sie do Wiednia :cry: no cóż nie można mieć wszystkiego :wink:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:shock: A GDZIE TAKIE DEBETY DAJĄ :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Olu
Grubo ponad 2 ml.zł debetu. W banku Zdzichu.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:shock: SKORO TYLE CHAPNĘLI KASIORY , TO MOŻE WRESZCIE N-LOM WYPŁACĄ WSZYSTKIE NALEŻNOŚCI :wink:
Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO BĘDĄ BARDZO KIEPSKIE NAGRODY NA DZIEŃ N-LA I W DODATKU MOŻNA TYLKO WYTYPOWAĆ JEDNEGO BELFRA :shock:
NO CIENKO U TEGO SUPERWÓJTA , JEDNAK POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY DLA OŚWIATY :lol: :lol: :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

ale KASZANA :shock:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz..u ....... a co ? zal dupe sciska ? jak jest okazja to sie z niej korzysta ...he he
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Przehulacie tę gminę. Jak tak dalej pójdzie to czeka nas ruina.
I nie ma się co śmiać.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

W LISTOPADZIE WRÓCI POPRZEDNIK , TO GMINE Z DŁUGÓW WYPROWADZI :lol: NIE IMPREZOWAŁ , BYŁ OSZCZĘDNY, DO PRACY CZĘSTO CHODZIŁ NA PIECHOTĘ , NIE MIAŁ KIEROWCY I SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO, GARNITURÓW Z PRALNI NIE ODBIERAŁ SAMOCHODEM SŁUŻBOWYM , BELFROM WYPŁACAŁ WSZYSTKIE ŚWIADCZENIA W TERMINIE. BYŁ BARDZO PRACOWITY I GOSPODARNY :!: :!: :!: :!:
I NA TAKIEGO WÓJTA BĘDĘ GŁOSOWAŁ :wink:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Zdzichu ..nie spiesz się tak , bo jeszcze nie poznaliśmy trzeciego kandydata na wójta :?: z plotek wynika ,że szykują trzeciego kandydata :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

GRATULUJĘ ZDZICHU TO NAPRAWDE "DOSKONAŁY" WYBÓR POPRZEDNI WÓJT BYŁ TAK OSZCZĘDNY ŻE PRZEZ 2 KAENCJE NIE BRAŁ URLOPU BO WOLNE PRZYZNAWAŁ SAM SOBIE A POTEM KAZAŁ SOBIE WYPŁACIC KILKADZIESIĄ TYSIĘCY ZŁOTYCH. OSZCZĘDZAŁ NA SAMOCHODZIE I KIEROWCY ZA TO SOBIE ROCZNIE KAZAŁ WYPŁACAĆ KILKANAŚCIE TYSIECY ZA DELEGACJE, NA KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ JEŹDZIL DO WARSZAWY W DNI GIEŁDY KWIATOWEJ. i NA REMONTACH DRÓG TAK OSZCZĘDZAŁ, ŻE DZIECKO JADĄCE TĄ DROGA ZOSTAŁO NA CAŁE ŻYCIE KALEKĄ I TRZEBA MU BYŁO WYPŁACIĆ 1 MILION ZŁOTYCH ODSZKODOWANIA. NASZE ZARKI TEŻ "ROZKWITŁY PRZEZ TE 8 LAT, ZWŁASZCZA KANALIZACJA DO KTÓREJ POMYLONO LOKALIZACJE OCZYSZCZALNI. KREDYTÓW WPRAWDZIE NIE BRAŁ ALE SWEMU ZASTĘPCY ZOSTAWIŁ 8 MILIONÓW ZOBOWIĄZAŃ. MASZ RACJĘ "TAKICH LUDZI NAM POTRZEBA".
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CZY TY UWAŻASZ ,ŻE TERAZ JEST LEPIEJ , NIE SZTUKĄ JEST BRAĆ , BRAĆ I JESZCZE RAZ BRAĆ NA KRECHĘ ...A KTO TO SPŁACI I KIEDY I ROBIĆ TAKIE DROGIE INWESTYCJE JAK ŻARECKIE PRZEDSZKOLE ....SPRAWDŹ ILE WYNIESIE UTRZYMANIE TEJ PLACÓWKI...TAK JAK TY MYŚLI MAŁO ..LUDZIE BARDZO CHĘTNIE ZAGŁOSUJĄ NA BYŁEGO WÓJTA ...POSŁUCHAJ , CO LUDZIE MÓWIĄ :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NIE BĘDĘ Z TOBĄ DYSKUTOWAŁ, BO MOŻE TEN TRZECI PRZYPADNIE LUDZIOM DO GUSTU :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A JA SLYSZALEM ZE TA TRZECIA OSOBA TO..... RADNA Z ZAREK LETNISKA KTORA WE WSZYSTKICH SPRAWACH INTERWENIUJE I WSZYSTKO POTRAFI W ZARKACH ZROBIC LEPIEJ ....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

HRABIA czy SKRUCZ..
SODOMA czy GOMORA..
a jednak potrzebny jest trzeci :?:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:lol: :lol: ja też słyszałam o p.radnej i o jakimś facecie z Myszkowa ( to tylko plotki)
wydaje mi się ,że jeśli pojawi się ciekawy kandydat ,to ludzie chętnie zagłosują :roll:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

przestańcie się kłócić , bo jeszcze tylko miesiąc ...ALE JAKI...Myszków już rozpoczął kampanię wyborczą , a u nas CISZA :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

madzia ...... tu sie nikt nie kloci , to tylko wymiana zdan i domysly , bo zaden z kandydatow nic konkretnego nie pisze ... (chyba maja obawy ) przed krytyka ....he he
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

oj, jest co krytykować w obu przypadkach :shock:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Oeńko :lol: JEST TRZECI KANDYDAT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ups :roll:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

widzę ,że jesteś bardzo zadowolona :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ..... a cos wiecej na ten temat ?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

już wkrótce się dowiesz :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Widocznie jestem ...... niekumaty .... he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

http://bedzin.naszemiasto.pl/plebiscyt/ ... d,kid.html
:lol: :lol: :lol: :lol:
coraz lepiej , wczoraj było prawie 500 , a dziś już ponad 800.
jeśli wezmą się do wysyłania esemesów , to będzie 1 miejsce i tytuł SUPERWÓJTA :wink:


Głosowanie w plebiscycie trwa od 17 września do 12 października do godziny 11.59.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Art. 2
Celem Plebiscytu jest przedstawienie na łamach serwisu internetowego wójtów gmin woj. śląskiego, urzędujących w 2014 roku, gdy kadencja samorządu dobiega końca oraz dzięki głosowaniu internautów stworzenie rankingu najlepszych wójtów.

TYTUŁ MOŻNA KUPIĆ ZA PIENIĄDZE WYSYŁAJĄC ESEMESY

http://bedzin.naszemiasto.pl/plebiscyt/ ... ,t,id.html
Post Reply