,,Koszmar z ulicy Wiejskiej"

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
gość1234
Bywalec
Posts: 27
Joined: 14 Jan 2011, 15:39

,,Koszmar z ulicy Wiejskiej"

Post by gość1234 »

Witam
Temat znów aktualny powóź na ulicy Wiejskiej. Rów nie zdaje egzaminu, gdyż kończy się za działkami. Woda wraca się z tyłu posesji. Pytanie do radnych czy i kiedy będzie wykopany rów z tylu ulicy Wiejskiej aż do przejazdu kolejowego?
gość1234
Bywalec
Posts: 27
Joined: 14 Jan 2011, 15:39

Post by gość1234 »

Czyżby radni po wczorajszym deszczu nabrali wody w usta, cisza jak makiem zasiał. Lepiej wypowiadać się na temat inwestycji które będą do końca skończone chodniki itp.( w centrum miejscowości ),a na Wiejskiej jak był problem tak będzie. Wczorajsze deszcze pokazały słabości nie tylko rowu odwadniającego ( może przez nie skończoną inwestycję - nawadniającego działki na których mieszkamy)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Gościu 1234
Tak , masz rację. Sprawa wróciła bo rów został spartaczony o czym pisałam zaraz po jego wykopaniu. Tyle było podziękowań i co?
Poruszę sprawę przy najbliższej okazji.
Podobna sprawa jest rów przy ul.Letniskowej.
Gmina wykonała rów bez odpływu. Teraz woda wypłwa z rowu i zalewa posesje i domostwa.
Tak być nie może, wzywam osoby odpowiedzialne za to/gminny Sztab Kryzysowy i Gospodarka Komunalna/ do zlikwidowania tego problemu.
ZP
gość1234
Bywalec
Posts: 27
Joined: 14 Jan 2011, 15:39

Post by gość1234 »

Proszę radnych o szczerą odpowiedź co w sprawie rowu na ulicy Wiejskiej. Wydaje mi się, że temat jest bardzo nie wygodny, bo ...przemilczany. Wspaniale Państwo piszecie o kolejnych imprezach, ale mnie nie jest do śmiechu i radości jak Wiejską płynie rzeka, która wlewa się na plac, a z tyłu tzw: ,, rów odwadniający'' nawadnia mi dom.
gość1234
Bywalec
Posts: 27
Joined: 14 Jan 2011, 15:39

Post by gość1234 »

Przepraszam niewygodny piszemy razem. Ot. spacja ...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Gościu 1234
Ja nie zapomniałam o sprawie zalewaniu ul. Wiejskiej. Ciągle o tym przypominam i Panu Wójtowi i Panu Kierownikowi Gospod.Komunalnej.
Wczoraj na komisji budżetowej w obecności radnych również poruszyłam ten problem. W odpowiedzi P.Wójt powiedział, że niebawem ogłosi przetarg na odwodnienie gminy w tym rozwiązany ma być problem zalewania ulicy Wiejskiej i ulicy Letniskowej w Dzierżnie.
Pozostało nam tylko wierzyć , że tak będzie.
Jutro 27.06.2013 r. o godz.11:00 w Urzędzie Gminy Poraj odbędzie się Sesja Rady Gminy Poraj. Zapraszam do udziału i ponaglenia tej sprawy.
Pozdrawiam ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Dzisiaj na Sesji Rady Gminy Poraj pytałam o plany odwodnienia na ul.Wiejskiej i Letniskowej. Pan Wójt odpowiedział ,że pamięta o tym ale terminu wykonania bliżej nie określił.
Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Dzidziu, słyszałyśmy to samo a usłyszałyśmy co innego. Wójt wyraźnie stwierdził, że wykopanie rowu odwadniającego ulicę Wiejską było pierwszym etapem prac odwadniających i wiadomo było, że trzeba będzie wykonać II etap. Na sesji 15 lipca usłyszymy szczegółowe informacje o pracach odwadniających planowanych do wykonania w tym roku.Była jeszcze mowa o przepchaniu przepustu na ulicy Słonecznej i wykonaniu takiego przepustu na ulicy Letniskowej w okolicach Okrężnej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak Basiu słyszałyśmy to samo ale najważniejszy jest termin, kiedy będzie ten II i III etap odwodnienia gminy.
A tego Pan Wójt ani Pan Kierownik Gospodarki Komunalnej nie powiedział więc jak mamy odpowiedzieć mieszkańcom
kiedy zakończy się problem zalewowy ulicy Wiejskiej i Letniskowej?
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

Rów na ulicy Wiejskiej to jakieś nieporozumienie i pokaz partactwa!!!Nie ma odpowiedniego spadu i część wody w nim zostaje,natomiast reszta zalewa działki mieszkańców od tyłu.Wójt jak zwykle obiecuje(to taka nasza Polska tradycja) i na tym pewnie się skończy. .JAKIE WŁADZE TAKI RÓW!!! :cry:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Miś
Masz rację.
Biorąc pod uwagę budżet Gminy Poraj na 2014 rok w temacie Melioracje zaplanaowane mamy jedynie 2.000,- zł na ten cel.
Przy takim poziomie zaplanowanych wydatków jedno jest pewne ,że w roku 2014 nie zostanie wykonany żaden rów i żadne odwodnienie.
Już macie Państwo odpowiedż dlaczego głosowałam jako jedyna radna przeciwko temu budżetowi.
Jeszcze kilka pozycji wydatków nie mogłam zaakceptować w tym budżecie uważając za zbyt małe:
np.
- wydatki na inwestycje drogowe tylko 500 000,-zł.
- na inwestycje dot oświetlenia dróg tylko 64.464,83zł.

Inne wydatki wg mnie są za duże:
np.
-wydatki na kulturę 900.000,-zł,
- -"- na sport 1.000.326,-zł,
- -"- na administrację 4.794.905,-zł
Uważam ,że musimy dokonać w natychmiastowym terminie zamian i przesunięć w tym budżecie. Bo tak dalej być nie może.
Przy takiej strukturze budżetu nie zrobimy odwodnienia w żadnej miejscowości naszej gminy ani też żadnej drogi ani oświetlenia.
Serdecznie pozdrawiam
ZP
waldek
Gość
Posts: 14
Joined: 15 Nov 2008, 15:52

Post by waldek »

A to Polska właśnie ... bawić się na koszt podatników- łatwo , imprezy typu Usia siusia - kwestia gustu a ulice nieutwardzone i dziurawe, ulica Wiejska nie ma szczęścia choć jest jedną z największych w Żarkach, posesje zalewane i od ulicy i od tyłu od tzw. rowu melioracyjnego przytkanego pod torami. Przekopany przez Wiejską "rów melioracyjny" to bubel ( trudno go nazwać budowlanym) Gmina wydała nasze pieniądze na wykupienie działki, na wykopanie otwartego rowu powyżej zalewanych posesji ( ktoś kiedyś napisał na tym forum..". że głupia woda jakoś na Wiejskiej nie chce iść pod górę"... ) Na dzień dzisiejszy dzięki Bogu jest susza, nie było śniegu , woda nie płynie strumieniem ale to wróci , wszystko przed nami.Brawo p. POLAKOWA, Dzięki za upór i walkę
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Widzę że nie ma żadnej reakcji ? widocznie RADNI mają "poważniejsze" sprawy ......
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Nie bądż złośliwy.
Odpowiem tak :na ostatniej Komisji Budżetowej podpowiedziałam P. Wójtowi aby działkę , którą Gmina wykupiła pod rów odwadniający przy ulicy Wiejskiej podzielił na 3 części wzdłuż . Działki boczne po obydwu stronach rowu zaproponować do sprzedaży sąsiadom na powiększenie ich posesji . Pozostawić jedynie środkową część działki z rowem.
Pieniądze ze sprzeadaży tych bocznych części można przeznaczyć na wykonanie tego rowu zgodnie ze sztuką budowlaną .
Jeżeli nie wykonamy tego rowu porządnie to nigdy nie załatwimy sprawy odwodnienia ul.Wiejskiej.
Powiem więcej, moja propozycja spodobała się P.Wójtowi i powiedział,że przemyśli.
Pozdrawiam
ZP
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

Myślę że sprzedaż działek po obu stronach "nibyrowu "nie dojdzie do skutku.Wójt może myśleć,ale i tak nic nie zrobi,najważniejsze że on ma sucho na stołku.PRZECIEŻ NIE PRZYJEDZIE ZOBACZYĆ JAK ZALEWA WIEJSKĄ BO BY SOBIE SKARPETY W SANDAŁKACH ZAMOCZYŁ!!!
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO OBEJRZENIA FILMIKU JAK WSPANIALE SPRAWUJE SIĘ RÓW ODWADNIAJĄCY NA ULICY WIEJSKIEJ.FILMIKI MOŻNA ZOBACZYĆ NA YOU TUBE,Żarki Letnisko,ul.Wiejska po deszczu,
http://youtu.be/ljKFhqz1f7Y,http://yout ... ,.OLBRZYMI SUKCES!!!!
:evil:
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »



Niestety, 404 Not Found, Misiu popraw linka.
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Co wy robicie za aferę z ta Wiejską, przecież u nas po deszczu tak wygląda większość ulic. Misiu zobacz moją Sportową czy trochę bliżej Brzozową to ci się humor poprawi.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Jak sama nazwa ulicy wskazuje to ulica na wsi , na dodatek w lesie , wiec co to za rewelacja ? ? ?
Moja ulica po deszczu wygląda podobnie , przecież mieszkam w lesie , nie w centrum . Taki urok mieszkania tam gdzie cicho i miło :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Rzeczywiście film na youtube robi wrażenie, chociaż niektóre ulice u nas po deszczu wyglądają podobnie. Wiejska jest jednak w szczególnej sytuacji bo spływają na nią wody z góry z 2 ulic. Po wykopaniu rowu na zakupionej działce częściowo rozwiązano problem zalewania zachodniej częsci ulicy, odpowiednio wyprofilowaną drogą woda spływała do rowu. Komuś się to jednak nie podobało i profil zniwelowano. więc woda nie może spływać do rowu. Dodatkowo przy każdej posesji nawet niezamieszkanej, usypane są wały, uniemożliwiające odpływ wody na boki. Konieczne byłoby więc wykopanie rowu odprowadzającego wodę z zachodniej części ulicy. Dotychczas jednak żaden z właścicieli działek leżących w tym miejscu nie zgadza się na sprzedaż gminie działki. Dla takich ulic jak Wiejska jedynym rozwiązaniem jest kanalizacja deszczowa. Myślę, że warto ten temat poruszyć na najbliższym zebraniu wiejskim.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj po nocnej ulewia wróciła znowu sprawa zalewania posesji przy ul. Wiejskiej w Żarkach Letnisku.
Od samego rana ludzie tam mieszkający do mnie dzwonią z prośbą o pomoc.
Ponieważ sytuacja w temacie zalewania ul. Wiejskiej nie uległa zmianie pomimo licznych naszych interwencji i podpowiedzi jak problem rozwiązać. Osoby odpowiedzialne za ten problem nabrały wody w usta i milczą i nic nie robią aby mieszkańcom pomóc. Mieszkańcy ul. Wiejskiej jak mogą ratują się sami ale brak im już sił i środków.
Jeżeli gmina nie rozwiąże tego problemu w trybie natychmiastowym to
obawiam się- żeby nie musiała płacić odszkodowania za zalany dobytek.
Ponadto informuję ,że 21.08.2014 r o godz.13 w Urzędzie Gminy Poraj odbędzie się Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Poraj.
Zapraszam mieszkańców tej ulicy i nie tylko do wzięcia udziału w Sesji i poruszenia tych ważnych problemów.
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

W niedzielę 10.08.po 18tej zrobiłem sobie spacerek po centrum Żarek-Letniska, smutny to był spacer , bo wokół brud i śmietnisko wszędzie .!
Przy tablicy poświęconej hrabinie Raczyńskiej , też nie było sprzątane , z tego co wiem są 4 osoby zatrudnione przez sołtysa do sprzątania , z tego co widać chyba nie sprząta ani jedna !!! Sprzątając 4 godz dziennie przez 4 osoby centrum powinno wyglądać naprawdę porządnie .
Pani Polakowa "bije pani starą pianę "już temat przebrzmiał jak każdy inny a w Żarkach-L. nic się nie zmienia !
Pozdrawiam.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Tylko wspołczuć mieszkańcom ulicy wiejskiej, ale malwinka ma racje. że tak wygląda po deszczu sporo ulic. Może nie tak zalane ale miejscami kałuże są na całą szerokość ulicy, głębokie na kilkanaście cm. Od lat tragiczna jest ul. sąsiedzka na odcinku od asfaltu do długiej, dziś rano jechałem to woda jest do połowy wys. koła w aucie, a przecież już 12 h nie padało....i nic się z tym nie robi...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Ty jak zwykle bardzo złośliwie do mnie. No cóż trudno - taka już jesteś i chyba się już nie zmienisz.
Wyjaśniam,że nie jest to "bicie starej piany" jak piszesz.
Tylko sprawa bardzo aktualna zalewanie domostw przy ulicy Wiejskiej po nocnej ulewie. ZG napisał o zalaniu jeszcze ul. Sąsiedzkiej.
Informacja na temat najbliższej Sesji Rady Gminy Poraj też bardzo aktualna bo dopiero będzie w dniu 21.08.2014 r godz 13 .
Co tu jest stare? Zastanów się co piszesz?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Stary temat .......ulicy Wiejskiej, pani Polakowa , chyba w czerwcu było maglowane na tym forum !!! I to jest bicie starej piany ! minęły 2 miesiące i jakoś nie widać by coś się zmieniło , ulice Wiejska i jej podobne są notorycznie zalewane przy większym deszczu i pani interwencja nic nie pomogła !!!
Ja jestem TAKI..... a nie TAKA !!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Szkoda słów na dalszą dyskusję z Tobą.
Ty potrafisz mnie obwiniać nawet za to , że moja interwencja nic nie pomogła. A może jednak coś pomogła.
Zastanów się nad logiką swojego rozumowania i pomyśl kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy radny czy gmina?
Nazwałeś się pięknie Mecenas ale to zobowiązuje. A u Ciebie widać brak nawet logicznego myślenia. Zioniesz jedynie nienawiścią do mnie.
Dobrej Nocy
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

mecenasie ..jestem pełna podziwu twoich umiejętności MIESZANIA i załatwiania spraw W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szanowna pani Polakowa, czyżby ideologia gender tak panią zawładnęła, że przestała pani odróżniać płeć, ku mojemu głębokiemu żalowi jestem starym dziadkiem, ale to jest nadal rodzaj męski. Jako radna wie pani doskonale dlaczego nie da się szybko i bez ogromnych nakładów rozwiązać problemu zalewania ulicy Wiejskiej. Ja to wiem, po jednej rozmowie przeprowadzonej w urzędzie gminy, dlatego zamiast wyjaśniać to mieszkańcom pani wykazuje fałszywą troskę i wykonuje bezcelowe telefony do urzędu gminy, doskonale wiedząc, że one nic nie dadzą, bo dać nie mogą. No ale pani zyskuje miano "tej, która się stara" tzw. pijar opanowała pani bezbłędnie.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Olu dziękuję za twój podziw, ale nań nie zasługuję, to co najbardziej mnie mierzi to fałsz i obłuda.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

i tu Ci musze przyznać rację :roll:
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Ja też się zgadzam z mecenasem co do tego bicia piany. Drąży ten sam temat skoro dyskusja już była i coś ustalono, to nie powie co ustalono tylko znowu do początku i maglujemy...

Tak samo jak z tym zakończeniem prac koło altany - dostawcę do sądu i kryminał dla urzędników wieszczy, ale nie powie ze umowa była z wykonawca, że zamiast kończyć jakieś plantowanie to zrobił ścieżki w cześci koło placu zabaw.
Szczegółów nie znam, ale w końcu inna radna coś tam objaśniła i już to nie wygląda na taki skandal, tylko normalna umowa dżentelmeńska - podpisali mu odbiór wcześniej (bo taki był wymóg żeby można w ogóle wydać tą kasę), a on wykonał coś ekstra jako rekompensatę niedokończonych prac (których nie można było dokończyć w zimie i tak).

Nie żebym pochwalał obie przytoczone sytuacje, ale to co robi Zdzisława to jest manipulacja faktami, moim zdaniem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE
Jeżeli .." nie pochwalasz przytoczonych sytuacji".. jak Sam piszesz
to na jakiej podstawie wysnułeś wniosek , że .." Zdzisława manipuluje faktami"?
Odpowiedz sobie również na pytanie:
Czy Gminie i społeczeństwu powinno zależeć na tym " żeby wogóle wydać kasę" jak piszesz czy też na właściwym wykonaniu inwestycji gminnej.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Przemyśl to jeszcze raz.
ZP
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Wg mnie manipulacja jest niedopowiadanie i przemilczanie istotnych faktów, np:
- Historia zalania ulicy wiejskiej: cały czas podnosisz ten temat tak jakby tylko tobie w całym UG zależało na tym, a reszta na złość mieszkańcom Wiejskiej nic nie chce robić. A tymczasem są racjonalne powody dla których tego się nie robi. Uważam że takie populistyczne wykrzykiwanie "UG zgotował mieszkańcom Wiejskiej koszmar" to manipulacja.
- Historia renowacji parku koło altany: aż Ci na krótki czas uwierzyłem, dopóki inna osoba nie wyjaśniła dlaczego zapłaciliśmy wykonawcy pomimo oczywistych braków w wykonaniu. Uważam ze przemilczenie faktu, że wykonawca zrobił coś w zamian jest manipulacją.

No i moja odpowiedź na twojej ostanie pytanie to wg mnie "tak" - jeśli sytuacja jest taka, że albo ta kasę szybko wydasz, albo w ogóle. A taką sytuacje ogólne rzecz biorąc mamy z funduszem sołeckim.
I znowu wkradła się manipulacja z Twojej strony, bo sugerujesz, że popieram "niewłaściwe wykonanie" - a ja popieram rozsądek, nawet jeśli czasem każe on zrobić zadanie po łebkach, to lepiej je zrobić tak niż czekać wieki aż będzie perfekcyjnie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE
Nie będę Cię przekonywać bo nic to nie da.
Dodam jedynie to , że remont parku nie był robiony w ramach Funduszu Sołeckiego", którego kwota wynosi około 20.000 tys zł.
Remont parku był finansowany ze środków budzetowych gminy za kwotę
126.000 zł.
Pozddrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Fundusz sołecki to też BUDŻET GMINY , tylko decyzje co do jego przeznaczenia podejmują mieszkańcy sołectwa.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

BARBARA...... a w jaki to sposób decyduja mieszkancy ?!
waldek
Gość
Posts: 14
Joined: 15 Nov 2008, 15:52

Post by waldek »

malwinko , mecenasie, spajdermenie- zaczęło się bicie piany , macie rację w całych Żarkach po deszczach woda nie spływa z ulic, też jeżdżę i też mam do połowy kół - to sprawa burzówek, których za wyjątkiem centrum nie ma ale na Wiejskiej to sprawa zalanych domów- ile razy można remontować,osuszać piwnice i mury, mieć zalewany opał i piece,zagrzybione mury i to nie tylko w starszych domach. Urzędy wydają pozwolenia na budowę a cała nieparzysta strona Wiejskiej to torfowisko { jest jeszcze kilka takich ulic} niepowinne być wydawane pozwolenia na budowę podpiwniczonych domów. Pseudo rów melioracyjny niby prowadzi wodę do kolejnego rowu {jakiego?} jest to w okresie opadów wiosny i jesieni na wysokości posesji 83 w górę rozlewisko o szerokości 10- 15 m i jest ujściem nadmiaru wody z Wysokiej {jeśli ktoś nie wie co to Wysoka - to wieś na górze} , z której płynie woda nieuregulowanym potokiem i przyczynia się do zalewania posesji na Wiejskiej . Jeśli macie sucho w domach to dobrze, a radni są bezradni i walczą o głosy, przez lata nikt nie rozwiązał problemu, trudno współczuć głodnemu jak jest się sytym.Teraz walka o miejsce, prestiż i jakieś tam pieniądze- bo nie za darmo a potem ;NIEMOC|||
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

strzał w dziesiątkę :!: malwinka , mecenas, spajdermen :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

a czym strzelasz ? ...
widze ze kula w plot ....he he
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym problem wielkiej wody na ulicy Wiejskiej wrócił.
Wystarczyło trochę więcej deszczu by mieszkańcy z tej ulicy znowu podjęli interwencje z obawy przed zalaniem ich domostw.
Wszyscy zostaliśmy "postawieni do pionu" od z samego rana.
I tak to jest i będzie dopóki nie udrożnimy tego rowu w taki sposób aby pełnił w sposób właściwy swoją rolę czyli zbierał nadmiar wody z ulicy Wiejskiej i ją odprowadzał do rowu głównego.
Mam nadzieję, że sprawa ruszy z miejsca i znajdzie się wreszcie rozwiązanie tego problemu
Pozdrawiam
ZP
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

A nadzieja ...wiadomo...matka głupich :D
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

No to został protest mieszkańców pod UG, koniecznie należy zaprosić TV 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Zdzisława Polak
PostWysłany: Sro Cze 12, 2013 11:09 am Temat postu:
Gościu 1234
Tak , masz rację. Sprawa wróciła bo rów został spartaczony o czym pisałam zaraz po jego wykopaniu. Tyle było podziękowań i co?
Poruszę sprawę przy najbliższej okazji.
Podobna sprawa jest rów przy ul.Letniskowej.
Gmina wykonała rów bez odpływu. Teraz woda wypłwa z rowu i zalewa posesje i domostwa.
Tak być nie może, wzywam osoby odpowiedzialne za to/gminny Sztab Kryzysowy i Gospodarka Komunalna/ do zlikwidowania tego problemu.
ZP

I wraca sprawa rowu na Wiejskiej ..... jak bumerang .... nie ma deszczu ....nie ma sprawy !... pada deszcz .... wszyscy pyszczą a woda dalej stoi !!!
Gdzie i co robią radni .... jedna radna pisze na forum , reszta milczy ,Już niedługo spadnie śnieg , chwyci mróz i będzie po sprawie
:lol: :lol: :lol:
Na początek skopiowałam tekst pani radnej sprzed pół roku , wtedy była dyskusja że ....ho ho :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest Klaro. Co mogę to robię: zgłaszam problem w UG , przypominam
na komisjach Rady, na Sesji Rady , na Zebraniu Wiejskim , proszę osobiście lub telefonicznie pracowników merytorycznie odpowiedzialnych , zapraszam w teren, podpowiadam często sposób rozwiązania problemu , itp.
i oczywiście czasem piszę na Naszym Forum.
Cóż mogę więcej?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Nasza gmina ciągle prezentuje swoje WYBITNE osiągnięcia w TV w Częstochowie, więc nie narzekajcie, też możecie zaprosić TV Orion 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Każda władza ma to do siebie, że chętnie mówi o tym co zrobiła, zupełnie zapominając o tym czego nie zrobiła, o tym musi mówić opozycja, a tej w naszej gminie nie ma. A telewizja? Proponuję prywatny NTL bo nadaje w paśmie ogólnopolskim, a Orion jest telewizją lokalną, częstochowską.
Post Reply