KANALIZACJA

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

KANALIZACJA

Post by BARBARA »

Publikujemy treść pisma, które zostało skierowane do gminy w odpowiedzi na protest w sprawie budowy zlewni przy oczyszczalni ścieków.
Przewodniczący
Rady Gminy Poraj
Mgr inż. Zbigniew Konieczko

W związku z uzyskanym wyjaśnieniem wójta Gminy Poraj dotyczącym protestu wobec budowy zlewni ścieków /pismo Nr III-7034/157/09 z dn.21.12.2009r./ informujemy, iż Rada Sołecka wraz z Grupą Inicjatywną Budowy Kanalizacji oraz Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska nie wnoszą zastrzeżeń do planowanej inwestycji budowy oczyszczalni ścieków wraz ze zlewnią.
Niezbędnym jednak jest, aby w trakcie realizacji zadania dotrzymane zostały wszystkie warunki określone w w/w piśmie.
Równocześnie społeczność Żarek Letniska wyraża nadzieję, że inwestycja ciągnąca się od 6-ciu lat zostanie, po wielokrotnych zapewnieniach p. Wójta, wreszcie rozpoczęta.
Niepokój jednak budzi fakt, iż zaplanowane na bieżący rok środki finansowe są zdecydowanie niewystarczające dla nadania właściwego tempa realizacji zadania.

Pismo podpisali : sołtys i członkowie Rady Sołeckiej, zarząd Tow. Przyjaciół Żarek Letniska oraz członkowie Grupy Inicjatywnej Budowy Kanalizacji

przewodnicząca Rady Sołeckiej

Barbara Trząskowska-Szceśniak
opozycjonista
Gość
Posts: 12
Joined: 17 Jan 2010, 23:08

Post by opozycjonista »

Zastanawiam się tylko co to całe dziwne Towarzystwo ma do gadania w sprawach inwestycjiw naszej miejscowości.Obserwuje sobie z boku ich działalność od początku, czyli od czasu jek się reaktywowali i z tych moich obserwacji wynika że Przyjaciele Żarek letniska są dla nich największym zagrożeniem
lukrecja
Stały bywalec
Posts: 86
Joined: 26 Feb 2008, 09:33

Post by lukrecja »

Szanowny opozycjonisto rada bym wiedzieć w czym to Przyjaciele Żarek Letniska zagrażają naszej miejscowości przecież ich w ogóle nie widać...
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Uprzejmie informuję zainteresowanych, że w związku z rezygnacją pana Starowicza sprawy finansowe Grupy Inicjatywnej Budowy Kanalizacji prowadzi Barbara Trząskowska-Szcześnak Gorna 17 tel.34 314 62 98 lub 665 146 298.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Pani Barbaro
Pisze Pani że Pan Starowicz zrezygnował z funkcji księgowego?
Prawda jest taka , że to Pani go wygryzła razem z Panią Holi i objęłaPani tę funkcję.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Wszystkich zainteresowanych informuje, ze osoby pracujące w Komitecie Kanalizacyjnym, czy tez w Grupie Inicjatywnej Budowy Kanalizacji, bo tak sie teraz nazywa wybierało zebranie wiejskie. WSZYSCY członkowie Grupy czy też Komitetu pracowali i pracują społecznie nie pobierając z tego tytułu żadnych wynagrodzeń. Barbara Trząskowska-Szcześniak
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Ileż bezinteresownej zawiści i złośliwości jest w ludziach dowodzi post widza, przecież on łże jak pies jakby powiedział Andrzej Kmicic. Jestem w tym komitecie chyba od początku i dobrze wiem, że pan Starowicz nie chciał dalej prowadzić finansów kanalizacji. Mówił, że ma za dużo pracy , miał też wątpliwości co do zgodności zbiórki pieniędzy z przepisami finansowymi. Chciał żeby mieszkańcy wycofali swoje pieniądze i komitet przestał istnieć. Pani Holi miała sporo problemów ze znalezieniem jego następcy bo chętnych do pracy społecznej tak wielu nie ma.Tu nie ma żadnych profitów tylko żmudna robota i odpowiedzialność za ludzkie pieniądze. po co więc sugerować takie brednie.
Arekulos
Bywalec
Posts: 25
Joined: 19 Oct 2008, 11:51

Post by Arekulos »

oddajcie mi odsetki za te wszystkie lata za kasę ,którą wpłaciłem na kanalizację
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No i co Komitet na to?
No i jak pięknie Kingo się odkryłaś kim jesteś.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Wszystkich zainteresowanych informuję, że Grupa Inicjatywna Budowy Kanalizacji w Żarkach Letnisku zaktualizowała obowiązujący dotychczas Regulamin Działania, który został przyjęty w 2004 r i większość przyjętych w nim zapisów uległo dezaktualizacji. Pragniemy aby Zasady Działania Grupy Inicjatywnej zostały przyjęte na zebraniu wiejskim 26 listopada. Tekst Zasad Działania można znaleźć w internecie w AKTUALNOŚCIACH oraz na tablicy ogłoszeń Rady Sołeckiej.Uwagi na temat Zasad Działania można kierować pod numerem telefonu 665 146 298.
Barbara Trząskowska-Szcześniak
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

23 grudnia 2013 została w urzędzie gminy podpisana umowa na budowę kanalizacji w naszej miejscowości. I etap zakłada wykonanie kanalizacji i przyłączy przydomowych na następujących ulicach: Łączna, Grzybowa,PCK, Nadrzeczna i Sąsiedzka- wszystkie te ulice na odcinkach do ulicy Prostej. Na ten cel zapewnione są środki w budżecie gminy, ewentualna kontynuacja prac w 2014 r i jej zakres, uzależniona jest od wysokości pozyskanych środków zewnętrznych.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wypadałoby Pani Barbaro aby najpierw sprostowała Pani swoją wypowiedż z dnia 20 lisopada 2012 roku "..Grupa Inicjatywna Budowy Kanalizacji zmieniła Zasady Działania , Regulamin Działania.."
Chciała Pani zmienić nazwę z "Komitetu Kanalizacyjnego" na "Grupę Inicjatywną". I nic takiego Pani z tego nie wyszło.
Komitet Budowy Kanalizacji odsunął Panią od dalszych działań.
Może napisze pani z jakich przyczyn została Pani zdegradowana?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W uzupełnieniu postu Barbary z dnia 06.01.2014 odnośnie I etapu kanalizacji w Żarkach Letnisku informuję jak niżej.
Otóż na komisji budżetowej w dniu 17.12.2013r P.Wójt poinformował radnych , że wartość kosztorysowa wykonania I Etapu Kanalizacji w Żarkach L. wynosiła ponad 6 mln zł a przetarg wygrała firma która zobowiązała się wykonać do zadanie za 2.179.091,37 zł.
Kiedy to usłyszałam, że tyle zostało pieniędzy z tego zadania, natychmiast postawiłam na komisji wniosek aby Pan wójt ogłosił przetarg na II Etap Kanalizacji wŻarkach L. obejmujący teren od ul.Porajskiej do torów PKP lub przeznaczył te pieniądze na cele drogowe ale w Żarkach Letnisku /w Dzierżnie/. Podałam też odpowiednie uzasadnienie mojego wniosku i poprosiłam o głosowanie.
Bardzo liczyłam, że radni z Żarek L. poprą mój wniosek i środki pozostaną u nas na kanalizację lub na drogę.
Okazało się ,że radni nasi byli przeciw i środki zaoszczędzone na I etapie kanalizacji poszły do innej miejscowości.
Pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pani Polak, proszę sprawdzić w jakim stanie są te drogi które Gmina naprawia. Proszę wsiąść do samochodu i przejechać się ulicą np Wesołą. Po tej przejażdżce, pewnie poczuje się Pani wesoło :roll: Taka naprawa dróg to czyste wyrzucanie pieniędzy w błoto. Proszę nas nie uszczęśliwiać na siłę.
Wydanie pieniędzy na II etap Kanalizacji to dobry pomysł, tylko czy jest dokumentacja, czy wszystko już jest przygotowane, by ogłosić przetarg? Ja nie jestem w temacie, ale coś mi się wydaje, że to czysta demagogia z Pani strony, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Proszę potwierdzić, że wyłoniony wykonawca do II etapu kanalizacji, wejdzie na budowę np w I połowie tego roku?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
Piszesz, że nie jesteś w temacie ale już wiesz , że ..to czysta demagogia z mojej strony.
Jak można z Tobą dyskutować?. Ale spróbuję.
Projekt na II Etap Kanalizacji jest i spokojnie można ogłosić przetarg na wykonanie II Etapu. Wszystko zależy od środków finansowych.
Zaś pisząc o drodze mam na myśli wybudowanie nowj nawierzchni ulicy
a nie posypanie grysem. Stan ulicy Wesołej, Okrężnej i Podleśnej znam
doskonale. I pamiętam również jak uzgodniliśmy z mieszkańcami Dzierżna wspólne stanowisko, że wyrażą zgodę na sprzedaż zabudowanej działki gminnej położonej przy ulicy Wesołej pod warunkiem wybudowania drogi w Dzierżnie. Nieruchomość została w ubiegłym roku sprzedana teraz kolej na wykonanie drogi zważywszy na to, że na kanalizację w tym rejonie trzeba jeszcze trochę poczekać.
Postaraj się to zrozumieć i nie feruj takich ocen.
Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Postanowiłam sobie, że na tym forum nie będę dyskutowała ze Zdzisławą Polak i widzem, ponieważ mam wrażenie, że tej osobie wpadł do oko\a okruch zaczarowanego lustra /baśń Andersena Królowa śniegu/ i dlatego wszystko widzi inaczej niż, rzeczywiście jest. Dyskusja z osobami o takim skrzywieniu, nie ma więc żadnego sensu. Tym razem spróbuje po raz ostatni.Zdzisława Polak funkcjonuje w tej radzie gminy poza układem rządzącym w gminie Platformy Obywatelskiej i pozostałych radnych, którzy nasz program akceptują i na ogół popierają. Jest więc zupełnym autsajderem
Konstruując budżet na rok bieżący, zagwarantowaliśmy środki na realizacje inwestycji w/g wielkości KOSZTORYSOWYCH , zakładając, że oszczędności, które wystąpią po przetargach , przeznaczymy na zadania na, które środków w budżecie nie ma - odwodnienie ulic, oświetlenie ulic i modernizację dróg, ponieważ konsekwentnie realizujemy nasz program ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU GMINY. Było więc oczywiste dla wszystkich, z wyjątkiem Zdzisławy Polak, że skoro kanalizacja w Żarkach Letnisku będzie kosztowała mniej niż przewidywał, zaoszczędzone środki zostaną przeznaczone na te zadania, na które w planowanym budżecie środków zabrakło/odwodnienie, oświetlenie, modernizacja ulic/Oczywiście można, bo dokumentacja jest przygotowana, wydać 6 mln tylko na kanalizacje i zostawić nadal ludzi z zalewnymi piwnicami, brodzących w błocie po nieoświetlonych ulicach, ale my przyjęliśmy program ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU GMINY i dlatego głosowałam przeciw wnioskowi pani Polak, przeznaczenia tych środków tylko na kanalizację. Pani Polak mieszka przy oświetlonej ulicy asfaltowej, ja przy nieoświetlonej i gruntowej, której część północna jest jesienia i wiosną kompletnie zalewana, dlatego ja rozumiem potrzebę inwestycji także w tych dziedzinach. A środki na kanalizacje na pewno pozyskamy z programów rządowych i w tym roku wykonamy też II etap kanalizacji. Ale co o tym może wiedzieć autsajder w radzie gminy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Nazywaj mnie jak chcesz zniosę wszystko i nie będę się tłumaczyć.
Ja już wcześniej napisałam na co proponowałam przeznaczyć te zaoszczędzone pieniądze / na II etap kanalizacji lub drogi ,oświetlenie,
odwodnienie itp ale zostawić te środki w Żarkach Letnisku jak były wcześniej zaplanowane /.
I Ty w tym głosowaniu byłaś przeciw.
Pomieszałaś wszystko dokładnie.
Mnie żadne układy nie interesują i nie będę głosować jak mi ktoś każe, jestem niazależna.
Dbam jedynie o dobro naszej miejscowości i nigdy nie zagłosuję przeciw Żarkom Letnisko.
I to nas różni.
Mam nadzieję, że wyborcy to ocenią i docenią
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Odświeżam temat.

Słyszał coś ktoś o II etapie budowy kanalizacji - będzie czy na razie nie? Bo gdzieś czytałem że chyba jest szykowane oficjalne otwarcie oczyszczalni wiec się zastanawiam czy to powolny koniec tematu kanalizacji na lata czy ten wysiłek będzie kontynuowany?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE
Pytasz o II etap kanalizacji w Żarkach L. ? Oświadczam, że nie będzie w tym roku II-go etapu kanalizacji. Nie będzie w tym roku nawet zakończenia I etapu kanalizacji ponieważ P. Wójt zawarł w umowie z wykonawcą termin zakończenia I-go etapu dopiero( chyba)
na lipiec 2015r.
W poprzednich postach pisałam jak starałam się o przyśpieszenie zakończenia I etapu kanalizacji i rozpoczęcie II etapu jeszcze w tym roku czyli w 2014.
Otóż nie dostałam wsparcia od naszych radnych a mało tego jedna radna jak przeczytaliście wyżej nazywa mnie "autsajderem"w radzie.
No to mamy teraz klops polegający na tym, że w dniu o4.11.2014r
będzie tylko techniczny odbór oczyszczalni i oczywiście feta z przecinaniem wstęgi i występami tych samych aktorów.
Natomiast niewiadoma jest data odbioru technologicznego , ponieważ do odbioru technologicznego potrzebne są ścieki , których nie mamy i na razie nie popłyną bo nie ma sieci kanalizacyjnej. I" kółko się zamyka".
Tak więc mamy oczyszczalnie "pomnik" -jest a nie będzie działać.
Terminy gwarancyjne będą upływać a my nie mamy możliwości nawet sprawdzić czy wybudowana oczyszczalnia dobrze działa.
Jak można było do tego dopuścić?
Pozdrawiam
ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 08 Nov 2014, 14:23, edited 1 time in total.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

DopUst Boży z tym dopUścić!!!
Lee, żeby otrzymać pozwolenie na budowę przyłączy kanalizacyjnych, musiała być w 80% wykonana oczyszczalnia ścieków. TAKI JEST WYMÓG nadzoru budowlanego. Dlatego inwestycje trzeba było rozpocząć od budowy oczyszczalni. Oczywiście najlepiej byłoby prowadzić prace równolegle, ale na to potrzebne są znacznie większe pieniądze niż można było w budżecie przeznaczyć. Oczyszczalnia potrzebuje systematycznego dopływu 200 m 3 ścieków, wiosną ruszą budowy przyłączy od strony Koziegłów i Żarek Letniska i zakładamy, że technologiczny rozruch oczyszczalni będzie możliwy pod koniec I półrocza. Oczyszczalnia nie generuje żadnych kosztów, 3 osoby dozoru będą zatrudnione ze środków Powiatowego Urzędu Pracy.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Wystarczy czytać posty i wiadomo która z Pań lepiej sprawdza się w roli radnej.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

tak, tak, radna zaradna :roll:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

gmina jest tak zadłuzona , że jak tak dalej pójdzie ,to II etapu kanalizacji wogóle nie będzie .Juz wkrótce przeczytamy informacje o stanie zadłużenia naszej gminy :?: jest FATALNIE , a może być jaszcze gorzej ,gdyż nie jest okreslaony poziom marży obligacji ( 5 800 000 zl ) trudno więc ustalić koszty obsługi obligacji.
Sytuacja Gminy Poraj ulegnie znacznemu pogorszeniu ( m. in. koszt obsługi obligacji) . Zadłuzenie gminy spowoduje odcięcie od dofinansowań , a w konsekwencji brak mozliwości dokończenia rozpoczętych inwestycji :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ..... ale z Ciebie pesymistka ..... najlepiej usiasc na 4 literach i nic nie planowac i nic nie robic .... widze ze Tobie to wspaniale wychodzi , oprocz krytykowania innych ...he he
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Dlaczego piszesz nieprawdę?
Doskonale wiesz , że można było wykonać już I etap kanalizacji ( od strony oczyszczalni do ul.Prostej ) do końca I -go półrocza 2014r.
Dlaczego budowę tego I etapu P.Wójt rozciągnął aż na 2 lata z terminem zakończenia na koniec lipca 2015r.?
Jeszcze raz Ci przypomnę jak zostały pieniądze po przetargu I-go etapu to złosiłam wniosek o przekaznie tych środków na II etap kanalizacji w Żarkach Letnisku i jak wtedy głosowałaś ? Byłaś temu przeciwna i pieniądze poszły na kanalizację do Jastrzębia zamiast do Żarek L./możesz to sprawdzić w protokóle z Komisji Budżetowej jak zapomniałaś.
A mogliśmy już robić II etap kanalizacji od ul.Prostej do torów.
Mielibyśy już ścieki i oczyszczalnie można by uruchomić w dniu odbioru.
A tak to wszystko stoi bezczynnie.
Dlaczego nie pomogłaś mi w realizacji mojego planu ? Zastanów się.
Pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio .... i P. Polakowa widza tylko jedna osobe winna wszystkiemu złu w Zarkach-L. Pani radna Polakowa prosze juz drugi raz o to by napisala pani swoje wszystkie osiagniecia dla nas wszystkich obywateli....
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

spajdermen..ale ty jesteś upierdliwy :wink:
przy takim zadłuzeniu gminy ...juz nic nie zrobimy :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio.... a ty wkolo o pieniadzach .... nie boj sie , przy dobrym zarzadzaniu znajda sie pieniadze z UE i kanalizacja bedzie ....he he
a ty msciwy i chamski.....
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

spajdermen ..ale Cię wkurzyłam...kobieto wyluzuj, przestan ubliżać :oops:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

a ty kobieto ...przystopuj , bo ze mnie kobiety nie zrobisz !!!
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Cisza wyborcza dawno minela , brak tematow do pisania .... gosci wielu a wszyscy milcza !!..... czyzby w Zarkach nic sie nie działo ?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ZAPUSCILI MYŚLACZA :lol:
Krotochwilny
Bywalec
Posts: 22
Joined: 17 Nov 2014, 11:55

Post by Krotochwilny »

Rzuć temat spajder to będziemy pisac...
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Krotochwilny ..... jestes nowy , albo w(" przebraniu" )moze Ty rzucisz temat masz nowe spojrzenie na forum ....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku .. :lol:
piszesz sam do siebie :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ............chyba po tym swietowaniu jeszcze nie wytrzezwiałas i nie wiesz o czym piszesz ....he he
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

spajdermen w Żarkach nic się nie dzieje ... i dobrze. Cały w tym ich urok :)
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: pewnie ,że świętowałam :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wszyscy jak widać zapomnieliśmy o tytule tych naszych wpisów.
Zamiast analizować budowę kanalizacji to my "skaczemy " do siebie i robimy sobie prywatne wycieczki. A co z kanalizacją ?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Masz rację widzu, na tym żadna dyskusja nie jest prowadzona na temat. Zawsze sprowadza się do narzekania i krytykowania władz gminnych, sołectwa i radnych oraz do wysuwania różnych oskarżeń.....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W budowie kanalizacji jest głucha cisza.
Oczyszczalnia również nie funkcjonuje.
Stoi i rdzewieje w oczekiwaniu na ścieki. Koło się zamyka.
I taka to gospodarka w naszej gminie, że płakać się chce.
Pozdrawiam
ZP
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

I co z tą kanalizacją?

Post by widz »

I co z tą kanalizacją?
Ulica Grzybowa i inne ulice po tamtej stronie ul.Porajskiej rozkopane, dziury , doły i kupy piachu Sodoma , Gomora.
Gdzie jest nadzór inwestorski? Jak długo jeszcze będziemy grzęznąć w tym
piachu. Te niedogodności są trudne do zniesienia.
Co na to Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera ?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A Wójt na to , jak na lato :lol: może na wiosnę :?:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ciekawe jakie są koszty utrzymania nieczynnej oczyszczalni ścieków....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Rzeczywiście nad budową kanalizacji zawisło jakieś fatum, lata mijają, władza się zmienia, a szamba nadal opróżniane są w tradycyjny sposób. Jedni do rzeki, inni do lasu, jeszcze inni na własne lub cudze posesje, a nieliczni płacą prawie 2 setki za każdy wywóz. W historii naszej gminy nie było chyba nigdy inwestycji realizowanej tak długo. Może ktoś zna jakiś sposób na zdjęcie zaklęcia niemocy z tej budowy. Gdybyśmy mieszkali w Wikowyjach to poprosiło by się Babkę i ta na pewno by coś poradziła.
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Co jeszcze w tym roku będzie zrobione? Które ulice?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Do kogo to pytanie ....? ? ?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU ............ wszystko wiedzący .... napewno Ci odpowie :lol: :lol: :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Pytanie jest do RS i radnych , chyba wiedzą coś na ten temat ? czasami przejeżdżam ul. Porajską i wydaje mi się ,że coś tam robią ?????
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Droga Klaro ... zdążyłem zwiać , uf :roll: jestem na zasłużonych wczasach na HAWAJACH , mogę wreszcie podrapać się po GŁOWIE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jak widzisz nawet jestem kulturalny :roll: pa SŁONECZKO :wink:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

bardzo wolno postępują prace, a zima tuż , tuż :?:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zima gminie nie straszna bo termin zakończenia prac na ulicach do Prostej (nie Porajskiej) to kwiecień 2016 roku
Post Reply