ciąg dalszy o kanalizacji

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
ja
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 25 Jan 2008, 10:17

ciąg dalszy o kanalizacji

Post by ja »

ostatnie wypowiedzi o kanalizacji są z 2006 r czyżby temat przestał interesować mieszkańców? Może ten entuzjasta wójta , takiego dobrego gospodarza zapyta go teraz gzie jest kanalizacja w Zarkach, gdzie nasze pieniądze ? dokumentacja miała być gotowa do ko nca lipca 2007 i co? I nic Nie zaczyna się prac, nie stara o środki unijne i będzie tak jak z remontem basenu czy oświetleniem ulicy Podleśnej. Inwestycję są ale w Poraju,Choroniu czy Jastrzębiu ale nie w Zarkach a radni załatwiają swoje interesy i prezesa strażaków.[/img]
BTS
Tajemnicza;]
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 17 Nov 2007, 19:13

Post by Tajemnicza;] »

Pieniądze na kanalizację płacimy miesięcznie [przynajmniej niektórzy ]. I gdzie one są? Kanalizacji, jak nie było, tak nie ma.

Przy okazji. Zrobili drogę na szkolnej, ale bez kanalizacji. Życzę teraz powodzenia by ją założyć... Ile to będzie wynosić? Nie wiem i może nie chcę wiedzieć. Mogli najpierw zrobić kanalizację, a potem robić drogę...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No i co Pani BTS nic Pani nie mowisz teraz na temat kanalizacji w Żarkach Letnisku?
Przecież jest Pani radną to załatwiaj Pani te sprawy, ktore tak bardzo Panią drażniły kiedyś. Bo już minął ponad rok Pani kadencji i nic w temacie kanalizacji i oczyszczalni nie słychać. Widać jak zmienia się punkt
widzenia w zależności od punktu siedzenia
Agatka
Posts: 5
Joined: 08 Apr 2010, 19:30

Post by Agatka »

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 12:21 pm

Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokalizacja oczyszczalni ścieków jest ustalona od dawna, a kryta zlewnia jest elementem oczyszczalni.Informacje na temat kanalizacji podaję w zakładce SOŁECTWO, jeżeli jesteś zainteresowany, kliknij na SOŁECTWO. Oczyszczalna będzie budowana w północno-zachodniej części Żarek Letniska na pograniczu z Masłońskim, dojazd ulicą Grzybową


Trzeba troszkę poszukać
Pozdrawiam
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ale jesteś Agatko zorientowana jak byś byla conajmniej radną.
Jak szybko odpowiadasz za radną BTS

pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu, Agatka jest zorientowana bo czyta wpisy na forum , a ja niedawno odpowiadałam na pytanie o lokalizację oczyszczalni. Masz jednak racje zaniedbałam trochę internautów więc donoszę, że to co mogli zrobić radni zostało już zrobione a teraz toczy się wszystko w trybie administracyjnym a ten jak wiadomo /KPA / każda decyzja to 30 dni a plan zagospodarowania 18 miesięcy.Lada moment powinna już być decyzja o odlesieniu terenu i urząd wystąpi o pozwolenie na budowę, potem już tylko przetarg i wszystko wskazuje na to, że w lipcu rozpocznie się budowa oczyszczalni i kanalizacji na tych ulicach, które zakłada plan na bieżący rok.Jak oświadczył publicznie Wójt na zebraniu wiejskim zakończenie budowy oczyszczalni to koniec 2013 roku.
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

a gdzie mogę znaleźć jakąś mapkę z dokładnie zaznaczonym obszarem gdzie ma powstać oczyszczalnia?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Mapy takie są oczywiście w Urzędzie Gminy, u inspektora Artura Kreta, który odpowiada za inwestycje kanalizacyjne.
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

a na internecie może znajduje się gdzieś taka mapka?
anna2011
Posts: 4
Joined: 30 Aug 2012, 20:23

Post by anna2011 »

Tajemnicza;] wrote:Pieniądze na kanalizację płacimy miesięcznie [przynajmniej niektórzy ]. I gdzie one są? Kanalizacji, jak nie było, tak nie ma.

Przy okazji. Zrobili drogę na szkolnej, ale bez kanalizacji. Życzę teraz powodzenia by ją założyć... Ile to będzie wynosić? Nie wiem i może nie chcę wiedzieć. Mogli najpierw zrobić kanalizację, a potem robić drogę...
Święte słowa racja wydaje się pieniądze nasze pieniądze na zrobienie drogi
by potem ją zdjąć i znowu wydać nasze pieniądze na kanalizacje i znowu wydać nasze pieniądze na nową drogę.
Marnotrastwo. Pytam gdzie tu sensn ? Czy takie myślenie i logike maja nasi radni ?
kinga98
Ekspert
Posts: 161
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Co za durna uwaga, to znaczy że jak nie ma kanalizacji to nie należy robić dróg? a jak są drogi to nie robić kanalizacji? ulice szkolną robiono 10 lat temu a skąd wiadomo, że kanalizacja ma iść pod jezdnią a nie pod chodnikiem. Lepiej się trochę zastanowić a nie pisać takie bzdury.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Post by TUBYLEC »

Masz rację Kingo98
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Oczywistym jest, że najpierw powinno się robić kanalizację a potem drogi i chodniki . Ale skoro mimo wielu starań naszych radnych kanalizację robiono w Poraju potem w Choroniu aktualnie robi się w Jastrzębiu.
Pomimo tego , że jesteśmy miejscowością o liczbie mieszkańców powyżej
dwóch tysięcy /a za brak kanalizacji w takich sołectwach gmina będzie musiała płacić niebawem kary/ to robi się kanalizację w mniejszych miejscowościach niezagrożonych karą a u nas dopiero teraz został ogłoszony przetarg na oczyszalnie. Obawiam się, że nie zdążymy wykonać kanalizacji w wymaganym terminie w naszej miejscowości.
Ponadto z informacji Pana Wójta wiem, że pierwsze nitki kanalizacji mają być wykonywane rówocześnie jedna na terenie Żarek Latniska a druga do Masłońskiego. Uważam i zabiegać będę o to aby wykonać kanalizację najpierw w naszej miejscowości a póżniej w Masłońskim /jest to miejscowośc nie zagrożona karą za nie posiadanie kanalizacji/.
A wracając do sprawy dróg to jedno należy powiedzieć , że skoro nie mieliśmy zapewnień w zakresie kanalizacji to robiliśmy drogi.
Zgodnie z przysłowiem" jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma".
Moje osobiste zdanie na ten temat jest takie ,że drogi w naszej miejscowości z uwagi na ich stan należy robić bez względu na to czy są skanalizowane czy nie./ tak przecież robione jest również w innych sołectwach naszej gminy/.
Pozdrawiam.
Z.Polak
basia6661
Stały bywalec
Posts: 67
Joined: 11 Jul 2006, 21:14

Post by basia6661 »

ciekawe gdzie te drogi??? bo na podleśnej i ościennych od 6 lat nic
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Basiu
Proszę bardzo jeżeli nie wiesz które drogi w Zarkach Letnisko są asfaltowe
to informuje:
Szkolna, Grunwaldzka, Cicha, Spokojna, Słoneczna,Zielona, Kąpielowa,
Księżycowa, Nadrzeczna, Raczyńskiej-centrum, Ogrodowa,Zdrowa, Nałęczowska, Letniskowa,Jasna i Akacjowa.
Przyznać powinnaś, że kolejność prawidłowa-najpierw centrum a potem obrzeża miejscowości.
Z.Polak
Last edited by Zdzisława Polak on 14 Oct 2012, 19:53, edited 1 time in total.
gaga
Gość
Posts: 10
Joined: 13 Mar 2010, 19:15

Post by gaga »

Zdzisława Polak wrote:Basiu
Proszę bardzo jeżeli nie wiesz które drogi w Zarkach Letnisko są asfaltowe
to informuje:
Szkolna, Grunwaldzka, Cicha, Spokojna, Słoneczna,Zielona, Kąpielowa,
Księżycowa, Nadrzeczna, Raczyńskiej-centrum, Ogrodowa,Zdrowa, Nałęczowska, Letniskowa,Jasna i Akacjowa.
Przyznać powinnaś, że kolejność prawidłowa-najpierw centrum a potem obrzeża miejscowości.
Z.Polak
Pani Zdzisławo proszę o informację , w którym miejscu była asfaltowana ul. Słoneczna bo wprawdzie mieszkam tam dopiero od 2.5 roku ale nie zauważyłam na całej długości , chyba że ma Pani na myśli ten mały kawałek na zakręcie z ul. H.Raczyńskiej ? no ale sorry ..... :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowna Gago
Wyjaśniam, że ja wymieniłam drogi asfaltowe a nie ostatnio asfaltowane.
Pozdrawiam Z.Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

A czy wiecie Szanowni Mieszkańcy ,
że my jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę oczyszczalni?
Pan Wójt odpowiadając wczoraj na Sesji Rady na moje pytanie "czy jest pozwolenie na budowę oczyszczalni ? " wyjaśnił ,że nie ponieważ mamy kłopot polegający na tym ,że kanał odprowadzający ścieki do Warty zaplanowao na działce prywatnej , której właściciel zmarł i trwa postępowanie spadkowe.
Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Uczciwie byłoby jednak podać całą odpowiedź wójta, ze 12 lutego podpisano umowę z wykonawcą, i jak tylko pozwoli pogoda rozpoczną się prace przy budowie oczyszczalni, do 12 marca będzie też wiadomo na jakie ulice zostanie rozpisany przetarg na wykonanie przyłączy kanalizacyjnych.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Zastanawia mnie ta nowa sonda. Czy mam rozumieć ze przyłączenie do kanalizacji będzie dobrowolne? Gdzie tu logika?
Czy Gmina przygotowuje się na jakieś wzmożone kontrole tych posesji które nie zgłoszą chęci przystąpienia?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

LEE
czy możesz napisać gdzie jest ta sonda?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

na głównej stronie po prawej stronie www.zarkiletnisko.pl
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Dzięki za informacje. Wogóle nie wiedziałem o tych sondach jak chyba i wielu innych internautów. I dlatego nie brałem w nich udziału .Głosowały tylko te osoby , które były wtajemniczone/autorzy i osoby wspólpracujące/. Toteż wyniki mogą być nierzetelne.
Cześc i dzięki dla Zielonego.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

"widzu"...........jak można osądzać ludzi jak samemu nie czyta się tego co jest na głównej stronie ! A tak jeszcze do Twojej wiadomości .........to już kolejna sonda tycząca życia Ż-L
Pozdrawiam ........ :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Lee, obowiązek podłączenia się do kanalizacji wynika z ustawy dla mieszkańców miejscowości, w których jest kanalizacja, ale administracyjne wyegzekwowanie takiego obowiązku jest w zasadzie niemożliwe, w naszej gminie w tej chwili o ile dobrze pamiętam tam gdzie jest kanalizacja ilość przyłączonych posesji to zaledwie 47%. W Żarkach Letnisku wystarczy mieć ekologiczną przydomową oczyszczalnię, nie mylić z ekologicznym szambem i już nie ma obowiązku przyłączania się do sieci kanalizacyjnej. Zobacz w sondażu, że spory procent mieszkańców nie widzi takiej potrzeby, jeszcze większy nie podjął decyzji. Za ścieki trzeba płacić i to znacznie więcej niż za wodę, a jak się dotychczas "załatwiało usuwanie szamba za darmo" nie ma się ochoty na kanalizację. Przed laty, kiedy rozpoczynano akcję kanalizacja, mniej niż połowa właścicieli domów rozpoczęła gromadzenie wpłat na przyłącza kanalizacyjne, w tym roku zobaczymy jaki będzie akces mieszkańców na ulicach, na których będą wykonywane przyłącza.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

"mecenasie " nie imputuj mi nieprawdy. Nie osądzam ludzi tylko pozwoliłem sobie ocenić wyniki sond. A tyle mi jeszcze wolno.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Pozwolę sobie poinformować Państwa, że budowa oczyszczalni
i I -ego etapu budowy kanalizacji w Żarkach Letnisku jeszcze się nie zaczęła.
Na dzień dzisiejszy w budżecie gminy na ten cel nie mamy ani grosza.
Gmina Koziegłowy nie kwapi się do podjęcia uchwały dotyczącej przekazania Gminie Poraj 3 mnl. zł na budowę oczyszczalni.
Martwi mnie bardzo taki stan rzczy gdyż jak nie otrzymamy tych środków
to z w/w inwestycją nie ruszymy w tym roku.
Pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

W gminie Koziegłowy jest nieudolny gospodarz Burmistrz Ślęczka, to taki gospodarz jakiego my mieliśmy w poprzednich kadencjach :cry: Z Burmistrzem Ślęczką będzie jeszcze wiele kłopotów, to taki człowiek. (ten typ tak ma)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Informacja podana przez panią Polak na temat stanu inwestycji kanalizacyjnej jest delikatnie mówiąc nieprecyzyjna. Firma dokonała już pomiarów geodezyjnych niezbędnych do wykopów, sprowadziła sprzęt i materiały, doprowadziła zasilenie energetyczne i być może rozpoczęła już wykopy bo byłam tam dwa tygodnie temu.Jeżeli nie jest to rozpoczęcie prac, to co to jest...? Co do budżetu i zabezpieczenia środków to są one zapisane Dzidziu w w budżecie dziale 900-Gospodarka komunalna rozdział 90001-gospodarka ściekowa i ochrona wód- kwota 3.600.000,00zł na budowę kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków dla miejscowości Żarki Letnisko i Masłońskie 3.000.000,00 zł. Ja wiem, że budżet to trudna lektura, ale twój niepokój co do braku zapisów w budżecie jest zupełnie nieuzasadniony. Gmina zawsze pokrywa wydatki z uzyskiwanych przychodów, nie ma zapasów ulokowanych na koncie i problem możemy mieć z wypracowaniem założonych przychodów, ale i w tym przypadku rozwiązań jest wiele, co zapewne jako ekonomistka wiesz dobrze. Więcej optymizmu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Obawiam się, że z samego optymizmu nie wybudujesz oczyszczalni.
Czas mija a pieniędzy na ten cel w budżecie jest 0.
Pozdrawiam Cię optymistko.
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

A ja jednak stawiam na optymizm, bo oczyszczalnia buduje się pełną parą, byłem tam na spacerze i każdy może się przkonać na własne oczy chociaż to od ulicy Łącznej dosyć daleko, więc radzę rowerek, a nie spacer pieszy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Faktycznie budowa oczyszczalni w Żarkach Letnisko ruszyła.
Martwi mnie jedynie to , że Gmina Koziegłowy nie chce przekazać dotacji na ten cel jak jest zaplanowane w naszym gminnym budżecie 3mln.zł.
Tak więc jak wcześniej pisałam na dzień dzisiejszy mamy w budżecie
0 zł na finansowanie tej budowy .
Czekamy z optymizmem na dalsze ruchy Gminy Koziegłowy.
ZP
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

a jak wygląda sprawa rozjeżdżonej przez auta ciężarowe ulicy Łącznej?
można jakoś zobowiązać wykonawcę do wyrównania/utwardzenia drogi dojazdowej do oczyszczalni?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Matek 08
Od wtorku tj 25.06.2013 na wniosek mieszkańców ul.Łącznej i Grzybowej
interweniuję u P.Wójta i P. Kierownika Gospodarki Kominalnej w tej sprawie. Dzisiaj podczas Sesji Rady Gminy również rozmawiałam z osobą kompetentą w tej sprawie prosząc o zmianę drogi dojazdowej dla Firmy, która dojeżdza do budowy oczyszczalni.
Wszyscy mi obiecują ,że się zajmą sprawą. Ale jak widać nic jeszcze w tym temacie nie zrobiono.
A należy tylko z Nadleśnictwem i Firmą -wykonawcą uzgodnić inną trasę dojazdu bo jest taka możliwość.
Pozdrawiam ZP
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

czyli rozumiem że istnieje możliwość aby dojazd do oczyszczalni był wyznaczony przez las (dalej od zabudowań) i auta ciężarowe nie będą jeździć ani ulicą Łączną ani Grzybową?
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

zostanie wytyczona nowa droga...
a co ze starą? ktoś ją chociaż wyrówna?
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

kiedy zostanie wytyczona ta nowa droga? bo auta ciężanowe dojeżdżają do oczyszczalni cały czas Łączną
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Matek08
Bardzo mi przykro ale wczoraj 29.08.2013 na Sesji Rady Gminy uzyskałam ostateczną odpowiedż w sprawie dojazdu do oczyszczalni w budowie, że nie będzie wytyczona inna droga dojazdowa .
Wszystkie samochody małe czy duże jeżdzić mają ulicą Lączną.
Pozdrawiam.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Oj pani Zdzisławo ! Pisze pani , by pisać...... nic szczególnego pani nie załatwiła a i wieści jakie pani pisze nie są ani ważne a pomyślne ....
POZDRAWIAM ...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Może dla Ciebie jest to nieważne. Jednak dla mieszkańców ulicy Łącznej i Grzybowej jest to bardzo nieprzyjemny problem.
A tak wogóle to uprzejmie Ci przypominam, że czasy cenzury już się dawno skończyły i każdy może pisać o czym chce.
Pozdrawiam
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pani Zdzisławo ....
Pisałem o pani wiadomościach .....bo sprawa obu ulic ...i nie tylko... jest bardzo ważna, o tym nie musi mi pani pisać .
A co ma z tym wspólnego cenzura ???
Nie zabraniam pani pisać , wyrażam swoje zdanie ....
Atak na marginesie ....nie pamiętam byśmy pili bruderszaft......
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Z uwagi na fakt, że nie podajesz Persono ani Swojego imienia ani nazwiska więc nie wiem czy mówimy sobie na "TY" czy per" Pani".
Nie możesz żądać aby przed Twoim Nikiem pisać Pan czy Pani Mecenas.
Zastanów się co w tej swojej złośliwości wymagasz od innych.
I Ty nawet nie wiesz co to cenzura?.
Pozdrawiam ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pani Polak....
Czym jest cenzura wiem doskonale , tylko nie widzę związku ...
Nic od pani nie żądam po prostu zwracanie się do kogoś kto pani nie pisze na TY do pani jest brakiem kultury obyczajowej....
POZDRAWIAM
i na tym zakończmy tę dyskusje ....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Zobacz jak Ty sam zwracasz się do innych w swoich postach. Np. do Ślimaka, Izabeli, Kingi 98 itp. Walisz na Ty nawet z małej litery.
Czy Ciebie ta Twoja " kultura obyczajowa" nie obowiązuje?
Zastanów się czego Ty wymagasz odemnie i czy masz rację?
I na tym może zakończmy tę dyskusje.
pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pani Polak .....
Piszę z panią i o pani ........
I to jest moja kultura obyczajowa ....
POZDRAWIAM....
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Przepraszam państwa, ale co ta wymiana zdań ma wspólnego z kanalizacją. Pani Polak bardzo lubi zaśmiecanie forum pustosłowiem, ale mecenasowi się dziwię. Na przyszłość przenoście te dyskusje na pw
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Nie mam zamiaru się tłumaczyć bo tylko winni się tłumaczą.
Zauważcie jednak Państwo , że kiedy ja napisałam o drodze dojazdowej do oczyszczalni w Żarkach L. to mecenas mnie zaatakował i sprowadził dykusję na niewłaściwe tory. Podobnie zresztą jak czynisz to Ty Igorze.
Przeczytaj dokładnie a potem wyciągnij własciwe wnioski.
I radzę Ci stosować się do stwierdzenia " Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe". Proszę Cię o refleksje.
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

A jednak się pani tłumaczy ....
Nikogo nie atakowałem i nikomu nie robiłem krzywdy ...
Pani Polak ma wielkie mniemanie o swoich załatwionych sprawach ...
i tak być musi !!! :wink:
POZDRAWIAM ...
Tłumaczyć się nie mam z czego ...
A Igor ma rację !!!!
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by michalsluzalek »

Witam

Czy ktoś z Państwa może wie jak odzyskać swoje pieniądze wpłacone na kanalizację na konto Grupy Inicjatywnej.
Wysłałem ostatnio stosowne pismo w tej sprawie do Pani J. H. z Jodłowej i cisza.
Ma ktoś pomysł jak odzyskać te pieniądze. Kwota niby mała ale chciałbym ją odzyskać. :D
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by Amelka »

Moja znajoma dzięki tej pani , odzyskała pieniądze....musi pan zapytać , bo pieniądze są na koncie w banku ....ale nie przepadły , można je wypłacić.....najlepiej zrobić spacerek na Jodłową i porozmawiać z p. J.H :wink:
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by Igor »

Można też do pani Zenderowskiej, bo jak wiem ona była skarbnikiem tej grupy.
memento
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by Igor »

Można też do pani Zenderowskiej, bo jak wiem ona była skarbnikiem tej grupy.
memento
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by Byly »

A czemu zabieracie te pieniądze? Nie ma szans na kanalizację? Czy już komuś podłączyli na Żarkach Letnisku kanalizację? Jeżeli tak to ile zapłacił za podłączenie i czy miał wpłatę, czy nie?
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Re: ciąg dalszy o kanalizacji

Post by michalsluzalek »

Byly wrote:A czemu zabieracie te pieniądze? Nie ma szans na kanalizację? Czy już komuś podłączyli na Żarkach Letnisku kanalizację? Jeżeli tak to ile zapłacił za podłączenie i czy miał wpłatę, czy nie?
Z tego co zdążyłem się zorientować to tylko co bardziej zamożni pragną jeszcze kanalizacji.
Gmina ma poważne zadłużenie i tą dziurę kiedyś trzeba będzie załatać. Czasy nawiązujące do działalności na kredyt jak za Gierka nie będą trwały wiecznie.
Następna ekipa aby ratować sytuację będzie zapewne zmuszona podnieść cenę wody a tym samym cenę za 1m3 ścieków.
Może się okazać, że przy cenie 120PLN za beczkę nieczystości, wysokiej ceny za ścieki plus koszty wykonania podłączenia interes zwróci się dopiero po kilku latach.
Szamba ekologiczne nadaj pozostają tańszą alternatywą. :D

Zdecydowanie lepszym pomysłem byłaby akcja Gminy dofinansowania do szamb ekologicznych.
Czemu takie parcie na kanalizację?
Post Reply