Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Jak zauważyłam plac zabaw dla dzieci zlokalizowany w centrum Żarek Letnisko - za sklepami jest demontowany. Najpierw pozwoliliśmy na to aby GS nabył prawo do tego terenu w drodze zasiedzenia pomimo tego, że nigdy nie użytkował tej działki. Gmina była właścicielem i jednocześnie użytkownikiem tego terenu. Ponadto dbała wraz z Radą Sołecką Żarek Letniska o czystość, ład i porządek na tym terenie i inwestowała w ten teren
( plac zabaw, ławeczki , chodniczki , pielęgnacja rosnących tam drzew itp). I pomimo tego oraz pozytywnego dla Gminy Poraj wyroku Sadu Rejonowego w Myszkowie- GS uzyskał prawo własności przez zasiedzenie w Sądzie II instancji w Częstochowie i natychmiast sprzedał ten teren prywatnej osobie. A Gmina musiała przez ponad rok płacić prywatnej osobie czynsz dzierżawny za korzystanie z tego terenu pod plac zabaw. A teraz jak widać Gmina musi chyba opuścić ten teren i dlatego demontowany jest plac zabaw. I co dalej? A co na to mieszkańcy Żarek Letniska?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Byly »

Plac zabaw przechodzi gruntowny remont!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radna czy ty cokolwiek wiesz, co się dzieje? Czy oprócz TOTALNEJ krytyki napiszesz coś sensownego na tym forum?
Dlaczego z Ciebie wychodzi taka nienawiść, taki jad, przecież chodzisz do kościoła, to powinnaś być prawą osobą, dobrotliwą. Nie powinnaś manipulować swoimi wypowiedziami na tym forum. Np kilka dni temu wymieniłaś na co poszły pieniądze z budżetu na kulturę. Napisałaś wybrane wydatki, powinnaś podać wszystkie wydatki, wtedy byłabyś bardziej wiarygodna, a nie wybrać tylko takie co będą bulwersować ludzi.
Inny cudak na tym forum traktuje nas jak idiotów, pisząc swoje rozmyślania. Pisze jak kiedyś Marks i Engels, pisali a nikt ich nie czytał :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Ja zawsze piszę prawdę, proszę nie insynuować. Widziałam na własne oczy, że ogrodzenie placu zabaw już zostało rozebrane . Niektóre urządzenia zostały wykopane z ziemi wraz z betonowymi podstawami. Wszystko wizualnie wygląda na likwidację placu zabaw dlatego o tym napisałam i liczyłam, że przedstawiciel Urzędu Gminy zareaguje i coś odpowie jak jest inaczej. Dziękuję za informację, że jest to tylko remont. Trzymam za słowo.
Proszę jeszcze odpowiedzieć, kiedy w takim razie będzie ten plac zabaw wyremontowany i oddany do użytku?
Czy informacja dotycząca pozbycia się tego terenu przez Pana Wójta na rzecz GS-u a ten z kolei sprzedał ten teren osobie prywatnej też jest nieprawdziwa?. Czy Gmina Poraj nie płaci czynszu dzierżawy za ten teren osobie prywatnej? Może coś na ten temat pan Rzecznik by zechciał coś napisać dlaczego tak się stało? A nie zarzucać mi,że chodzę do Kościoła (chodzę bo chcę).
Pozdrawiam serdecznie
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Były ja zaprezentowałam tylko pewne wydatki GOK-u, które mnie bulwersują. A Szanowny Pan może zaprezentować wszystkie wydatki i ja nie będę zabraniać. Proszę opublikować całe sprawozdanie z GOK-u i inne też: np. OSP, Spółki Poreco, Klubu Polonia te , które będą przyjmowane na najbliższej Sesji Rady Gminy Poraj w dniu 26.04. 2018 roku godz 9: 00, Bardzo proszę.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Amelka »

Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Dzięki Amelko za informacje,
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by kinga98 »

Czy to jednak nie dziwne, że radna która powinna być dla mieszkańców źródłem informacji o zamierzeniach gminy,albo dezinformuje, albo informacją manipuluje? Pani Zdzisławo ta obsesyjna niechęć do władz gminy to droga na manowce, chyba nawet pani elektorat jest tym zmęczony, tak jak pseudoprawdami letnika.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by zg »

Plac zabaw będzie przeniesiony na teren za siłownią, jest to działka należąca do Starostwa Powiatowego w Myszkowie i UG nie będzie musiał płacić wysokiego czynszu za dzierżawę terenu. Było to planowane od dawna.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Likwidacja placu zabaw w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Rzeczniku -Kingo 98
O planach przeniesienia placu zabaw na teren siłowni dla dorosłych wiedziałam już od dawana bo to była moja propozycja, kiedy Gmina Poraj pozbyła się działki na rzecz Gs-u i musiała płacić czynsz dzierżawny na rzecz osoby prywatnej. Jednak władze Gminne nic w tym kierunku nie mówiły ani nie działały tylko płaciły czynsz posłusznie co krytykowałam. A teraz gdy prywatny właściciel ma inne plany (budowlano-komercyjne) to prawdopodobnie wypowiedział umowę dzierżawy Urzędowi Gminy. I musimy się stamtąd wyprowadzać.
Kingo 98 Kampanie wyborczą prowadź w sposób rzetelny i uczciwy i nie opluwaj bezpodstawnie. Może zajmij się "pseudoekonomistą" a nie "pseudoprawdami"
Post Reply