Co zrobić z uschniętą choinką?

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Byly »

Panie Sołtys, co mam zrobić z choinka świąteczną? Musiałem już wynieść z pokoju, bo stała się brzydka, po prostu uschła:( Ksiądz po kolędzie podziwiał, jaka piękna, jak pachnie. Teraz wyniosłem na podwórko i co dalej? Spalić nie wolno, do śmieci też się nie zmieści? Mam problem? Jak go rozwiązać?
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Igor »

Jak jesteś idiotą to wywieziesz do Poraja na składowisko wielkogabarytowych odpadów, a jak masz trochę oleju w głowie to zrobisz sobie fajne ognisko. Ską ty wziąłeś to że nie można spalić? przcież to bzdura
memento
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by zg »

Jeśli gmina prowadzi selektywna zbiórkę odpadów palić nie można, potnij sobie na szczapki i masz suche drewno na rozpałkę do kominka/pieca...
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Igor »

To śmieci nie należy palić, a uschnięta choinka to nie śmieć, jaka to różnica czy spalisz ją w piecu czy na ognisku.
memento
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Byly »

Dzięki Igor, to mnie przekonało, ze nie ma żadnej różnicy, czy spalę choinkę w piecu, czy na ognisku. dzisiaj po południu zrobię sobie piękne ognisko :P
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by zg »

śmieci nie wolno było palić nawet przed wejściem obecnej ustawy w życie,
Selektywne zbieranie odpadów polega na oddzielnym zbieraniu w pojemniki (lub worki) na terenie nieruchomości następujących rodzajów odpadów:
(......)
odpady zielone, obejmujące w szczególności trawę, liście, drobne gałęzie, wycięte rośliny, ( choinka)
Ustawa o odpadach, mówi wyraźnie, że "Dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli na terenie gmin nie jest prowadzone selektywne zbieranie lub odbieranie odpadów ulegających biodegradacji, a ich spalanie nie narusza odrębnych przepisów”.
Sąsiedzi mają bowiem prawo bronić się - nawet w sądzie - przed immisjami, czyli swądem i dymem z ogniska. Mogą też zażądać zaprzestania takich działań, a także usunięcia już zgromadzonych odpadów. Jeśli natomiast dym przedostaje się na ulicę w takiej ilości, że ogranicza widoczność kierowcom i zagraża bezpieczeństwu, to można spodziewać się interwencji policji lub straży miejskiej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Zdzisława Polak »

Ktoś wymyślił temat zastępczy. Zamiast interesować się stanem dróg, brakiem kanalizacji, czy ogromnym zadłużeniem gminy lub ograniczaniem terenów leśnych zwłaszcza w Żarkach L. to my się zajmujemy naturalnym uschniętym drzewkiem. Jest to normalne drewno opałowe na dodatek ekologiczne i spalenie go w piecu czy na ognisku przy pieczeniu np. pieczonek nikomu nie zagraża.
Pozdrawiam
ZP
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Igor »

Każdy zajmuje się tym co go interesuje, zadłużenie gminy jest pani hobby pani Polakowa, a mnie interesuje taka pseudo ekologia, kiedy w PLASTIKOWYCH np. 30 workach wystawia się suchą ściółkę, którą można bezpiecznie spalić, a popiołem odkwasić naszą kwaśną glebę.Proszę wszystkim nie narzucać swoich obsesji.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Co zrobić z uschniętą choinką?

Post by Zdzisława Polak »

Igor na tym poziomie nie będę z Tobą już więcej dyskutować.
Post Reply