Chodniki przy ul.Szkolnej

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by zbyszko »

Witam,mam pytanie do Państwa Radnych reprezentujących naszą miejscowość:
Kiedy można spodziewać się remontu chodników przy ul.Szkolnej ?
Nowy asfalt położony był kilka lat temu.Dziwna rzecz,że droga nie została wykonana kompleksowo,tak jak to się robi lub robiło w innych miejscowościach naszej gminy.Biorąc pod uwagę,że jest to szlak do szkoły,wydaje się,że sprawa powinna być priorytetowa,przecież chodzi tu o bezpieczeństwo naszych dzieci.Każdy widzi jaki jest stan chodników,można sobie zęby wybić, nawet w biały dzień.Może częściowy remont drogi jest uzasadniony planowanymi wykopami pod kanalizację ? Proszę o informację jeśli macie Państwo jakąś wiedzę na ten temat.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Zdzisława Polak »

Wprawdzie to okręg wyborczy Radnego Karkochy ale ja odpowiem. O wykonanie chodnika chociaż po jednej stronie ulicy Szkolnej wnioskowałam już chyba kilkadziesiąt razy . Przy każdej możliwej okazji wracam do tej sprawy i pytam kiedy? Władze Gminy Poraj zgadają się ze mną , że jest to priorytet i obiecują że już , że wkrótce , że niebawem .. a czas ucieka. Jest mi wstyd, że i my i nasze dzieci i wnuki codziennie muszą potykać się o wyboje idąc do szkoły czy przedszkola. Ale kiedy gmina zamiast wykonać ten chodnik wydawała pieniądze na chodnik w drodze powiatowej w Jastrzębiu to byłam przeciw i mówiłam , że w ul. Szkolnej jest pilna potrzeba ale nie otrzymałam wsparcia od innych radnych (nawet nasi radni byli za chodnikiem w Jastrzębiu). Ręce opadają w takiej sytuacji. I znów się denerwuję bo w gminie "przechodzi" zawsze to co nakaże Pan wójt. Zachęcam do rozmowy z radnymi. Przecież każdy radny powinien słuchać swoich wyborców i własnego sumienia ( wielokrotnie im to mówię). I co ? I nic.
Pozdrawiam
ZP
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by zbyszko »

Dziękuję za szybką odpowiedź.Cóż, jak to mówią w kupie siła,jeśli nie ma jednomyślności wśród naszych radnych ,niewiele się zdziała.Rozumiem,ważne są wszystkie sprawy dot.naszej miejscowości;chodniki przy ul.Raczyńskiej,strażnica OSP,dom seniora (d.Czarka),remont ul.Słonecznej itp.,ale są sprawy ważne i ważniejsze,a taką sprawą najważniejszą wg mnie ,jest bezpieczne dojście naszych dzieci do szkoły.Namawiam zatem do wspólnego działania razem z sołtysem, by temat podjąć w gminie jeszcze raz,aż do skutku.Życzę pozostałym radnym zrozumienia problemu i wytrwałości w dążeniu do celu.
Pozdrawiam
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by mecenas »

Hm, hm chodnik na Szkolnej rzecz ważna, ale tam chodnik jakiś już jest, a Zieloną dzieci też chodzą do szkoły, ruch samochodów jest o wiele większy niż na Szkolne. Co zatem powinno być priorytetem inwestycyjnym? Dylemat niemalże hamletowski.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by zg »

Na innych ulicach też brakuje chodników, problem w tym, ze nie na każdej można go wykonać.
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by zbyszko »

To prawda,że ulica Zielona jest jedną z bardziej uczęszczanych ulic i nie ulega wątpliwości ,że chodniki z ogranicznikami prędkości na jezdni powinny tam być i pewnie wiele ulic takich by się znalazło w naszej miejscowości .W przypadku ul.Szkolnej,jest ona bezpośrednio połączona z centrum i PKP co znaczy ,że kumuluje ruch pieszy i samochodowy.Ponadto ktoś popełnił błąd kilka lat temu ,że nie została zmodernizowana kompleksowo.Jeśli chodzi o stan chodników ze słupami elekt.pośrodku ,które obecnie są, to lepiej żeby ich w ogóle nie było .Przypuszczam,że w takiej sytuacji wiele dzieci woli iść jednią,co stwarza zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.
Pozdrawiam
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Klara »

zbyszko ..... i rodzice i szkoła powinna uświadomić dzieciom że ..... chodnik jest do chodzenia a jezdnia do jeżdżenia ....i to że chodzenie po jezdni zagraża ich zdrowiu i życiu !!! :)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 17.01.2017 odbyła się komisja ds. budzetu oraz gospodarki komunalnej i inwestycji.
punkt 1. Realizacja zadań inwestycyjnych w 2016 r :
(wg moich propzycji)
a) - inwestycje i remonty planowane i wykonane,
b) - -" - planowane i niewykonane,
c)- -"- nieplanowane a wykonane.
Do tego zagadnienia otrzymaliśmy na komisję informację od kier. Zaczkowskiego ale nie są to odpowiedzi na zadane pytania.
Zapytałam Pana przewodniczacego , czy jest zadowolony z tej informacji ? (odpowiedzi nie było bo mógłby się komuś narazić?)
Zawnioskowałam do Pana Kierownika Zaczkowskiego o uzupełnienie informacji wg w/w kryteriów. Szczególnie chodzi mi o to , żeby pokazać które inwestycje były zaplanowane wogóle, które zostały wykonane zgodnie z planem , które nie były planowane a wykonane i dlaczego?
Komisja czeka na uzupełnienie informacji.
W w/w informacji nie znalazłam żadnej wzmianki o chodniku przy ul Szkolnej w Żarkach Letnisku. Więc zapytałam dlaczego jeszcze do tego czasu nie został wykonany ten chodnik i dlaczego nie został zaplanowany na 2017r? Podałam też odpowiednienie uzasadnienie o koniecznosci wykonania tegoż chodnika chociaż po jednej stronie ul Szkolnej. Zobaczymy co będzie dalej? Napewno nie odpuszczę.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Byly »

Dzisiaj w radiu mówili, że w całej Polsce w urzędach siedzą kontrolerzy z CBA, czy jacyś inni i sobie kontrolują. Do pomocy potrzebują urzędników gminnych, może dlatego nasi nie mają czasu na przygotowanie odpowiednich dokumentów - raportów :P Ktoś wie czy w naszej Gminie też są? A może już wiadomo o jakiś wstępnych wynikach kontroli?
Władza szykuje zmiany w ordynacji wyborczej, pewnie przejmie też władzę w Gminie. Dwu kadencyjność sprawi, że nie będzie mógł kandydować obecny Wójt :o Może już warto pomyśleć o kandydatach?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Amelka »

plotki mówią o 4 kandydatach ...2 kobiety i 2 facetów ...nazwisk nie podam , bo i po co ???? a ilu jeszcze chętnych się znajdzie ? ..3 osoby są znane i nawet w naszym społeczeństwie dość szanowane ...ta 4 osoba , to młody chłopak....jak widzicie konkurencja będzie dość DUŻA :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Zdzisława Polak »

I znów temat zastepczy wymyślono natychmiast. Sprawa wyborów jeszcze odległa. Tutaj jest mowa o chodniku przy ul. Szkolnej.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Amelka »

ależ p. Zdzisławo , tym nowym CHODNICZKIEM , .(.o który tak prężnie pani zabiega)..pójdziemy na WYBORY :wink:
a pani też wystartuje :?: chętnie na panią ponownie zagłosuję :mrgreen:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Klara »

Amelka ..... ale słodzisz ! czyżbyś miała jakiś inters w tym ! :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Amelka »

no, no ...chcę ten chodniczek , no i drogę w Dzierżnie ,..a co tak za darmo , to umarło :lol: :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Chodniki przy ul.Szkolnej

Post by Amelka »

były ma rację ..trzeba już działać :!: http://fakty.interia.pl/polska/news-pis ... Id,2340828 :roll:
Post Reply