sołtys

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
niebieski
Mieszkaniec

sołtys

Postautor: niebieski » sob kwie 23, 2016 8:57 pm

Sołtys co o nim myślicie obiecanki cacanki
Przy wyborach miało być ładnie pięknie a tu kicha
Co wy na to ?

Awatar użytkownika
Bruner
Ekspert

Postautor: Bruner » ndz kwie 24, 2016 8:03 am

A Ty co taki zdziwiony, zawsze tak jest, był czas przywyknąć przecież

mecenas
Guru

Postautor: mecenas » sob maja 14, 2016 9:27 am

Panie sołtysie podobno pan i rada sołecka zaakceptowaliście projekt przebudowy amfiteatru, może kilka zdań na ten temat. A może wywiesić ten projekt w gablotce tak jak kiedyś prezentowano projekt przebudowy kąpieliska. Jakoś nie widać pana działań jako sołtysa naszej miejscowości, czy nie wydaje się panu, że zbieranie podatków to trochę za mało.

widz
VIP

Postautor: widz » sob maja 14, 2016 11:43 am

A jednak rozchodzi Ci się mecenasko, że ciebie nie wybrali na sołtysa to kąsasz ile się da. Przecież już sołtysa wygryzłaś z funkcji skarbnika w TPŻL o głupi projekt amfiteatru, raczej fotografię amfiteatru( bo nie jest to żaden projekt).

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » sob maja 14, 2016 1:01 pm

mecenasikowi ...żal d..... ściska i dlatego pod wami dołki kopie 8)

Klara
Guru

Postautor: Klara » ndz maja 15, 2016 2:05 pm

Amelka .... nie wypada na forum pisać jak cham..... a to że prawie nie mamy sołtysa to wie każdy zdrowo myślący !!!!

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » ndz maja 15, 2016 3:52 pm

Klaro.....po czym cham chama rozpoznał :?: bo sam jest WIELKIM CHAMEM I CIPĄ do kwadratu

Klara
Guru

Postautor: Klara » ndz maja 15, 2016 9:54 pm

Amelka .... jesteś arogancka i bezczelna a udowodniłaś to tym postem :roll:
sama wystawiłaś opinię o sobie !

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » ndz maja 15, 2016 11:27 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: 8)

jasiek
Ekspert

Postautor: jasiek » ndz maja 15, 2016 11:58 pm

Amelka to jakiś chamski facet, lub rozwydrzony uczeń. Nie słyszałem by kobieta posługiwała się takim językiem, no, chyba że jakiś margines :cry:

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » pn maja 16, 2016 5:38 am

:lol: :lol: :lol: :lol:

widz
VIP

Postautor: widz » pn maja 16, 2016 8:10 am

Wy podżegacze wojenni, najpierw Amelkę wyprowadzacie z równowagi a potem ją oceniacie. To jest podłe.

jasiek
Ekspert

Postautor: jasiek » pn maja 16, 2016 9:38 am

Widzu, Ty jesteś ekonomistą, to i matematyka jest ci bliska, opisz mi (wytłumacz) jak wygląda Ci** do kwadratu???????????????????????????

Klara
Guru

Postautor: Klara » pn maja 16, 2016 1:28 pm

Musi ta Amelka być bardzo....nieszczęśliwa i zgorzkniała :wink: :lol:

mecenas
Guru

Postautor: mecenas » pn maja 16, 2016 1:33 pm

Oj grzeje słoneczko, grzeje i niektórym główki przypaliło i zapewne stad te wypowiedzi Amelko-widzu, tyleż grubiańskie co niemerytoryczne. A mnie chodziło tylko o to, chodziło a nie ROZCHODZIŁO SIĘ ( BO ROZCHODZIĆ TO SIĘ MOGĄ PARAFIANIE PO MSZY DO DOMU, LUB DROGI W RÓŻNYM KIERUNKU) a więc chodziło mi o ludzi, którzy rwą się pełnienia do funkcji społecznych, a gdy je zdobędą, siedzą w kącie i mamonę liczą. A ja Amelko-widzu ani nikogo nie "wygryzałem" ani się nigdzie nie "wgryzałem", bo w moim wieku, wgryzać się będę w soczyste brzoskwinie jeżeli wreszcie doczekam się takiego plonu, a skrzętnie pielęgnuję je od dawna. Natura uczy cierpliwości i łagodzi obyczaje.

widz
VIP

Postautor: widz » pn maja 16, 2016 2:32 pm

Ale towarzystwo wzajemnej adoracji: mecenas, Jasiek , Klara i inni Barbaropodobni. Wszyscy na Sołtysa i Amelkę. Byle zniszczyć, ośmieszyć i dokopać. Jesteście szuje.

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » pn maja 16, 2016 4:16 pm

Ubawiłam się do łez.....wystarczy wrzucić wulgarny tekst , a wy już macie chory problem 8) :lol: :lol: drogi Jaśku...ci....do kwadratu = ci. ...(razy)....ci..... :lol: :lol: :lol:

BARBARA
VIP

Postautor: BARBARA » pn maja 16, 2016 5:57 pm

widz pisze:Wy podżegacze wojenni, najpierw Amelkę wyprowadzacie z równowagi a potem ją oceniacie. To jest podłe.

No i mamy na forum DZIECKO SPECJALNEJ TROSKI czyli niejaką Amelkę, osobę wysokiej kultury, ale zdenerwowana przez innych bluzgiem rzuca. Wiadomo jakie posty podżegają Amelkę, oczywiście można napisac kasżdą bzdurę o "tym babsztylu z Górnej" czyli o mnie, wara natomiast od żareckich świętości. A w ogóle, to za każdym nickiem na forum ukrywa się babsztyl z Gornej. Apeluję więc drodzy forumowicze w trosce o zdrowie DZIECKA SPECJALNEJ TROSKI, KTÓRE JAK WIADOMO NIE ZAWSZE ODPOWIADA ZA TO CO ROBI, i w trosce o kulturę wypowiedzi na tym forum, piszcie tylko LAURKI, a troskę o naszą miejscowość zostawcie nieocenionej Dzidzi P. :D

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » pn maja 16, 2016 6:40 pm

P. BASIEŃKO ....ten Babsztyl to pani :?: ja słyszę takie PLOTY o tym BABSZTYLU z Górnej, ale to nie wina radnej :roll: zwykli ludzie pani nie znoszą, bo wiecznie pani siedziała na kasie w amfiteatrze i wszystkim sprawdzała bilety :wink: wszyscy z ulgą odetchnęli, bo po przegranych wyborach.....upierdliwej BABY wreszcie nie było.......sklepikarze też mieli pani dość...... :?: co było, to było miejmy cichutką nadzieję, że już nigdy nie wróci 8) po 70 -siątce , może pani wreszcie odpuści i pozwoli młodszym się wykazać :wink: ależ pani ma końskie zdrowie .... że też pani chce się tak dokuczać :!:

jasiek
Ekspert

Postautor: jasiek » wt maja 17, 2016 10:43 am

Amelka pisze:Ubawiłam się do łez.....wystarczy wrzucić wulgarny tekst , a wy już macie chory problem 8) :lol: :lol: drogi Jaśku...ci....do kwadratu = ci. ...(razy)....ci..... :lol: :lol: :lol:

Próbuję sobie wyobrazić, ale moja wyobraźnia chyba jest za mała :shock: :shock: :shock:
Dużo widziałem, czegoś takiego nie :roll: :roll: :roll:

widz
VIP

Postautor: widz » wt maja 17, 2016 11:26 am

To się przejrzyj w lustrze i zobaczysz.

Klara
Guru

Postautor: Klara » wt maja 17, 2016 1:41 pm

widz..u a możo ty się przejrzyj w lustrze , bo sam siebie ,..... nie widzisz !!
całe Ż-L cię zna ..... a ty sam siebie NIE !!! :lol: :lol: :lol:

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » wt maja 17, 2016 1:44 pm

no widzisz Jaśku ile straciłeś :lol: :lol: :lol:

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » czw maja 19, 2016 6:15 am

CZARNE CHMURY ? nad SOŁTYSEM 8)

Byly
VIP

Postautor: Byly » czw maja 19, 2016 10:51 am

O tym, kto może wziąć udział w wyborach na wójta, decydują przepisy ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Wskazują one, iż wójtem może zostać osoba, która:
1. ma obywatelstwo polskie;
2. najpóźniej w dniu głosowania kończy 25 lat.
Kandydat na wójta, co ważne, nie musi stale zamieszkiwać na obszarze gminy, w której kandyduje, nie mniej jednak nie może jednocześnie kandydować na wójta w innej gminie.
Zgodnie z treścią ustawy Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, bierne prawo wyborcze przysługuje temu, kto posiada czynne prawo wyborcze (ma prawo głosować w danych wyborach).
Zobacz również: Organy wykonawcze gminy
Jak wskazuje powołana ustawa, czynnego prawa wyborczego nie mają osoby, które zostały:
1. pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądowym;
2. pozbawione praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu;
3. ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądowym.
Ponadto, wójtem nie może zostać wybrana osoba:
1. która była karana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego;
2. wobec której wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego ściganego z oskarżenia publicznego;
3. wobec której wydano prawomocne orzeczenie sądu stwierdzające utratę prawa wybieralności za złożenie przez tą osobę niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego.
Wybory wójtów zarządzane są przez Prezesa Rady Ministrów łącznie z wyborami do rad gmin.
Za wybranego na wójta uważa się tego z kandydatów, który w głosowaniu otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Jeżeli jednak żaden nie otrzymał wystarczającej liczby głosów, czternastego dnia po pierwszym głosowaniu przeprowadza się ponowne głosowanie.
W ponownym głosowaniu wybiera się spośród 2 kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów w pierwszym głosowaniu. Jeżeli jeden z dwóch kandydatów wycofa zgodę na kandydowanie, utraci prawo wyborcze albo umrze – w jego miejsce dopuszcza się kandydata, który otrzymał kolejno największą liczbę głosów, a termin wyborów odracza się o 14 dni. Za wybranego uważa się tego, który otrzymał większą liczbę głosów.

Choć kompetencje sołtysa określone są indywidualnie dla każdego sołectwa w jego statucie, wśród zadań sołtysa można wskazać:
1) reprezentowanie mieszkańców na zewnątrz;
2) zwoływanie zebrań wiejskich oraz posiedzeń rady sołeckiej;
3) pobieranie podatków i opłat lokalnych;
4) wykonywanie uchwał zebrania wiejskiego, rady gminy i zarządzeń wójta,
5) prawo zgłaszania na sesjach rady gminy wniosków w imieniu zebrania wiejskiego,
6) wykonywanie powierzonych mu przepisami prawa zadań z zakresu administracji publicznej,
7) informowanie mieszkańców sołectwa w sposób zwyczajowo przyjęty o wszystkich sprawach istotnych dla gminy i sołectwa.
Sołtysowi przysługuje dieta wypłacana z budżetu gminy na zasadach określonych w uchwale rady gminy.

Byly
VIP

Postautor: Byly » czw maja 19, 2016 10:55 am

Czytając dawne posty, to wygląda tak że sołtys został wybrany nielegalnie :lol: Oczywiście gdyby te dawne posty okazały się prawdziwe :roll:
Może niech wypowie się mecenas?

mecenas
Guru

Postautor: mecenas » pt maja 20, 2016 1:48 pm

Nic mi nie wiadomo o nielegalności wyborów sołtysa, ale z całą pewnością nie został on wybrany przez mieszkańców, bo czyż te kilkadziesiąt osób zebranych w remizie można uznać za reprezentację prawie 3 tyś.. rzeszy mieszkańców.Bolączką zebrań wiejskich jest ich niereprezentatywność, w stosunku do ogółu mieszkańców, no cóż, to wina tego ogółu. Wygrywają więc ci co obiecują złote góry, często z szarganą opinią, ale za kłamstwa wyborcze nikt przecie ż nikogo nie rozlicza.
Według mnie nie jest dobrze, że za pełnienie społecznych funkcji przysługują wcale nie symboliczne apanaże, ich brak eliminował by z wyborów osobników chciwych na każdy grosz.

slimak
VIP

Postautor: slimak » sob maja 21, 2016 2:44 pm

W Polsce zawsze najwięcej do powiedzenia i narzekania mają te osoby, które nie chodzą na wybory.

mecenasie rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie obowiązku udziału w wyborach i zmiana samej formy wyborów.

zielony
Ekspert

Postautor: zielony » sob maja 21, 2016 5:44 pm

Jestem za wprowadzeniem obowiązku chodzenia na wybory i obowiązku chodzenia w niedzielę do kościoła. Na wyborach lista obecności jest, więc tylko się podpiszemy, natomiast w kościele, ksiądz musi taką listę przygotować.
Może też należałoby wprowadzić obowiązek uczestnictwa w zebraniach wiejskich?
Obowiązek uczestnictwa w piknikach, czy innych zabawach w amfiteatrze Żareckim, raczej nie.

Amelka
VIP

Postautor: Amelka » sob maja 21, 2016 6:40 pm

A ja żyję w WOLNYM KRAJU i niczego nie MUSZĘ :roll: robię to co uważam za słuszne i dobre dla całego społeczeństwa :wink:

slimak
VIP

Postautor: slimak » sob maja 21, 2016 7:26 pm

Amelko, że zacytuję:
"W Europie obowiązkowo chodzi się na wybory w Belgii, Luksemburgu, Liechtensteinie, na Cyprze i w Grecji oraz Turcji, częściowo (nie w całym państwie) w Szwajcarii i Austrii. We Włoszech do niedawna wywieszano listy niegłosujących, do początku lat 70. obowiązek wyborczy był w Holandii. Przymusowa jest frekwencja w wielu krajach latynoskich, np. Brazylii, Argentynie, Peru, Chile i Boliwii."
No i jeszcze Australia, zniewolony kraj w którym udział w wyborach też jest obowiązkowy.

Zdzisława Polak
VIP

Postautor: Zdzisława Polak » sob maja 21, 2016 8:46 pm

To jeszcze wprowadżmy obowiązek sprzątania na swojej posesji i wokół.
Dziś na sprzątaniu Zarek Letniska było niewiele osób. Jak niosłam wór śmieci to usłyszałam komentarz, " sprzątają ci co śmiecą". I chyba już więcej nie będę sprzątać publicznie.
Pozdrawiam.

Byly
VIP

Postautor: Byly » ndz maja 22, 2016 11:13 am

Nic nie wiedziałem o sprzątaniu Żarek Letniska w sobotę :cry: Chętnie poszedłbym pomóc, nudziłem się, nie miałem nic zaplanowane.

Marcin
Bywalec

Re:

Postautor: Marcin » śr wrz 07, 2016 9:41 am

Amelka pisze:A ja żyję w WOLNYM KRAJU i niczego nie MUSZĘ :roll: robię to co uważam za słuszne i dobre dla całego społeczeństwa :wink:

Tak Ci się tylko wydaje...

Amelka
VIP

Re: sołtys

Postautor: Amelka » śr wrz 07, 2016 11:01 am

Marcinie....a konkretnie co masz na myśli....do czego mnie zmuszą :( będzie , aż tak źle.......nie strasz....jeszcze nie zapomniałam KOMUNY.....bo ja uparty BUNTOWNIK, ciężko mnie ustawić i podporządkować :roll:

mecenas
Guru

Re: sołtys

Postautor: mecenas » czw wrz 08, 2016 7:41 am

Byłem na zebraniu, na którym dokonano wyboru nowego sołtysa. Miałem dziwne, ale sądzę, że prawdziwe wrażenie "ustawionego" wyboru. i "przywiezionego w teczce" kandydata. Przecież nikt tej osoby nie znał, nie funkcjonował się ani w parafii ani w miejscowości, w Żarkach mieszka od niedawna. I nagle gwiazda sezonu, wszystko może, wszystko potrafi, wszystko zrobi. Szybko się okazało, ŻE KRÓL JEST NAGI.Język starego aparatczyka, opinia zaszargana, brak umiejętności organizacyjnych, zdrowego myślenia i inicjatywy. Ambicje przywódcze, a umiejętności zero. Demokracja i wolność wyboru to cenna rzecz tylko trzeba umieć z niej korzystać by ziarno odróżnić od plew.

Wróć do „Solectwo”