KANALIZACJA 2016

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

KANALIZACJA 2016

Post by mecenas »

Czy nasza jedyna radna, którą interesują żareckie tematy, mogłaby informacje dotyczące budowy u nas kanalizacji? Ja gdy myślę o tej "inwestycji" to nie wiem śmiać się czy płakać, i coraz mizerniej oceniam szanse, że się jej doczekam.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Owszem Mecenasie mogę informować o kanalizacji w naszej miejscowości.
Wykonany jest I etap czyli ulice za ul.Prostą- Porajską w kierunku zachodnim. Osoby tam mieszkające otrzymały pisma z Urzędu Gminy, że mają obowiązek podłączania się do sieci w wyznaczonym terminie(chyba do końca marca 2016r) w ramach własnych.
Na ten temat dyskutowałam już na Komisji Rady Gminy z P.Kierownikiem
Gospodarki Komunalnej. Byłoby tu dużo do pisania...
Pozostałe etapy kanalizacji ? Nic nie wiem pomimo tego, że zawsze o to pytam na Komisjach i na Sesjach Rady Gminy. Oczyszczalnia ścieków też stoi bezczynnie i chyba czeka na sprzedaż?.
Tyle na razie. W dniach : 1 i 2 marca Komisje Rady a 3 marca 2016 Sesja.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Dziękuję pani Zdzisławo, ale czy planując środki budżetowe na obecny rok, nie określaliście zakresu tej największej bądź co bądź gminnej inwestycji.?
Czy nasza zachodnia część, ta do torów, ma szanse w tym roku na wykonanie?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

W związku z kierowanymi do mnie pytaniami o rozliczenie wpłat na kanalizacje dokonywanych od 2004 r, informuję, że wpłaty te lokowane były w bankach na oprocentowanych lokatach o zmiennej w różnych latach stopie procentowej, nie mniejszej niż 3%. Zgromadzony przez Komitet Kanalizacyiny fundusz składa się więc z wpłat mieszkańców i odsetek od lokat, a nie jest to mała kwota. W okresie, w którym prowadziłam finanse komitetu wielkości te były księgowane oddzielnie, a każdy wpłacający miał swoje indywidualne konto z wyszczególnieniem wpłacanych kwot i daty wpłat.
Księgowość tę prowadził Komitet, ponieważ bank nie prowadził kont indywidualnych. Ponieważ obecnie Komitet nie realizuje finansowania przyłączy jedynie zwraca wpłacone pieniądze, nie powinno być żadnych przeszkód by zwroty te były dokonywane wraz z należnymi odsetkami.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Kanalizacja zakończy się w raz z ulicą Nadrzeczną potem napotka przeszkodę której nie obejdą w żaden sposób, mianowicie TORY KOLEJOWE, chyba nie myślicie że kolej zamknie tą trasę tylko po to byśmy mogli sobie dużą rurę pod torami przeprowadzić. Także powodzenia zejdzie się jeszcze z 10 lat
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A w Poraju jakoś przeszli?
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

To w Poraju, tu tyle kasy nie będzie, więc zapomnij na jakieś 10 lat o kanalizacji po tej części torów w Żarkach
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: KANALIZACJA 2016

Post by kobek »

Przetarg kanalizacja: http://poraj.bip.net.pl/?a=6187
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: KANALIZACJA 2016

Post by Byly »

Otwarcie kopert odbyło się miesiąc temu 15 stycznia i co? Nikt nic nie wie? ktoś był chętny, ktoś wygrał? Nowa elita, radni, sołtys nic? Żadnej wiadomości?
Post Reply