KILKA SŁÓW DO SOŁTYSA CZYLI WNIOSEK Z SONDAŻU

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

KILKA SŁÓW DO SOŁTYSA CZYLI WNIOSEK Z SONDAŻU

Post by BARBARA »

Chyba największa ilość osób w aktualnym sondażu oczekuje od wójta gminu poprawy czystości i estetyki naszego centru, a ja proponuję, żeby trochę zainteresowania ta kwestia wykazał sołtys i sołecka rada. Pan sołtys nadzoruje i wyznacza pracę osobie, którą gmina zatrudnia do utrzymania porządku i czystości w centrum naszej miejscowości. Dlaczego więc jest tak brudno?Czy luksusem są regularnie koszone trawniki i obydwa parki?Dlaczego ulice nie są zamiatane, a ich pobocza wykoszone?Wyczytałam właśnie, w Letniskowcu, że rada sołecka zakupiła kosiarkę spalinową, więc panie sołtysie proszę z niej zrobić użytek. Kwiatki na narożniku ulicy Grunwaldzkiej to bardzo dobry pomysł, tylko dlaczego ograniczono się do fragmentu tego narożnika i nie zagospodarowano go do końca np. siejąc trawę? Uwadze pana, panie sołtysie polecam także otoczenia kamienia Raczyńskich nieuporządkowane i zarastające chwastami.WARTO TAKŻE ZWRACAĆ UWAGĘ WŁAŚCICIELOM POSESJI PRZY CHODNIKACH, ŻE UTRZYMANIE PORZĄDKU PRZY CHODNIKU NALEŻY DO ICH OBOWIĄZKÓW.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Skoro jest sprzęt to chyba brak rąk do pracy... w takim razie ja chętnie pomogę. Gdzie się zgłosić? Jeszcze ktoś chętny? Razem będzie raźniej i robota pójdzie szybciej...
Post Reply