Nasz Kościół najpiękniejszy w powiecie

Dyskusje na temat tutejszej parafii
Post Reply
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Nasz Kościół najpiękniejszy w powiecie

Post by jasiek »

Nasz kościół został wybrany jako najpiękniejszy w powiecie.
http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/k ... 8f1c,1,3,5
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, skoro jest najpiękniejszy to dlaczego Ksiądz i garstka ludzi, chce przebudowy tego Kościoła? Dla mnie to jakieś pomieszanie z poplątaniem? Proszę mi tylko nie pisać, że jest za ciasno w kościele na mszach, bo czasami bywam i widzę. Kto chce być w środku zawsze znajdzie się miejsce, może o siedzące trudniej, ale stojące są zawsze.
Chodzących do Kościoła nie będzie przybywać, wręcz odwrotnie z każdym rokiem ich ubywa, też to widzę.
Mnie osobiście nie podobają się dobudowania do kościoła, mam na myśli zadaszenie przed wejściem, czy zadaszenie nad dzwonami. Oczywiście że zadaszenie nad wejściem jest potrzebne, ale powinno być wykonane w stylu jaki zaprojektowano Kościół, a nie na słupach z kątowników i przykryty jakimiś plastikami, czy podobnie jak pokrycie nad dzwonami blachodachówka. Kościóły to zazwyczaj pokrycie miedziane, a u nas w Żarkach ceramika. Konkretnie jest to dachówka ceramiczna Mnich i Mniszka i tego się trzymajmy.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jasiek...kościół, nie jest najpiękniejszy ....to Żarczanie wszystko chcą mieć NAJ , dlatego tak licznie głosują w wielu plebiscytach :lol:
moim skromnym zdaniem , to bardzo pozytywna CECHA ,że ludzie w tak małej miejscowości umieją się tak zaangażować ,
mimo wielu kłótni i nieporozumień jednak jest JEDNOŚĆ I WSPÓŁPRACA :lol: no cóż to nasz proboszcz i Rada Parafialna zdecydują o rozbudowie , a nie żareckie forum :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jasiek
Może byś przestał doradzać w temacie Kościół.
Bo:
albo masz dziwne skojarzenia z wyglądem kościoła,
albo zastrzegasz się że nie dasz nic na rozbudowę kościoła,
albo uważasz ,że nie jest za mały.
A nawet piszesz,że "czasami bywam", to skąd te Twoje wnioski?
Z tego wynika, że kościół Ci jest niepotrzebny dlatego trzeba go unicestwić i z nim walczyć.
Dziękujemy Ci za takie dorady.Daj spokój.Robi się nie miło.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz...u , ale z Ciebie malkontent , czepiasz sie kazdego kto ma racje , nie masz wiele do napisania , to przynajmniej "dołożysz "!!!
jasiek ....zgadzam sie z Tobą , zadnych dobódówek !!!
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

zaraz sie widz.... doczepi ....dobudówek ....ha ha ha
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Dziwny ten widz, z tymi swoimi komentarzami :cry:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Zgadzam się z piszącymi wcześniej, że dobudówki tylko psują wygląd i charakter kościoła, który jest budynkiem o znaczeniu historycznym, a może nawet zabytkowym. Stanowi swoistą pamiątkę po założycielach ŻL i w hołdzie im powinien zostać w jak najbardziej oryginalnej postaci.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg masz zupełną rację, tylko jak z takimi argumentami przekonać utylitarystów bez wrażliwości na historię i piękno architektury?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No i co rozczarowanie Spajdermenie?
To nie widz się czepia dobudówek lecz twój sojusznik Radna Barbara
i zg.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Trudno mnie rozczarowac , a tobie widzu sie udało .... myslałem ze czepisz sie błedu a nie" dobudówki", jesli chodzi o nieszczesne dobudówki to mam to samo zdanie co zg.i BARBARA ....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

BŁĘDY ..BŁĘDAMI :!: KOŚCIÓŁ I TAK BĘDZIE ROZBUDOWANY :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Drogi widzu, ja się nie czepiam....wyraziłem tylko swoje zdanie....pamiętam klimat kościółka z lat dziecięcych i wydaję mi się, że pomimo upływu lat i zmian jakie nastąpiły w Polsce nie ma potrzeby "powiększania" kościoła. Można oczywiście wybudować gmach z rozmachem z jakim dziś się buduje budynki sakralne....można by wyasfaltować czy wył. kostką każdy kawałek ziemi....zbudować estakadę nad przejazdem lub przejście podziemne...wybudować nową stację kolejową, Biedronkę na terenie przed amfiteatrem....tylko wtedy nie będziemy mieszkać w Żarkach Letnisko tylko w......mieście...
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

zg.... madre słowa , zgadzam sie z Toba w 100% po co ulepszac to co jest i piekne i dosc funkcjonalne , jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia w Ż-L , a kosciól zostawmy taki jaki jest .... to moje subiektywne zdanie , ale mysle ze wiecej osób tak mysli .....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Fajnie, że ktoś podziela moje zdanie.Oczywiście każdy ma swoje i ma prawo je wyrazić Nigdy się nie stanie tak aby z jakiejś inwestycji byli wszyscy zadowoleni. Bo niestety w Polsce to tak jest, że gdzie 2 Polaków tam 3 opinie, wszyscy najlepiej znają się na piłce nożnej, komputerach i samochodach. Cóż z tego, że rozbuduje się kościół skoro w niedzielę przykościelne ulice są wypełnione autami wiernych, którzy nie mają dla nich nawet małego parkingu. W mojej ocenie są inne pilniejsze potrzeby w ŻL, choćby naprawa chodnika przed pawilonem sklepowym, naprawa dziur w niektórych ulicach, remont i uruchomienie poczekalni....i pewnie jeszcze wiele innych...
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

zg wrote:Cóż z tego, że rozbuduje się kościół skoro w niedzielę przykościelne ulice są wypełnione autami wiernych, którzy nie mają dla nich nawet małego parkingu. W mojej ocenie są inne pilniejsze potrzeby w ŻL, choćby naprawa chodnika przed pawilonem sklepowym, naprawa dziur w niektórych ulicach, remont i uruchomienie poczekalni....i pewnie jeszcze wiele innych...
Co ma wspólnego jedno z drugim ??
Kościół będzie rozbudowany ze środków parafii i parafian a naprawa chodnika, ulic itd. leży w gestii gminy.
zg no chyba że chcesz z własnych środków pokryć remonty dróg w Żarkach.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ślimaku ja tak jak wcześniej pisałem wyraziłem jedynie swoje zdanie...i nie na temat źródeł finansowania budowy kościoła, zwróciłem jedynie uwagę na fakt, że w Żarkch moim skromnym zdaniem są ważniejsze potrzeby niż rozbudowa kościoła. Zapewne będzie w tym temacie tyle samo zwolenników co przeciwników. Skoro ślimaku jesteś zorientowany co leży w kompetencji gminy to zadziałaj!, nie oczekuj, że ja zwykły, szary człowiek wyręczę gminę w jej obowiązkach.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

zg ja tylko chcę Ci uświadomić, że rozbudowa kościoła nie będzie się odbywać z gminnych pieniędzy, więc twierdzenie, że lepiej wybudować parking czy wyremontować drogi nie ma sensu. Po prosu jedno drugiemu nie przeszkadza i ma mało ze sobą wspólnego.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niczego nie musisz mi uświadamiać, bo wiadomo z jakich środków buduje się kościoły. W dyskusji nie idzie o to z jakich środków kościół ma być rozbudowany tylko czy w ogóle. Wiem też, jesteś zwolennikiem rozbudowy kościoła. W sondzie 70% osób jest przeciw. Ja nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem powiększenia kościoła, bo kościółek faktycznie wielki nie jest i może w zimie brakuje w środku miejsca dla wszystkich. Ale może jest jakiś inny sposób na "zwiększenie jego pojemności". Budynek jest historyczny, przedwojenny i ma swoisty klimat. Dobudówki zepsują ten charakter.
Z kolei wizualizacja projektu budowy nowego kościoła chyba nie bierze pod uwagę wielkości terenu i obecności przyległych działek. Chciałbyś mieć po sąsiedzku taki monument? Nie widać też tam ew. parkingu, są za to krzaki rozsiane po całym terenie. Trzeba też pamiętać, że taka inwestycja na wiele miesięcy utrudni życie mieszkańcom, gdyż znajduje się w newralgicznym miejscu. ( dojazd do szkoły, cmentarza, sklep budowlany, domu opieki) Samochody cięząrowe i maszyny budowlane zniszczą też istniejącą infrastrukturę.
Post Reply