"porządek na cmentarzu"

Dyskusje na temat tutejszej parafii
Post Reply
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

"porządek na cmentarzu"

Post by fruzia »

Mam pytanie , kto jest odpowiedzialny za porządek na cmentarzu, a szczególnie za systematyczne wywożenie śmieci. To co dzisiaj zobaczyłam na naszym cmentarzu woła o pomstę, śmieci zalegają ze wszystkich stron , jeszcze trochę a nie będzie widać kranu przy drugim wejściu. A ten niby śmietnik od strony Cichej?Nie było chyba już sprzątane przed 1.11.Odsyłam osoby odpowiedzialne , żeby zobaczyły jak to się ma na cmentarzach ościennych tj. Żarki Miasto, Myszków ,Światowid, Przybynów i wzięły przykład.Słyszałam komentarze osób odwiedzających groby bliskich nie z naszej parafii , gdzie jest gospodarz i bałagan to najbardziej delikatne.Nie wstyd ?
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Re: "porządek na cmentarzu"

Post by jasiek »

Nie wiem kto sprząta cmentarz, lecz śmieci pewnie wywozi ta sama firma co nam wszystkim? Uważam, że to najgorsza firma śmieciarska, która dotychczas wywoziła śmieci. To takie cwaniaczki śmieciarze. Ostatnio tylko częściowo zabierali BIO. Drugi miesiąc zauważam, że dają mi mniej worków niż ja wystawiam na ulicę, wystawiam 5 worków BIO, a oni zostawiają mi 3 nowe, wystawiam 2 worki z makulaturą a oni mi zostawiają 1 worek. Myślę, że robią to celowo, jak nie mam worków na makulaturę, to muszę spalić gazety, a śmieciarze na przyszły miesiąc mają mniej worów do zabrania. Pewnie podobnie jest ze śmieciami na cmentarzu, zabrali połowę, resztę zostawili. Panie Wójcie, radni, zapamiętajcie tę firmę i nigdy już nie dopuszczajcie jej do przetargu na wywóz śmieci, nie chcemy śmieciarzy cwaniaków. :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: "porządek na cmentarzu"

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy.
Jeśli mamy jakieś uwagi do Firmy odbierającej obecnie odpady to zgłaszamy je do Urzędu Gminy do Działu Gospodarki Komunalnej. Są tam osoby kompetentne i rozwiążą Wasze problemy indywidualnie.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: "porządek na cmentarzu"

Post by fruzia »

Ja tylko zapytałam kto jest gospodarzem cmentarza i jak egzekwuje wywóz śmieci, bo to obowiązek właściela lub gospodarza danego terenu.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: "porządek na cmentarzu"

Post by zg »

właśnie co z tym BIO? u mnie na ulicy sąsiadom niektórym nie zabrano, mnie zostawiono 1 worek...to za co się płaci?
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: "porządek na cmentarzu"

Post by niebieski »

jestem w szoku. śmietnik na cmentarzu opróżniony do zera pierwszy raz za kadencji grabarza .wielkie święto. Tylko mu przypomnę ze przed śmietnikiem sprząta się szkła itp. co koparka rozrzuciła.
Post Reply