No i znów nie pójdę do Kościoła

Dyskusje na temat tutejszej parafii
Post Reply
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

No i znów nie pójdę do Kościoła

Post by zielony »

Nie chodzę do Kościoła od ładnych paru lat, odkąd "dziwaczną" prawicę zaczął popierać kościół. Odkąd zaczęło się upubliczniać grzechy księży, afery, przestępstwa. Odkąd zauważyłem że bez pieniędzy nic się u księdza nie załatwi, nawet zaświadczenia nie wyda, bo powie, że na długopis itd, itd.
Zacząłem się już do tego przyzwyczajać, myślę sobie pewnie tak musi być? Świat się zmienia to i Kościół się zmienia. Dzisiaj przeczytałem że KOD to coś ZŁEGO. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... -ws/02qgkf Mi się akurat KOD podoba, nie chodzę na manifestacje, ale ich popieram.
Mówi to ksiądz, ten który odprawiał czary - mary przed Pałacem prezydenckim, gdy Prezydentem był Pan Komorowski, teraz jak Prezydentem został Pan Duda, czary - mary już nie odprawia, dlaczego? Czy udało mu się już ZŁEGO odpędzić? Byłem bliski nawrócenia, to znów jakiś wariat mi przeszkodził!
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Oj zielony, zielony czy ty straciłeś wiarę, czy przestałeś chodzić do kościoła? bo to chyba są dwie różne rzeczy. Jezus mówił oddajcie co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi, tylko, że nasi księża zapominają o tym przykazaniu i mając marne dokonania w doskonaleniu wiary człowieka, wolą bawić się w politykę.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Dla mnie od dziecka Wiara, kościół, ksiądz, to zawsze było jedno. Pamiętam jak Ksiądz na religii mnie uczył, że ksiądz to chodzący po ziemi Anioł. Wiele lat minęło i ja to pamiętam. Nie pamiętam już tego księdza, jak wyglądał, ani nazwiska, ale pamiętam tę salkę katechetyczną, gdzie mieliśmy lekcje religii.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zielony, nie wiem ile latek sobie liczysz, ale twoja odpowiedź jest zaskakująco dziecinna. Przecież Bóg to absolut i doskonałość, a ksiądz to tylko człowiek więc jak ułomności człowieka mogą zachwiać wiarą w Boga?
W kościół tak, ale ja uważam, że wiara w Boga nie wymaga ani pośrednictwa księdza, ani kościoła.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

RELIGIJNOŚĆ JEST PRZEJAWEM IRRACJONALNEJ WIARY, I BEZPODSTAWNEJ NADZIEI. Religia z samej definicji jest głupia, ponieważ opiera się na legendach i bajkach, a propaganda kościelna nie ma równych sobie, i pierze mózgi tzw. wiernym, parafianom. Warto wspomnieć że słowo parafianin jest powszechnie używane przez kościół od dawna, a mało kto wie co to znaczy, Parafianin - człowiek ciemny niewykształcony nie umiejący pisać ani czytać. Słownik wyrazów obcych PWN. Także wiara i jakakolwiek religia to bzdura. "Słowo >>Bóg<< jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" Albert Einstein
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Masz rację, jest to wytwór ludzkiej słabości. Ja nie czepiam się kościoła . Chodzę tylko wtedy , kiedy muszę np. na pogrzeb. Dzieci na religię nie zmuszam (daję im wybór). Z księdzem rozmawiam raz w roku czyli na kolędzie. Boga nigdy nie było i nie będzie, ale ludzie wierzą , bo jest im lżej , a wiara u takich ludzi czasami czyni cuda. I niech tak pozostanie.
:wink:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Szczególnie teraz kościół straci gdy znów zaczynają o aborcji swoje głupie gadanie jakby się na tym znali.
Niebawem cofniemy się do średniowiecza jak pozwolimy na to by pedofile w sutannach ustalali co dla nas jest najlepsze, rzeczywiście wybitni specjaliści do w pierd......lania się w czyjeś życie. I tak na marginesie ich sutanny przypominają płaszcze gestapowców z SS.
Specjaliści
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Bruner ............ pojechałeś po bandzie :D ale w tej kwestii mam to samo zdanie ....
Post Reply