Sonda - ocena pracy SP i Gimnazjum w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Sonda - ocena pracy SP i Gimnazjum w Żarkach Letnisku

Post by Franio »

Widzę , że niektórzy się NUDZĄ i nie mają co robić, no to wymyślają sondy o szkołach :lol: :lol:
To już druga sonda w tym roku najpierw Gimnazjum , a teraz Szkoła Podstawowa. Oj KTOŚ tu bardzo nie lubi i źle życzy nauczycielom z Żarek Letniska.
Znam wielu nauczycieli z tych placówek i uważam ,że ŚWIETNIE pracują cały rok. Ich pracę i poświęcenie widać wszędzie . konkursy , dekoracje, akademie, dodatkowe społeczne zajęcia itd . można wyliczać w nieskończoność.
Jest to bardzo nieuczciwe ocenianie placówek oświatowych.
Przychodzi się do Dyrektora i omawia PROBLEM , a nie robi ŚWIŃSTWA w Internecie :oops: :oops: :oops:
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 76
Joined: 15 Mar 2005, 07:47

Post by admin »

Franio wymyśl jakieś ciekawe pytania i już zmieniamy sondę :cry: Masz dość pytań o szkole to podpowiedz o co mamy zapytać mieszkańców?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Pomysłu na nową sondę nie mam :roll: :roll:
ale przeszkadza mi krzywdzenie innych :twisted: :twisted:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Franio, czyżbyś był lokalnym politykiem lub nauczycielem, bo tylko politycy mają zawsze pretensje o sondaże. gdy są dla nich niekorzystne. Przy innych sondażach nie pisałeś, że są to opinie złośliwe. Jeżeli nasza oświata byłaby dobrze przez mieszkańców oceniana to nie byłoby podstawy do złośliwości. W jednym z sondaży forumowicze oceniali nasze sklepy, najgorzej wypadł sklep Beata i co? sprawdziło się, sklepu już nie ma. Czy to była złośliwość pod adresem właścicielki, czy prawdziwa ocena mieszkańców?
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Mecenasie, nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków, że sonda była dla sklepu niekorzystna i "dziś go już nie ma". Naprawdę sądzisz, że właściciele zobaczyli wyniki sondy na tej stronie i stwierdzili, że czas zamknąć interes? :-) Sądzę, że zdecydowały o tym zupełnie inne czynniki. Zresztą wystarczy przekopać dawne fora dyskusyjne, żeby się przekonać ile "psów wieszano" na Rogaliku. I co, zamknęli działalność? Świetnie funkcjonują... Zresztą nie o tym...
Padło pytanie o tematy sond. Ja proponuję np takie:
- Czy przeszkadzają Ci pijacy w parku i jak się ich pozbyć?
- Czy w Żarkach Letnisku potrzebny jest klub piłkarski, który wziąłby udział w rozgrywkach ligowych (boisko zarasta w Masłońskim - a skoro jest B klasa w Poraju czemu nie u nas)?
- Czy akcja CLCL powinna być kontynuowana, mimo, że wycofuje się z niej p. W. Kowalik?
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Maleńkie sprostowanie baczny_obserwatorze :wink:
Program CLCL powołany został na 4 lata (2010-2013) i właśnie się kończy. To nie moje wycofanie kończy program, tylko fakt, że tak został przeze mnie opracowany, właśnie na 4 lata. Każdy projekt ma swój początek i koniec.
p.s.
Nie widzę jednak żadnej przeszkody, aby pomysł sprzątania miejscowości był kontynuowany w jakiejś innej formie :wink:
Last edited by Wioleta on 26 Aug 2013, 14:39, edited 1 time in total.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Mój błąd, przepraszam :-) Wyraziłem się nieprecyzyjnie mówiąc o wycofaniu. To wszystko prawda co Pani pisze :-) Po prostu zrealizowała Pani to, za co się wzięła, za co ręce same składają się do oklasków i za co jestem Pani bardzo wdzięczny. Mało jest dziś osób które tak pięknie dotrzymują danego słowa ... Boję się tylko Pani Wioletto, że po Pani zabraknie osoby, która tak wspaniale to wszystko dalej pociągnie. Której w ogóle będzie się chciało :-( Już widać jak wiele złego dla programu zrobiła nomen omen ustawa śmieciowa. Moim zdaniem jest gorzej niż było. A jak kota zabraknie myszy będą harcować a nas zasypią śmieci i krew zaleje
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Dziękuję za dobre słowo baczny_obserwatorze. Miłym jest to czytać.

Może jednak nie będzie tak źle?
Gmina powoli uszczelni system i nie utoniemy w śmieciach. "Ustawa śmieciowa" jakby jej nie oceniać, to "rewolucja śmieciowa". Może nie wszystko przebiega, jak powinno, ale "nowe" zawsze jest trudne. Dlatego nie obawiam się aż tak bardzo! Ja, wieczna optymistka, pomimo wielu różnych opinii trzymam kciuki i wierzę (naprawdę wierzę), że się uda! :lol:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Mecenasie - pytasz kim jestem? :lol: :lol: (politykiem, handlowcem, nauczycielem??????? może emerytem, :roll: :roll: na forum piszę od 25 lipca 2013 i widzę ,że te wakacje to jakaś nagonka na oświatę . Czy jest aż tak źle z tymi placówkami? :roll: :roll: :roll: Uważam, że ludzie , którzy klikają nie mają pojęcia o pracy n-la lub mają złe wspomnienia związane ze szkołą. Nie można w ten sposób KRZYWDZIĆ i niszczyć pracy nauczycieli.
Umieszczanie sondy w Internecie jest bardzo niesprawiedliwą oceną dla tych szkół. :lol: :lol: :lol: :lol:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Nie wiem kogo interesuje opinia mieszkańców o naszych szkołach, ale mnie te sondy bardzo się podobają i w tej też głosowałam i dałam ocenę niedostateczną nie ze złośliwości drogi Franio tylko z doświadczenia matki przedtem z podstawówką, teraz z Gimnazjum. Jeżeli uważasz te oceny za krzywdzące to odpowiedz mi proszę na pytania
Kto tak naprawdę rządzi w Gimnazjum? Jak jest zorganizowana opieka świetlicowa w obydwu szkołach? Co wspólnego z wychowaniem i nauką mają bale na zakończenie Gimnazjum, na które składka jest taka jak na sylwestra?Czy to prawda, że po roku pracy nowej dyrektorki podstawówki rodzice odbierają dzieci z naszej szkoły i przenoszą do Myszkowa? A jak jest z uprzywilejowaniem dzieci wpływowych rodziców, wiesz coś o tym? Jako rodzic nie oczekuję od szkoły organizowania festynów i zabaw, tylko dobrego poziomu nauki, właściwej atmosfery w szkole i dobrej opieki nad dziećmi.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Kingo 98- Podziwiam Dyrektorki, Nauczycieli i Radę Rodziców za współpracę oraz społeczną pracę w soboty i niedziele ( zabawy , festyny)
:roll: :roll: Proponuję Ci zapisać się do Trójki Klasowej ( pierwsze wrześniowe spotkanie z wychowawcą) i omówić te problemy na zebraniu przy całej klasie. Sprawdź w Statucie Szkoły na czym polega " rządzenie" w Gimnazjum. Przecież w każdej szkole bardzo dużo mogą zmienić RODZICE. :D :D Ty też możesz być " wpływowym " rodzicem, ale trzeba się trochę zaangażować w RADZIE RODZICÓW i to również TY możesz decydować , czy zrobić KOMERS po CENIE sylwestrowej ,czy też nie. :lol: :lol: To RODZICE decydują czy w szkole zorganizować KOMERS, FESTYN, ZABAWĘ itd. :lol: :lol:
Sprawdź również zapisy w STATUCIE SZKOŁY. Tam dokładnie jest opisana współpraca z RODZICAMI oraz praca ŚWIETLICY SZKOLNEJ. Z tego co słyszałam w Waszych szkołach jest mało etatów na świetlicy. Nauczycielki ze świetlicy odpowiedzialne są za dowóz dzieci do szkoły oraz wyjazdy z dziećmi na konkursy , zastępstwa .
Porozmawiaj o swoich problemach z Dyrektorką , a wytłumaczy CI podobnie.
OJ rozpisałam się :roll: :roll:
Na zakończenie proponuję więcej zaangażować się w Radzie Rodziców oraz ZAUFANIA do Dyrektora i Nauczycieli :cry: :cry: Twoje PROBLEMY znikną :D :D
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Czort swoje, pop swoje. Nie odpowiedziałeś Franio na żadne z moich pytań a poza PODZIWEM dla nauczycieli niewiele wiesz o szkolnej rzeczywistości w Żarkach Letnisku. Ja wiem co zapisane jest w Statutach szkół i wiem jak wygląda codzienność i EFEKTY tej zachwalanej przez ciebie współpraca z rodzicami. Jeżeli nie wiesz ile jest etatów na opiekę świetlicową to ja ci powiem 3,5, jeden w Gimnazjum, 2 w podstawówce i 0,5 w tzw.świetlicy środowiskowej. I nie powtarzaj mi słów dyrektorki, że panie te w świetlicy pracować nie mogą bo muszą z dziećmi jeździć na konkursy, zobacz natomiast co dzieje się w świetlicy środowiskowej od godz. 13 i czy to jest właściwa opieka nad dziećmi. Napiszę ci dużymi literami dla mnie szkoła NIE JEST PLACÓWKĄ DO ORGANIZOWANIA FESTYNÓW I ZABAW a do czego jest powołana przeczytaj sobie w ustawie i STATUCIE i nie pisz farmazonów.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

oj Kinga 98. TY nie jesteś rodzicem współpracującym ze szkołą :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: masz tylko roszczenia i wymagania , stwierdzam ,że nie znasz RZECZYWISTOŚCI .
Zgadzam się z Tobą, że w szkołach nie powinno być FESTYNÓW i ZABAW. Najwyższa pora skończyć z DZIADOWANIEM i SPOŁECZNĄ PRACĄ NAUCZYCIELI.
OCH zapomniałam o pieniądzach na remonty, pomoce naukowe itp.
:lol: :lol: może wreszcie UG dołoży więcej i nie będzie obcinania BUDŻETU OŚWIACIE :cry: :cry:
Oliwka
Posts: 1
Joined: 26 Aug 2013, 21:50

Post by Oliwka »

Ja również uważam, że w szkole nie jest tak kolorowo jak pisze Franio. Jeżeli praca na świetlicy szkolnej ma wyglądać tak, że pani siedzi przy biurku albo z dziećmi na korytarzu, krzyczy na nich bo są glośno (bo oczywiście z nudów nie wiedzą co już robić) to chyba coś jest nie tak. Może trzeba coś z tymi dziećmi zrobić, zachęcić do jakiejś zabawy, gry, pomoc w nauce, bo chyba o to chodzi. Rozumiem, że pani rano przyjeżdża z dziećmi i je odwozi, ale czy to takie utrudnienie. Co się zaś tyczy świetlicy środowiskowej to Franio może zauważ, że dzieci przeważnie siedzą na komputerzem, grają w gry po kilka godzin , a jedynym zajeciem Pani jest czy wszystkie dzieci są na świetlicy i które dziecko ma siaść przy komputerze. To nie są tylko moje spostrzeżenia, ale innych rodziców też. To jest jakaś pomyłka z tym wszystkim, dzieci powinny być zachęcane do jakiś zabaw, odrabiania lekcji. Wiadomo, że dzieci są grzeczne bo robią co chcą a potem pustka w głowie, bo tylko obrazy z gier.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Oliwko ..Masz racje . To jest Twoja opinia o świetlicy , a SONDA jest o pracy całej placówki. I dlatego nadal będę się upierała , że wszystkie 3 SONDY o szkole są NIESPRAWIEDLIWE. (sprawdź w archiwum, były aż 3 sondy) Czy to nie NAGONKA na Wasze szkoły.
Uważam, że takie sprawy omawia się na zebraniach z rodzicami , a nie w Internecie. :roll: :roll: :roll:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Uważam ,że Franio ma rację. :roll: :roll: Takie sprawy omawia się na zebraniach z wychowawcą lub z dyrektorem. :roll: :roll: :roll:
Internet nie rozwiąże problemu :roll: :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Każdy sondaż jest badaniem opinii społecznej, a szkoła jako placówka publiczna takiej opinii, a więc i badaniom podlega.Nazywanie tego nagonką jest zdecydowanym nadużyciem. To, że opinia żarczan o miejscowych placówkach oświatowych jest tak druzgocąco negatywna wart jest analizy odpowiednich władz, a nie infantylnym określaniem jej złośliwością. Jest ona zresztą zbieżna z opiniami jakie słyszy się na spotkaniach towarzyskich od rodziców dzieci, które pobierają naukę w naszych szkołach. Ciekaw jestem ogromnie oceny pracy przedszkola, bo tu opinie nieoficjalne są zdecydowanie inne. W następnej sondzie proponuję więc oceną pracy przedszkola.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Oczywiście Madziu, najlepiej zamiatać sprawę pod dywan i tak to się w tych szkołach dzieje, bo z dyrektorkami omawiane były wielokrotnie bez efektu. Przypomnij sobie sprawy wymuszania i bicia sprzed 2 lat, sprawa stała się głośna dopiero, gdy rodzice zgłosili ją na policję. Ciekawa tylko jestem czy gdyby opinia o szkołach była pozytywna, to umieszczenie w tej sprawie sondażu Franio uznałby za nagonkę?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

przepraszam za słowo nagonka , może trochę przesadziłam.
:( :(
Mecenasie Uważam ,że ocena szkół przez odpowiednie władze jest najsprawiedliwsza , bo podczas kontroli ankietuje się całą SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ ( są ankiety dla uczniów, rodziców i nauczycieli). Bada się różne obszary m.in. pracę świetlicy, wymuszenia, pobicia ( o których pisze Kinga)
:cry:
Ogólna SONDA oceniana przez Internautów zawsze wyjdzie źle ,bo nie wszyscy głosują i możemy głosować raz dziennie ( czyli np. przez 30 dni jedna osoba może oddać 30 głosów)
Czy to jest sprawiedliwe? Żarki Letnisko to mała miejscowość . Czy takie załatwianie spraw i rozwiązywanie problemów da pozytywne EFEKTY, poprawi atmosferę w szkole itd.
NA FORUM o szkole napisały ŹLE tylko 2 osoby( w tym OLIWKA zarejestrowała się w poniedziałek)wniosek z tego,że wcześniej nie głosowała a gdzie reszta klikających, :roll: :roll:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

A na zakończenie mojej dyskusji WNIOSEK " Jak łatwo zniszczyć całoroczną pracę nauczycieli. Wystarczy Sonda w Internecie i 2 lub 3 osoby do klikania :cry: :cry:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

I tu się muszę zgodzić z Franio, bardzo łatwo zmanipulować wyniki takiej sondy. Nie brałem w niej udziału to i nie będę się wypowiadał w tej kwestii ale możliwości są by wyniki były dla kogoś krzywdzące.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

A dlaczegóż to, drogi ślimaku, ktoś miałby manipulować wynikami sondaży? Dotychczas było ich wiele i nikt nie czynił takiego zarzutu, nawet wtedy gdy dotyczyły osób. Niestety wyniki tych sond są dosyć konsekwentne, bowiem powtarzają się już w trzecim sondażu. Uważam, że lepiej zastanowić się nad tymi sondażami /zwłaszcza odpowiedzialne za te placówki osoby / niż dezawuować ich wyniki.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

a ja sprawdziłam i co się okazało :lol: :lol: na moim komputerze da się głosować kilkakrotnie :roll: :roll: :roll: oczywiście oceniłam szkołę bardzo dobrze :lol: :lol: nie mam dzieci w tej szkole , ale głosować wolno :lol: :lol: :lol:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Heh na moim komputerze też da się głosować wielokrotnie i też to robię :)
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Dzięki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Ślimaku, oczywiście, że można tak jak ty to robisz, tylko czy taki wynik jest bliższy prawdziwej oceny mieszkańców, nic nie zmieni faktu, że dokąd w głosowaniu brali udział mieszkańcy wyniki były inne, diametralnie zmieniły się odkąd do głosowania włączyli się, no kto ... ?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

a ja znów sprawdziłam :roll: :roll: Zrobiłam rozeznanie wśród sąsiadów i okazało się , że nic nie wiedzą o głosowaniu :cry: :cry: postanowili pomóc . Ich dzieci , chodzą do tej szkoły i są bardzo zadowolone. najbardziej podoba się nowy , kolorowy korytarz :D :D
Kończą się wakacje. Myślę ,że ta dyskusja na forum ,da wszystkim do myślenia i działania. Poprawi jakoś pracy świetlicy, bo tu Rodzice mają duży problem :roll: :roll:
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

sonda

Post by nowa2011 »

A ja jednak uważam,że nie jest tak dobrze,jak chwalicie.W innych szkołach gminy czy powiatu realizuje się na przykład programy unijne typu COMENIUS, co wiąże się z wyjazdami dzieci do innych krajów i jednocześnie z przyjmowaniem gości z tych krajów,a u nas ani widu ,ani słychu.Uważam,że dyrektor szkoły powinien od nauczycieli poszczególnych przedmiotów wymagać więcej -np. od naucz. angielskiego w gimnazjum,bo takie projekty właśnie wymagają zaangażowania głównie nauczycieli języków.W mojej rodzinie i wśród znajomych dzieci wyjeżdżają na takie wymiany i dziwią się ,że u nas nic się w tym kierunku nie robi.Nie ma też jakichś ciekawych zajęć pozalekcyjnych,solidnych przygotowań do konkursów,więc też i niewiele jest chyba osiągnięć.
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

Oliwka wrote:Ja również uważam, że w szkole nie jest tak kolorowo jak pisze Franio. Jeżeli praca na świetlicy szkolnej ma wyglądać tak, że pani siedzi przy biurku albo z dziećmi na korytarzu, krzyczy na nich bo są glośno (bo oczywiście z nudów nie wiedzą co już robić) to chyba coś jest nie tak. Może trzeba coś z tymi dziećmi zrobić, zachęcić do jakiejś zabawy, gry, pomoc w nauce, bo chyba o to chodzi. Rozumiem, że pani rano przyjeżdża z dziećmi i je odwozi, ale czy to takie utrudnienie. Co się zaś tyczy świetlicy środowiskowej to Franio może zauważ, że dzieci przeważnie siedzą na komputerzem, grają w gry po kilka godzin , a jedynym zajeciem Pani jest czy wszystkie dzieci są na świetlicy i które dziecko ma siaść przy komputerze. To nie są tylko moje spostrzeżenia, ale innych rodziców też. To jest jakaś pomyłka z tym wszystkim, dzieci powinny być zachęcane do jakiś zabaw, odrabiania lekcji. Wiadomo, że dzieci są grzeczne bo robią co chcą a potem pustka w głowie, bo tylko obrazy z gier.
W dużej mierze zgadzam się z tą wypowiedzią!Wg mnie dotyczy ona także przedszkola,z tym,że nie ma tam komputerów...Po prostu nikt nie narzuca innego stylu pracy,nikomu się nie chce.Rodzice nie protestują-w zdecydowanej większości siedzą po prostu cicho-"więc o co kaman???"Jak ktoś zwróci uwagę,to jest tym "dziwnym",bo o co u licha mu chodzi?To jest obraz wychowania ogólnie ,niestety większość hoduje dzieci i niczego więcej w związku z tym nie oczekuje od placówek oświaty.Jednak taka placówka zatrudnia z założenia pedagogów,ludzi światłych i wykształconych w kierunku nauczania ,wychowania,więc wg mnie powinna wręcz pokazywać rodzicom,pronować wzorce opieki nad dziećmi w czasie wolnym ,a nie tylko przetrzymywać w świetlicy lub w przedszkolu.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Jednak znalazły się odważne osoby, których nasze szkoły nie zachwycają i poza osiągnięciami, widzą także ich słabe strony. Nie wystarczy pomalowanie korytarza, by dziecko czuło się w szkole dobrze i bezpiecznie. Wygoda nauczycieli nie powinna być priorytetem dla dyrektora, a uwagi rodziców traktowane jak fanaberie.Ja nadal czekam na rozwiązanie sprawy opieki świetlicowej w szkole podstawowej, bo to co dzieje się o godz. 13-14 w tzw. świetlicy środowiskowej to zgroza, sprawdziłam. Gdy skończy mi się urlop moje dziecko musi korzystać ze świetlicy. Obawiam się, że skończy się to interwencją u wójta.
kobalt
Posts: 3
Joined: 02 Sep 2013, 07:38

Post by kobalt »

Dzień Dobry. a kto wogóle prowadzi świetlicę środowiskową?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Śląska Baba
Posts: 1
Joined: 06 Sep 2013, 09:50

Post by Śląska Baba »

Kolego KOBALT z tego co wiem świetlica środowiskowa jest Gminna.
Nie ma w tej szkole świetlicy szkolnej ponieważ miejsce świetlicy szkolnej jest w jadalni.
Jestem matką dwójki dzieci, moje dzieci nie chcą chodzić na świetlice szkolną bo nie chcą siedzieć na stołówce gdzie na ceratach leżą resztki nie sprzątniętego obiadu.
Moje dzieci biegną na tzw. świetlicę środowiskową, gdzie jest to jedyne miejsce spędzenia ich czasu i czekania na odbiór przez rodzica.
Pani ze świetlicy środowiskowej jest miła, nie przegania dzieci na "świetlicę szkolną". Świetlica środowiskowa to jedyne miejsce na terenie szkoły gdzie dzieci chcą spędzać czas (zresztą widać ile ich tam siedzi).
Wczoraj opowiadała mi kolezanka, ze zapisywala dziecko do świetlicy szkolnej, dziecko nastepnego dnia nie chciało tam siedziec bo nie było tam co robić. W domu dziecko płakało i mowiło ze chce zapisać się na tą drugą świetlice.
Dodając, na swietlicy szkolnej w SP (jadalni), jest stary telewizor i kilka popsutych gier planszowych - to wszystkie atrakcje szkolne.
Nic dziwnego ze dopoki nie bedzie normalnej swietlicy szkolnej moje dzieci beda przesiadywac na tzw. swietlicy srodowiskowej.
Nie wiem dla czego nowa Pani Dyrektor SP nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Jak zorientowałam sie po zeszlym roku jej pracy, chyba wiele tematow przerasta jej mozliwosci. Tak uwaza wielu rodziców dzieci tej szkoly.
Moze trzeba wziac sie ostro do pracy Pani Dyrektor!!!

Problem "Swietlicowy" to wcale nie najwiekszy problem tej szkoly. Znam kilka wiekszych problemów o ktorych napisze później.
ewunia44
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2013, 10:05

Post by ewunia44 »

A ja ostatnio słyszałam o nie najlepszej opiece Pedagoga szkolnego. Gdy pojawiają się problemy w życiu klasy, bądź jednego dziecka, wszystko jest "zamiatane pod dywan".

Pedagog nie wyjaśnia do końca żadnej sprawy. Czasem rodzice nie wiedzą co z problemem dziecka zrobić i wolą go przenieść do innej szkoły.

O takim przypadku słyszałam (było to w zeszłym roku).

Czy tak powinno być w szkole???

A może ktoś ze szkoły popełnił błąd, skoro rodzice byli bezradni wobec całej sytuacji. Najbardziej szkoda dziecka.

Może Pani Dyrektor przestanie wreszcie przyglądać się takim sytuacjom i weźmie się do ROBOTY!
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

Kobalt
Wiem, że świetlicę środowiskową prowadzi Pani Eliza Makówka
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

http://www.mops.miastomyszkow.pl/index. ... &Itemid=69
Tak pracuje świetlica środowiskow w Myszkowie, super aż miło popatrzeć.
Jolcia
Posts: 3
Joined: 16 Sep 2013, 09:46

Dlaczego w tej szkole jest tyle niesprawiedliwości?

Post by Jolcia »

Mnie bardzo nie podoba się zachowanie nauczycielek ze szkoły. Publicznie obgadują dzieci, ich rodziców wchodzą poprostu z buciorami w prywatne życie ludzi.

Ostatnio byłam świadkiem rozmowy nauczycielki w sklepie która wyśmiewała się z ucznia i jego rodziców.

Czy tak powinien zachowywać się nauczyciel?
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Nauczyciele w naszych szkołach!!! Można by sagę o nich napisać i nie byłaby to budująca lektura. To chyba jedyny zawód w którym gwarancja stałego zatrudnienia i poczucie władzy w stosunku do uczniów,daje tak demoralizujące skutki.
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

Taaa....można dłuuugo opowiadać. Ja mam prośbę do pań nauczycielek w naszej szkole oraz w przedszkolu ( chyba założę odrębny temat... )Kochane Panie ! Bardzo proszę mówić do chłopców : "POSZEDŁEŚ ,WYSZEDŁEŚ ,ODSZEDŁEŚ" ITD., a nie "poszłeś ,wyszłeś,odeszłeś ", bo cała praca rodziców w domu idzie na marne.Piszę o tym na FORUM, gdyż niezręcznie zwracać uwagę nauczycielowi,zwłaszcza przy dzieciach.Może w ten sposób informacja dotrze do kogo trzeba?
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Zdumiewa mnie skala ataków - bo tak odbieram większość zamieszczanych tu wypowiedzi - na nauczycieli. Oczywiście, są i w naszej szkole nauczyciele, do pracy których można byłoby mieć zastrzeżenia, ale są i tacy, którzy naprawdę się starają. Uważam, że problem leży gdzie indziej. Praca nauczycieli (nie tylko w naszych szkołach) wyglądałaby inaczej, gdyby nie... zachowanie dzieci. Wśród piszących oczywiście nikt nie wspomina, że to może gdzie indziej popełniane są błędy wychowawcze? Naprawdę uważacie krytycy nauczycieli, że do szkoły przychodzą same aniołki, które dopiero przez złych pedagogów zmieniane są w "niegrzeczne bachory"? Inaczej wyglądał szkoła kiedyś, kiedy nauczyciel cieszył się autorytetem, a dzieci były dobrze wychowane już w domach. Dziś zwykłego "dzień dobry" się nie usłyszy, tylko: ja chcę, ja żądam, mnie się należy ... Rodzice to samo, wciąż postawy roszczeniowe. A jak nie można z "dzieckiem" sobie poradzić - to oczywiście winny nauczyciel, bo jest nieudolny, i szkoła - bo powinna wychowywać. Tylko jak? Klapsa dać nie wolno, nakrzyczeć nie wolno, ukarać nie wolno, bo to poniża. To jak ma zareagować nauczyciel, jakich argumentów ma użyć, kiedy na pytanie czemu nie odrobił lekcji słyszy: "pocałuj mnie w d..ę"?
Zastanówcie się przed krytyką nauczycieli, pedagoga szkolnego, jak nie znacie faktów, bo nie wypada... A jak jesteście świadkami takich wydarzeń jak opisała wcześniej "JOLCIA" reagujcie od razu.
Żeby była jasność, nie jestem nauczycielem, ale wkurza mnie to jak się ich traktuje, nie pamiętając o tym jakie są dziś dzieci i ich rodzice...
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Baczny-obserwatorze sam napisałeś, że dawniej nauczyciele cieszyli się AUTORYTETEM, dlaczego więc teraz się nim nie cieszą? Przynajmniej większość z nich, bo zaręczam cię, że nadal są tacy, którzy sie tym autorytetem cieszą i żadne dziecko nie powie im słów, które napisałeś. AUTORYTET TO PEWIEN WZÓR OSOBOWY, więc zastanów się o ilu nauczycielach możesz powiedzieć, że tym wzorem osobowym są. Jeżeli dzieci nie traktuje się poważnie i z szacunkiem, odpowiadają w ten sam sposób.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

http://mamdziecko.interia.pl/wychowanie ... Id,1028725
wszyscy macie trochę racji, ale najważniejsza jest współpraca szkoły z rodzicami i odwrotnie.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Droga Kingo, dawniej nauczyciel swój autorytet mógł poprzeć i innymi argumentami, nie tylko wiedzą... I tak jak przysłowiowa łyżka dziegciu może popsuć smak w beczce miodu, tak jeden - dwa rozwydrzone bachory (przepraszam za kolokwializm) w klasie mają zdecydowanie negatywny wpływ na całą klasę, na prowadzone zajęcia. A nauczyciel, który chciałby poświęcić się dla klasy musi się z nim "szarpać". I nie ma argumentów, o których pisałem wcześniej, choćby dawnego postawienia do konta. Zaraz musiałby się tłumaczyć w kuratorium, bo roszczeniowi rodzice nie zniżą się do rozmowy o swoim "aniołku" z nauczycielem czy dyrektorem. Wszystko popsuło majstrowanie przy przepisach dotyczących szkoły, reformach oświaty (gimnazja itp.) itd. A moim zdaniem było dobrze, jak było... I tyle
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Baczny Obserwatorze
Ani mi za tym ani za tym. Ale pisząc, o cudzym dziecku "bachor" to przeginasz. Jedno jest pewne,że ty nie byłeś błyskotliwym uczniem ani bacznym obserwatorem bo byś się nauczył ,że to miejsce do którego proponujesz stawiać dzieci to jest kąt a nie " kont" jak napisałeś.
Jak ty chłopie nie znasz zasad pisowni to ty się lepiej nie wypowiadaj na temat edukacji bo jeszcze do niej nie dorosłeś
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Drogi Widzu, na pewno słowa "bachor" (zresztą za kolokwializm przeprosiłem) nie użyłbym pisząc o konkretnym dziecku, pisałem ogólnie. Czy to zatem przegięcie? Nie wiem... Co do swego błędu? Nie da się ukryć, że go zrobiłem :-) Edukację skończyłem jakiś czas temu. Widocznie kiedy poznawaliśmy pisownię słowa "kąt", to chyba w nim stałem :-)
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

To chciałeś nam przekazać?

"Tylko Gimnazja w Żarkach Letnisku i Niegowie nie miały finalistów"[/b]
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

To oczywisty "SUKCES" dyrektorki gimnazjum, a Franio powinien szybciutko napisać, że nauczyciele są wspaniali tylko dzieci nie chcą się uczyć, albo że nie ma zdolnych dzieci w naszej miejscowości.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kingo98
I tutaj także Franio nie ma prawa mieć swojego zdania . Starasz się wymusić na Franiu żeby pisał jak ty sobie tego życzycz. Poza tym Franio nie wypowiadał się jeszcze na temat ostatniego "sukcesu" naszego Gimnazjum. Pozwól żeby zrobił to sam bez twoich podpowiedzi i zaleceń.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Sonda - ocena pracy SP i Gimnazjum w Żarkach Letnisku

Post by Franio »

:lol: :lol: Kingo ..jaka jesteś żałosna, złośliwa i dumna :wink: że dokopałaś nauczycielom , a zwłaszcza p. dyrektor :twisted:
Poczekamy ..zobaczymy :roll: Jedna porażka jeszcze o niczym nie świadczy. O ile pamiętam , to w ubiegłym roku 2013
Gazeta Myszkowska rozpisywała się o wysokich wynikach na egzaminach gimnazjalnych. I o Waszym GIMNAZJUM były same superlatywy. :shock:
Droga Kingo Na SUKCESY pracują : dzieci , rodzice i nauczyciele.
Jeżeli rodzice i nauczyciele ciężko pracują , to ZDOLNE dziecko osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i na konkursach. :lol: :lol:
Pozdrawiam rodziców i nauczycieli. Życzę sukcesów na kolejnych konkursach :roll: :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Przy największej nawet życzliwości dla nauczycieli gimnazjum, niezbyt sympatycznie czyta się "tylko gimnazja ...nie miały laureatów".
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Bardzo dziwne zjawisko :roll: w roku 2013 zabrakło pieniędzy na nagrody DLA NAUCZYCIELI , a w 2014 już brakuje pieniędzy na wypłacenie jednorazowych dodatków :oops: :oops: OJ COŚ TU JEST NIE TAK :roll:
http://www.znp.edu.pl/element/1908/Jedn ... pelniajacy
straszna BIEDA W NASZEJ GMINIE :oops: :oops:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Oj Franio ,Franio..dawniej to były czasy, DOBRE DLA NAUCZYCIELI
( za wójta Musialika i wójta Szczerbaka)
BYŁY PENSJE O CZASIE, NAGRODY DLA ZASŁUŻONYCH NAUCZYCIELI i wspaniale spotkania w LEŚNEJ RADOŚCI
Przynajmniej raz w roku KTOŚ nas docenił. a teraz ??????????????????????
:cry: :cry:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Teraz przyszedł taki czas Fronio i madziu, że trzeba się wziąć solidnie do pracy, by was docenili uczniowie i rodzice uczniów, a nie liczyć na docenienie wójta i innych urzędników. Tamte czasy minęły.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

jeżeli chodzi o dodatki jednorazowe , to przecież nikt nam łaski nie robi :oops: może przewodnicząca komisji oświaty coś by nam wyjaśniła.. wybory samorządowe tuż ,tuż..oj Ci nasi radni ..nie dbają o swój elektorat :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

na szczęście mamy wspaniałe dzieciaczki i rodziców, którzy wspierają nas uśmiechem i dobrym słowem :D :D w mojej szkole tak jest :D ( nie piszę o szkole w Żarkach Letnisku , bo nie znam relacji RODZIC - NAUCZYCIEL)
:roll:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

zielony.... przepisy się jeszcze nie zmieniły :roll: a co na to KARTA NAUCZYCIELA :?
Art. 49.

1. Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze:

w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1 % planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół;
w budżetach wojewodów łącznie w wysokości stanowiącej równowartość 2 744 średnich wynagrodzeń nauczyciela stażysty, z przeznaczeniem na wypłaty nagród kuratorów oświaty oraz nagród organów sprawujących nadzór pedagogiczny dla nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1 pkt 1 i ust. 1a;
w budżecie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w wysokości stanowiącej równowartość 2 015 średnich wynagrodzeń nauczyciela stażysty, z przeznaczeniem na wypłaty nagród tego ministra.

2. Organy prowadzące szkoły ustalają kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1, uwzględniając w szczególności sposób podziału środków na nagrody organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół, tryb zgłaszania kandydatów do nagród oraz zasadę, że nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole co najmniej roku.

3. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w drodze rozporządzenia, kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, uwzględniając w szczególności tryb zgłaszania kandydatów do nagród oraz zasadę, że nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat.
:oops: :oops:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

W Waszej gminie wszystko jest dziwne..nawet to ,że nauczyciele mają ZAKAZ mówienia na ten temat..fajną macie RADĘ GMINY ...musicie czekać , może po WYBORACH COŚ się ZMIENI ?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ola
To ciekawe,że "nauczyciele mają zakaz mówienia na ten temat" jak piszesz. Chyba coś w tym jest na rzeczy . Bo faktycznie byłam obecna na Sesji Rady gminy gdy pewna Pani nauczycielka z Gimnazjum w Poraju zapytała o niewypłacone należności z funduszu socjalnego to usłyszała ostrą reprymendę od kierowniczki ZAES-u i zaraz po tym dowiedziałam się że nauczycielka ta już nie pracuje. Zdziwiło mnie bardzo zachowanie kierowniczki ZEAS-u bo zamiast dbać o interesy podległych jej pracowników to wystąpiła przeciw .
Stanęłam w obronie tej nauczycielki /na sesji/ ale nikt się tym nie przejął
powiem więcej nauczycielka ta została jeszcze zaatakowana słownie przez innych urzędników gminy w trakcie przerwy i widziałam jak z płaczem opóściła sale sesyjną.
Faktycznie nie widzę żadnej reakcji w tej sprawie ze strony przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Gminy /radna z Żarek Letniska/.
Nie może przecież narazić się Panu Wójtowi. A przecież radni są /powinni być/ niezależni.
Pomimo tego, że nie należę do komisji oświaty zajmę się sprawą którą poruszyliście Państwo wyżej .Zapytam w przyszłym tygodniu i na komisji budżetu i komisji rewizyjnej a może i na Sesji Rady Gminy w piątek co się w tym temacie dzieje .
Poinformuję Was co dalej.
Pozdrawiam ZP
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

OCH ..jak to CIĘŻKO jest BYĆ DZIECKIEM NAUCZYCIELSKIM... i zrozumieć NAUCZYCIELI.
pozdrawiam i życzę lepszych CZASÓW
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Nie jestem wprawdzie członkiem Komisji Oświaty nie mniej jednak los oświaty a zwłaszcza naszych żareckich szkół jest dla mnie bardzo ważny.
W trosce o dobro dzieci i młodzieży zapytam publicznie czy Dyrekcja naszej Szkoły Podstawowej zgłosiła swój udział w Międzypowiatowym
Konkursie Języka Angielskiego organizowanym obecnie pod patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Żarki?
Jeżeli nie zgłosiła udziału to należy to szybko zrobić bo czas krótki.
Udział w takich konkursach ma same plusy i daje najlepszą samoocenę dla szkół.
Należałoby się też poważnie zastanowić dlaczego niektórzy rodzice mieszkańcy naszych Żarek Letnisko posyłają swoje dzieci do szkół
w Myszkowie czy Częstochowie itp. Co jest tego przyczyną?
Czy ktoś zapytał o to rodziców?
Z punktu widzenia gminy jest to zjawisko niekorzystne bo jak wiemy subwencja idzie za uczniem a tym samym zmniejszają się wpływy do naszej gminy.
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Sz. P. Polak :evil:
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu i nie pisać BZDUR na forum. :oops: I etap konkursu już się odbył. Współczuję nauczycielom , którzy uczą w Żarkach Letnisku
:cry: :cry:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

od kiedy to RADNI decydują o tym , w jakich konkursach musi brać udział szkola :roll:
a nie lepiej by było ,gdyby Pani radna pochwaliła się swoimi SUKCESAMI :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

prawie codziennie dzieci biorą udział w konkursach i zawodach :D
i tak przeleci luty, marzec i maj , a w czerwcu jest podsumowanie: WRĘCZANIE NAGRÓD , DYPLOMÓW i chwalenie się SUKCESAMI w Kurierze Porajskim , Gazecie Myszkowskiej oraz na szkolnych stronach internetowych i gazetkach szkolnych.
:lol:
bartek
Mieszkaniec
Posts: 40
Joined: 11 Nov 2010, 16:19

Post by bartek »

Z SAMOOCENY wynika, że radna rządzi wszystkim w Żarkach.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Majeczko
Jeżeli jesteś pewna , że nasza szkoła zgłosiła swój udział w tym konkursie to super. Bardzo się z tego powodu cieszę . Tak trzymać i osiągać kolejne sukcesy.

Ola
Z pewnością źle mnie zrozumiałaś jakże śmiałabym decydować w którym konkursie szkoła ma brać udział.
Chciałam tylko podpowiedzieć i zachęcić ale jak widać odebrane to zostało
opacznie.

Madziu
Ja bardzo się cieszę jak piszesz,.."że dzieci biorą udział w konkursach i zawodach" i że chwalą się sukcesami na koniec roku szkolnego.
Tak, jest to prawdą sama kilkakrotnie słuchałam tych podsumowań.
Wszystkie sukcesy naszych dzieci pod kierownictwem nauczycieli bardzo mnie radują. Życzę dalszych osiągnięć naukowych.
Ale nadal martwi mnie fakt , że nasze szkoły nie zabiegają o program Comenius, Comenius Regio itp.
Dlaczego programy te realizowane są w innych szkołach a w naszych nie?
Chciałam doradzić a wyszło jak zwykle. Tylko się naraziłam.
Skoro tak dotknęłam wiele osób to bardzo przepraszam.
Ale mimo wszystko proszę o przemyślenie tego tematu i wyciągnięcie mądrych wniosków.
Pozdrawiam i proszę nie obrażajcie się Panie tak łatwo.
ZP
O jeszcze jeden doskoczył żeby mi dołożyć - Bartek.
Ciebie też pozdrawiam moja rywalko.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Może pani zapytać? ale znów się pani narazi wielu osobom :cry:
http://erasmusplus.org.pl/jak-zlozyc-wniosek/
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Madzia
Masz rację, że narażę się wielu osobom. No cóż -trudno.
Ale może ktoś pomyśli nad tymi propozycjami i uruchomi kilka programów, które sami pięknie podajecie w swoich linkach.
Moja przegrana się nie liczy ważne żeby nasze dzieci i młodzież mogła skorzystać z tych programów i konkursów.
Realizacja takich programów daje także wymierne korzyści finansowe i rzeczowe dla szkół.
I o to mi właśnie chodzi.
Pozdrawiam
ZP
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

ma Pani rację :cry: ale nauczyciele mogą TYLKO CHCIEĆ, gorzej jest z realizacją tych PROGRAMÓW UE.. bez wsparcia i funduszy ?????????????????? :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

są UKŁADY i UKŁADZIKI, a taki nauczyciel , może tylko CHCIEĆ.. :lol:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

bo są ważniejsze INWESTYCJE od OŚWIATY :cry:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

może po wyborach ?? będzie INACZEJ , przecież DZIECI powinny być NAJWAŻNIEJSZE :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

I co z tym konkursem z języka angielskiego dla szkół podstawowych, o którym tu ktoś pisał?
Czy nasza szkoła podstawowa wzięła w nim udział?
Jeżeli nie to dlaczego ? Tu dotacje nie są wymagane.
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

http://www.spzarkiletnisko.pl/

"Sukces naszej uczennicy

Uczennica klasy VIB Szkoły Podstawowej w Żarkach -Letnisku , została podwójną laureatką Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych: z Języka Polskiego z Elementami Historii oraz z Matematyki z Elementami Przyrody. Spośród kilku tysięcy uczestników etapu szkolnego (około 6000 z języka polskiego i 10000 z matematyki) poprzez etap rejonowy, aż po wojewódzki tylko niewielu uczniów może poszczycić się tak wielkim sukcesem(...)

(...)Konkurs

W dniu 20 lutego uczniowie pisali test półfinałowy I Myszkowskiego Konkursu z Języka Angielskiego dla szóstoklasistów „Big Ben”. czytaj więcej"
Last edited by nowa2011 on 06 Sep 2014, 16:22, edited 5 times in total.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/g ... ,t,id.html Wśród gimnazjalistów najlepsza była Zuzanna Kończyk z Żarek Letniska ...31. 03.2014 r. -eliminacje powiatowe w Myszkowie
:lol:
BRAWO :lol: życzę kolejnych sukcesów w Myszkowie :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Majeczko a co mają wybory do udziału w konkursach i programach?
Czy możesz jaśniej?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Oczywiście, gratulacje dla dziewcząt, tylko madziu co to ma wspólnego z pracą szkoły, chyba tylko to, że dziewczynki do tej szkoły chodzą.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Ja tylko składam gratulacje :lol:
można to wrzucić do nowego tematu, bo to oczywiście SUKCES dziewcząt :lol:
jeszcze raz gratuluję :lol: WSPANIAŁYM ARTYSTKOM :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ja też uważam jak Malwinka. Jakież to zaangażowanie włożyła Dyrekcja Szkoły, że zdolne dziewczynki osiągnęły pewien sukces.
Madziu mnie się wydaje ,że celowo odesłałaś nas na ten gminny link , żeby rozpropagować "sukcesy"niektórych polityków.
Przy tej okazji można zobaczyć jak wzajemnie się nagradzają .
No powiedz uczciwie , czy nie taki był twój zamiar?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

ja cieszę się z sukcesu dziecka , a tobie widzu WYBORY I POLITYKA SIĘ PRZYŚNIŁA :oops: :oops:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Post Reply