Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj kolejne dziecko odeszło z naszej szkoły do innej szkoły aż do Zawiercia. Pytanie dlaczego?
Poprosiłam kilkanaście dni temu Panią Dyrektor Szkoły w Żarkach Letnisku o podanie ile dzieci odeszło w ciągu ostatnich 5 lat i czekam na odpowiedź.
A wiadomym jest, że za każdym dzieckiem idzie subwencja z MENU. Im dzieci w szkole więcej to pieniążków więcej i gmina do takiej szkoły nie musi dopłacać. A jak dzieci mało to większe koszty dla budżetu gminy. Proszę o wypowiedzi na ten temat. Może wspólnie coś poprawimy. :)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Bruner »

Odpowiedź jest prosta, nepotyzm to pierwsze, następnie niektórzy nauczyciele to szczyt bycia wręcz wrednym, mowa tu o np. nauczyciel od chemii i biologii, nazwiskami rzucał nie będę ze względu na RODO. Zmieńcie ten układ mafijny to ludzie nie będą wypisywać dzieci z tej szkoły. Tyle w temacie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Dzięki za informację. Czekam na następne informacje w tej sprawie. Jest to ważne w celu ustalenia przyczyn odchodzenia dzieci z naszej szkoły.
Zachęcam do przerwania zmowy milczenia. Jak poznamy przyczyny to postaramy się wspólnie uzdrowić ten stan rzeczy.
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by niebieski »

Przyczyny wszyscy znają (Kadra)
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by fruzia »

Uczniowie przychodzą i odchodzą z różnych przyczyn jak wszędzie..Dlaczego nie napiszecie, że kilkanaścioro uczniów z Nowej Wsi, Ostrowa, Poraja , Myszkowa, Lgoty rodzice zapisali do naszej szkoły? I są zadowoleni.Że uczniowie wracają do nas? Dzieci są zameldowane w Żarkach Letnisku ,a mieszkają i chodzą do szkoły w innej miejscowości . A jeżeli chodzi o ucznia ,o którym pisze P.Polak to sprawa wygląda inaczej niż się wydaje i nie jest to wina szkoły.
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jednocześnie wyjaśniam, że nie mam nic wspólnego z naszą szkołą . A opinie o nauczycielach każdy wystawia wg własnej nieobiektywnej oceny. Układów mafijnych to proszę poszukać w innej, wyższej instancji.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by widz »

Chyba pracujesz w tej szkole Fruzia bo masz informacje, ktore maja tylko nieliczni,
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by fruzia »

Nie pracuję , a te informacje są ogólnie dostępne, wystarczy zapytać znajomych.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Nadal czekamy na odpowiedź od Pani Dyrektor Szkoły w Żarkach Letnisku ile dzieci odeszło z naszej szkoły a ile przybyło z innych szkół w okresie ostatnich 5 lat ? Dobrze by też było poznać przyczyny odejść uczniów do innych szkół. Zachęcam do wypowiedzi rodziców, którzy zabrali swoje pociechy z naszej szkoły. Może w końcu ustalimy prawdziwe przyczyny?
Na Zebraniu Rady Rodziców z Panią Dyrektor Szkoły i Gronem Pedagogicznym w dniu 05.11.2018.r dowiedzieliśmy się z wypowiedzi przedstawicieli szkoły, że nie znają tych przyczyn bo dzieci odchodzą tak niezauważenie. I wtedy nauczyciel myśli że dziecko jest na chorobowym a dopiero później dowiaduje się że dziecko odeszło do innej szkoły. inny nauczyciel powiedział, że dobrze się stało, że dzieci odeszły bo utrudniały przebieg lekcji. Bardzo mnie zdziwiły te wypowiedzi ponieważ wiem, że odchodziły też dzieci bardzo zdolne i grzeczne.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by widz »

A kto pilnował dzieci na ognisku , że doszło do rozpalenia racy, uderzenia nią kolegi i spowodowanie uszkodzenie głowy?. Kto ze szkoły jest za to odpowiedzialny? Jedno dziecko cierpiało z powodu uszkodzenia a drugie zostało przeniesione do innej szkoły a gdzie wtedy był nauczyciel i dyrekcja szkoły?
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by niebieski »

A co tak nikt nic nie pisze nowych wieści. Podobno dziś policja wyprowadziła z lekcjii panią wfiistke w fajnym stanie. Czyżby pani derektor jak zawsze nic nie widziała? A tyle razy było o tym głośno. I stało SIĘ
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Amelka »

może wreszcie kobieta zacznie się leczyć , może wreszcie zacznie normalnie żyć
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by niebieski »

Ale przecież ona żyje normalnie
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by niebieski »

Fruzia wypowiedz się przecież jesteś taka mądra
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Amelka »

Życie alkoholika nie jest normalne , a urywanie problemu pogłębia jej chorobę. Wreszcie poniesie konsekwencje . Ale czy tylko ona powinna być ukarana :?: Ukarała bym wszystkich , którzy przez lata kryli ją i wspierali , bo dzięki nim ta kobieta stacza się na dno :!:
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by fruzia »

niebieski, o co chodzi? wiem tyle co z informacji na stronie Myszkowa.A jak chcesz poznać moje zdanie to tak sytuacja nie powinna mieć miejsca ani w szkole ani nigdzie.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by widz »

To jedną odpowiedż na pytanie "dlaczego dzieci odchodzą z naszej szkoły" a mamy: - nietrzeźwy nauczyciel stwarza zagrożenie dla dzieci. Czekamy na kolejne odpowiedzi.
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by niebieski »

Odpowiedź na pytanie
(Dlaczego dzieci odchodzą z tej szkoły) jest na stronie Życie Poraja
Pijana nauczycielka wuefu prowadziła zajęcia w SP w Żarkach Letnisku!
Proszę przeczytać komentarze rodziców i byłych uczniów co myślą na ten temat.
I co na to nasi radni byli i obecni? Oni również wiedzieli co się Dzieje.Czekamy na ich wypowiedzi.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Jeśli chodzi o mnie to nie mam sobie nic do zarzucenia w tej sprawie ponieważ sygnalizowałam pewne nieprawidłowości w naszej szkole na Komisji Oświaty w obecności Pani Wójt, na Sesji Rady Gminy. Rozmawiałam również bezpośrednio z Panią Dyrektor raz na zebraniu otwartym w szkole , drugi raz w ramach komisji radnych podczas wizytowania naszej szkoły w dniu 27 sierpnia 2018r (mam protokoł ) oraz ostatnio w dniu 5 listopada na zebraniu z Radą Rodziców, dyrekcją Szkoły i Gronem Pedagogicznym. Wiele problemów poruszyłam i zadałam kilka pytań. I nawet w dniu wczorajszym tj 23.11.2018 listem poleconym dotrzymałam odpowiedź od Pani Dyrektor Szkoły. Treść tej odpowiedzi opublikuję wkrótce.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by fruzia »

P.Zdzisławo, proszę opublikować również swój protokół .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Na stronie UG jest opublikowana odpowiedź Pani Wójt Gminy Poraj na interpelację złożoną przez Pana Radnego w/s SP w Żarkach Letnisku oto link: http://poraj.bip.net.pl/?a=5656
Zastanawia mnie tylko jedno stwierdzenie, że wpisy na tym forum nazwano anonimowym hejtem zaś anonimowa skarga na inną dyrektorkę szkoły była rozpatrywana i została uznana za zasadną. Dlaczego obowiązują różne standardy?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by zielony »

Czytałem w Gazecie Myszkowskiej taki artykuł i chyba naczelny Mazanek napisał hejt na jednym z lokalnych portali. Nawet mi na myśl nie przyszło, że chodzi o to nasze forum :roll: Oni chyba nie wiedza co to znaczy prawdziwy hejt :lol: :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego dzieci odchodzą z naszej Szkoły?

Post by Zdzisława Polak »

Tutaj można przeczytać treść protokołu Kuratorium Oświaty z ostatniej kontroli w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku.
Oto link:
http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-co ... nisku-.pdf
Post Reply