10 PYTAŃ DO KANDYDATÓW NA WÓJTA

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

10 PYTAŃ DO KANDYDATÓW NA WÓJTA

Post by BARBARA »

1. Była pani organizatorką protestu przeciwko sprzedaży gminnych działek w naszej miejscowości, ale w pani 4 letnim programie nie ma żadnej propozycji
inwestycji na tych terenach, dlaczego?
2. Czy jako wójt będzie pani nadal blokowała rozwój Żarek Letniska na terenach przy ulicy Porajskiej?
3. Czy jako wójt nie będzie pani budowała nowych ulic w naszej miejscowości, uznając tak jak obecnie, że budujący sie mieszkańcy powinni sami wybudować ulice i przekazywać je gminie?
4. Obecnie jest pani przeciwna by gmina dopłacała do wody i kanalizacji, czy jako wój zlikwiduje pani te dopłat?
5. Nawet jeżeli zrezygnuje pani z finansowania sportu, zmniejszy dotację dla GOK-u, zwalniając instruktorów, ograniczy wydatki na administrację, zwalniając urzędników, to oszczędności roczne będą mniejsze niz 1 mln zł. Pani zdaniem deficyt gminy wynosi 20 mln, czy będzie pani oddłużała gminę przez 20 lat?
6. Do utrzymania oświaty gmina ze swojego budżetu dopłaca ponad 7 mln zł, czy zamierza pani zmniejszyć te dopłaty i co będzie tego skutkiem?
7. Jako radna kwestionowała pani zasadność utworzenia ZEAS , spółki PORECO i CIT uznając, że generują one jedynie koszty, czy jako wójt zamierza pani zlikwidować te struktury?
8.Ulica Zielona w Żarkach Letnisku, jest najruchliwszą w tej chwili ulicą pozbawioną chodnika. Czy jako wójt wybuduje pani tam chodnik, czy będzie chronić stare drzewa?
9. Jest pani przeciwnikiem wydawania gminnych pieniędzy na sterelizację kotek i suczek, czy też ograniczy pani gminne wydatki na ten cel?
10. Krytykuje pani nadmierne wydatki na kulturę, czy zatem w ramach oszczędności ograniczy pani dotacje na Dni Poraja, Festiwal Gniatkowskiego, Imieniny Hrabiny?
Liczę na konkretne odpowiedzi, bo to są konkretne problemy /wprawdzie nieliczne/, które rozwiązywać musi wójt, już w najbliższym budżecie?
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

BARBARA ..... ale pani "pojechala" z tymi pytaniami , nawet "ole" zatkalo he he .... juz nie jest "wszystkowiedzaca " sorry ...... a moze ..... pisze swoj program wyborczy .....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermen ..juz się rozpędziłam i od jutra zacznę pisać :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

nie bój zaby ..p. Polak przy naszym wsparciu da radę .. ja na jej miejscu miałabym gdzies Barbary pytania , które już na tym forum czytałam.... :lol: :lol: :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

p. Barbaro niepotrzebnie pani sie wysila , bo ludzie maja dość złośliwości i ciagłego atakowania............
i tak zagłosujemy na p. Polak :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nie zamierzam wpływać na wynik czyjejkolwiek decyzji w sprawie głosowania, uważam, że każdemu kto bierze udział w wyborach zależy na wyborze NAJLEPSZEGO wójta. Tylko ja chcę wiedzieć który kandydat tym NAJLEPSZYM wójtem, czego mogę się spodziewać po obecnym wójcie wiem, po drugim kandydacie nie spodziewam się wiele, bo on po prostu nie zna spraw gminy, a zarządzanie gminą to zupełnie co innego niż zarządzanie własnym biznesem. Ze Zdzisławą Polak współpracowałam, więc znam jej poglądy jako opozycyjnej radnej na wszystkie kwestie zarządzania gminą. Chciałabym więc wiedzieć czy jako wójt pozostanie przy swoim dotychczasowym punkcie widzenia. I droga madziu, jeżeli zna się problemy gminy to przygotowanie merytorycznych pytań kandydatce na wójta naprawdę nie wymaga wysiłku
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Mam mało czasu, ale postaram się odpowiedzieć na zadane pytania.
Budzi moje wątpliwości fakt, że sama napisałaś tytuł "10 pytań dla kandydatów na wójtów" a same pytania kierujesz tylko i wyłączne do mnie czy ja występuję w trzech osobach?
Ad 1
Tak byłam przeciwna sprzedaży gminnych działek w Żarkach Letnisku
/nagłośniłam sprawę, podjęliśmy uchwałę na Zebraniu Wiejskim, napisałam pismo do Urzędu Wojewódzkiego -Nadzoru Prawnego o uchylenie uchwały Rady Gminy w sprawie sprzedaży działek/.
Wszystko dobrze się skończyło Rada Gminy uchyliła 1 punkt tej uchwały , który mówił o sprzedaży działek w Żarkach.
Jak zagospodarujemy te działki to mam nadzieję nie będzie decydował wójt ale Rada Gminy Poraj po konsultacji z mieszkańcami Żarek L.
Bo rada gminy jest organem uchwałodawczym a wójt jest organem wykonawczym/zawsze o tym przypominałam/.
Ad2.
Przy ulicy Porajskiej-Prostej nigdy nie blokowałam ani nie blokuję budowy domów. Każdy właściciel może budować na swojej działce dom zgodnie z obowiązującym tam Planem Zagospod. Przestrzennego.

Ad3.Drogi w pierwszej kolejności należy robić tam gdzie są domy i mieszkają ludzie a nie tam gdzie rośnie las i nie ma budynków.
Ad 4.
Po co gmina ma robić dopłaty do wody i kanalizacji? Jest to nienormalne.
Każdy z nas za zużytą wodę powinien płacić sam. /Jeśli kogoś nie stać to jest pomoc społeczna, która pomoże/.
Inną sprawą jest, że 4 lata temu woda kosztowała 1,50zł za m3 a z chwolą powołania Spółki Poreco zaraz woda podrożała do 2,64zł/m3.
Jeszcze więcej podrożały ścieki.
Gmina by złagodzić tę podwyżkę wprowadziła dopłaty, które powoli zmniejsza i docelowo zlikwiduje.
Ad5.
Spłata kredytów i wykup obligacji jest już zaplanowany chyba do 2025r
Wtedy to już nikt nie będzie pamiętał kto zaciągnął kredyt i na co.
Ad.6
Sama dobrze wiesz Barbaro, że koszty oświaty można zmniejszyć i wiesz gdzie ale nie potrafiłaś tego zrobić przez 4 lata będąc Przewodn. Komisji Oświaty a szkoda. Wiadomo, że gminy do oświaty muszą dopłacać i jest to nieuniknione ale nie koniecznie aż tyle około 8mln.zł rocznie.
Ad7.
Właśnie ZEAS wójt powołał mówiąc, że należy go powołać w celu ograniczenia kosztów w oświacie i co się stało ? koszty wzrosły.
Poreco powołano z przyczyn czysto politycznych. A powołanie Poreco
jak pisałam wyżej, spowodowało 100% wzrost kosztów wody i ścieków.
Nawet nie zminiejszyli strat wody a wręcz przeciwnie straty wody wzrosły z 40% na 47%.
CTT -no cóż powołane może i znalazłoby uzasadnienie chociaż częściowe.
Ale po co wynajmować było dla nich pomieszczenie na Dworcu PKP w Poraju o powierzchni 200m2 x 11 zł/m2 netto + Vat i zatrudniac tam 2 osoby .Przecież wystarczyłoby 1 pomieszczenie w UG i jedna osoba
zapewniłaby informację turystyczną w Gminie Poraj.
Co z tym strukturami należy zrobić zadecyduje Rada Gminy.
Ad8
Czy chodnik na ul.Zielonej w Żarkach Letnisku ? Wycinka starych drzew?.
Pewno potrzebny jest chodnik na tej ulicy ale czy nie bardziej potrzebny jest na Szkolnej i Spokojnej? o tym też zadecydują mieszkańcy.
Wiesz dobrze co myślę o wycince drzew . Uważam,że tam gdzie przeszkadzają w inwestcji to należy je wyciąć i zrobić nowe nasadzenie obok ale tam gdzie można drzewa ominąć to należy je pozostawić.
Najpierw bezpieczeństwo ludzi a potem dobro drzew.
Ad9.
Decyzję i koszty sterylizacji kotek czy suczek powinien ponosić właściciel. W wyjątkowych sytuacjach w/w koszty musi ponieść gmina czy ja chcę czy nie.
Ad10.
Odpowiem pytaniem Czy Dni Poraja muszą trwać 2 dni , czy musimy zapraszać aż tyle gwiazd , czy muszą w konsekwencji aż tyle kosztować?
Trzeba dokonywać rozsądnych wyborów czy musimy się aż tak bawić czy może lepiej zrobić kawałek drogi czy chodnika czy pomóc biednym ludziom? Czy kiedyś wójt zadał Radzie takie pytanie ? Otóż nigdy.
Sam decyduje o wszystkim a Rada jest tylko maszynką do głosowania.
I biada temu Radnemu , który się sprzeciwi. Niejednokrotnie odczułam to na własnej skórze .
Pomyśl Basiu sama jeszcze raz nad tym wszystkim.
Pozdrawiam.
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

brawo...100% prawdy ..wójt sie z nikim nie liczy , o wszystkim decyduje sam , bo jest pewny ,że ponad 50 % radnych zawsze go poprze ( poniewaz większość , to ta sama partia do której równiez p. wót nalezy )
popieram panią.... PRECZ Z UKŁADAMI ...po to są własnie wybory jednomandatowe ,żeby takie UKŁADY ZLIKWIDOWAĆ :roll:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Ola i majeczka na radne, Polakowa na WÓJTA i sukces murowany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Czytam te wasze posty i stwierdzam, że nie dla was te stanowiska a szczególności stanowisko WÓJTA. Dziewczyny to nie ten poziom.
By uciąć krytykę w wobec mojej osoby, to oświadczam, że nigdzie nie startuję, bo zdaję sobie sprawę, że do tego się nie nadaję. Będę tylko głosował.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

były ...widzę ,że masz kompleksy :lol: :lol: :lol: ja tez nie startuję ,ale głosowala będę z calą moją rodziną :wink:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Były ..porąbało cię........oczywiscie ,że w ZOO CZUŁABYM SIĘ JAK MAŁPA W KLATCE.. :roll: WRESZCIE ZMIENI SIĘ RG :lol: :lol: :lol: :lol:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Olu, 3 nawet bardzo gorące zwolenniczki to trochę za mało żeby zmienić radę gminy, a jak pani Polakowa zostanie wójtem, to do rady wchodzi Barbara więc "układ" się nie zmieni. A swoja drogą byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Co Ty Były wypisujesz?
Dlaczego krytykujesz poziom dziewczyn nie wiedząc nawet jakie mają wykształcenie ?
Ale z kandydatów na wójta to najsłabsze wykształcenie ma obecny wójt- w ulotce swojej podaje ekonomiczne.Czyżby skończył liceum ekonomiczne?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

he he he ..... widz ....wrocil z dakekiej podrozy !!
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

kingo98 ..oczywiście,że takie rozwiązanie jest możliwe... :roll:
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Piękny ten nasz wójt i dlatego będę na niego głosował :wink:
Nie będę głosował na kandydatów z wąsami i kandydatki z fryzurami z lat 80 ubiegłego wieku :D
I jeszcze jednego widziałem takiego, nie miał wąsa, ale miał wystające włosy w nosie fe paskudstwo :cry:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jasiek... dobrze się czujesz , a może za dużo szmpana i jeszcze ci szumi, bo jeśli chłop o chłopie pisze ,że wójt jest piękny, to cos jest nie tak :lol: :lol: :lol:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Bardzo dużo w wypowiedziach na forum emocji i słownych przepychanek, mało konkretów i merytorycznej dyskusji. Pani Polak ma być wójtem- i już, a ja nawet nie wiem czy pani Polak ma być też radną. Czekałam na odpowiedzi pani Polak o jej działaniach w czasie tych wielu kadencji-nie doczekałam się, w ulotkach też nic nie znalazłam. Więc co? mam wierzyć na słowo? że zrezygnuje z samochodu służbowego? pewnie tak, bo ma porządny własny, ale ze zwrotu kosztów za używanie tego samochodu, na pewno nie zrezygnuje i nie bardzo też wiem na czym chce oszczędzać, bo ograniczenie Dni Poraja na oddłużenie gminy pewnie nie wystarczy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kingo 98 już odpowiadam na Twoje pytanie " Co zrobiłam dla Żarek Letnisko?
Przez wiele lat mojej kadencji radnej zrobiłam bardzo dużo dla Żarek Letniska. Oczywistym jest , że nie mogę wszystkich inwestycji i remontów przypisać tylko sobie, ponieważ jest to efekt całej Rady Gminy ,że podjęła stosowne uchwały i kilku kolejnych wójtów, którzy byli wykonawcami tych uchwał.
Mogę jednak powiedzieć, że był w tym mój duży udział.
Za moich czasów wykonano w naszych Żarkach Letnisku:
Kilka dróg(Zieloną, Kąpielową, Księżycową, Akacjową, Jasną w II etapach,
Szkolną w II etapach, Cichą, Nadrzeczną,Hr. Raczyńskiej, część Słonecznej.
Kilka chodników: przy ulicach w centrum, przy ul.Słonecznej, Nadrzecznej, Letniskowej.
Takie inwestycje jak: gimnazjum,przedszkole-żłobek, boisko "Orlik",
skejt-parku, modernizacja basenu, remont mostów na rzece Czarce
w ul.Zdrowej i Słonecznej , kolektora odprowadzającego deszczówkę do rzeki za basenem, budowa amfiteatru, remont altanki, remont parku.
Wykonano oświetlenie kilku ulic i basenu.
Zakupiono samochód dla naszej Jednostki OSP, założono klimatyzację sali OSP , wyremontowano kuchnię , łazienki i w ostatniej kadencji piwnice OSP.
Przez wszystkie kadencję zabiegałam o kanalizację, odwodnienie, czyszczenie rowów i naprawę lub równanie dróg.
Uczestniczyłam we wszystkich akcjach Czysty Las, Czyste Letnisko.
Pewno nie wymieniłam wszystkiego co robiłam dla naszej miejscowości bo piszę to z pamięci, o np. zapobiegłam sprzedaży działek gminnych położonych w Żarkach Letnisku. Przeciwdziałałam aby wójt nie zabrał Radzie Sołeckiej prawa do zbierania opłat za handel na placu targowym
w centrum/ niestety nikt mnie nie wsparł w tym działaniu i dochody z placu targowego zabiera Gmina Poraj/. Wszyscy poprzedni wójtowie dawali Radzie Sołeckiej upoważnienie do zbierania tych opłat targowych.

Głównym zadaniem do wykonania na następną kadencję to kanalizacja całej miejscowości i sukcesywne robienie dróg po kanalizacji.
Pozdrawiam Cię Kingo 98 i mam nadzieję, że Cię usatysfakcjonowałam.

Budżet należy tworzyć w oparciu o propozycje społeczne i dzielić go sprawiedliwie i gospodarnie.
Jeżeli chodzi o samochód służbowy to napisałam, że nie należy z niego korzystać do celów prywatnych a tylko do celów służbowych, więc o jakim rozliczaniu Ty piszesz?
Last edited by Zdzisława Polak on 10 Nov 2014, 22:03, edited 2 times in total.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

No i proszę a wcześniej mówiono, że nic się w Żarkach Letnisku nie robi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ola napisała:
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 5:57 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem
wreszcie kończy się 4 letni KOSZMAR gmnę doprowadziliście do RUINY
mam nadzieję i GŁĘBOKO WIERZĘ , że ludzie nie będą na WAS GŁOSOWWAĆ

No i po co takie bzdury olu wypisujesz?????????????????? :wink: :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
To co wymieniłam to się zrobiło na przestrzeni kilku moich kadencji radnej a nie tylko w ostatniej.
Ale muszę powiedzieć,że niektóre miejscowości w naszej gminie rozwijały się szybciej niż nasze sołectwo. I czas to zmienić.
Koniecznie szybko musimy wykonać kanalizację.
Ola pisząc o RUINIE , miała chyba na myśli zadłużenie gminy i tu ma rację.
Pozdrawiam
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Tak się zaperzacie spin doktorki w tej dyskusji, że nie możecie się zdecydować, czy gmina jest w ruinie, czy tez pani Polkowa doprowadziła ją do rozkwitu, czy będzie oszczędzać, czy będzie rozwijać.
Pani Zdzisławo ja wiem, że rzeczy o których pani pisze zostały zrobione, nie wiem tylko jaki był pani udział? Jak zwykle sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

były.. owszem obecny wójt i RG ..zrobili dużo na pokaz , byle jak...w ostatnim KURIERZE wypromował wójt swoje osiągnięcia , przywłaszczając sobie również zasługi poprzedników :roll: ZADŁUŻYŁ GMINĘ ...brakuje pieniędzy na bieżące wydatki,
A NAJFAJNIEJSZE JEST TO ,ŻE CHYBA BOI SIĘ SPOTKAC Z MIESZKAŃCAMI I OMÓWIC NOWY PROGRAM WYBORCZY
ani spotkania z ludźmi , ani programu wyborczego
NIE BĘDĘ GŁOSOWAŁA W CIEMNO
w KURIERZE przechwala się ,że ma WIZJĘ na 8 lat.
NO TO NIECH PRZEDSTAWI JĄ I PRZEKONA MIESZKAŃCÓW

P. Broniewski zrobił już 2 spotkania , p. Polak -1
a obecny wójt na co czeka..NO CHYBA NA TO ,ŻE W ZAMIESZANIU WSZYSCY ZAPOMNĄ :?: :?:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kingo 98
Ja wiem, że nigdy Cię nie zadowolę moją odpowiedzią , ponieważ Ty Kingo wiesz swoje.
Ale proszę pamiętaj, że zawsze kiedy byłam radną dbałam o nasze Żarki Letnisko i podejmowałam różne działania aby nasza miejscowość się mogła rozwijać. W moim postępowaniu przyświeca mi jeden cel - godnie reprezentować swoich Wyborców i realizować Wasze potrzeby Szanowni Mieszkańcy. Nigdy Was nie zawiodłam.
Pozdrawiam
ZP
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

również ..chętnie zapoznam się z programem wyborczm p. wójta....filmy i Kurier , to nie jest to samo co program wyborczy ( na piśmie , podpisany własnoręcznie przez wójta)
Ja również nie będę głosowała w ciemno :roll:
TAKIE ZACHOWANIE , TO KPINY Z WYBORCÓW
o ile sie nie mylę to nowy przewodniczący mieszka w Żarkach Letnisku i powinno mu zalezec na promocji kolegi z tego samego ugrupowania partyjnego.
:roll: :?:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

no i co z tym programem wyborczym ...skutecznie go wszyscy ukrywają , a może wójt zapomniał o swoich wyborcach...,,dziwne prawda ????????, ciekawe co w tym programie jest napisane . Jaka jest ta wizja na 8 lat :wink: plakatów wyborczych mnóstwo , ale KONKRETÓW BRAK :roll:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

wreszcie zdobylam program wyborczy obecnego p. wójta - jest na odwrocie ulotki....przytoczę fragment " Moimi priorytetami będą ...... bezpieczeństwo publiczne, edukacja, pomoc społeczna, kolejne etapy budowy dróg, chodników, scieżek, kanalizacji, oświetlenia i odwodnienia ......."
Jezeli to jest program ( bo innego nikt nie widział ) to dlaczego jest taki ogólny :?:
Bardzo źle się stalo ,że nie zorganizowano spotkania przedwyborczego z obecnym p. wójtem . Moglibyśmy p. wójtowi zadawac pytania np :
bezpieczeństwo publiczne - konkrety - Co i gdzie zamierza usprawnić np. monitoring

edukacja- Kiedy zapłaci ZUS( bo już został zablokowany)?
, Czy są pieniądze na grudniowe pensje?,
Jak zamierza przeprowadzic reorganizację szkół ?
Ile będzie zespołów ?( bo słyszeliśmy ,że ma zamiar utworzyć zespół szkół w Poraju , drugi w Żarkach L. )
Co będzie ze szkołą w Kuźnicy???????????? a zwłaszcza z nauczycielami?

pomoc społeczna ( konkretne zmiany -Jakie rodziny obejmie ta pomoc ..lepiej wykorzystać fundusz antyalkoholowy np. wysłać alkoholika na przymusowy odwyk , jaką konkretną pomocą, ochroną objąć rodzinę alkoholika , a zwłaszcza DZIECI
kolejne etapy budowy dróg ( Gdzie ? W jakich miejscowościach ? Czy będzie to ulica w centrum Żarek . a czy też ulica jakiegoś ważniaka z którym ma układy!!!!!
chodników - j.w
scieżek - j.w
kanalizacji j.w ( Skąd pozyska nowe środki na dokończenie KANALIZACJI)
oświetlenia - j.w
i odwodnienia - j.w
:?: :roll: :roll:
My chcemy poznać DOKŁADNY , KONKRETNY PROGRAM a nie OGÓLNE HASŁA Z KTÓRYCH NIC NIE WYNIKA
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

madzia ..... zauwaz ze wszyscy kandydaci podaja tylko ogolniki , nie podajac srodkow z jakich te obietnice zostana spelnione .... jak wiemy ze wszystkich wyborow ..... obiecac mozna duzo ..... a pozniej ? .... jakos bedzie ....he he a tak nawiasem " kazde grabie grabia tylko do siebie " ....he he
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Proszę , jak się objawił adwokat obecnego wójta.
Od innych kandydatów to wymagał programów a "swojaka"to już rozgrzeszył.
Obecny wójt pokazał swoją rozrzutność .Stawia na bilbordy i swoją piękność. Już się robi niedobrze od ilości tych bilbordowych postaci wójta. Jest wszechobecny.
Spajdermenie ty jesteś bliżej władzy to może wiesz czy to prawda?,
że ZUS zablokował konta gminy?
Już Madzia coś o tym wspominała. Jeżeli możesz to zapytaj wójta i napisz
bo wszyscy jesteśmy ciekawi.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz....u .... masz trudnosci ze zrozumieniem prostego zdania ? Napisalem ze ....WSZYSCY ... kandydaci podaja ogolniki a nie konkrety , nie znam wojta i ku twojemu rozczarowaniu .... nie odpowiem na twoje pytania , bo wiem tyle co ty !!!
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

na 100 % były zablokowane ubezpieczenia dla wyjeżdżających za granicę
,NFZ w tamtym tygodniu nie wydał Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego , dlatego ,że nie były zapłacone od czerwca ZUS .
dziś usłyszałam nowinę ,że dyrektorzy szkół otrzymali pisma z ZUS w sprawie całkowitej blokady
niestety mają ZAKAZ MÓWIENIA NA TEN TEMAT :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:lol: :lol:
CHCIELISCIE MIEĆ HRABIEGO , NO TO SPŁACAJCIE DŁUGI ZA NIEGO :lol: :lol:
A WIDZIELIŚCIE DZISIEJSZE ULOTKI O ZADŁUZENIU GMINY PORAJ :shock:
WŁOS SIĘ NA GŁOWIE JEŻY ( I NIE TYLKO ) :wink:
OJ TEN NASZ KSIĘCIUNIO , ALE NAS URZĄDZIŁ :roll: :?:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Madziu rozczarował cie program wyborczy obecnego wójta, żądasz konkretów, wiedz jednak, że PRIORYTET w programie oznacza,przeznaczanie na ten cel środków w dotychczasowej wysokości, a konkrety powstają dopiero przy opracowywaniu budżetu na dany rok. I ty właśnie zaczyna się rola radnego by przekonać wójta i pozostałą 14 kę, że zadanie które zgłasza do realizacji w swoim sołectwie w tym budżecie powinno być zapisane. Sprawa oświaty jest na pewno bardzo trudna i ktokolwiek wygra wybory będzie musiał się z nią zmierzyć. Można oczywiście utrzymać status quo licząc na zwiększający się przyrost naturalny w gminie, ale decyzje w tej sprawie wymagają rozwagi i poważnej dyskusji, a nie oskarżeń i straszenia.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

JA JUZ WIEM SKAD TA HISTERIA I OSWIATOWE PLOTY. PiS PRZYSTAPIŁ DO ATAKU , A SZEFOWA PORAJSKIEGO PiS JEST DYREKTORKA PODSTAWOWKI W PORAJU. ZDZICHU NIE MARTW SIE TAK DŁUGAMI GMINY, MADRZY LUDZIE BIORA MADRE KREDYTY BO WIEDZA Z CZEGO JE SPŁACA, A JAK TAK ŻLE JEST Z PIENIEDZMI GMINY TO CZEMU WIDZ PCHA SIE NA FOTEL WÓJTA, BO BĘDZIE SPIJAŁ MIODEK Z TEGO CO ZROBIŁ STACHERA... .. HE HE
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Porąbało cię Spajdermen , czy co? Co ty wypisujesz za głupoty?
A dyrektorka porajskiej szkoły też ma już dość zastraszania i stawiania warunków przez obecnego wójta. Powiedz swojemu LIDEROWI, że mobbing jest karalny.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz.....u i znow potwiedzilo sie przyslowie .... UDERZ W STOL ... NOZYCE SIE ODEZWA .... ale cie wkurzy moj post ...... a o mobbingu powiedz ty , jestes blizej ....LIDERA ....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku ...nie denerwuj się ...kup sobie melisę lub jakieś kropelki na uspokojenie , bo nerwy Ci puszczają :wink:
JAK TO DOBRZE ,ŻE OD PÓŁNOCY BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁA CISZA PRZEDWYBORCZA... nie denerwuj się już PIĄTUNIO :lol:
pozdrawiam i miłego WEEKENDU wszystkim życzę...
JUŻ ZACZYNAM ŚWIĘTOWANIE
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

swietuj , swietuj , ...... a o moje nerwy sie nie martw ...he he
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ktoś tu wcześniej napisał,że .."mądrzy ludzie biorą mądre kredyty.. "
pod warunkiem, że w takiej kwocie, którą są w stanie spłacić w możliwie krótkim czasie.
Gmina biorąc kredyt i emitując obligacje, musi dać pewne gwarancje spłaty tych zobowiązań. Takim zabezpieczeniem są dochody gminy i majątek gminy.
Dochody wykazane w budżecie na 2014 zostały celowo zawyżone co najmniej o ponad 16mln.zł po to tylko aby pokazać, że gmina ma większą zdolność do zaciągania kolejnych kredytów. Ale jest to tylko sztuczny zabieg i tylko chwilowy. Gdyż do końca roku należy dokonać korekty w budżecie, po to by go urealnić i wtedy wyjdzie, że została przekroczona granica do której samorząd może się zadłużyć.
Co dalej będzie?- to chyba wszyscy wiedzą.

Pozdrawiam
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermen .....RACZEJ BĘDZIE SPRZĄTAŁ NIEZŁY SMRODEK :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:lol: :lol: ZRÓB W PORAJSKIEJ BIEDRONCE ZAKUPY , TO DOPIERO NASŁUCHASZ SIĘ PLOT :wink: :shock:
NAUCZYCIELE SĄ TAK ZASTRASZANI ,ŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE (NOWE OGNISKA ZNP) POWSTAJĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU :shock:
CO NIEKTÓRZY BUNTUJĄ SIĘ , A NAWET W ZESZŁYM ROKU JEDNA PANI OLAŁA ICH I ZWOLNIŁA SIĘ Z PRACY , BO WIDOCZNIE MIAŁA DOŚĆ ZASTRASZANIA :lol: :lol:
JEDŹ DO PORAJA I POSŁUCHAJ O CZYM LUDZIE W SKLEPACH MÓWIĄ :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU ..... ja nie wieszam banerow nie rozklejam plakatow o do wladzy sie nie rwe ..... wiec nie musze sprzatac ani tego , ani smrodek mnie nie dotyczy ....he he
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermen napisałeś :" A JAK TAK ŻLE JEST Z PIENIEDZMI GMINY TO CZEMU WIDZ PCHA SIE NA FOTEL WÓJTA, BO BĘDZIE SPIJAŁ MIODEK Z TEGO CO ZROBIŁ STACHERA... .. HE HE
" ... A JA CI ODPOWIEDZIAŁEM : ŻE WIDZ JEŚLI WYGRA TO BĘDZIE SPRZĄTAŁ NIEZŁY SMRODEK :lol:
Post Reply