Będzie parking

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Będzie parking

Post by BARBARA »

Właściciel działki po zachodniej stronie torów pan Wacław Szczepański wyraził gotowość przekazania nieodpłatnie gminie części swojej nieruchomości przy ulicy Nadrzecznej na parking.Trwają prace geodezyjne związane z wydzieleniem przeznaczonego na parking terenu z całości nieruchomości. Może jeszcze przed zimą powstanie pierwszy, chociaż niewielki parking z prawdziwego zdarzenia.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Nie przekręcaj nazwisk. Ten Pan nazywa się Szczepańczyk.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Fajnie, że taki parking powstaje. Oczywiście podziękowania dla Pana Sczepańczyka. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale działka P. Sczepańczyka to chyba druga od ulicy Nadrzecznej, jeżeli tak, to niech Gmina wykona drogę dojazdową do parkingu, koniecznie z kostki brukowej, będzie pięknie. Fajnie byłoby gdyby też zamontować tam ławeczki, miło byłoby poczekać na pociąg :wink:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ukłony dla Pana S. za taki miły gest. Gdzie jest to miejsce, czy tam gdzie już teraz parkują auta? Co do ławeczek jak sugeruje były to myślę, że właściciele samochodów w czasie zimowym wolą czekać na pociąg w ogrzanym pojeździe...gorzej mają Ci bez auta, nie ma poczekalni na stacji kolejowej i w 21 wieku podróżni marzną na mrozie....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg, będzie i poczekalnia w starym budynku. Ponieważ podziały geodezyjne nieruchomości PKP w Żarkach Letnisku, trwają w nieskończoność i jak oświadczył dyrektor spółki PKP Nieruchomości, nie skończą się przed wrześniem przyszłego roku, Wójt postanowił wydzierżawić od PKP budynek dawnej stacyjnej kasy i tzw. kolejową działkę. Budynek zostanie odnowiony by nie straszył tak jak obecnie, zburzone zostaną stare "toalety" i ustawione toj-toje. Czy będzie ogrzewanie tego jeszcze nie wiem, ale przed deszczem i śniegiem będzie się gdzie schronić.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

To oznacza, że będziemy mieli pierwszą publiczną toaletę w Żarkach Letnisku?
Mamy 15 wrzesień 2014 rok. XXI w.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NIE NARZEKAJ , BO SIĘ WÓJT ROZMYŚLI I DALEJ BĘDZIE TO SAMO :lol:
TRZEBA ZATRUDNIĆ KOGOŚ DO SPRZĄTANIA TYCH NOWIUŚKICH TOJ-TOI I WTEDY DOPIERO BĘDZIE XXI WIEK :lol: :lol:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Tojtoje są serwisowane minimum raz w tygodniu. Na tym polega wynajem tojtoja. :wink:
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Wynajem toj-toja na dobę kosztuje ponad 150 zł, wiem bo niedawno wynajmowałem. Policzcie sobie ile to będzie kosztowało przez cały rok, bo pewnie nam na to podniosą podatki.W Żarkach Letnisku jest około 1500 podatników płacących podatek gruntowy, jak to policzycie to pewnie przestaniecie być takimi entuzjastami XXI wieku.
memento
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

WOLAŁBYM ZAPŁACIĆ TE 150 ZŁ , NIŻ CHODZIĆ PO ZAMINOWANYCH ŚCIEŻKACH :wink:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

świetna dyskusja ..o żareckim sraczu " w centrum letniskowej miejscowości...jak będziemy rozwijać miejscowość pod kątem turystycznym jeśli nawet na "sraczu" chcecie oszczędzać :oops:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

nic co ludzkie , nie jest nam obce :lol: :lol:
ja tez jestem zwolenniczką wynalazków XXI wieku :lol:
Igorku - nie oszczędzaj na SRACZU w centrum Żarek L. :wink:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety z naturą się nie wygra..i trudno się komuś dziwić, że "jak człowieka przyciśnie to zapomina o regulaminie "....:), myślę jednak, że miejscowi dają radę wrócić za potrzebą do domu a toalety będą raczej odwiedzane przez przyjezdnych...niestety tacy nie zawsze chcą po sobie zostawić dobre wrażenie i pewnie po jakimś czasie nikt tam nie wejdzie bez wstrętu.
Co do poczekalni to jest to wiadomość optymistyczna, ale czy nieogrzewane pomieszczenie w zimie ma sens? Może zamiast na ubikacje przeznaczyć te pieniądze na dogrzanie poczekalni w godzinach większego ruchu podróżnych ( do szkoły, pracy) Inna sprawa to jeśli pomieszczenie nie będzie miało opiekuna ( kiedyś była kasjerka - trochę pilnowała) to szybko przejmie funkcję Toy-Toya...:(
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

zg - JA UWAŻAM ,ŻE W Ż.L. WC JEST BARDZO POTRZEBNE :roll:
SPRAWDŹ JAK WYGLĄDAJĄ OKOLICZNE ZAROŚLA PKP , SAMO CENTRUM :oops: PRZYJEŻDŻAJĄ GOŚCIE NA RÓZNE IMPREZY TYPU FOLKLORIADA (impreza ogólnopolska) A U NAS NAWET PORZĄDNEGO WC NIE MA :cry:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Nie "zwalajcie " wszystkiego złego na przyjezdnych ! przeciez w Zarkach nie mieszkaja same "anioły" i nieskazitelni mieszkancy ! Zima przyjezdnych prawie nie ma , bo to latem Zarki -Letnisko lodwiedza wiekszosc przyjezdnych !!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JA NIE ZWALAM WINY NA PRZYJEZDNYCH. MOIM ZDANIEM NAJCZĘSCIEJ ZAŁATWIAJĄ SWOJE POTRZEBY CI , KTÓRZ W NOCY PRZEBYWAJĄ W ALTANCE :wink:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

W altance pije się przeważnie piwko ..a po piwku wiadomo co się che, więc nie dziwota...ale nawet gdy będzie WC to pewnie (przy najmniej panom ) pod osłoną mroku wygodniej za drzewkiem. Fakt, że w każdej miejscowości powinien być publiczny szalet bo z d....ą jeszcze nikt nie wygrał....pewnie niejeden z nas miał "swoją" przygodę w obcym mieście..i co wtedy !?
Dobrze, że obecnie są MD, centra handlowe i stacje paliw, jest się gdzie ratować...ale w takiej małej jak ZL mieścinie nie ma gdzie więc idea Toy Toya jest godna uwagi, ale ponieważ nie jest "lokal" z obsługą, różnie może być z "kulturą " korzystających.....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NO TO STANIEMY PRZY TOJ-TOJU I BĘDZIEMY CZYTAĆ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI :wink: JESTEM BEZROBOTNY I MAM DUUUUUUUUUŻO CZASU :lol: NAUCZYMY CO NIEKTÓRYCH KULTURY ZACHOWANIA W POWAZNYCH MIEJSCACH PUBLICZNYCH 8)
stanislaw
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2014, 19:41

Post by stanislaw »

podzielam zdanie pana igora co do toi-toia, jezeli kwota jest poprawna to daje 54750 rocznie, gdybym ja za to mial placic i korzystac z za zwyczaj zimnego, brudnego, bez wody czy czesto bez papapiru toi-toia, to raczej bym przeznaczyl na zrobienie na stale miejskiej wc albo w ocieplonj poczekalni albo w budynku kontroli przejazdu, tam sa warunki jest woda , jest osietlenie i jest ogrzewanie a za ta kwote swobodnie mozna zrobic para ubikacji umywake, tak zeby to mialo rece i nogi,pan lub pani jest ciagle przy rogatce to tez cos znaczy dla amatorow niszczenie mienia publicznego, dadac tez kwote za przeglad wc , napewno sie zgadzi po pracy 10 mint i p robocie, takie toi toije to sa na imprezy lub tymczasowe budowy to nie XXI wiek
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

ToyToy kosztuje góra 500 zł/brutto/miesiąc. Czyli Gminę będzie kosztowała jedna budka około 400 zł/netto. W takiej budce jest woda, jest papier, serwis do budki przyjeżdża 1 raz na tydzień. Wymienia zawartość, uzupełnia wodę i papier toaletowy. Jeżeli takich budek byłoby więcej, Gmina ma możliwość jeszcze coś z tej kwoty utargować. Wiem bo użytkuje :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: :lol: naszą gminę , nawet na ToyToya nie stać :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

i znów pozostały KRZAKI :cry: :oops:
Krotochwilny
Bywalec
Posts: 22
Joined: 17 Nov 2014, 11:55

Post by Krotochwilny »

a co z WC na basenie? cały czas zamknięte?
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

ola ciebie zobaczyć w krzakach BEZCENNE :lol: :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jaśku ..jak zwykle masz zbereźne myśli :shock:
Post Reply