Znowu burza w żareckim lesie

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Znowu burza w żareckim lesie

Post by kinga98 »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej kłótni w poście WIELKIE SPRZĄTANIE, ale ja idę sprzątać tak jak w poprzednich latach bo chcę żeby las był czysty i letnisko też. Spotkajmy się w sobotę 17 maja i zgodnie posprzątajmy a organizatorzy niech się kłócą.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Ja też idę sprzątać 17 maja, przyzwyczaiłem się do tych sprzątań po brudasach :lol:
Proponuję przyszłe sprzątanie nazwać trochę inaczej np. "CZYSTE ŻARKI LETNISKO" unikniemy nieporozumień.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

I to jest rozwiązanie :lol:
Cieszę się, że chociaż "zielony" zrozumiał moje intencje. Propozycja nazwy złożona przez "zielonego" jest świetna. Jest czytelna i prosta. Sama mam jeszcze parę propozycji, np. "Czysty las wokół nas", albo "Czyste Letnisko wokół nas", ale kreatywnych osób wśród organizatorów zapewne nie brakuje i jeśli tylko będą mieli dobrą wolę i chęci, to wymyślą super-nazwę.
Ja również deklaruję, że będę uczestniczyła w akcjach sprzątania, ktokolwiek je będzie organizował. Są one, jak widać wciąż potrzebne Żarkom :cry: lecz mam tylko jedną, małą prośbę: niech akcje nazwane zostaną przez organizatorów inaczej, bo czteroletni program Czysty Las, Czyste Letnisko zakończył się w ubiegłym roku i w tym roku nie jest już kontynuowany.
Szczerze życzę organizatorom powodzenia i oby jak najmniej było do sprzątania :cry:
Wioleta Kowalik
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Aj a na sprzątanie tym razem nie pójdę . Przez cztery lata sprzątałem i cierpliwie czekałem na usunięcie największego, chociaż nie dzikiego wysypiska śmieci w naszej miejscowości na ulicy Nadrzecznej . Przecież na zadbanych posesjach przy tej ulicy , ta jedna jest jak strup na zdrowym , ładnym obliczu naszej miejscowości . Tymczasem ani osoba fizyczna pani Wioleta , ani osoba prawna TPŻL tego problemu nie zauważyły. Ja wiem ...łatwiej było wysprzątać gliniankę przy niej też pracowałem niż zlikwidować składowisko odpadów pani Z. Nikt nawet tej sprawy nie podjął . Rozumiem panią Wioletę ... jest osobą prywatną , ale nie rozumiem dlaczego Towarzystwo...zapisało sobie w statucie działania na rzecz ekologii w Żarkach - Letnisku i taką działalnością się chwali ....
Czy w normalnym państwie mogłyby sąsiadować ze sobą ...klinika plastyczna i składowisko odpadów....
Poczekam na odpowiedz na mój post prezesa Towarzystwa , może przemówię mu do sumienia , jeżeli nie ...rozpocznę krucjatę jako osoba prywatna ....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Ja też nie pójdę sprzątać , bo większość ludzi i tak tego nie doceni. :cry: wolę sprzatać swoją własną posesję :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

A WY to nie przesadzacie z tym SPRZĄTANIEM, przecież ŻARKI LETNISKO są czyste i zadbane. Jeśli RADNI chcą zabłysnąć przed wyborami to niech SAMI posprzątają 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Olu to prawda, że nasza miejscowość jest o wiele czyściejsza niż przed laty, ale to właśnie dzięki sprzątaniu,w którym udział wzięły setki ludzi, natomiast nie zgadzam się z tobą co do tego, że jest zadbana. Niechlujnie przeprowadzona renowacja parku wymaga poprawek, a sam park sprzątania kilka razy w roku, otoczenie pawilonu handlowego nie przynosi nam chluby i warto tam chociaż posprzątać. Myślę też, że pozamiatane ulice i wykoszone chwasty na poboczach, to też nie jest luksus. Może uda nam się to zrobić właśnie w sobotę. A co do " błyszczenia"radnych, to błyszczą tak już kolejny, piąty, rok i myślę, że z dobrym skutkiem.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

To SUPER ,że jest taki BŁYSK :shock:
Za KOMUNY były CZYNY SPOŁECZNE teraz trochę delikatniej AKCJE, PROGRAMY itp. A nie lepiej zatrudnić ( na stałe )2 osoby do sprzątania. :roll:
W Żarkach Letnisku jest co robić i przy okazji byłoby zwalczane bezrobocie.
No ale w POLSCE musi być inaczej
:roll: po co zatrudnić 2 osoby , skoro SPOŁECZNICY zrobią DARMO :lol: :lol:
Post Reply