Siedem miesięcy ustawy śmieciowej.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Siedem miesięcy ustawy śmieciowej.

Post by Byly »

Za parę dni minie 7 miesięcy od wejścia ustawy śmieciowej. Na forum cisza w sprawie śmieci, to chyba znak, że wszystko działa dobrze :shock: Na forum porusza się tematy, gdy coś działa źle, jak jest coś dobrze to zapominamy. Ja uważam, że ustawa śmieciowa w Żarkach Letnisku się sprawdziła i działa dobrze. Mimo kłopotów niektórych mieszkańców na początku czyli od lipca, teraz chyba wszystko działa OK. Ja miałem to szczęście, że od samego początku wszystko u mnie było tak jak zakładał ustawodawca.
Pochwalę naszego Wójta, bo lepiej wymyślił odbiór bioodpadów niż np. Burmistrz Myszkowa. U nas bio ładujemy do worka, w Myszkowie bio ładują do koszy, dostali po dwa kosze. Latem im zazdrościłem, teraz nie :lol: Mojej znajomej i chyba wielu innym bioodpady zamarzły w koszu, nie mają możliwości opróżnić kosza, muszą czekać do wiosny, ja natomiast dalej ładuje bioodpady do worka i nie przeszkadza mi że w worku zamarzną :P
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

tak, wszystko działa dobrze, zgodnie z planem, ludzie dalej wywalają śmieci gdzie popadnie, sukces tej ustawy jest nie do przecenienia.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Oj Ślimaku, zamieniłeś się z Widzem, na krytykowanie wszystkiego? Ja uważam, że mieszkańcy nie mogą narzekać bo opłaty są niskie, a śmieci odbierane terminowo i bez problemów. Faktem jest natomiast nadal podrzucanie śmieci do koszy ulicznych, albo ktoś nie ma podpisanej umowy, albo ma za mały kosz i to urząd powinien skontrolować.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

kingo 98
Trzepiaj się tramwaja a nie widza. Dyskutuj o problemie a nie o osobie, która oprócz ciebie odważyła się coś napisać.
Ślimak ma rację . Coś jest nie w porządku skoro ustawa śmieciowa nie przyniosła zamierzonego skutku. Albo ustawa niedobra albo gmina żle ją wdraża. A co stoi na przeszkodzie, żeby gmina sprawdziła czy wszyscy mieszkańcy mają kosze? Już nie wspomnę o letnikach bo nie mogą się doprosić koszy i umów. Dla niektórych osób jest to wygodne bo nie muszą płacić za śmieci. A z wyrzucaniem śmieci do lasu lub w inne miejsca dają sobie radę.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No u mnie też po początkowych problemach z dostarczeniem kosza wszystko się uregulowało i nie mam się za bardzo do czego przyczepić.

Już jakiś czas temu dyskutowaliśmy na tym forum o tym czemu te śmieci dalej są podrzucane i konkluzja była taka, że trzeba najpierw sprawdzić czy wszyscy maja podpisane umowy i dalej się zobaczy jakie będą kroki, bo gmina podobno dostała więcej uprawnień w nowej ustawie.

Może któraś z radnych aktywnych na tym forum mogłaby się zainteresować tą sprawą?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Oczywiście, że zajmie się bardziej intensywnie tą sprawą.
Na komisjach często wracamy do tematu jak wdrożona jest ustawa śmieciowa w naszej Gminie. Ale napotykamy na pewien opór materii.
Są trudności w ustaleniu czy wszyscy mieszkańcy i letnicy posiadają stosowne umowy. Widzę,że Gmina nie jest w stanie opowiedzieć kto jeszcze nie ma kosza. Jeżeli ktoś z mieszkańców interweniuje o dostarczenie kosza to szybciutko otrzymuje kosz. Ale myślę że są osoby które nie zabiegają o kosz . I tu pewno leży problem/
Pozdrawiam ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Mam nieco szersze informacje, na temat "ustawy śmieciowej, bo komisja w której pracuje analizowała sprawę w grudniu. Z informacji przygotowanej przez urząd wynika, że 19 osób w naszej miejscowości nie miało podpisanych umów na wywóz odpadów.Do osób tych wystosowano pisma wzywające do zawarcia umów.Komisja zwróciła uwagę kierownikowi gospodarki komunalnej na to, że wezwania powinny być wysłane już w sierpniu, a w grudniu administracyjne nakazy należności do tych, którzy mimo wezwań umów nie podpisali. W lutym przeprowadzimy kolejną analizę, będziemy też już mieli informacje o ściągalności opłat. Zdaniem kierownika gospodarki komunalnej, śmieci do ulicznych koszy podrzucają mieszkańcy przysiółków leżących niedaleko Żarek Letniska, należących administracyjnie do miasta Żarki, które nie wprowadziło opłat dla letników.
Nie zgadzam się z tą opinią i będę monitorować systematycznie tę sprawę.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Witam
Chciałbym się odnieść do ogłoszenia http://ugporaj.pl/images/plakaty/zawiad ... ki.jpg[url]

Opłaty za wywóz śmieci mam opłacać na indywidualne konto którego nie znam. W zawiadomieniu jest napisane że będę poinformowany o kosztach w decyzji podatkowej której też nie mam.

Co w wypadku gdy ja już zapłaciłem za styczeń tak jak dotychczas?
Zbliża sie termin 10 marca za który trzeba będzie zapłacić za dwa miesiące a ja nadal nie wiem co i jak?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kobek
Miałam taki sam dylemat jak Pan i wiele innych osób w tej sprawie.
W dniu wczorajszym na Komisji Rewizyjnej pytałam Kierownika Gospodarki Komunalnej P.Musialika dlaczego jeszcze nie zostały dostarczone mieszkańcom gminy nakazy płatnicze dotyczące śmieci jak i nakazy podatkowe dot. nieruchomości. Otrzymałam odpowiedż , że nakazy takie są dopiero przygotowywane i zostaną nam dostarczone.
Pozostało nam tylko spokojnie zaczekać. A jeżeli ktoś już wpłacił na stare konto /jak ja/ to się mamy nie martwić- usłyszałam odpowiedż.
Pozdrawiam.
ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Kobek
Miałam taki sam dylemat jak Pan i wiele innych osób w tej sprawie.
W dniu wczorajszym na Komisji Rewizyjnej pytałam Kierownika Gospodarki Komunalnej P.Musialika dlaczego jeszcze nie zostały dostarczone mieszkańcom gminy nakazy płatnicze dotyczące śmieci jak i nakazy podatkowe dot. nieruchomości. Otrzymałam odpowiedż , że nakazy takie są dopiero przygotowywane i zostaną nam dostarczone.
Pozostało nam tylko spokojnie zaczekać. A jeżeli ktoś już wpłacił na stare konto /jak ja/ to się mamy nie martwić- usłyszałam odpowiedż.
Pozdrawiam.
ZP
Dziękuje bardzo za odpowiedź Pani Zdzisławo, będę cierpliwie czekał i nei płacił za śmieci dopóki nie dostanę nr konta na które mam wpłacać pieniądze.
Post Reply