PRZECZYTAJCIE!!!

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Kosztują urzędnicy to fakt ale kosztują w każdej gminie w każdym mieście. Różnice, zależą pewnie od wielu czynników, nie tylko od pensji. Co taki artykuł daje? Mamy się pozbyć urzędników? Przecież zawsze ktoś musi rządzić?????????
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Były
Albo czytasz bez zrozumienia albo nie chcesz zrozumieć.
Pierwszy artykuł pokazuje ile w naszej gminie kosztują urzędnicy w stosunku do innych gmin.
Zas drugi artykuł uzmysławia ile inwestycji wartościowo przypada na jednego mieszkańca w naszej gminie i w innych gminach.
Zaprezentowana statystyka w tych artykułach pokazuje jak kiepsko wyglądamy w stosunku do innych gmin.
W jednym masz rację, ." że zawsze ktoś musi rządzić" . Ale ważnym jest
za ile jest zarządzana gmina i jakie są efekty tego rządzenia.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Widzu, albo ja czytam nieuważnie albo ty widzisz to czego nie ma. Ja nie znalazłem w tych materiałach żadnej in formacji o inwestycjach w gminach tylko o dochodach gmin. Jeżeli ktoś zestawia gminy wiejskie na terenie, których leżą kopalnie i płacą ogromne podatki gruntowe do gminy i z gminami, w których nie ma zakładów przemysłowych to jest to po prostu zwykła manipulacja, a nie rzetelne porównanie. O gospodarności gminy świadczy procent budżetu przeznaczany na inwestycje, a nie tylko jej dochód, bo na swój dochód gmina ma wpływ ograniczony.
memento
Post Reply