Ustawa śmieciowa, do śmieci

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Ustawa śmieciowa, do śmieci

Post by Ola. »

Witam serdecznie wszystkich Mieszkańców,

mam takie pytanie - co robicie ze śmieciami? Gdzie je składujecie?

Zadaję je bardziej jako pytanie retoryczne, bo wiem - ba, jestem stuprocentowo przekonana, że kto je przeczytał, uśmiechnął się pod nosem.
Firma Sita, z którą Gmina Poraj podpisała umowę, z umowy nie wywiązała się z niej do dnia dzisiejszego, a mamy 8.07.2013 (jak z resztą wskazuje data tego posta). Pojemniki powinny być dostarczone 1.07.2013, czyli tydzień temu. Niestety nadal ich nie ma.
Sytuacja jest co najmniej żenująca i absurdalna. Co niby, my Mieszkańcy, mamy robić z odpadkami?

I teraz następne pytanie, również zabawne, jakie kary płaci firma Sita za niewywiązanie się z umowy? Niech teraz grono radnych-bezradnych, obecnych na tym forum, popisze się swoją wiedzą, i niech odpowiedzą nam na to pytanie....
Jednak, również w tym wypadku, jestem stuprocentowo przekonana, że Sita nie płaci nic. No, ale czekam na odpowiedź.

Równocześnie, wychodzę z taką propozycją.

Drodzy Mieszkańcy, utwórzmy NIELEGALNE WYSYPISKO ŚMIECI POD URZĘDEM GMINY PORAJ. Niech powstanie kilkumetrowa góra odpadków, myślę że reakcja będzie natychmiastowa.

Pozdrawiam!
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Olu, podpowiem ci prostszy sposób i mniej kłopotliwy niż wożenie śmieci pod urząd. Ja też nie mam kosza ale mam 6 stelaży, które zebrałam w czasie akcji CLCL , do których włożyłam czarne worki, segreguję śmieci, jeden worek przeznaczyłam na śmieci zmieszane i cierpliwie czekam.To żaden kłopot bo i tak w ten właśnie sposób trzeba śmieci segregować.Jak dostanę właściwe worki to te umieszczę w stelażach.
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

A kto powiedział, że ja będę segregować śmieci? :roll:

Oczywiście Pani może robić sobie co chce, nawet segregować. A ja płacę, i wymagam.
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Do 10-tego każdego m-ca powinniśmy zapłacić za wywóz śmieci.Tak wynika z informacji podawanych w wcześniejszych przewodnikach wydanych przez UG Poraj.Jak część mieszkańców ja też do tej pory nie posiadam jeszcze pojemnika,też zaczynam się niepokoić.Posiadam co prawda stelaże na worki,po które pojechałem do Gminy w Poraju.Czy to tak powinno się odbywać?Sita dnia 3-go 07.zebrała śmieci ale nie raczyła zostawić żadnego worka.Jak zwykle w naszym kraju ktoś coś wymyślił,wziął pieniądze a konsekwencje przechodzą na mieszkańców.A niektórzy radni twierdzą,że jest cacy.
Pozdrawiam.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kmicicu
Zgadzam się z Tobą. Ja też do dnia dzisiejszego nie otrzymałam kosza na śmieci. Ale za to otrzymałam dzisiaj terminarz wpłat prawdopodobnie z Urzędu Gminy bo przez nikogo nie podpisany.
Z terminarza wynika,że powinnam do jutra czyli do 10.07.2013r dokonać zapłaty za wywóz śmieci. Pytam się za co mam płacić z góry, za niewykonaną usługę?. Jak urząd może nas tak traktować?
Pozdrawiam ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Ja nie dostałem żadnej informacji o płatnościach.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Własnie, skąd wiecie ze do 10-go? Przeglądam stronę UG i nie mogę się doszukać informacji nt. płatności; komu, na jakie konto, tytułem czego itd.

Gdzieś mi się obiło o uszy że płatności miały być w cyklach dwumiesięcznych, ale nie wiem czy to się nie zmieniło...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE i Kobek
Jak już pisałam wcześniej otrzymałam wczoraj INFORMACJE O OPŁATACH.
która jest przez nikogo nie podpisana.
Ale podane jest konto Urzędu Gminy Poraj i miesięczne terminy opłat
Każego 10-tego począwszy od 10.07.2013.
Jest to bulwersujące bo nie mam kosza ani właściwej ilości worków a już dzisiaj powinnam zapłacić. Pytam za co ?
Pozdrawiam ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:LEE i Kobek
Jak już pisałam wcześniej otrzymałam wczoraj INFORMACJE O OPŁATACH.
która jest przez nikogo nie podpisana.
Ale podane jest konto Urzędu Gminy Poraj i miesięczne terminy opłat
Każego 10-tego począwszy od 10.07.2013.
Jest to bulwersujące bo nie mam kosza ani właściwej ilości worków a już dzisiaj powinnam zapłacić. Pytam za co ?
Pozdrawiam ZP
Nie rozumiem? Nie ma pani kosza? Przecież były rozwożone. Została Pani pominięta?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Kosze były i są rozwożone cały czas, akcja zakończy się w sobotę. Na terenie gminy jest prawie 6 tysięcy posesji więc niestety trwa to dosyć długo.Sita nie miała też dostatecznej ilości pojemników 240 l i sprowadzała je dopiero z Hiszpanii to też opóźniło zaopatrzenie. Na stronie Urzędu Gminy /nie na BIP-e/ jest już zamieszczony harmonogram odbioru odpadów, do końca bieżąego roku, wynika z niego, że u nas śmieci będą odbierane w 3 tygodniu miesiąca, a więc wpłacać zawsze będziemy przed wywiezieniem śmieci. W tym miesiącu dla częśći mieszkańców wyszło to trochę niezręcznie, ale większość z nas otrzyma te zawiadomienia od sołtysów na pewno już po wywózce śmieci.Powinna więc byc informacja o prolongowaniu terminów płatności.Postaramy się to ustalić w poniedziałek na posiedzeniu Komisji Rady Gminy i podać do publicznej wiadomości.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No, ja też jeszcze nie mam. Widziałem na stronie UG harmonogram dostarczania pojemników i u mnie mieli być wczoraj, ale nie dojechali.
Na razie czekam, bo widzę ze auto Sity po wsi jeździ i pojemniki rozwozi wiec chyba do mnie też dojadą. Mam tylko nadziej, że dostane pojemnik przed 17/07 na kiedy jest ustalony pierwszy termin odbioru śmieci...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Też mam taką nadzieję,że dostanę pojemnik przed wywozem śmieci.
Jeżeli chodzi o płatności to wyszło niezręcznie urzędowi a nie mieszkańcom.
Uważam,że płacić możemy każdego 10-tego miesiąca ale zacząć należałoby od 10.08.2013 /za lipiec/ po wykonaniu usługi.
A nie z góry.
Będziemy jeszcze nad tym myśleć .
Pozdrawiam ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

To organizacja rozwozu koszy jest imponująca :lol:
Pani Polak mieszka na tej samej ulicy co ja a ulica nie jest długa i nie dostała
jeszcze kosza? Pogratulować organizacji. :lol:
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pani Polak nie lubi większości ludzi, to może ci ludzie zrobili psikusa P. Polak, żeby odczuła, jak to jest gdy się kogoś nielubi :lol: :lol: :lol:
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Kto kogo nie lubi to chyba nie jest istotne w tym temacie .Ja nie lubię śmieci i jak widać to chyba w dalszym ciągu jest za mało informacji w tym nieprzyjemnym temacie.Co województwo,co gmina to inne zasady.Nie wszyscy mają dostęp do internetu więc trochę więcej powinno być informacji na tablicach ogłoszeniowych.My to sobie możemy pisać na forum tylko w kręgu osób dostępnych a cała pozostała grupa ludzi dopytuje się w kolejkach sklepowych i uzyskuje informacje drogą pantoflową. :D Pozdrawiam.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
Proszę nie imputować mi,że " nie lubię wiekszości ludzi".Wręcz przeciwnie
ja lubię i szanuję wszystkich ludzi bez względu na ich poglądy.
I jako radna dbam o wszystkich mieszkańców jednakowo i nigdy nie odmówiłam nikomu pomocy. W swoim działaniu walczę jedynie z układami i niesprawiedliwością. Jeżeli odbierasz mnie inaczej tzn.,że mnie nie znasz i jesteś w błędzie.Proponuję więc spotkanie, rozmowę i mam nadzieję,że zmienisz zdanie. Bo anonimowe opluwanie kogoś jest nie na miejscu.
A kosze rozwozi SITA. Czy uważasz , że pracownicy SITY też mnie nie lubią?. Przecież wogóle się nie znamy. Dodam jeszcze ,że nie wszyscy na ul. Kąpielowej otrzymali kosze. Rozważ swoje opinie.
Zgadzam się z opinią Kobka , że jest zła organizacja przy rozwożeniu koszy i brak koszy o pojemności 240l a nie to kto kogo lubi lub nie.
Pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Źle to napisałem, bo nie wiem jaką osobą jest P. Polak (nie znamy się) czy dobrą czy złą. Chodziło mi o to, że potrafi przyłożyć, skrytykować, czy dopiec komuś. To wywnioskowałem czytając jej posty. Może za dużo negatywnie wyrażała się o firmie Sita, chłopaki się dowiedzieli i kosza nie dali? A tak właściwie to napisałem to jako żartobliwy post, co zaznaczyłem na końcu trzema rozbawionymi emotikonkami :D :D :D
Pozdrawiam :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
Proszę Cię szanowny człowieku kimkolwiek jesteś zastanów się co piszesz. Najpierw mnie ostro krytykujesz potem piszesz,że mnie nie znasz. A we wcześniejszych Twoich postach pisałeś,że byłam przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, że stanowię koalicję PIS-SLD i że Art to mój syn. Jeżeli mnie nie znasz to dlaczego wypisujesz takie brednie.
Uważam,że Ty mnie znasz i jesteś moim wrogiem. Dlatego nie wyjdziesz z ukrycia bo najlepiej jest opluwać anonimowo.
Wstydż się takiego postępowania. Pisz o różnych sprawach ale nie masz prawa oceniać ludzi . Anonimowość w internecie może się dla Ciebie skończyć.
Pozdrawiam ZP
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Cieszę się,że są jeszcze odważni ludzie.Czasami jest bardzo ciężko przyznać się do błędu,a czasami wynika on z naszej niewiedzy.Nie bronię tu żadnej ze stron.Piszę jedynie byśmy wypowiadali się w temacie .Mnie jak do tej pory też Sita omija choć w części niewielkiej naszej uliczki co niektórym sąsiadom kosze już dostarczyła.A teraz mam pytanie na temat.
Do tej pory śmieci zmieszane gromadziłem w worku foliowym (już wcześnie od kilku miesięcy prowadziliśmy częściową segregację aby się przyzwyczajać) który z całą zawartością wrzucaliśmy do kosza.
Czy teraz mam wysypać zawartość do kosza,a foliowy worek wrzucić do worka z opisem PLASTIK ?
Latem odpady zmieszane rzucone luzem do kosza po kilku ciepłych dniach nie będą pachniały i w okolicy kilku metrów nie da się przejść.
Gdzie rzucić karton po mleku? (zewnątrz papier-wewnątrz chyba folia)
Nie ma worków na metale(zakrętki z butelek,słoików).Prasa katowicka napisała,że do plastików)
To pytam-co to za segregacja?Pozdrawiam.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Na stronie urzędu gminy jest informacja jak segregować śmieci, ale w Regulaminie utrzymania porządku i czystości w gminie, który uchwaliła rada gminy Poraj jest zapis, że segregacja dotyczy 6 kategorii odpadów segregujemy więc tak jak dotychczas papier, szkło, plastik, metal oraz dodatkowo bioodpady i odpady wielomateriałowe, które umieszczamy w workach, a pozostałe odpady to tzw. odpady zmieszane, które wrzucamy do kosza.A więc kartony po mleku, sokach itp to odpad wielomateriałowy. Powinniśmy więc dostać od Sity 6 worków i kosz i tak pewnie docelowo będzie. Bioodpady będą w okresie letnim odbierane co dwa tygodnie.Harmonogram odbioru w tym półroczu jest również umieszczony na stronach urzędu gminy.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Metoda segregacji śmieci powinna być narzucona z mocy ustawy w całym kraju jednakowa. Jednak wyszedł kolejny bubel i w różnych miejscach różnie to wygląda. Jak już ktoś napisał, śmieci te i tak będą musiały być ponownie selekcjonowane np. na wysypisku.
Majka Sosna
Gość
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2013, 11:43

cholerne śmieci!!!

Post by Majka Sosna »

Kiedy będą kosze. worki i kiedy wreszcie odbiorą to co mamy ukryte w domach a i tak śmierdzi. Wystawić to psy rozwłóczą.To jets skandal!!!
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Informacja dla mieszkańców Żarek Letniska (za stroną www.ugporaj.pl). Te informacje zamieściłam w temacie forum Czysty Las, Czyste Letnisko projekt IV-2013 parę dni temu, ale ponawiam je o tutaj.

PORADNIK EKO-MIESZKAŃCA

Daty odbioru odpadów z naszych domów po wejściu w życie ustawy „śmieciowej”:

-ul. Prosta, Masłońska, Modrzewiowa, Łączna, Jagodowa, Parkowa, Sąsiedzka, Długa, Brzozowa, Sportowa, PCK, Grzybowa, Grunwaldzka, Wiejska, Cicha, Miła, Szkolna, Spokojna, Kopernika
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: III środa każdego miesiąca: 17 lipca, 21 sierpnia, 18 września, 16 października, 20 listopada, 18 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 17 lipca, 7 i 21 sierpnia, 4 i 18 września, 16 października, 20 listopada, 18 grudnia

-ul. HR. Raczyńskiej, Kąpielowa, Księżycowa, Wrzosowa, Słoneczna, Wczasowa, Boczna, Akacjowa, Jasna, Świerkowa, Jodłowa, Zdrowa, Spacerowa, Orzechowa, Ogrodowa, Porajska, Leśna, Nadrzeczna, Dębowa
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: IV środa każdego miesiąca: 24 lipca, 28 sierpnia, 25 września, 23 października, 27 listopada, 31 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 24 lipca, 14 i 28 sierpnia, 11 i 25 września, 23 października, 27 listopada, 31 grudnia

-ul. Zielona, Górna, Wierzbowa, Nałęczowska, Sosnowa, Lipowa, Dolna, Bagienna, Widna, Podleśna, Staffa, Tuwima, Broniewskiego, Skrajna, Równoległa, Okrężna, Letniskowa, Wesoła, Krótka, Graniczna, Żurawia, Koziegłowska, Rolna, Borowa
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: III czwartek każdego miesiąca: 18 lipca, 22 sierpnia, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 18 lipca, 1 i 22 sierpnia, 5 i 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia

Z NIERUCHOMOŚCI LETNISKOWYCH ( z wszystkich ulic, na których zlokalizowane są nieruchomości letniskowe): III sobota lipca, sierpnia, września, tj: 20 lipca, 17 sierpnia i 21 września. Odbiór odpadów z selektywnej zbiórki odbywał się będzie w dniu zbiórki odpadów zmieszanych

Pojemniki i worki należy wystawić do godz. 6.30
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Na czwartek załatwiłem tu TVN 24 niech zobaczą ten burdel
Jest 5 sierpień i nadal nie mam kosza. Za co mam płacić za usługę której nie na?? Jakiś urzędnik (czyt. Idiota) wymyślił ustawę która jak zwykle jest do dupy.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nie wiem ile posesji nie ma jeszcze koszy na śmieci, ja też go nie mam, nie ma też odpowiedniego rodzaju worków do segregowania, niektórzy letnicy nie dostali nawet worków, przy koszach ulicznych nadal leżą sterty śmieci. Taki jest obraz sytuacji 35 dni po wprowadzeniu w życie ustawy. Od pokazania tego bałaganu w telewizji koszy na pewno nam nie przybędzie, bo nie ma ich po prostu Sita, może jednak skłoni do myślenia gminnych urzędników i poprawią to, co jeszcze poprawić można, m.in. sposób pobierania opłat.
anna07
Posts: 6
Joined: 08 Aug 2013, 09:43

Post by anna07 »

Daty odbioru odpadów z naszych domów po wejściu w życie ustawy „śmieciowej”:

-ul. Prosta, Masłońska, Modrzewiowa, Łączna, Jagodowa, Parkowa, Sąsiedzka, Długa, Brzozowa, Sportowa, PCK, Grzybowa, Grunwaldzka, Wiejska, Cicha, Miła, Szkolna, Spokojna, Kopernika
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: III środa każdego miesiąca: 17 lipca, 21 sierpnia, 18 września, 16 października, 20 listopada, 18 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 17 lipca, 7 i 21 sierpnia, 4 i 18 września, 16 października, 20 listopada, 18 grudnia

-ul. HR. Raczyńskiej, Kąpielowa, Księżycowa, Wrzosowa, Słoneczna, Wczasowa, Boczna, Akacjowa, Jasna, Świerkowa, Jodłowa, Zdrowa, Spacerowa, Orzechowa, Ogrodowa, Porajska, Leśna, Nadrzeczna, Dębowa
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: IV środa każdego miesiąca: 24 lipca, 28 sierpnia, 25 września, 23 października, 27 listopada, 31 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 24 lipca, 14 i 28 sierpnia, 11 i 25 września, 23 października, 27 listopada, 31 grudnia

-ul. Zielona, Górna, Wierzbowa, Nałęczowska, Sosnowa, Lipowa, Dolna, Bagienna, Widna, Podleśna, Staffa, Tuwima, Broniewskiego, Skrajna, Równoległa, Okrężna, Letniskowa, Wesoła, Krótka, Graniczna, Żurawia, Koziegłowska, Rolna, Borowa
Zmieszane oraz worki surowców wtórnych: III czwartek każdego miesiąca: 18 lipca, 22 sierpnia, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia;
Bio (odpady zielone i kuchenne): 18 lipca, 1 i 22 sierpnia, 5 i 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia

Z NIERUCHOMOŚCI LETNISKOWYCH ( z wszystkich ulic, na których zlokalizowane są nieruchomości letniskowe): III sobota lipca, sierpnia, września, tj: 20 lipca, 17 sierpnia i 21 września. Odbiór odpadów z selektywnej zbiórki odbywał się będzie w dniu zbiórki odpadów zmieszanych

Pojemniki i worki należy wystawić do godz. 6.30

ŚWIETNY HARMONOGRAM !!!

TYLKO ŻE FIRMA ZBIERAJĄCA ODPADY W DNIU 07.08.2013R
ŚMIGAŁA AUTEM I UDAWAŁA ŻE ZBIERA
WORKI ZALEGAJĄ PRZED POSESJAMI!!!

DZIŚ TJ.08.08.2013
FIRMA ZBIERAJĄCA ODPADY DALEJ NABIJA KILOMETRY NA LICZNIKU I NIE ZBIERA DALEJ WORKÓW WYSTAWIONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW Z ULIC W POBLIŻU HOTELU KINGA.

A GMINA MA TO W GŁEBOKIM POWAŻANIU.
ZERO NADZORU!!![/b]
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych pokazał się na ulicy Kąpielowej
samochód SITY z koszami w towarzystwie naszego P. Sołtysa.
Mieszkańcy tej ulicy podobnie jak ja uradowani wyszli z domów aby odebrać tak bardzo oczekiwane kosze. Jakie było rozczarowanie, kiedy poinformowano nas , że kosze jadą na inną ulicę ponieważ na Kąpielową Sołtys nie ma listy. Po co wogóle przyjechali na naszą ulicę chyba tylko
podenerwować ludzi. Dokąd to mamy jeszcze czekać na te kosze?.
Cierpliwość mieszkańców jest u kresu wytrzymałości.
Można tylko "pogratulować" Urzędowi Gminy takiego wdrażania ustawy śmieciowej.
Pozdrawiam wszystkich oczekujących na kosze.
Z.P.
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

Mam nadzieję, że za tą Ustawę posypią się głowy... w UG Poraj.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Naprawdę, poziom wyluzowania urzędników w gminie, tych Pań w ochronie środowiska jest zaskakujący. One chyba nie widza problemu, a już swojej winy to na pewno. Byłem tam dwa razy w zeszłym tygodnie i z uśmiechem odesłali mnie do domu, żeby czekać i się nie martwić. WTF!

Podpowiadam babie żeby się z Sitą dogadała, żeby do czasu podstawienia pojemników wszystkim podstawili jakiś duży w centrum i ludzie nie będą musieli robić sobie wysypisk na ogórkach. Ale tak jak pisałem "proszę się nie martwić na zapas"...
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Problem nie jest taki straszny jak go Lee malujesz, przecież śmieci można spokojnie przechowywać na posesji w workach, których duże opakowania kosztuje 3 zł. Odlicz to gminie w opłacie za wywóz, po jakiego grzyba robić w centru Żarek składowisko odpadów. A koszy nie ma w całej Polsce, nie nadążają z ich produkcją, pisała o tym ostatnia Gazeta Myszkowska. Teraz dopiero okazało się jak wielu ludzi koszy nie miało dotychczas i trzeba je na gwałt produkować.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No własnie u mnie jest tragedia.
I nie chodzi mi o materiały wtórne, z tym nie mam problemu. Ja mam problem z mieszanymi odpadami gdzie gro to pieluchy i resztki które nie odkłada się na kompost. Trzymam to w garażu, bo pierwszy worek w nocy jakieś zwierze rozwlekło w promieniu 10 m i nie chce tego zbierać jeszcze raz. W garażu przy tej pogodzie śmierdzi jak na wysypisku i do tego chmara much.
No, mi ta sytuacja zaczyna przeszkadzać po dwóch miesiącach.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Post by TUBYLEC »

Lee wrote:No własnie u mnie jest tragedia.
I nie chodzi mi o materiały wtórne, z tym nie mam problemu. Ja mam problem z mieszanymi odpadami gdzie gro to pieluchy i resztki które nie odkłada się na kompost. Trzymam to w garażu, bo pierwszy worek w nocy jakieś zwierze rozwlekło w promieniu 10 m i nie chce tego zbierać jeszcze raz. W garażu przy tej pogodzie śmierdzi jak na wysypisku i do tego chmara much.
No, mi ta sytuacja zaczyna przeszkadzać po dwóch miesiącach.
A NO WŁAŚNIE! A GDZIE WYRZUCAŁEŚ TE ODPADY PRZED USTAWĄ ŚMIECIOWĄ? WTEDY NIE PRZESZKADZAŁO? NAGLE STAŁ SIĘ PROBLEM?
Przed ustawą śmieciową wszczycy jakoś ,,zagospodarowywali" śmieci, a teraz jak trzeba płacić, to stał sie wielki problem!!!!
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Przed ustawą śmieciową miałem podpisana umowę ze Strachami i miałem kosz 240 L podstawiony przez nich.
20 czerwca Strach odebrał ode mnie ostatni raz śmieci i zabrał swój pojemnik. Od tego czasu mam problem, o którym piszę.

I nie mam problemu z płaceniem, nawet mnie trochę zaskoczyło że teraz mam płacić mniej niż Strachom.

Mam problem z amatorskim podejściem do takiej zmiany w UG.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Lee teoretycznie to miało być tak, że każdy komu nie wystarcza pojemnik o wielkości ustalonej przez urząd, może sobie w urzędzie zamówić dodatkowy pojemnik za dodatkową opłatą.Ale jak to jest w tej chwili, przy obecnym zamieszaniu? Nie wiem też po co w deklaracjach określaliśmy zapotrzebowanie na wielkość kosza, skoro potem przyjęto normatyw.Na szczęście dzisiaj rozwożą ogromną ilość koszy więc może w końcu wszyscy je dostaniemy.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

A ja wciąż nie mam kosza ...
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Czy masz wreszcie kosz, ślimaku?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Dziękuję za zainteresowanie Halinko, ale wciąż jestem bez kosza.
Wczoraj widziałem za oknem jechały piękne, nowe, niestety pojechały dalej w niewiadomym kierunku.
Kosz to u nas teraz towar tak upragniony jak "maluch" za dawnych czasów.
Nic się w tej Polsce nie zmienia na lepsze, śmiali się dawniej i śmieją teraz z absurdów PRLu a spójrzmy teraz co się dzieje.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No wreszcie - moja odyseja z pojemnikiem na śmieci w końcu się skończyła dziś rano.
To teraz mogę zapłacić za usługę :-)

Powodzenia dla reszty "bez koszów" - mam nadzieje ze finał dla wszystkich będzie wkrótce.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Lee - zazdroszczę Ci.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ewelineczko
Piszesz o śmieciach w bloku"Sprzedam".
A ponadto szukasz winnych złej sytuacji w temacie śmieci nie tam gdzie potrzeba.
Wyjaśniam Ci, że za wdrożenie ustawy śmieciowej u nas w całej rozciągłości odpowiada Urząd Gminy Poraj /wyznaczeni do tego pracownicy /. Wyrażnie widać,że zawalili na całej linii. Upływa już drugi miesiąc a wiele ludzi / w tym ja/ nie ma koszy. Od wielu osób nie zostały w tym m-cu odebrane śmieci/odemnie również/.
Tak więc pełną odpowiedzialnośc za tworzące się składowiska śmieci w naszej miejscowości ponosi Urząd Gminy Poraj.
Pozdrawiam
ZP
Ewelineczka
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2008, 17:11

Post by Ewelineczka »

Dziękuje Pani Polak, przez pomyłkę źle kliknełam. To jest moja wypowiedź:

Ostatnio byłam na spacerze koło ulicy Podleśnej i na końcu ulicy Zielonej przy wejściu do lasu. To jest przerażające jaka jest ilość śmieci wyrzucana przez ludzi koło małych koszy (chyba nie dostali jeszcze koszy ja osobiście też nie dostałam) ale chyba to nie znaczy że możemy tak śmieci własną miejscowość. Na końcu ulicy Zielonej aż śmierdzi od tych odpadów a na Podleśnej to chyba ktoś posprzątał sobie strych i wyrzucił stare rzeczy. Jak tak dalej pójdzie to zginiemy w tych śmieciach. Jestem ciakawa dlaczego nie interesuje się tym sołtys, Nasi radni, którzy powini dbać chyba o naszą miejscowość a osobiście mam wrażenie że nie za bardzo się tym interesują, ale to jest moje zdanie. Jestem tylko ciekawa gdzie będzie następny punkt zrzutu śmieci, może ktoś widział takie NOWE miejsca. Pozdrawiam

Lee napisał

- Róg brzozowej i PCK,
- Za "pawilonami", koło placu zabaw.

Ja rozumiem, że to Gmina Poraj , Wójt odpowiadają, za ten śmietnik a od czego są radni i sołtys, którzy nas reprezentują. Co robicie w tym kierunku żeby te stosy ŚMIECI znikneły???? Pytam bez żadnej złośliwości tylko z czystej ciekawości.
:D :D
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ewelineczko ja każdą taką informację przekazuję do urzędu, w którym działa taka grupa pod kierunkiem pana Minkiny i w miarę możliwości oni te śmieci usuwają, tak jak opróżniają kosze na terenach poza centrum. W centrum sprzątaniem zajmują się inne osoby, które w tej chwili dosyć regularnie te śmieci sprzątają.Jakie to są ilości możesz zobaczyć na placu za remizą, bo tam są składowane przed wywiezieniem. Moim zdaniem NIC nie usprawiedliwia podrzucania śmieci w publiczne miejsca.Jak widać jest to proceder mocno w Żarkach zakorzeniony i ma miejsce nieomal od zawsze.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Nie zgadzam się z Tobą Barbaro. Uważam, że Urząd Gminy powinien zapewnić wszystkim mieszkańcom i letnikom kosze i worki.Wtedy każdy wrzucać będzie śmieci u siebie na posesji a nie do lasu czy do gminnych ulicznych koszy. Po co ktoś ma wywozić śmieci gdzieś daleko skoro płaci gminie za odbiór śmieci z podwórka? Chyba jest to logiczne?
Jesteś niesprawiedliwa obciążając całą winą mieszkańców. Doskonale wiesz kto jest odpowiedzialny za ten śmieciowy bałagan.
Jutro będę w Urzędzie Gminy na Komisji Rewizyjnej to zobowiązuje się ponownie interweniować w tej sprawie bo to już najwyższy czas aby przerwać tę urzędniczą niemoc w temacie śmieci.
Pozdrawiam
ZP
Ewelineczka
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2008, 17:11

Post by Ewelineczka »

Na końcu ulicy Zielonej śmieci zostały zabrane, ale i tak jest brudno koło kosza, bo zebrano z grubsza a resztę małych odpadów pozostawiono, ale i tak to lepiej wygląda niż takie stosy śmieci, nie wiem jak w innym takich PUNKTACH. Pani Polak ma rację że trzeba interweniować bo chyba Gmina nas olew, koszy nie ma, chcą żebyśmy płacili a śmieci coraz więcej. :D
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Zdzisławo Polak czyżbym dobrze zrozumiał twój post, to gmina jest odpowiedzialna za to, że w Żarkach Letnisku ludzie od zawsze wyrzucają śmieci do lasu? Jestes zdania, że brak kosza to powód by śmieci podrzucać na ulicę? A od czego są worki, w których śmieci można przechować NA WŁASNEJ POSESJI, aż do wywozu? Z twoich postów wynika, że za wszystko obwiniasz gminę,nawet za brak kultury wielu mieszkańców Żarek.
memento
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Ja mam troszeczkę inne pytanie do Pani Polak.

Przy okazji akcji gaszenia pożaru ubiegłej niedzieli w JAWIE widziałem tam omawiane kontenery na duże gabaryty.

Czy wywóz tam starego łózka jest darmowe czy trzeba płacić?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Punkt w Poraju w Jawie jest na duże bioodpady czyli gałęzie, ściółkę skoszoną trawę, oczywiście składowanie tam jest nieodpłatne Wózek dostarczysz do punktu w Żarkach Letnisku, gdy będą odbierane śmieci wielkogabarytowe. Jak będzie ustalony termin podam na forum.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

BARBARA wrote:Punkt w Poraju w Jawie jest na duże bioodpady czyli gałęzie, ściółkę skoszoną trawę, oczywiście składowanie tam jest nieodpłatne Wózek dostarczysz do punktu w Żarkach Letnisku, gdy będą odbierane śmieci wielkogabarytowe. Jak będzie ustalony termin podam na forum.
Pytałem o stare łóżko a nie o wózek ale mniejsza z tym.
Widziałem tam kilka kontenerów dla bioodpadów ale również na inne rzeczy.
Chciałbym pozbyć się tego przed zimą ale również mam na posesji 5 worków z papą z dachu szopy którą remontowałem i też nie bardzo wiem co z tym mam zrobić.
Dla 5 worków nie będę zamawiał kontenera za 500 czy 600 zł.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W nawiązaniu do mojego porzedniego postu w sprawie śmieci uprzejmie informuje, że tak jak obiecałam interweniowałam i na Komisji
i w Ochronie Środowiska i u P.Kierownika Dz.Gospodarki Komunalnej.
Nikt się tym wiele nie przejął usłyszałam tylko, że kosze rozwożą i należy czekać /niewiadomo jak długo/a osoba odpowiedzialna z Ochrony Środowiska jest na urlopie.
W dniu jutrzejszym tj.28.08.2013/środa/ o godz 12 na naszym basenie kąpielowym rozpocznie się Komisja d/s budżetu , gospodarki komunalnej
i inwestycji.
Zaś 29.08.2013 /czwartek/o godz 11 w Urzędzie Gminy w Poraju będzie Sesja Rady Gminy.
Zapraszam do udziału w obydwu tych spotkaniach.
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Bardzo przepraszam dzisiejsza Komisja , która miała być wyjazdowa z początkiem na naszym basenie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Poraju
o godz 12.
Przed kilkoma minutami zostałam powiadomiona o zmianie miejsca pracy
Komisji bez podania przyczyn.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam za zmiany i zapraszam do Urzędu Gminy w Poraju dziś o 12 a jutro o 11 na Sesje Rady Gminy.
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kobek
Odpowiadam Ci na zadane pytanie.
Stare łóżko i inne wielkogabarytowe przedmioty możesz odwieżć do Jawy
w Poraju i oddać za darmo bez żadnych opłat.
Tam można oddać również:
-trawę, liście, gałęzie /bioodpady/,
-opony,
-akumulatory.
Jeżewli chodzi o papę do możesz zapytać na miejscu w Jawie ponieważ Pan Kierownik Gospod.Komunalnej w Urzędzie Gminy Poraj odpowiedział mi dzisiaj, że chyba papy nie przyjmują?
Codziennie przyjmują do 15 a w soboty chyba do 13
Pozdrawiam
ZP
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Kobek
Odpowiadam Ci na zadane pytanie.
Stare łóżko i inne wielkogabarytowe przedmioty możesz odwieżć do Jawy
w Poraju i oddać za darmo bez żadnych opłat.
Tam można oddać również:
-trawę, liście, gałęzie /bioodpady/,
-opony,
-akumulatory.
Jeżewli chodzi o papę do możesz zapytać na miejscu w Jawie ponieważ Pan Kierownik Gospod.Komunalnej w Urzędzie Gminy Poraj odpowiedział mi dzisiaj, że chyba papy nie przyjmują?
Codziennie przyjmują do 15 a w soboty chyba do 13
Pozdrawiam
ZP
Dziękuję Pani Zdzisławo z wyczerpującą odpowiedź. :wink:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Minęły kolejne miesiące po wprowadzeniu ustawy śmieciowej, kosz już mam od dawna, gorzej z workami.
Chyba zmieniła się firma odbierająca odpady "selekcjonowane", zostały ujednolicone kolory worków na odpady, mamy teraz jeden kolor - niebieski. Wystawiłem dwa żółte worki z odpadami plastikowymi a dostałem tylko jeden, pracownik tejże firmy skwitował, żebym brał co jest i nie marudził. A i na odpady szklane mamy tez worek niebieski. Pominę już fakt, że firma miała jednodniowe opóźnienie w odbiorze odpadów. Jest super, wszystko zmierza w dobrym kierunku :)
A gmina inkasuje co miesiąc pieniądze, tylko za co ? Za ten bałagan jaki powstał ? Jaki sens ma selekcja odpadów w takim wydaniu ?
IWONA
Gość
Posts: 10
Joined: 17 May 2014, 17:41

Post by IWONA »

Witam serdecznie;
Na mojej ulicy worki ze śmieciami już stoją tydzień . "Pięknie " i kolorowo jest przy każdej furtce. Dobrze ,że procesja tędy nie chodzi , bo byłaby to oryginalna dekoracja. Raz śmieci zbierają letnikom , raz miejscowym z tej samej ulicy tyle że dwa dni później . Do dzisiaj nie wiem kiedy właściwie mają je zabierać i co. Harmonogram sobie a życie sobie. Dobrze ,że jest jeszcze solidarność sąsiedzka i jeden drugiego informuje. Raz dają worki , raz ich nie dają.Ogólnie wszystko jest "bardzo dobrze zorganizowane" , szkoda tylko że za nasze pieniądze . Może ktoś z Państwa wie , o co chodzi? Kiedy nastąpi sensowna zbiórka śmieci i kiedy wszystko się unormuje , bo już niedługo minie rok

Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Podam nr telefonu do osoby odpowiedzialnej za odbiór śmieci ze strony Urzędu Gminy w Poraju.
Ochrona Środowiska Pani A. Łagodzińska nr 34/3668583.
Na mojej ulicy i kilku innych ulicach też nie były odebrane śmieci w wyznaczonym terminie ale po mojej telefonicznej interwencji zostały odebrane szybciutko. Opóżnienie tłumaczono awarią samochodu.
A worki faktycznie rozdawali w jednym kolorze bo innych nie mieli/jak teraz sortować?/.
Pozdrawiam
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Proszę nie uogólniać, że wszędzie ustawa śmieciowa działa źle. To niesprawiedliwe. Wierzę tym co mają kłopot, może mają pecha? W moim przypadku wszystko zadziałało wzorowo:
płacę mniej za śmieci niż dotychczas
nigdy nie zdarzyło się by w danym dniu śmieci nie zostały odebrane
worki puste zawsze dostaję takie same jak wystawiłem worki pełne.
Może mam szczęście :o
Jednym malutkim minusem, było dostarczenie kosza i worków z opóźnieniem dwu tygodniowym rok temu gdy ustawa wchodziła w życie.
Pozdrawiam Szczęśliwy Zielony
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Ja mam tak jak "zielony " i żadnych zastrzeżeń :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

u mnie też jest OK :shock:
Post Reply