Pomocy.Przeprowadzać się czy nie ?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Pomocy.Przeprowadzać się czy nie ?

Post by Adi »

Witam wszystkich mieszkańców i miłośników ŻL
Mam nie lada orzech do zgryzienia,może ktoś miał podobnie.
Mieszkam w Sosnowcu na ładnym osiedlu ale niestety budowanym "po nowemu"czyli działki po 200-300m itp.Brakuje mi drzew,ptaków i spokoju po pracy.
Znalazłem dom w ŻL chcę się przeprowadzić i cieszyć nawet zimą spokojem lasu,wiem że w Żarkach jest wszystko potrzebne do życia i mimo iż autem uwielbiam jeździć to codzienne dojazdy do Będzina gdzie pracuje trochę mnie martwią.
Poza tym mam też inne obawy np.bezpieczeństwo typu włamania itp.
Generalnie masę chęci i trochę obaw.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam Adam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zamieszkać w Żarkach i to jak najprędzej bo wszystko to czego szukasz znajdziesz tu na pewno.Są pewne uciążliwości, przede wszystkim nasze gruntowe drogi na przedwiośniu i jesienią, ale po przeprowadzeniu kanalizacji i to szybko będzie się zmieniać.Jeżeli chodzi o przestępczość to dotyczy ona przede wszystkim włamań do niezabezpieczonych domków letniskowych, w ostatnich latach nie było włamań do domów zamieszkałych. Od kilku miesięcy Żarki Letnisko strukturalnie są " pod opieką" komendy powiatowej w Myszkowie i już widać pozytywne zmiany w postaci znacznie częstszych patroli. Sukcesywnie instalowany będzie też monitoring Żarek Letniska, już w tej chwili mamy go w centrum miejscowości. A co do dojazdów do pracy, ponieważ u nas miejsc pracy prawie nie ma więc dojeżdżają wszyscy pracujący i możesz mi wierzyć, że nawet dalej niż do Będzina. Zapraszm więc serdecznie do Żarek Letniska.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Adamie, 5 lat temu zrobiłam to samo. Przeprowadziłam się z Zagłębia i mieszkam na stałe w ŻL. Dojeżdżam do pracy codziennie, robiąc kurs na Śląsk. Znam też parę osób, które mają taką samą sytuację, jak moja i być może Twoja.
Nie żałuję, choć codziennie przemierzam te 150km, a z u wagi na ilość czasu w aucie i ilość kilometrów przejechanych w ogóle w życiu - nie zaliczam tego do przyjemności. Lecz!!! powrót do domu wśród lasu, jest tym, o czym zawsze marzyłam. Szum sosen i śpiew ptaków... polecam, a o bezpieczeństwo się nie martw. Wszędzie złe czyha. Jest też wiele innych uciążliwości, bo to wieś, ale... jedno woleć. Ja gorąco polecam zamieszkanie w ŻL, nie żałuję swojej decyzji! I pewnie nie jest to ostatnie moje miejsce na ziemi, ale pomieszkam tu jeszcze parę kolejnych lat :wink:
Pozdrawiam
basia6661
Stały bywalec
Posts: 67
Joined: 11 Jul 2006, 21:14

Post by basia6661 »

no proszę jakie super opinie, a ja muszę stąd wyemigrować bo nie mam pracy niestety
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

Dzięki bardzo.

Faktycznie droga gruntowa którą muszę przejechać jakieś 400m jest niezbyt fajna ale to jestem w stanie zaakceptować,taki urok lasu.
Jeśli chodzi o domy to wilgoć nie jest problemem?
Nie chce zabrzmieć jak mieszczuch ale do tej pory mieszkalem w lesie tylko latem i w drewnianym letniskowym domku :)
Kolejny temat to mam syna który kończy podstawówkę i chcielibyśmy z żoną żeby w Żarkach rozpoczął nowy rozdział jakim jest gimnazjum.Jak na zagłębiu pójdzie do szkoły to może być problem z przeprowadzką.
Chłopak uwielbia sport,widziałem że szkoła ma fajne boisko,powinno być ok
Kurde mózg mi się przepala ale ogłoszenie na sprzedaż mojej szeregówki już gotowe :)
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

basia6661 wrote:no proszę jakie super opinie, a ja muszę stąd wyemigrować bo nie mam pracy niestety
Z zagłębia też ludzie spadają bo dosyć że pracy brak to syf jak cholera więc nie ma regóły
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

ja codzienne śmigam do Katowic, droga jest dobra, nie ma problemu z dojazdem...

a po pracy? cisza, spokój :)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Adamie,
jak słusznie zauważyłeś drogi... w lesie są .... leśne :wink: taki ich urok... Napiszę szczerze, wolałabym przy takiej mieszkać, bo ja akurat mieszkam przy wyasfaltowanym highway'u żareckim i to jest też niefajne (wyścigi motocykli na jednym kole w lecie, czasem quady - letnicy, a i mieszkańcy potrzebują się "wyżyć"). Tak więc - nie ma złotego środka.
Co do wilgoci... to zależy to od tego, jak masz wykończony dom. Mój dom jest suchy, jak pieprz. Podłoże jest generalnie piaszczyste w ŻL.
W tej sprawie, nie zabieram głosu, bo nie znam się na budownictwie. Wilgoć lasu, zapewniam Cię, nie przeniknie do domu, jak tylko ten który wybraliście z żoną, jest dobrze zaizolowany i wentylowany.
Gimnazjum u nas jest, a jakżeby :wink: W tym temacie, niech wypowiedzą się Ci, którzy mają w nim swoje dzieci. Tu nie mam zdania. Zapewniam Cię jednak, że usportowionej młodzieży nie brakuje i tutaj.
O innych uciążliwościach, typu brak kanalizacji, igły na dachu i w rynnach, słaby zasięg lub całkowity brak niektórych sieci komórkowych w różnych miejscach, czy słaby zasięg niektórych platform telewizyjnych - to Was czeka, lecz można sobie i z tym poradzić. Ja się zmierzyłam i poradziłam sobie, więc i Ty dasz radę.
Las i jego spokój wynagradza wiele...
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

Dom którym się interesuje,myśle że to nie tajemnica,jest na ul. Bocznej.Cicha ulica aczkolwiek trochę wąska.Dom jest świetny,suchy,fajnie wykonany co prawda mógłby mieć ciut więcej metrów ale ogarnę to jakoś za to działka mnie zabiła,coś pięknego!!!Fajnie bo jest nowoczesne szambo z oczyszczalnią.
Jest jakiś bar?
Wiem że dobrze można zjeść na drodze do Poraja w Jasiu i Małgosi a w ŻL?
Chętnie wysłucham tez negatywnych opinii o ŻL
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Co do jedzenia, to polecam pizzę z żareckiej pizzerni Palermo, często zamawiam przez telefon, dowożą. Korzystam też z dowozu z Restauracji Riva z Myszkowa, tam mają inne pyszne dania. Nic więcej nie polecę, bo nie znam.
Negatywne opinie chcesz poczytać... Wejdź zatem w inne fora, tam masz całą plejadę problemów żareckich... a tematów bez liku :wink:

Jak podejmiecie decyzję, daj znać na forum :wink:
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

Wioleta wrote: Negatywne opinie chcesz poczytać... Wejdź zatem w inne fora, tam masz całą plejadę problemów żareckich... a tematów bez liku :wink:
Czytałem
Takie problemy są wszędzie więc tak naprawdę to nie jest problem :wink:
pejo45
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 25 Jan 2008, 18:36

Post by pejo45 »

Witam serdecznie!Takie przemyślenia jak Towje ja i moja rodzina również miała.Mieszkaliśmy w centrum Sosnowca.Wszędzie blisko-praca,sklep,kino itp.Zaryzykowaliśmy i obecnie upłynęło już dziewięć lat jak przeprowadziliśmy się do lasu.Nie żalujemy.Cisza spokój i ten pachnący las.Kocham maj i czerwiec w Żarkach.Mieszkamy również na uboczu w sąsiedztwie ulicy Bocznej można powiedzieć w samym lesie i właśnie to jest to!Pozdrawiam!
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

Dzięki pejo45
Fajnie,mam coraz jaśniej w głowie mam nadzieję że do niedzieli podejmiemy decyzję bo nie lubię się ociągać.
A mam jeszcze takie pytanie,co ze znajomymi z Sosnowca?
Czy jest kontakt czy są nowi lepsi :wink:
pejo45
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 25 Jan 2008, 18:36

Post by pejo45 »

No cóż,kontakty ze znajomymi z Sca nie są już tak częste,ale telefony często dzwonią.Nowe znajomości są ale to nie te stare i sprawdzone przyjażnie.Ogólnie rzecz biorąc póżna jesień i zima to na wsi najmniej sympatyczna pora.Jednak wiosna i lato w pełni rekompensują tamten czas.
Majka Sosna
Gość
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2013, 11:43

Post by Majka Sosna »

Ja również uciekłam z Sosnowca przed wielu laty i było to spełnieniem marzeń. Ż.L. to magiczne miejsce, chętnie Cie powitam jako sąsiada z sąsiedniej ulicy. Może założymy klub uciekinierów z Sosnowca??? :) Pozdrawiam wiosennie ....buuuuuuu gdzie ta wiosna!!!!
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Żarki Letnisko jak widzę, to modny kierunek z Sosnowca :-) Ale spokojnie, nic nie ma do ludzi z Sosnowca tym bardziej, że Wy przecież jesteście Zagłębie :-) (Widziałem kiedyś w Sosnowcu napis na murze, który bardzo mi się spodobał : "Hanysie Halt!" - to wiele dla mnie mówi)
No i w końcu wieczna sztama: "Legia - Pogoń - Zagłębie" :-)
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Post by kobek »

Z tym Sosnowcem to nie przesadzajcie, ja od zeszłego roku jestem mieszkańcem ŻL a mieszkałem w Bytomiu a później w Piekarach Śląskich.
Chwalę sobie ciszę i spokój a do pracy dojeżdżam codziennie do Katowic.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

My się tu rozpisujemy, a nasz potencjalny sąsiad nabrał wody w usta i milczy :wink: No więc pytamy: jaka decyzja Adi? Wprowadzacie się do Żarek, czy nie? Napisz nam o Waszej decyzji, ot tak, po prostu...
Adi
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2013, 20:04

Post by Adi »

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc ale dziś już mogę potwierdzić że ŻL zostają tylko na lato.
Szczęśliwie znalazłem w Będzinie ogromną działkę widokową i zaczynam budowę a że w natalinie mam rekreacyjną to będę odwiedzał Żarki na rowerze.
Jeszcze raz dziękuję i gdyby to zależało tylko od tych opini to pewnie już mieszkałbym w Letnisku.
Pozdrawiam Adam
Post Reply